Povestea mea de dragoste :(

Este important ca el sa te iubeasca mai mult,asa ca ramii cu iubitul actual...Esti sigura ca "italianul" te mai iubeste!?
Rilu
Postat pe 2 Iulie 2011 10:16
Lasa Lumina sa-ti conduca pasii, Lasa Iubirea sa-ti conduca inima, Lasa Dragostea sa-ti conduca viata, Lasa-L pe Dumnezeu sa le conduca pe toate!
garbo072285
Postat pe 2 Iulie 2011 10:55
Lasa Lumina sa-ti conduca pasii, Lasa Iubirea sa-ti conduca inima, Lasa Dragostea sa-ti conduca viata, Lasa-L pe Dumnezeu sa le conduca pe toate!,dar oricum cugeta si la cel mai mic detaliu despre povestea ta,si in primul rind fi sincera,fi sincera cu tine insuti si cu cei din jurul tau,,elibereazate de sentimentul tradari,iubirea e frumoasa dar daca nu e completa nu iti aduce fericire,iubirea e ca un foc de paie se aprinde repede dar se si stinge repede,tu incearca sa vezi ce ramine dupa ce acel foc se stinge,incearca sa descoperi daca si acel baiat care sa intors in viata ta te iubeste cu adevarat,nu te lasa orbita de acele citeva clipe cind esti cu el,nici de gustul dulce al sarutului pot fi inselatoare.ascultati inima dar fi rationala,
irina2ro
Postat pe 2 Iulie 2011 11:16
De la: Lucy1985, la data 2011-07-02 08:51:30Ei bine povestea mea e foarte ciudata
A inceput in August 2006, era ziua in care m-am fost inscrisa la Universitate, era o zi foarte calduroasa tin minte ca ma plangeam surorii mele dc m-a scos din casa pe o asa zi torida o invinuam dar uite acum ii multumesc am finalizat cu brio, ma rog, cand la un momentdat apare un tip brunet statura medie ochi superbi, cand ce sa vezi n anul 3 il intalnesc din nou, intre timp citisem articole despre el prin ziare internet etc incepusem sa ma interesez personal de el, a fost cea mai mare prostie, imi era profesor . . . ma rog si in ziua de azi ma ajuta in orice actiune o implementez, ba mai mult i-am prezentat proiectul meu de afaceri a inceput sa-mi dea idei e super din nou E PROFESOR , in anul 4 am realizat ca e ceva mai mult decat o simpla simpatie tin minte eram in Aula la repetitiile pt finalizarea studiilor era inbracat intr-o camasa galbena, a sa nu uit e pedant ador ca se intretine ii pasa de cum arata, si mie imi pasa de la un timp incoace, la finalizarea facultatii a venit o mama de ploaie mai dar nu mi-am dat seama dc era pt ca ii parea rau ca plec, ei bine nu am plecat m-am inscris si la master la sectia engleza pt a-i demonstra ca e ceva de capul meu, ma rog acum sunt in dilema ce sa fac si-a dat seama ca il simpatizez, mi-e teama de respingere, culmea e ca si fostul meu se insoara nu mai stiu ce sa cred de lumea asta, colac peste pupaza, in sem 2 din primul an de master a venit si un coleg nou, super simpatik nu stiu ce ganduri are dar eu nu voi renunta la el e prea important pentru mine, mi-a schimbat perspectiva de viata, m-a facut sa imi doresc sa traiesc, a inca ceva de Craciun mi-a murit unchiul eram in Germania la venirea mea in tara a fost tot timpul langa mine, am mers in Italia, drept recompensa de Craciun in februarie, a fost super il asteptam il cautam in tot si toate e totul pt mine multi ar zice ca e din interes, ma intreb eu ce interes pensiunea se va face oricum bani am destui cat sa imi fac o viata deci nu e din interes e ceva de neexplicat imposibil de descris e ceva divin a si cand am fost pt semnarea lucrarii m-a luat cu un tremurat ziceai ca m-am drogat uau a fost cel mai tare feeling din viata mea . . . deci IL ADOR



