Povestea mea de dragoste :(

doruleato, zilele trecute am vazut trandafirul?!dar acum nu-l mai vad; vad tot poza veche! calculiciul meu joaca hocus-pocus cu mine! o fi la deruta? hahahaha!
esme
Postat pe 4 Iulie 2011 09:17
chiar nu stiu de ce....mie im apare trandafirul....
garbo si marile enigme....
dor72
Postat pe 4 Iulie 2011 09:18
hm! sunt in zona crepusculara!
esme
Postat pe 4 Iulie 2011 09:36
ar trebui sa te gandesti la cine e-ar face mai mult fericita...si cine ar fi sa te iubeasca mai mult...doar din cauza ca apare din nou in viata ta,asta nu inseamna ca poate fi el asa cum vrei tu..
garbo157884
Postat pe 4 Iulie 2011 11:43
uite ce poate face avatarul dintr-un om.....
curat avatar...
dor72
Postat pe 4 Iulie 2011 12:18
dor, eu vad trandahiru, sa nu il schimbi, ca tare mai e frumos
michelle_
Postat pe 4 Iulie 2011 12:47
In cazul tau nimeni nu iti poate da nici un sfat,nici macar parintii.Tu faci alegerea tu vei suferi.Ala care a fost plecat dion tara 2 ani nu a avut nici o relatie si sa gandit la tine,te-a sunat,tia spus ca te iubeste,sau il crezi daca iti spune asta?In fine asta nu inseamna ca trebuie sa stai cu cel pe care nu il iubesti;dar de ce ai stat cu el pana acuma?Asta poate da de gandit ce fel de fata esti,nu?poate tu il iubesti pe el si el nu cum e in relatie ta oficiala de el te iubeste si tu nu?nu va mai plangeti cu povesti de astea din telenovele,vedeti ca va face foarte mult rau.:))vei pati si u la fel stai linistita ca nimeni nu scapa de neplacerea inselarii,asa ca ai facut greseala de ai postat aici pentru ca nimeni nu iti poate da nici un sfat,si chiar daca iti da sunt foarte multe contradictorii,asa ca .....
gyovanny_andrey
Postat pe 4 Iulie 2011 12:51
Pe langa deziluzia unei astfel de idile lacrimogene , mai putem observa unele mici agramaticalitati in exprimare asta denotand oarecum infinitatea de absente nemotivate de la orele de ortografie si LIMBA ROMANA .... In plus comisa- voiajeur nu a mai revenit asupra chestiunii de fata deci verdict final :ancheta inchisa. E posibil sa fie una dintre numeroasele specimene de tipologii feminine rasa de toate inhibitiile,dar cu ceva mai mult par pe creier ...prin urmare a ramas corigenta la materia caracter indoielnic si de speta foarte joasa si poate prin bezna asta crunta numita materie cenusie se mai pot rataci si cativa neuroni.....din fericire nu e cazul....Adica nu se poate demonstra in fapt ca tipa e de incredere pe cuvant si nici scris , doar prin limbaj pasaresc.
La finalul serialului unde se stie deja cine cu cine se combina , de undeva poate dintre florile din gradina mai rasare un plod , nevinovat desigur care o sa si puna intrebarea logica cine e tata de fapt pentru ca pe mama o stie prea bine de ce e in stare. Cu acestea fiind zise , nu vad de ce am fi preocupati cu astfel de bazaconii cand e atat de frumos afara si trebuie sa ne limpezim gandurile si nu numai . Atat am avut de zis ,...in scris
DaMarkus09
Postat pe 4 Iulie 2011 13:00
De la: dor72, la data 2011-07-04 08:30:02ce nu-ti place, barbo...
daca ai motiv serios, dor_inta iti va fi indeplinita...
uita-te mai atent la el si vezi ce frumos e...



WAW..... ! sa stii ca mi-am scrantit un deget... cand m-am prins sa nu cad de pe scaun.... !!! e superb trandafirul... ! stai ca-mi trebe doo-tre zile sa ma obisnuiesc cu el... ! cu asa avatar... nu prea cred ca ma mai citeste cineva de pe aici..... sau pe altii !!! da' nu conteaza.... pe mine nu ma deranjeaza !
barboneli
Postat pe 4 Iulie 2011 13:31
si cat timp ia pe GARBO ca un avatar nou, sa se vada si fara sa intre pe profilul tau... ????
barboneli
Postat pe 4 Iulie 2011 13:34
Parerea mea este sa ramai cu baiatul acela care a fost tot timpul langa tine.
Poate cel pe care tu sustii ca il iubesti asa mult are o alta relatie in tara unde a fost plecat si cine stie.... mai tarziu sa NU REGRETI!!!!!!!!!
NU TE JUCA CU SENTIMENTELE NIMANUI .

