Credeti ca este posibil???

da te pacalesti si intri in jocul lor
garbo035163
Postat pe 10 Iulie 2011 22:31
163,aci nu te poti pacali.....insa orice subiect ....nu este doar o presupunere...o inventie.....el are totusi la baza o situatie reala.....chiar daca nu este direct legata de trairile postatorului.....
ratuscaceaurata
Postat pe 10 Iulie 2011 23:43
nu cred ca am sa divortez sunt o familista convinsa , amant e mult spus nu am relatii intime ,il iubesc ne intelegem bn si atat , el e si el insurat dar ne iubim asa desi e imposibil pt unii.....
Ratacita001
Postat pe 11 Iulie 2011 09:33
De la: Eugenia69, la data 2011-07-10 18:41:11Gheorghita, cauti prozeliti?
Eugenia69,gheorghita nu cauta sigur prozeliti, dar are atat de multa dreptate, dragostea este confundata cu atractia sexuala de aceea nu rezista casniciile. In dragoste NU EXISTA AL DOILEA, este ca iubirea pentru Dumnezeu care nu poate fi inlocuita cu altceva. Cand o sa inteleaga fiecare cum e oranduita viata, lumea va fi mai buna si vom fi toti fericiti. Afla ca unii oameni sunt fericiti in nefericirea lor si a altora, iar altora li se pare ca sunt nefericiti in fericirea lor, nu intotdeauna omul este multumit cu ceea ce are.
oktaviatdy
Postat pe 11 Iulie 2011 09:44
da...da...muriti daca nu il bagati pe dumnezeu in toata salata asta...
da' e bine ca traiti in lumea voastra, mica si perfecta

michelle_
Postat pe 11 Iulie 2011 10:02
Tu numa' doi iubesti deodata? Cam putini...
Luna_in_capricorn
Postat pe 11 Iulie 2011 16:33
Multumesc tuturor pt raspunsurile voastre, da dupa cum scria cineva mai sus chiar daca o sa mi se spuna alege pe acela sau pe celalalt probabil ca nu o sa fac asa, dar aveam nevoie sa impartasesc asta si cu alti si e interesant de stiut ca mai sunt si altii in situatia mea. Nu stiu ce am sa fac pana la urma pt ca situatia e mult mai complicata decat pare si nu prea pot hotara cu inima, asta e cel mai greu, pt ca trebuie sa iau o hotarare rationala pentru a faca cat mai putina lume sa sufere (sau daca se poate pe nimeni), chiar daca asta inseamna sa fiu eu cea care sufera cel mai tare in toata treaba asta. Asa sunt eu : intotdeauna ma gandesc la binele altora inainte mea. Va pup!
anamaria89
Postat pe 11 Iulie 2011 17:34
De la: oktaviatdy, la data 2011-07-11 09:44:04
De la: Eugenia69, la data 2011-07-10 18:41:11Gheorghita, cauti prozeliti?
Eugenia69,gheorghita nu cauta sigur prozeliti, dar are atat de multa dreptate, dragostea este confundata cu atractia sexuala de aceea nu rezista casniciile. In dragoste NU EXISTA AL DOILEA, este ca iubirea pentru Dumnezeu care nu poate fi inlocuita cu altceva. Cand o sa inteleaga fiecare cum e oranduita viata, lumea va fi mai buna si vom fi toti fericiti. Afla ca unii oameni sunt fericiti in nefericirea lor si a altora, iar altora li se pare ca sunt nefericiti in fericirea lor, nu intotdeauna omul este multumit cu ceea ce are.



sunt adanc recunoscatoare pentru lectii! se pare ca ignoranta mea este vizibila!
Eugenia69
Postat pe 11 Iulie 2011 17:58
De la: Eugenia69, la data 2011-07-11 17:58:26
De la: oktaviatdy, la data 2011-07-11 09:44:04
De la: Eugenia69, la data 2011-07-10 18:41:11Gheorghita, cauti prozeliti?
Eugenia69,gheorghita nu cauta sigur prozeliti, dar are atat de multa dreptate, dragostea este confundata cu atractia sexuala de aceea nu rezista casniciile. In dragoste NU EXISTA AL DOILEA, este ca iubirea pentru Dumnezeu care nu poate fi inlocuita cu altceva. Cand o sa inteleaga fiecare cum e oranduita viata, lumea va fi mai buna si vom fi toti fericiti. Afla ca unii oameni sunt fericiti in nefericirea lor si a altora, iar altora li se pare ca sunt nefericiti in fericirea lor, nu intotdeauna omul este multumit cu ceea ce are.