E absolut incredibil cum poate cineva sa scrie exact asa cum vorbeste. Si mai zicea ca e ceva de capul ei...
Deci da...s-au inventat semnele de punctuatie !!!!
Ana_Cazacu
Postat pe 2 Iulie 2011 12:05
parerea mea este ca nu trebuie sa joci pe doua fronturi, daca simteai ca numai tii la baiatul cu care erai oficial trebuia sa ii spui de la inceput, fara a-ti fi teama ca el te iubeste prea mult.....asa acum de ce nu iti este teama ca el va ramane dezamagit de tine dupa ce va afla ca tu ai pe altcineva??
myrabellutza
Postat pe 2 Iulie 2011 12:24
Buna Ana !
Nu am inteles prea bine...ce iti doresti tu, din cele expuse de tine...este greu de dedus! ceea ce am inteles totusi, este ca esti o adolescenta confuza, nematuriza-ta inca si care doreste sa-si complice viata inutil! "Nu te lega la cap, daca nu te doare" te-as sfatui eu, esti inca la inceput de drum, ai toata viata inainte iar primul barbat descoprit nu inseamna intreg Universul! Cred ca te indragostesti prea repede si asta tine probabil de felul in care ai fost crescuta,de personalitatea ta; cand esti tanara esti gata sa-ti asumi riscuri si nu ti-e teama de nimic, insa tu practic te oferi de fiecare data pe o tava si astepti sa fii "culeasa" de cine are chef !
Traieste-ti viata frumos si frumosul sa stii ca poti sa-l gasesti si in lucrurile in care te astepti cel mai putin!
Multa intelepciune pe mai departe !

Postat pe 2 Iulie 2011 12:31
Fratilor intru rar pe comentariile astea pt ca sincer nu am rabdare sa citesc da si cand citesc ma felicit ca nu intru....cineva bine a sesizat ca nu s-a precizat daca "marea iubire"( ratacita o perioada) e reciproca....ca daca e mergi fata sanatoasa cu el cat o tine ca nik nu e vesnic......fii cinstita cu actualul si explica-i corect ce se intampla daca intradevar nu mai tii la el (indiferent daca esti sau nu esti cu italianul,nu-l tine incurcat ,agatat.....e adevarta ca in viata poti plati inzecit raul care il faci cuiva.....dar asta nu inseamna sa traiesti o viata cu un om pe care nu-l iubesti....tot un rau faci).......apoi roaga-te la Dumnezeu sa-ti indrume pastii pe drumul cel drept.
Cat despre cealalata poveste intercalata in discutie ca ajutor si sfat mi-a tremurat stomacul cand am citit....in ce si-o fi dat si masteratul fatuca asta???in limba gimnastica???
garbo176188
Postat pe 2 Iulie 2011 13:11
mai dar nevinova-ti mai sunte-ti,draga daca esti indecisa nu-ti face probleme timpul le rezolva pe toate,iti vei da seama singura ce vrei,insa atentie la baiatul venit din italia sa nu fie doar o scanteie de moment,daca ar fi simtit acelasi lucru pe care il simti tu de ce nu ati mai tinut legatura?de ce nu te-a luat cu el ?''''''
garbo172159
Postat pe 2 Iulie 2011 13:41
cati ani ai?
emilia_motoc
Postat pe 2 Iulie 2011 13:52
ar fi foarte frumos ca cel care a revenit in tara sa '' isi mai aminteasca de tine '' ,sa te iubeasca si el asa cum tu il iubesti dar nu stiu cat e de bine sa lovesti persoana care te iubeste . Stiu doar ca mai repede decat crezi vei simti aceasi durere si atunci vei stii cat de bine sau rau ai facut . Anuntane si pe noi ,eu sunt curioasa cum ''se va termina,rezolva'' PA
garbo191318
Postat pe 2 Iulie 2011 14:22
bianca nu te lasa condusa de sentimentele altuia(gen: baiatul cu care esti) fa ce iti dicteaza inima fa ceea ce simti ceea ce iti doresti pt tine,taie raul de la radacini.e bie ca i-ai spus/ii vei spune ca nu mai vrei sa fi impreuna cu el daca il lasi sa creada ca inca il iubesti va veti rani amandoi:el pt inca crede in tine ,iar tu ca nu esti cu fostul tau iubit
p.s vorbeste mai intai cu fostul si dupa vezi ce decize iei s-ar puttea sa nu mai vrea sa fiti impreuna
garbo193648
Postat pe 2 Iulie 2011 14:29
Cu multi ani in urma, am refuzat sa ma casatoresc cu un baiat exceptional, care ma iubea foarte mult. La fel si parintii lui. Insa eu am spus atunci ca nu-l iubesc pe el, ci pe altcineva. Mama lui mi-a raspuns atunci asa: " o femeie trebuie sa fie iubita, mai putin conteaza daca iubeste ea!" Atunci n-am crezut, dar viata mi-a demonstrat ca asa este! Deci, ... trage concluzia!
Numauita
Postat pe 2 Iulie 2011 15:01
Doamneee...tu spui ca ai facut o facultate...si un master...si scrii la modul acesta??? Ce se alege oare...sau ce s-a ales de limba romana, fratilor?? Eu ma ingrozesc!! Cat despre poveste...n-are cap si n-are coada! Mai mergi pe la clasele mici pe unde se fac ore de COMPUNERE, daca vrei sa pricepem ceva! Una e sa scrii ceva gresit intentionat, spre a da un sens comic textului...si alta e sa n-ai punct, virgula...dar mai ales COERENTA!! (stii ce e aia???)
Asterias
Postat pe 2 Iulie 2011 15:50
De la: elisabeta_boia, la data 2011-07-02 09:07:27 Da,nu inteleg...in acest topic trebuie sa-si spuna care cum vrea ...povestea lui/ei de dragoste?Sau sa-i dam sfaturi celei care a deschis topicul?