Ar trebui sa te consulti si cu parintii tai , sunt cei mai in masura sa te sfatuiasca!
Eu asa as proceda!
ancomi_f
Postat pe 4 Iulie 2011 16:33
Demarkatule, nu e frumos ( si nici legal) sa plagiezi...e obligatorie sursa....in cazul de fata....


barbo
sper ca ai vazut ce era de vazut la el...ca nu l-am pus la intamplare...e ales cu mare grija....
P.S. sa stii ca sambata am trecut pe la Vintu...nu erai...

eu te citesc...caci m-am obisnuit cu trandafirul asta...
asa ca....cel putin o persoana te citeste...
dor72
Postat pe 4 Iulie 2011 16:35
chiar daca poate vei avea candva regrete, macar nu vei regreta ca ai facut ceea ce ti-a dictat inima. Stiu ca se spune ca nu trebuie sa iti construiesti fericirea pe nefericirea altuia, dar eu te sfatuiesc sa lupti mereu pt ceea ce iti doresti cu adevarat, iar daca si fostul tau iubit care s-a intors in tara te iubeste atunci urmeaza-ti inima pana la sfarsit. Asta este sfatul pe care eu ti-l pot da.
brokenheart
Postat pe 4 Iulie 2011 17:37


http://youtu.be/vfLfQ_w4kOI


ciudat... la acest topic "Povestea mea de dragoste".... se pare ca se infiripa o alta poveste de dragoste... de data asta prieteneasca... si vai de ea daca intra si asta in gura lumii... !!! dar cine poate sa stea in calea acestei guri...?
barboneli
Postat pe 4 Iulie 2011 21:59
De la: garbo104979, la data 2011-07-03 07:58:00povetea mea e una asemanatoare nea-m intilnit pe un jok de cultura generala intimplarea a facut sa jucam de mai multe ori la ceaasi masa consecutiv am schimbat id de mess apoi am continuat sa vb fara sa ne dam seama am inceput sa ne indragostim unul de celalant problema e ca el fusese casatorit si statea la distanta de 600 de km fata de mine si mai avea si o fetita iar eu sunt casatorita de 12 anii si am un baetel de 9 anisori neam jucat adevar si provocare iar intruna din zile iam dat provocarea sa vina sa ma vada desi nu asteptam sa sa vii el avenit a fost cel mai frumos cadou inainte de craciun apoi sa reintors in orasul lui am tot continuat sa ne jucam si sa vb la telefon ore in sir am reusit sa il conving sa se mute linga mine si sa inceapa o viata noua dar nu stiam ce sa fac sa incep cu el o viata sau sa imi urmez sotul il iubesc din toata inima si stiu ca si el ma iubeste la inceput am incercat sa il resping o perioada a mers dar at cind am aflat ca ma inselat ma durut enorm de mult si mil doream linga mine a revenit din nou in cviatamea dar eu am aceeasi confuzie nu stiu ce sa fac sa continui sau nu e foarte greu sa duci o povara ce numai tu si dumnezeu stie ce ai pe suflet il iubesc darr............ daca aveti sa imi sugerati vro idee va multumesc anticipat si astept parerile voatre ps sotul meu a aflat de el dar nu e sigur ca lam inselat


...Ce spuneam eu referitor la "saraca" limba romana...ca e facuta praf de unii si de altii? ?? "E valabil si pt alte persoane" ziceam eu. Asa e???...Din pacate...asa e!!!
Asterias
Postat pe 5 Iulie 2011 00:39

dar ce faceati, frate pe jokul ala de cultura generala? sigur nu era sotron?
anca16
Postat pe 5 Iulie 2011 00:59
dor: "sper ca ai vazut ce era de vazut la el...ca nu l-am pus la intamplare...e ales cu mare grija....
P.S. sa stii ca sambata am trecut pe la Vintu...nu erai...."


ma scuzi dor ca raspund cu intarziere... da de ieri, ma tot uit la trandafir... care nici pana azi, nu se vede la avatar ! trebuie sa recunosc ca inca nu i-am descoperit "shpilu'"... in afara de frumusetze, miros puternic si binenteles culoarea... ! chestile ale de pe petale... inca sunt in ceatza cu ele. indraznesc sa spun totusi ca pare facut din ceva material textil, foerte reusit arata si in cazul asta. adica reusit e putin spus... !
si imi cer scuze... trandafirul se vede la avatarul tau, asta daca deschid Garbo cu internet explorer... ! daca deschid cu Google Chrome... tot balerinii aia se vad !

eram, cum sa nu fiu... dar eram la biserica ! eu sunt adventist... !
barboneli
Postat pe 5 Iulie 2011 09:57
doruletule, despre ce sursa vorbesti tu acolo ...?
sau ce ...? te-ai molipsit si tu de la aia din tv ... ca vorbesc de informatii venite pe surse (care mama zmeului or fi alea ... pfffffff ..... fireshte limba de lemn)
mare comicarie...
alfheim
Postat pe 5 Iulie 2011 10:20
mai alfie, demarkus asta nu e in stare sa se exprime in acest fel...
fii si tu mai atent si vei vedea ca suna a cronica....
dor72
Postat pe 5 Iulie 2011 15:42
De la: dor72, la data 2011-07-04 09:18:33chiar nu stiu de ce....mie im apare trandafirul....
garbo si marile enigme....




