Dragoste la batranete !

De la: roby_cado, la data 2011-07-14 14:12:49"..detest un barbat care ia banii de la o femeie.."

..invers e ok..,nu?

pai mai robita,atat timp cand barbatul e cunoscut ca ''provider'',ma gandesc ca invers suna mai plauzibil,si mai putin rusinos...desi tot un dreaq e!
namyi
Postat pe 14 Iulie 2011 15:24
daca ai observat am zis eu cu bani mei el cu banii lui doar dupa casatorie banii nostrii
ollyy
Postat pe 14 Iulie 2011 15:37
Incearca sa nu ii mai dai bani si vezi te mai cauta ,eu nu cred ca este dragoste din partea lui ,cauta un barbat fara obligatii de varsta ta ,chiar daca este din oras cu tine.Te-ai gandit ca tinerelul ala poate sa te faca de ras in orasul tau atunci cand nu ii vei mai da bani ori cadouri .Si mai cred ca baiatul ese insurat s-au sta cu cineva altfel ar fi trebuit sa te invite la el acasa .gandeste bine ce vei face mai departe dar eu nu cred ca e bine ,sa auzim de bine cat mai curand .
garbo122396
Postat pe 14 Iulie 2011 15:55
Omul se foloseste de tine! Stiu ca suna dur dar asta este. Faptul ca nu-i convine o vizita de-a ta in orasul lui ar trebui sa-ti dea de gandit. Ce ascunde? De ce se fereste? O alta intrebare la care ar trebui sa-ti raspunzi: De ce accepta bani de la tine in randuri repetate? Un barbat care se respecta si care respecta o femeie (mai ales pe una pe care vrea sa o cucereasca) nu ia bani de la ea nici daca il picuri cu ceara. Dar daca tu te simti bine in relatia asta...nimic altceva nu mai conteaza.
flori77
Postat pe 14 Iulie 2011 16:41
ok, va-ti distrat, va-ti facut cont la banca, va-ti impartit procentele... ! dar scula a ramas in pantalon.... ! 1-0 pentru tanarul din Italia... ! acum, intrebarea doamnei Margareta zicea cam asa: "Intrebarea mea pentru voi este urmatoarea; sant folosita 100% ?" chestia asta cu 100% m-a dat gata !!!! daca nu stateam pe scaun... cadeam de pe masa !!! adica daca "ii dai" (el foloseste...) numai fofoloanca.... inseamna 72,34% ????? de unde sa stim noi cate din "orificile" (ma scuzati.... va rog !) tale si cat de des le foloseste tanarul nostru italian ??? deci numai tu poti sa ne spui daca te foloseste 100% sau nu !!! asa intrebare..... doaaaamne... si ziceai ca esti.... ok, nu mai conteaza cum si cat esti pusa la punct !!! dar mai e si alt aspect... pe care tinerii nostrii de aici, poate nu l-au observat ! DAR TU, NU-L FOLOSESTI PE TANAR.... ????? faptul ca tipul consuma energie satisfacandu-te... asta nu inseamna ca-l folosesti ? cat... nu stiu, tot tu stii... ! 100% sau 98,56%... sau mai stiu eu cum faci tu socotelile astea.... !!!! asa ca.... la intrebarea ta, foarte deosebita de altfel.... cred eu ca ar trebui sa faci urmatoarea socoteala: iei cat (in procente...) te foloseste el, scazi cat il folosesti tu.... si ai exact cat esti tu folosita !!!! 100% sigur nu poate sa-ti iasa !!!! dar si el o sa stie cat este folosit.... ! daca nu am fost clar, poti sa ma intrebi ce vrei......
barboneli
Postat pe 16 Iulie 2011 00:14
vai, barbo, ce meticulos esti! nu m-as fi gandit la atata migala! hihihi!
esme
Postat pe 16 Iulie 2011 00:32
De la: ollyy, la data 2011-07-14 15:37:38daca ai observat am zis eu cu bani mei el cu banii lui doar dupa casatorie banii nostrii



asa da guritza..,fi ferma..
roby_cado
Postat pe 16 Iulie 2011 00:40
da esme draga.... si-ti doresc sa nici nu ai nevoie sa te gandesti la atata... migala !!!
barboneli
Postat pe 16 Iulie 2011 00:48
Bine v am gasit! La 49 ani , nu consider ca ""este batranete""! Faptul ca"este mai tanar" nu este un impediment! Dar.... faptul ca" nu munceste" este un lucru "grav"!! El este un intretinut! Nu l mai sponsoriza! Vezi atunci mai are "sentimente??!! Cu bine.
Jojolin
Postat pe 16 Iulie 2011 05:31
De la: garbo122396, la data 2011-07-14 15:55:15
Incearca sa nu ii mai dai bani si vezi te mai cauta