Elisabeta,nu trebuie sa-si suna povestea...dar daca nu pot sa dea un sfat,spun o poveste,pt ca fiecare pov. are si o "morala''
Axl_22
Postat pe 2 Iulie 2011 15:53
Ceea ce am scris mai sus e pt Lucy1985. Cred ca e important sa fac aceasta precizare...desi poate fi valabila si pt alte persoane!!!
Asterias
Postat pe 2 Iulie 2011 15:54
Asterias,povestea e acolo pe undeva intre cap...si coada.


"desi poate fi valabila si pt alte persoane"...cunosti zicala?daca nu-i camasa ta n-o lua pe tine!
Axl_22
Postat pe 2 Iulie 2011 15:59
daca nu poti fi sincera cu o persoana cu care ai fost 2 ani ...e grav,roata se intoarce...n-am inteles fostul (actualul) te iubeste?ati comunicat cat a fost plecat?...esti sigura ca nu-l asteapta nimeni peste hotare
garbo020705
Postat pe 2 Iulie 2011 16:14
Axl_, Betty, Barboneli

"azi am sa crestez in grinda
jos din cui, acum oglinda!"



meritati supliment
Eugenia69
Postat pe 2 Iulie 2011 16:37
ahaaaa... ai grinda... ?
barboneli
Postat pe 2 Iulie 2011 17:19
ce ne-am face fara ea?

Eugenia69
Postat pe 2 Iulie 2011 17:40
Mama-i dusa-n sat cu doru,
Azi e singur puisorul,
Si-am inchis usa la tinda..
Cu za-vo-rul!!
Asta-s eu si mi-s voinica!
Cine-a zis ca eu sunt mica?
Si ce cap frumos rasare..
Nu-i al meu,al meu e oare?
Mama poate fii faloasa..
Ca ma a-re!!
elisabeta_boia
Postat pe 2 Iulie 2011 17:50
cu zavorul...

doamna Elisabeta (la mine-i terapie)
Eugenia69
Postat pe 2 Iulie 2011 17:52
Nu ma pot exprima decat in acest fel Bi Anca... DOUA IEPURI, asa cum am scris DOUA IEPURI... nu nu, nu te gandii ce e vre-o greseala, asa am vrut sa scriu, repet DOUA IEPURI... Esti... foarte aroganta si plina de tine. pacat, poaie altfel ai fi avut noroc dar asa... dumnezeu cu mila...

Acum serios, sunt multe femei in situatia ta, e plina lumea dar, sa te lauzi asa... prea de tot si mai spune-ti ca barbatii ESTE niste porci...