Avem de fata cel mai destept membru garbo , dintre toti e uluitor cum gasesti tu raspunsuri la orice problema ...pe bune...fara tine nu ar exista acest site .....
dar totusi vezi daca nu cumva au nevoie de cineva sa spele vesela pe la vreo bodega .


fara suparare ...
DaMarkus09
Postat pe 5 Iulie 2011 19:43
alfie, acum intelegi ce ziceam mai inainte?
demarkus, nu ai facut decat sa intaresti spusele mele...si crede-ma ca nu trebuie sa fii prea inteligent pentru a vedea diferenta....
apreciez totusi, ca de aceasta data, ai adoptat o atitudine mai civilizata decat de obicei....

P.S. era acolo o nota de subtilitate...cu timpul si cu efort de vointa...vei reusi sa intelegi si dincolo de cuvinte....

la bodegi exista vesela? poate te mai informezi putin....
dor72
Postat pe 5 Iulie 2011 20:10
dor...nu-ti fac un compliment...

dar trebuie sa ma exteriorizez si eu...macar un pic...sa nu pocnesc...

nu ma lua in seama
Eugenia69
Postat pe 5 Iulie 2011 20:26
eugenia, ce vrei sa spui?
dor72
Postat pe 5 Iulie 2011 20:53
simplu dor, am ras!

cu drag, la comentariul tau.

am sa rad in liniste....de acum...

si la alte comentarii rad, rad, rad... mai recunosc si eu cateodata...
Eugenia69
Postat pe 5 Iulie 2011 20:59
eugenia, e pentru prima oara cand nu am inteles...
chiar nu vedeam nicio legatura ....
iar despre ras, cred ca ma cunosti putin...si stii cat imi place sa rad...
nu a fost un comentariu rautacios la adresa ta, eu chiar nu am inteles ce ziceai...
iar faptul ca razi la comenariile mele, nu face decat sa ma bucure....chiar e un compliment, pentru care iti multumesc....
dor72
Postat pe 5 Iulie 2011 21:24
dor..te rog frumos...eu multumesc..atat ma-nveselesc!



Eugenia69
Postat pe 5 Iulie 2011 21:33

o seara frumoasa sa ai....
erau vremuri si mai bune pe aici....radeam de nu mai puteam....nostalgii....
dor72
Postat pe 5 Iulie 2011 21:37

se pare ca asta se intampla si pe alte forumuri... !
in tot cazul, daca nu vrei sa plang... zi-mi si mie daca asa e cum am scris, despre trandafirul tau... ! daca vrei.. !
barboneli
Postat pe 5 Iulie 2011 22:31
barbo, facem altfel...
am deschis un album cu cateva flori pe care le-am primit eu
si poti arunca un ochi...acolo vei vedea si avatarul...si pe urma mai vorbim, da?
dor72
Postat pe 5 Iulie 2011 23:34
uite ca am facut cum ai zis tu... altfel ! am aruncat amandoi ochi... m-am uitat atent, unii par naturali, altii nu, sau sunt tot naturali dar lucrati cu photo shop. picaturile de apa nu toate sunt "naturale" sau nu acolo unde ar fi normal dupa legile naturii... ! si eu am facut poze la trandafiri si i-am stropit un pic inainte, sa para dupa ploaie. ma dau batut ! sunt foarte frumosi... da' nu arata ca cei din gradina mea ! eu am si un buchet de trandafiri "artificiali", cred ca sunt facuti in China... cine trece pe langa ei, i se pare ca sunt naturali ! asa ca te rog, daca vrei... dezvaluie-mi si mie care le e povestea.


http://img.garbo.ro/comunitate/photos/5/2/5/3605251.jpg

http://img.garbo.ro/comunitate/photos/7/2/5/3605271.jpg

http://img.garbo.ro/comunitate/photos/6/2/5/3605261.jpg

http://img.garbo.ro/comunitate/photos/2/2/5/3605221.jpg


lui asta, ii simt si mirosul... e la fel ca cel din gradina mea... !

http://img.garbo.ro/comunitate/photos/0/2/5/3605201.jpg


http://img.garbo.ro/comunitate/photos/0/0/5/3605001.jpg

http://img.garbo.ro/comunitate/photos/1/1/5/3605111.jpg

barboneli
Postat pe 6 Iulie 2011 11:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vreau sa stiu si eu de ce.???? 7 De la: Jojolin 10 Iulie 2011 22:38
Alegeri, alegeri! 21 De la: julianacocor 4 Decembrie 2013 19:06
Calatoriile- un mod de ati petrece viata 35 De la: Alice_Bv 24 Septembrie 2009 16:02
Iubire in exil de Donna V 6 De la: vivacedonna 2 Martie 2012 21:31
Rugăciune la Sfânta Marta 1 De la: garbo159660 25 Februarie 2015 00:08
Setari Cookie-uri