O parere...

Am luat Bacul (medie 9.51) si am fost admisa la Universitatea din Strasbourg, Franta. Ideea e ca nu vreau sa ma duc si vreau sa dau in tara. Mi-am ales Universitatea Babes Bolyai din Cluj. Credeti ca este o alegere buna? Ce ati face daca ati fi in locul meu? Stiu ca decizia trebuie sa o iau singura, dar mi-ar placea sa aud si parerile voastre. Se face scoala la Cluj (Facultatea de Stinte Economice si Gestiunea Afacerilor) sau e mai bine la ASE Bucuresti? Eu fug de Bucuresti ca dracul de tamaie
aime
Postat pe 5 Iulie 2011 20:31
te-au admis fara sa ceri acest lucru ?

felicitari pentru Bac
cricat
Postat pe 5 Iulie 2011 20:34
Felicitari pentru BAC. Se pare ca pentru anul asta e o mare realizare.
Facultatea aleasa? Cred ca depinde de ce asteptari ai pentru viitor, adica ce e in mintea ta ce vrei sa faci in viitor.
Ciresica
Postat pe 5 Iulie 2011 20:37
fataaaa, du-te la Strasbourg !!!

daca nu, Clujul scrie pe tine !
Freya__
Postat pe 5 Iulie 2011 20:45
Tu ai din start o mare sansa de a te realiza in viata !
Sa zicem ca vei absolvi o facultate din Romania, apoi....ce? Dupa absolvire te vei chinui sa "prinzi" un post (si te vei chinui mult si bine si poate degeaba) apoi vei lua decizia de a pleca"dincolo" ca sa muncesti, unde nu-ti sant recunoscute studiile si nu cred ca vei dori sa faci o munca de jos, cu masterul la baza. Ar fi pacat de atata truda si inteligenta, irosite in zadar!
Sfatul meu este, sa continui acolo unde ai fost admisa si anume la Universitatea din Strasbourg, Franta.
Succes!

Postat pe 5 Iulie 2011 20:47
freyuta, da ce patimasa esti, mamicule
michelle_
Postat pe 5 Iulie 2011 20:47
pai sa nu-ti vina amocul ?
Freya__
Postat pe 5 Iulie 2011 20:51
e vrajeala! da` nu tine!
esme
Postat pe 5 Iulie 2011 20:51
atunci cand depui actele pentru o universitate in strainatate .... si esti admis, aceasta intrebare nu mai are rostul. Normal ca trebuie sa mearga acolo, oricat isi iubeste tara se poate intoarce dupa facultate .. daca se mai intoarce.
cricat
Postat pe 5 Iulie 2011 20:53
esme
cricat
Postat pe 5 Iulie 2011 20:54
lasa, bre, ca vine si-o ia de-acasa, nimic nu stiti
Freya__
Postat pe 5 Iulie 2011 20:57
esme,
da de unde esti, domnisoara...ca sa pot sa iti spun cum e cu UBB Cluj
si la Strasbourg, cum se numeste, ce domeniu ai ales si ce specializare...sa ne putem face o parere...caci despre asta e vorba...pana la urma...
dor72
Postat pe 5 Iulie 2011 20:57
e ... subiect de sezon doruleato ...
fabricat de garbo ..
putea sa /l deschida acum o luna , cam asa ceva ... "unde sa merg dupa ce iau Bacul ??"
cricat
Postat pe 5 Iulie 2011 21:01
adminii astia ne cred niste trogloditi! ei cred ca, daca arunca asa o idiotenie neingurgitabila pe post de topic, noi o sa sarim precum sluga la resturi, salivand si jubiland! bre, ia inghititi-va voi galushca singuri!
esme
Postat pe 5 Iulie 2011 21:07
iote asa da omu' in depresie, hehehe
michelle_
Postat pe 5 Iulie 2011 21:10
Studiile economice din RO sunt recunoscute international. Eu am absolvit ASE-ul si aici unde locuiesc studiile mi-au fost recunoscute: BA in Economics.
Deci nu asta e o problema. Sunt multe studii superioare Romanesti recunoscute in alte tari ale lumii.

In alta ordine de idei topicul e la misto dar e OK, cine doreste info si le ia din acest scurt schimb de sugestii. Cred ca asta este si ideea la adminii care deschid noi topice.
Ciresica
Postat pe 5 Iulie 2011 21:30
ia nu mai luati voi fata la misto... si eu, dupa bac, am prins loc imediat.
in primu' tramvai...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 6 Iulie 2011 01:15
ge!
da sa ti pup!
esme
Postat pe 6 Iulie 2011 10:10
ehe... ce vremuri... !!!

http://youtu.be/Et_7IKv-f3A
barboneli
Postat pe 14 Iulie 2011 23:04
@aime,
viata e o mare inshiruire de alegeri personale
esti copila, dar ai si destula minte!
amu, tu faci ce vrei... doar tu iti ai si argumentele pro si contra la indemana...!
poate esti o fire patrioticasi nationalista, e strict problema ta!
eu unul as alege Franta, fara nici un fel de oscilatii, as merge pana la doctorat acolo, apoi as veni in ro mi-as echivala diplomele si mi-as da si aici doctoratul! ala stiu ca nu se echivaleaza in toate cazurile (poate nu stiu bine)
si apoi as incerca sa fac ceva in baza acelor studii...
ai o shansa, fa ce vrei cu ea!
printr-o zona a filozofiei asitice se spune asa: "viata-i scurta si nu-ti permite sa greeshesti, dara-mi-te sa indrepti greselile facute!"
alfheim
Postat pe 14 Iulie 2011 23:19
am avut o eleva care a terminat facultatea la Sorbona...si este jurisconsult la o firma in Paris...am aflat ca ii merge foarte bine...nu e posibil sa ratezi sansa de a face studiile intr-o tara civilizata, parerea mea...
sora_ilsi
Postat pe 14 Iulie 2011 23:32
eu as pleca mancand pamantul in franta.
acum sunt in grecia.
felicitari pentru reusita,si incearca.
daca te duci in franta,si nu iti place,te mai poti transfera in anul urmator,in romania?????
succes,d
daniilia
Postat pe 15 Iulie 2011 22:44
pai ia niste pamant si du-te bona la pretenica ta....
casatorita esti...serioasa esti....sfaturi, nu te-ntrece nimeni...esti ideala...si mai si vrei...
dor72
Postat pe 15 Iulie 2011 22:49
tocmai a mai rezolvat pe cineva, hehehe
michelle_
Postat pe 15 Iulie 2011 22:53
eu?

cum altfel...
dor72
Postat pe 15 Iulie 2011 22:56
danailla, ai cam mult pamant de mancat pana in frantza! dar eu cred in tine si zic deja sa te apuci hai ca poti
alfheim
Postat pe 15 Iulie 2011 22:59
Eu ti-as sugera Strassbourgul pentru oportunitati in viitor, nu uita ca se desfasoara sedintele Parlamentului European,ai acces lainformatii mult mai bine ca in tara,te duci cumva la Robert Schuman?
LOLALOLA
Postat pe 22 Iulie 2011 10:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce ati dori sa primiti din partea companiei cu ocazia Pastelui? 1 De la: garbo_1685 5 Aprilie 2012 14:30
videochatu 6 De la: garbo182113 14 Ianuarie 2015 06:08
colaborare 6 De la: Thor_again 24 Noiembrie 2010 15:20
'se poate pierde locul de munca...' 1 De la: garbo181940 15 Octombrie 2011 09:38
Esti in cautarea unui loc de munca usor si profitabil? 2 De la: deea_eliza 14 Octombrie 2010 18:17
Setari Cookie-uri