Multe succes Bi Anca!
garbo088037
Postat pe 2 Iulie 2011 17:53
draga mea,

pe cine iubesti si pe cine vrei langa tine?
cand stii exact , te duci la el ii vorbesti de sentimentele tale si clarifici totul.....ai grija ....nu toate mustele fac miere.
mery1
Postat pe 2 Iulie 2011 18:06
De la: biancabianca, la data 2011-06-29 17:29:23Hmmm.. am sa va zic astazi povestea mea de dragoste..Sper sa nu va plictisesc..
Pai am sa incep zicand ca duc o "viata dubla.." E greu avand in vedere ca sunt cu un baiat de ceva vreme,avem o relatie serioasa.. Am facut si dragoste cu el si nu imi pare rau deoarece l-am iubit enorm..
Totul s-a schimbat decand a aparut in viata mea ,din nou, baiatul pe care l-am iubit foarte mult si a trebuit sa ne despartim pentru ca el a plecat in alta tara..
Imi este atat de dor sa il tin in brate sa ii soun cat de mult il iubesc ..si ca nu l-am uitat... Si dorinta mea se pare ca s-a implinit dupa aproape 2 ani..Baiatul acesta a venit din nou in Romania.
Intr-o seara eram afara cu o prietena cand vad ca trece pe strada.. nu-mi venea a crede.. mi-as fi dorut atat d emult sa ma duc la el si sa il strang in brate.. dar din pacate nu era posibil :(.. Prietena cu care eram este chiar verisoara iubitului meu(oficial)..
Am norocul ca acest baiat cu care sunt intr-o relatie de mai mult timp sta mai departe de mine..
Vreau sa renunt la el.. Dar inima nu ma lasa pt ca stiu cat de mult ma iubeste... Oare de ce?
eu nu il mai iubesc pe el.. Eu mi-am intalnit din nou marea iubire cand credeam ca am pierdut-o pentru totdeauna..
Sunt fericita ca sunt alaturi de cine imi doresc ,dar deocamdata nu m-am despartit de acea persoana pentru ca stiu ca ma iubeste foarte mult.. m-am distantat foarte mult de el si zilele acestea o sa ii spun ca nu mai putem fi impreuna..
Multumesc ca mi-ati ascultat "romanul" ,deorece simteam nevoia sa ma descarc..
Daca se poate sa imi dati cateva sfaturi.. sau sa-mi spuneti daca am procedat bine alegand sa traiesc langa persoana pe care o iubesc cu adevarat! :*:* .V-am pupat >:D
salvyna_g
Postat pe 2 Iulie 2011 18:06
SA FACI CUM ITI SPUNE SUFLETUL DAR SA FII SINCERA CU CEL CE TE IUBESTE
salvyna_g
Postat pe 2 Iulie 2011 18:07
Bine spus !

Complimente!
mihaela_stefanescu
Postat pe 2 Iulie 2011 18:09
Pentru persoana pe care o iubesti cu adevarat,merita sa faci orice,chiar si sa renunti la actualul tau partener...alege dragostea adevarata,nu se compara cu nimic in lume,nici banii si nici o relatie fizica ,asa sa treaca timpul...nu o inlocuiesc.
Succes!
garbo162553
Postat pe 2 Iulie 2011 18:14
De la: garbo088037, la data 2011-07-02 17:53:53Nu ma pot exprima decat in acest fel Bi Anca... DOUA IEPURI, asa cum am scris DOUA IEPURI... nu nu, nu te gandii ce e vre-o greseala, asa am vrut sa scriu, repet DOUA IEPURI... Esti... foarte aroganta si plina de tine. pacat, poaie altfel ai fi avut noroc dar asa... dumnezeu cu mila...

Acum serios, sunt multe femei in situatia ta, e plina lumea dar, sa te lauzi asa... prea de tot si mai spune-ti ca barbatii ESTE niste porci...

Multe succes Bi Anca!


se scrie spuneti.....Dumnezeu...merita un D mare...sau ai vrut tu sa scri asa?
Axl_22
Postat pe 2 Iulie 2011 18:56
Ai mult greseli de ortografie, de exprimare, de... De ce nu citesti ce scrii de doua-trei ori si abia dupa aceea sa postezi?
Iar ca sa ceri sfatul nostru, nu cred ca simtitm ce simti tu ca sa spunem exact ce ar trebui sa faci. Faci exact ce iti dicteaza inima.
dulcineia
Postat pe 2 Iulie 2011 19:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce-aveti mai cu Vuvuzel ? 15 De la: Freya__ 12 Septembrie 2011 20:34
cine sunt demonii? 44 De la: Thor_again 5 Mai 2011 17:27
Concurs 8 Martie 9 De la: Thor_again 7 Martie 2011 12:55
Iubire in exil de Donna V 6 De la: vivacedonna 2 Martie 2012 21:31
Alegeri, alegeri! 21 De la: julianacocor 4 Decembrie 2013 19:06
Setari Cookie-uri