sunt adanc recunoscatoare pentru lectii! se pare ca ignoranta mea este vizibila!
Imi cer scuze daca te simti jignita, dar orice intrebare are si un raspuns, iar tu ai pus o intrebare, poate...retorica. Si uite asa descoperim sensibilitati, ne place sa "atingem", dar DACA NI SE PARE ca suntem "atinsi" ne suparam. INCA O DATA SCUZE ! Gheorghita chiar a dat o explicatie pertinenta si reala din punct de vedere spiritual. Cu drag, vreau sa stiu ca zambesti.
oktaviatdy
Postat pe 12 Iulie 2011 12:58
pertinenta si reala, din punctul de vedere al cui?
lasa...am inteles...voi luati de bun tot ce spune biserica, si biblia...
michelle_
Postat pe 12 Iulie 2011 13:15
De la: michelle_, la data 2011-07-12 13:15:09pertinenta si reala, din punctul de vedere al cui?
lasa...am inteles...voi luati de bun tot ce spune biserica, si biblia...
Scumpa Michelle, pertinenta si reala din punct de vedere uman. Nicaieri in biblie, desi n-am studiat-o in amanuntime, nu cred ca scrie ceva despre sex. Dar, toti care studiaza terapiile complementare ajung sa cunoasca viata altfel, si fiecare ii da valoare dupa cum o traieste.
oktaviatdy
Postat pe 12 Iulie 2011 13:28
esti in eroare, mami...pertinenta si reala din punctul TAU de vedere, sau al lui...
nu pentru toti e asa, si nu toti avem aceleasi repere
si iarasi esti in eroare, biblia aminteste destul de mult despre sex
michelle_
Postat pe 12 Iulie 2011 13:40
De la: michelle_, la data 2011-07-12 13:40:40esti in eroare, mami...pertinenta si reala din punctul TAU de vedere, sau al lui...
nu pentru toti e asa, si nu toti avem aceleasi repere
si iarasi esti in eroare, biblia aminteste destul de mult despre sex[/ Asa-i cum spui Michelle !
oktaviatdy
Postat pe 12 Iulie 2011 14:12
oktavia, te rog, nu mai cita mesajul care este postat imediat inaintea postarilor tale....intelegem ce spui ( citezi doar daca e de pe alta pagina)
multumesc...
dor72
Postat pe 12 Iulie 2011 14:20
draga mea oktavia, daca urmareai link-ul recomandat de Gheorghita, probabil, ai fi inteles de ce am pus intrebarea.

trandafirul era pus acolo, tocmai, pentru a indulci cuvintele...este foarte adevarat, limbajului scris ii lipseste ceva.....ce se pierde

si da, nu toti avem aceleasi repere

nu am incredere in persoanele care fac parada de credinta lor in Dumnezeu...cred ca asta purtam fiecare dintre noi in suflet. e doar parerea mea. si cine sunt eu..
Eugenia69
Postat pe 12 Iulie 2011 14:24
De la: Eugenia69, la data 2011-07-11 17:58:26
De la: oktaviatdy, la data 2011-07-11 09:44:04
De la: Eugenia69, la data 2011-07-10 18:41:11Gheorghita, cauti prozeliti?
Eugenia69,gheorghita nu cauta sigur prozeliti, dar are atat de multa dreptate, dragostea este confundata cu atractia sexuala de aceea nu rezista casniciile. In dragoste NU EXISTA AL DOILEA, este ca iubirea pentru Dumnezeu care nu poate fi inlocuita cu altceva. Cand o sa inteleaga fiecare cum e oranduita viata, lumea va fi mai buna si vom fi toti fericiti. Afla ca unii oameni sunt fericiti in nefericirea lor si a altora, iar altora li se pare ca sunt nefericiti in fericirea lor, nu intotdeauna omul este multumit cu ceea ce are.



sunt adanc recunoscatoare pentru lectii! se pare ca ignoranta mea este vizibila!




