Dragoste la batranete !

Buna dragii mei,

Probabil unii sau unele ma vor condamna, probabil altii ma vor intelege, dar imi asum riscul!
Am 49 de ani , sant realizata material si profesional, sant casatorita de 30 ani, am o fica de 28 ani desemenea realizata atat material cat si profesional. Am avut o casnicie in toti acesti ani cu probleme, adica sotul meu a baut din tinerete, am vrut sa divortez, dar au intervenit alte probleme : fica noastra, mi-au murit parintii, bunicii , cativa ani la rand am fost urmarita doar de probleme. Datorita bauturii sotul meu a ajuns sa fie impotent, cand spun asta , spun adevarul ,adica : relatile noastre conjugale s-au rarit din ce in ce mai mult ajungand sa nu mai existe. In primii ani de casnicie aveam relatii intime odata pe saptamina, apoi odata pe luna, apoi din ce in ce mai rar, ajungand sa nu mai fie deloc. Lipsa relatilor intime definitiv inttre noi este cam cu 10 ani in urma.
In toata aceasta perioada am mai avut inca 2 relatii extraconjugale cu altii 2 barbati , satisfacandu-mi necesitatile. In aceasta iarna am cunoscut pe un seit de matrimoniale un tanar -imi permit sa spun asa , deoarece este mai tanar cu 13 ani decat mine. Ne-am cunoscut, mentionez ca este o distanta intre noi de 700 km, el nu este casatorit momentan, i-a murit sotia . Acum vin intrebarile pentru d-voastra si as vrea sa imi dati sfaturi sincere.
El nu lucreaza, deci situatia lui materiala actuala este cam precara, eu i-am dat bani de drum, cand a venit la mine , mentionez ca ne cunoastem de 5 luni si a venit la mine in oras de 4 ori. Deasemenea cand a venit in orasul meu eu am suportat totul, i-am facut cadouri , i-am mai dat si bani . Vorbim zilnic la telefon de 3 , 4 ori , ma suna el il sun eu , imi spune ca ma iubeste , ca sant o femeie deosebita, ca si cand isi v-a reface viata vrea sa raminem prieteni , sa ne vedem din cand in cand . Eu i-am spus ca nu am de gand sa mai divortez acum daca nu am divortat mai devreme .
Urmand sa am concediu , i-am spus ca as vrea sa merg cateva zile in orasul lui , nu zice nu, dar mi-a spus ca probabil mai bine vine el in orasul meu .
Intrebarea mea pentru voi este urmatoarea; sant folosita 100% ? poate exista dragoste adevarata intre noi el fiind cu 13 ani mai tanar ? ce ma sfatuiti sa fac ?
Multumesc mult pentru parerile voastre
Margareta
garbo028614
Postat pe 6 Iulie 2011 08:39
"..i-am mai dat si bani . Vorbim zilnic la telefon de 3 , 4 ori , ma suna el il sun eu , imi spune ca ma iubeste , ca sant o femeie deosebita, ca si cand isi v-a reface viata vrea sa raminem prieteni , sa ne vedem din cand in cand ..."


parerea mea e ca ti-ai gasit marea dragoste..
ai grija sa n-o pierzi..
cu asa ceva,te intalnesti o singura data in viata..
iubiti-va mult,ca (va) meritati..



roby_cado
Postat pe 6 Iulie 2011 10:13
Asa, roby, baga strambe.. invidiosule!
anakin
Postat pe 6 Iulie 2011 10:17
pai cum dreaq sa nu ma roada invidia bre..?
norocosu' naibi..
roby_cado
Postat pe 6 Iulie 2011 10:20
io ma intreb daca n-ai avea bani, daca n-ai fi atat de generoasa cu el - dar, deh, cu iubirea nu te pui! - cat de mult te-ar mai `iubi`!
esme
Postat pe 6 Iulie 2011 10:23
Pai atunci ia sa ii dai si contul tau, Roby, ca poate o derutezi si te pomenesti cu vreo donatie
Vezi cum o traduci pe madam Margot.. sau Maria, whatever
anakin
Postat pe 6 Iulie 2011 10:24
ei , dragoste mare
jeanette40
Postat pe 6 Iulie 2011 10:29
dar nici nu trebuie sa va vedeti....trimite doar banii...sa isi poate reface viata mai repede....
dor72
Postat pe 6 Iulie 2011 10:31
De la: anakin, la data 2011-07-06 10:24:15Pai atunci ia sa ii dai si contul tau, ca poate o derutezi si te pomenesti cu vreo donatie



haidi bre..,sa-i frang inima aluia..?
si exista riscu' sa ajunga donatia la pachet cu donatoru'.., atunci incotro o iau..?
roby_cado
Postat pe 6 Iulie 2011 10:36
Esti baiat mare, cat scoti la 100 de metri plat?
anakin
Postat pe 6 Iulie 2011 10:41
nu mai stiu..,dar in situatia data,cre' ca o bat la fund pe Szabo..
roby_cado
Postat pe 6 Iulie 2011 10:51
Vad ca voi faceti glume, pe seama mea normal, dar in locul meu v-ati pus careva ??
Fac o mentiune : Nu sant o femeie urata , handicapata, dar datorira functiei si a locului de munca nu ma pot complica cu cineva pe plan local. Pentru asta am preferat o persoana cy care sa ma intalnesc odata sau de doua ori pe luna.
Margareta
garbo028614
Postat pe 6 Iulie 2011 12:01
Buna Roby
nu iti fa probleme n-ai sa ma vezi la pachet, mai bine spune-mi parerea ta ca barbat !
Margareta
garbo028614
Postat pe 6 Iulie 2011 12:04

pai..,parerea mea,daca-i p'asha.., e ca tre' sa-ti trimit nr. de cont..,nu..?
roby_cado
Postat pe 6 Iulie 2011 12:07
Roby, 25 % pentru idee ii revine lu'moi, nespa?
anakin
Postat pe 7 Iulie 2011 10:42
hraparetzule..,20%..,nici un cent mai mult..