prost sfat ...... tocmai pentru stie ca are obligatii o va mai cauta . si , in loc sa-i plateasca serviciile , sa fie obligata sa-i plateasca tacerea .
la varsta ta ar fi trebuit sa stii deja ca pentru astfel de servicii iti cauti pe cineva al carui interes pentru discretie e mai mare decat al tau , iar asta nu depinde de distanta dintre domicilii .
perce1
Postat pe 16 Iulie 2011 08:04
Titlu nu-i corect ,dragostea nu are varsta ,nu ai stiut/??Necazul este altul .El te foloseste ,iti vrea banii ,da ,te foolosseste 100%.Nu te-ai gandit ce ar putea crede el despre tine/?/Nu-i pentru tine ,gaseste pe cienva care chiar te iubeste si nu vrea sa profite de banii tai.Sarlatani care se dau ''cocosi'' destui.Fa-ti viata normala ,fii cu picioarele pe pamant!
maya28
Postat pe 16 Iulie 2011 08:14
De la: ratuscaceaurata, la data 2011-07-08 16:30:18"Intrebarea mea pentru voi este urmatoarea; sant folosita 100% ? ".....cunosc un cuplu in care ea era mai mare cu 20 ani.....insa el chiar o iubea.....s-au si casatorit......mai tarziu.....aratau de aceasi varsta...a ei!...nu aveau prieteni....si nici nu le trebuia.....se aveau unul pe altul.....s-au luptat pentru fericirea lor...cu toti.anii au trecut...acum au si o fetita...frumoasa ca si ei.....nu mi s-a parut nimic "revoltator"....ii admiram chiar.....se iubesc mai mult decat alte cupluri tinere.odata am avut ocazia sa stam de vorba....printre altele nu intelegeau de ce lumea ii privea...la inceputul relatiei atat de rautacios.....si atunci le-am povestit printre altele....despre "turismul sexual"....explicandu-le ca ei sunt un cuplu fericit....iar dragostea nu are varsta!

draguta, am crede pe cuvant ca te iubeste...DAR...cand ne spui ca tu platesti tot, cadouri etc, nu stiu de ce dar ne vine un gust amar pt tine...esti folosita e clar..dar acum depinde si de asteptarile tale. nici tu nu vrei decat o aventura si atunci e clara situatia, nu trebuie sa iti mai pui intrebari. oricum, ai spus ca ai o functie ceva, mi te inchipui o doamna respectabila, coafata, vopsita roscat si periodic cu amanti, acum cu unul mult mai tanar...nimeni din anturajul tau nu isi imagineaza, asa e?
MARILENA_25
Postat pe 16 Iulie 2011 09:31
De la: roby_cado, la data 2011-07-06 10:20:45pai cum dreaq sa nu ma roada invidia bre..?
norocosu' naibi..

Asa este dragilor,asa o prostavanca nu vezi zilnic,uffffffffffffff,de erram si eu barbattttttttttt
ANELE
Postat pe 16 Iulie 2011 11:01
draga margareta acum am terminat o relatie cu unul cu 13 ani mai tanar decat mine..raspunsul este NU nu te iubeste nic asta al meu nu m-a iubit ei se prostitueaza pentru bani si situatie.
acum mai nou batbatii saraci se lipesc de femei mai in varsta ca sa isi rezolve problemele materiale si profesionale.deci nu iti pune sperante tratazal ca pe o aventura daca nu poti fugi iti ia mintile si casa si banii si tot
imiki777
Postat pe 16 Iulie 2011 15:40
Se vede ce realizata profesional esti numai din ce ai scris , ai greseli gramaticale si de exprimare cat cuprinde. In rest ce sa-ti spun esti folosita ,esti o fraiera si individul profita din plin de femei proaste (ca nu pot sa le spun fraiere).Bravo lui ca pe tine nu scrie decat prostitutie si pacate din plin in fata lui DUMNEZEU.Nu te judec eu dar sa-ti fie rusine.
garbo203525
Postat pe 16 Iulie 2011 20:07
ei...525..dupa cum stiu eu, de la bunica mea, sambata seara trebuie sa-ti pregatesti sufletul pentru ziua de maine...lasi la o parte rautatile..in fata lui DUMNEZEU
Eugenia69
Postat pe 16 Iulie 2011 20:11
mmmda.... problema mare e ca nimeni nu stie unde e fata lui Dumnezeu... !
barboneli
Postat pe 16 Iulie 2011 21:46
Esti sigura ca vrei sa afli adevarul?Ar fi destul de usor ....
garbo033798
Postat pe 16 Iulie 2011 21:53
De la: barboneli, la data 2011-07-16 21:46:01mmmda.... problema mare e ca nimeni nu stie unde e fata lui Dumnezeu... !



eu ma gandesc asa....in mintea (chestia cu circumvolutiunile, neuronii, celulele gliale)...sau sufletul (pozitionare nestiuta)
Eugenia69
Postat pe 16 Iulie 2011 21:59
Margareta,
eu sint mai putin oripilata de diferentele de virsta si de faptul ca i-ai platit drumul si i-ai facut cadouri. Ce mi-a tras niste semnale de alarma este faptul ca "veti ramine prieteni cind isi va reface viata".
Daca ti-a spus asa ceva, tu cum poti sa crezi ca barbatul asta te iubeste?!
Tu il iubesti?