si totusi....iubirea e iubire...sentiment trait doar odata in viata.....dragostea sau dragosteala are la baza atractia....indiferent de care.......dar de ce ma mir oare?...confuzii sunt multe.....traiesc unii viata ca-n "biblie".....siguri ca penitentele le aduc fericiri.....si multi alti gheorghiti.....altii isi traiesc cica nefericirile ...ridicate la rang de virtute....DAR OARE CINE ESTE VIU SI LIPSIT DE PREJUDECATI,DE CUTUME?sint multi desigur.....dar ei isi traiesc fericirea lor nealterata...... bucurosi mereu de "prozeliti "...
ratuscaceaurata
Postat pe 12 Iulie 2011 14:37
Multumesc pentru indicatii, dar n-am mai postat de vreo 3 ani si... am uitat. MULTUMESC, ma conformez.
oktaviatdy
Postat pe 12 Iulie 2011 15:15
Mai am ceva de zis, e adevarat iubirea este iubire si exista si atractie, dar daca este dragoste adevarata nu poti fi atrasa sau atras de o altcineva in afara de persoana iubita. POATE ASTA-I PUNCTUL MEU DE VEDERE . Cred ca sunt multe persoane care gandesc si simt la fel si nu neaparat se ghideaza dupa biblie sau dupa indemnurile bisericesti.
oktaviatdy
Postat pe 12 Iulie 2011 15:24
Oktavia, e ok! nu esti singura care gandeste asa!
Eugenia69
Postat pe 12 Iulie 2011 17:55
eiii,cate complicatii,atatea detalii explicative...s-a pierdut esenta problemei...
care iubire..?care biblie..?
oare numai vedem padurea de atatia copaci??
acele persoane care au impresia ca ,,iubesc"de la unu pana la: n...numar
ei bine parerea mea , inca nu stiu ce inseamna iubire...
poti iubi...totul pe lumea asta de la firul de iarba pana la cel mai banal obiect
dar cand e vorba de dragoste si de a iubi .....ai numai o jumatate care te defineste
ca om implinit
sunsset
Postat pe 14 Iulie 2011 12:30
este posibil ca, de-a lungul vietii sa mai apara in cale un al doilea, sub diverse imprejurari, si sa ne rascoleasca viata, si tot de-a lungul vietii merge si timpul care ne lumineaza la un moment dat
Bafta multa si pune mai mare pret pe ceea ce simti tu si ce crezi , ca pareri..........
whitepanthera
Postat pe 14 Iulie 2011 20:31
Adevarat, de-a lungul anilor.... se poate intampla, dar nu doi odata, pentru ca asta era discutia.
oktaviatdy
Postat pe 14 Iulie 2011 22:45
In viata este posibil orice dar trebuie sa fim foarte constienti de ceea ce ne dorim cu adevarat sa fie posibil. Tu ar trebui sa iti adresezi in mintea ta cateva intrebari foarte vitale pt tine.
Esti capabila si destul de pregatita sa iti poti imparti viata intre doi barbati|? Merita? Nu cumva tu tanjesti dupa o iubire adevarata sau dupa un barbat care sa te implineasca cu adevarat si sa te faca sa simti ca zbori? Gandeste-te bine si cauta intr-un singur barbat ce au cei doi pe care spui ca ii iubesti in momentul de fata.BAFTA si ai grija de viata ta.
Yellowrose
Postat pe 17 Iulie 2011 21:25
In viata este posibil orice dar trebuie sa fim foarte constienti de ceea ce ne dorim cu adevarat sa fie posibil. Tu ar trebui sa iti adresezi in mintea ta cateva intrebari foarte vitale pt tine.
Esti capabila si destul de pregatita sa iti poti imparti viata intre doi barbati|? Merita? Nu cumva tu tanjesti dupa o iubire adevarata sau dupa un barbat care sa te implineasca cu adevarat si sa te faca sa simti ca zbori? Gandeste-te bine si cauta intr-un singur barbat ce au cei doi pe care spui ca ii iubesti in momentul de fata.BAFTA si ai grija de viata ta.
Yellowrose
Postat pe 17 Iulie 2011 21:25
De la: anamaria89, la data 2011-07-04 15:51:32Sunt foarte curioasa......credeti ca este posibil sa iubesti doi barbati in acelasi timp la fel de tare cat sa nu poti renunta la nici unul dintre ei? Exista asa ceva sau doar ma pacalesc de una singura?


Nu.FIECARE DIN CEI DOI EXERCITA O ATRACTIE ,FASCINATIE ASUPRA TA.IUBIREA NU ESTE IN TREI.MA REFER STRICT CA PARTENER.
garbo212395
Postat pe 27 Iulie 2011 10:49
De la: Eugenia69, la data 2011-07-04 17:10:26la mine-i si mai grav.....

nu ma pot hotari: Nik Nolte, Mel Gibson, Anthony Hopkins si as mai putea enumera cativa.....

da ai nostrii..di she nu-ti plac bre? sa zicem adrian...copilu minune? (scz...sau nu?)
Axl_22
Postat pe 27 Iulie 2011 15:26
Poti sa-ti iubesti si partenerul si fratii si tatal in acelasi timp. Sigur, in mod diferit.
Sunt multe feluri de a iubi.

Dar daca te referi la acea iubire care iti acapareaza intreaga fiinta, raspunsul il vei gasi doar tu.
nathalie
Postat pe 23 August 2011 16:24
De la: Ratacita001, la data 2011-07-11 09:33:04nu cred ca am sa divortez sunt o familista convinsa , amant e mult spus nu am relatii intime ,il iubesc ne intelegem bn si atat , el e si el insurat dar ne iubim asa desi e imposibil pt unii.....



piramidala replica
Freya__
Postat pe 23 August 2011 17:05


E buna de putul gandirii.
nathalie
Postat pe 23 August 2011 18:26
eu cred ca baiatului ii lipseste ceva
elodia
Postat pe 23 August 2011 18:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mesajul lui Dan Puric catre poporul roman...Dan Puric - ca de obicei de exceptie!!! 154 De la: adeline 18 Septembrie 2012 15:54
sal 7 De la: ana02 7 Iulie 2009 23:26
Eu zic ca se pot intelege persoane de religii diferite. Voi? 127 De la: Sarikiz 9 Ianuarie 2013 20:36
cand esti mic nu iti pasa!!! 2 De la: esme 22 Decembrie 2011 17:18
relatii intre femei 28 De la: elisabeta_boia 17 Septembrie 2011 18:08
Setari Cookie-uri