614..,vezi ce datorii am..,da..?

roby_cado
Postat pe 7 Iulie 2011 12:07
Margareto...sugar mama te cheama. Dar daca tie iti convine situatia....prostitutie pe bani fac si barbatii nu numai femeile.
Ciresica
Postat pe 8 Iulie 2011 07:00
ia lasa femeia in pace bre..,ia uite la ea..
roby_cado
Postat pe 8 Iulie 2011 10:28
Cum vor altii sa umble la procentele noastre, bre Roby.
anakin
Postat pe 8 Iulie 2011 10:40
rai dom'le..rai..
roby_cado
Postat pe 8 Iulie 2011 11:01
mda... vaz ca pentru-n moshneag n-o mai ramas loc la procente
luati-le voi pi tti, bre! procentele, de alea ie vorba
Thor_again
Postat pe 8 Iulie 2011 11:04
..ca matale te ocupi de donator,ha..?
pezevenghi batran..
crezi ca nu stim ca.., odata cu donatoru', vrei sa atragi si donatiile..?
rusine...

anakin..,veniturile noastre sunt in pericol..


roby_cado
Postat pe 8 Iulie 2011 15:47
Cum il chema pe cel de la topicul.."A profitat de mine"(asa ceva}?Sa il prezentam doamnei......si poate....
constance
Postat pe 8 Iulie 2011 15:54
"Intrebarea mea pentru voi este urmatoarea; sant folosita 100% ? ".....cunosc un cuplu in care ea era mai mare cu 20 ani.....insa el chiar o iubea.....s-au si casatorit......mai tarziu.....aratau de aceasi varsta...a ei!...nu aveau prieteni....si nici nu le trebuia.....se aveau unul pe altul.....s-au luptat pentru fericirea lor...cu toti.anii au trecut...acum au si o fetita...frumoasa ca si ei.....nu mi s-a parut nimic "revoltator"....ii admiram chiar.....se iubesc mai mult decat alte cupluri tinere.odata am avut ocazia sa stam de vorba....printre altele nu intelegeau de ce lumea ii privea...la inceputul relatiei atat de rautacios.....si atunci le-am povestit printre altele....despre "turismul sexual"....explicandu-le ca ei sunt un cuplu fericit....iar dragostea nu are varsta!
ratuscaceaurata
Postat pe 8 Iulie 2011 16:30
n are virsta !!!!!!!!are cont in banca.....
nazirra
Postat pe 8 Iulie 2011 18:36
adevarul face oamenii liberi....nu???
ratuscaceaurata
Postat pe 8 Iulie 2011 18:40
diferenta de varsta nu e exagerata si necazul aduna oamenii la un loc as spune ca te iubeste daca nu ar fii banii la mijloc asa ca trezestete si nu te mai minti singura
el primeste banii tu afectiune si cred ca pe undeva realizezi si tu ca e un schimb
detest un barbat care ia banii de la o femeie, doar intr-o casnicie sunt banii nostri into relatie sunt bani mei si ai tai dar ai tai sa existe
daca continui aceata relatie iti cumperi afectiunea si nu o primesti pentru ca esti iubita
ollyy
Postat pe 14 Iulie 2011 13:58
"..detest un barbat care ia banii de la o femeie.."

..invers e ok..,nu?
roby_cado
Postat pe 14 Iulie 2011 14:12
Margareta, dar tu il iubesti?
Luna_in_capricorn
Postat pe 14 Iulie 2011 14:58
De la: Luna_in_capricorn, la data 2011-07-14 14:58:52Margareta, dar tu il iubesti?

pai il iubeste,ca altfel nu intreba daca o foloseste 100%...
mai am si eu un caz de asta in familion...si nu da bir cu fugitii deloc...ba chiar prinde radacini pe zi ce trece
margareto,fugi mama...are 36 de ani!
nu esti batrana(cum mentionezi in titlu),asa ca gaseste pe cineva de teapa ta si varsta apropiata
site-urile astea de matrimoniale dau dezlegare la monstri frate...
namyi
Postat pe 14 Iulie 2011 15:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cand imi voi gasi linistea sufleteasca? 99 De la: sageataalbastra 14 Septembrie 2010 15:50
Va rog ajutor, e urgent! Mai poate fi cu mine, oare exista o solutie? 16 De la: garbo267384 1 Aprilie 2012 19:45
convietuire cu o persoana care sufera de atac de panica 34 De la: garbo_462254 23 Martie 2017 16:12
iubire neimpartasita sau casnicie bazata doar pe prietenie ? 17 De la: garbo031989 6 August 2011 23:43
Un sfat va rog ... 8 De la: Lara777 22 Septembrie 2015 23:04
Setari Cookie-uri