Daca il iubeai, erai divortata si in orasul lui si cu el de git demult..... La propriu sau la figurat, in functie de cum reactiona la surpriza...
Iar daca te iubea el, rahatul ala cu refacutul vietii era nul.

Nu iubesti nici tu, nu iubeste nici el.

quasaria
Postat pe 16 Iulie 2011 22:31
haide Q, femeia are altfel de nevoi...nu vrea complicatii.....
vrea cateva clipe, sporadice...fara obligatiile pe care i le pomenesti tu...
poate ca tinerelul se infrupta din averea babacului...
nu poate risca bunastarea...
dor72
Postat pe 16 Iulie 2011 22:41
si atunci de ce se intreaba daca o iubeste?
Ar fi o complicatie inutila in contractul asta...
quasaria
Postat pe 16 Iulie 2011 22:51
de amorul artei....
nu, e pura vanitate feminina....
adeca , macar contracost ar putea si ametitul ala sa o minta mai frumos....
la atatea beneficii...poate si el face acest minim efort...
dor72
Postat pe 16 Iulie 2011 22:52
De la: dor72, la data 2011-07-16 22:41:46haide Q, femeia are altfel de nevoi...nu vrea complicatii.....
vrea cateva clipe, sporadice...fara obligatiile pe care i le pomenesti tu...
poate ca tinerelul se infrupta din averea babacului...
nu poate risca bunastarea...
dap orgasme fara complicatii
floare_cu_colti
Postat pe 16 Iulie 2011 22:55

problema e a atunci cind chiar iubesc oamenii nu mint frumos. Mint al drak de urit in situatia in care relatia e "ilicita".... se sparg capete... se rup maini, picioare, masini, gituri....
De aia spuneam ca ar fi o complicatie inutila
Mai degraba doamne fereste....
quasaria
Postat pe 16 Iulie 2011 22:56
Q, mintea noastra e prea complicata...nu reusim noi sa deslusim misterul...
eu consider, ca are ea niste vise neimplinite, si vrea, si asa, cu pretul asta, sa fie el un pic mai smecher si sa ii ofere aceste satisfactii.....stii doar ce efect pot avea cateva cuvinte, spuse la timpul potirivit, cu o anume afectivitate...
in conditiile in care este perfect constienta de pozitia fiecaruia si de implicatiile relatiei...
doar a specificat ca a mai avut 2 legaturi...si a renuntat....cauta ceva, isi doreste cu disperare...e un vis neimplinit...
offf. nici nu cauta justificari la toate intrebarile....e mai mult instinctual...
dor72
Postat pe 16 Iulie 2011 23:11
hai tu... inca un mic efort... poate iese... !!!!!
barboneli
Postat pe 16 Iulie 2011 23:20

ce iti doresti, barbo?
dor72
Postat pe 16 Iulie 2011 23:29
Te minte si profita de "prostia" ta...Imi pare rau dar nu poate sa te trezeasca la realitate decat un dus fff rece.
cornelia_leia
Postat pe 17 Iulie 2011 02:05
...sfaturi...greu de dat........
v ati intalnit, el cu ..pofta de viata, tu cu ceea ce a mai ramas din viata,
nu te supara draguta, dar traiesti in compromisuri, cu sotul stai , ca nu divortezi, pe ,,nasturel"il tii doar pentru satisfacerea necesitatilor, ai o pozitie sociala , un piedestal, la care nu renunti......
eu cred ca nu esti, tu, esti imaginra din oglinda, te duce valul...de mult, nu ai putere sa ai o pzitie radicala, in viata...pe romaneste spus, pui petice la sac,si..iar se rupe........
stai singura trei zile izolata, fa un bilant ...si de la capat.........
dang
Postat pe 17 Iulie 2011 06:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce parere aveti ? 11 De la: garbo_5723 29 Iulie 2013 18:13
soacra,soacra...poama acra rau 283 De la: adelina20 3 Octombrie 2012 14:21
Roman....pribeag prin lume. 8 De la: Luna_in_capricorn 27 Septembrie 2010 09:53
cel mai frumos lucru din viata ta 1 De la: garbo014633 23 August 2009 11:17
sa il mai ert sau nu? 23 De la: Tiffany 4 Octombrie 2009 09:02
Setari Cookie-uri