Povestea mea de dragoste :(

Hmmm.. am sa va zic astazi povestea mea de dragoste..Sper sa nu va plictisesc..
Pai am sa incep zicand ca duc o "viata dubla.." E greu avand in vedere ca sunt cu un baiat de ceva vreme,avem o relatie serioasa.. Am facut si dragoste cu el si nu imi pare rau deoarece l-am iubit enorm..
Totul s-a schimbat decand a aparut in viata mea ,din nou, baiatul pe care l-am iubit foarte mult si a trebuit sa ne despartim pentru ca el a plecat in alta tara..
Imi este atat de dor sa il tin in brate sa ii soun cat de mult il iubesc ..si ca nu l-am uitat... Si dorinta mea se pare ca s-a implinit dupa aproape 2 ani..Baiatul acesta a venit din nou in Romania.
Intr-o seara eram afara cu o prietena cand vad ca trece pe strada.. nu-mi venea a crede.. mi-as fi dorut atat d emult sa ma duc la el si sa il strang in brate.. dar din pacate nu era posibil :(.. Prietena cu care eram este chiar verisoara iubitului meu(oficial)..
Am norocul ca acest baiat cu care sunt intr-o relatie de mai mult timp sta mai departe de mine..
Vreau sa renunt la el.. Dar inima nu ma lasa pt ca stiu cat de mult ma iubeste... Oare de ce?
eu nu il mai iubesc pe el.. Eu mi-am intalnit din nou marea iubire cand credeam ca am pierdut-o pentru totdeauna..
Sunt fericita ca sunt alaturi de cine imi doresc ,dar deocamdata nu m-am despartit de acea persoana pentru ca stiu ca ma iubeste foarte mult.. m-am distantat foarte mult de el si zilele acestea o sa ii spun ca nu mai putem fi impreuna..
Multumesc ca mi-ati ascultat "romanul" ,deorece simteam nevoia sa ma descarc..
Daca se poate sa imi dati cateva sfaturi.. sau sa-mi spuneti daca am procedat bine alegand sa traiesc langa persoana pe care o iubesc cu adevarat! :*:* .V-am pupat >:D
biancabianca
Postat pe 29 Iunie 2011 17:29
romeo 1, romeo 2 si julieta!
alfheim
Postat pe 29 Iunie 2011 17:37
urmeaza 3 , 4 si alti Don Juani
spor .......
jeanette40
Postat pe 29 Iunie 2011 17:40
mda....siropoasa poveste ! Tu Bianaca...esti cu fundul in doua luntrii, sau incerci sa jonglezi cu doi pepeni intr-o mana ! In telenovelele lacrimogene si alte alea ...poate, dar tu fata hai, trezeste-te la realitate, coboara-te din norii care-ti umbresc ratiunea, fii sincera si nu mai umbla cu cioara vopsita in fata celui care ti-a fost alaturi atata amar de vreme ! Esti nestatornica, infidela si croita din stofa de proasta calitate, ti se va plati si tie cu aceiasi moneda mai tarziu....vei implora indurare celui caruia ii intorci spatele acum ....si vei vedea ca nu-i vei mai trebui ! Si cine ar putea sa-l condamne? Maturizeaza-te !

Postat pe 29 Iunie 2011 17:43
Cind alergi dupa 2 iepuri.....s-ar putea sa ramii singura....
constance
Postat pe 29 Iunie 2011 18:57
asa e maica .....viiine 2012!!!!!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 29 Iunie 2011 18:59
a uitat sa ne zica daca ala...de demult o iubeste...ca io asta n-am inteles de p-aci...
dor72
Postat pe 29 Iunie 2011 20:48
mai conteaza.. ?
roby_cado
Postat pe 29 Iunie 2011 20:52
pentru mine?
da. foarte mult....esential...ca sa nu dau Doamne fereste! vreun sfat nelalocul lui...
dor72
Postat pe 29 Iunie 2011 20:57
ei..
lasa sfatuitoare-o..,ai de unde.
roby_cado
Postat pe 29 Iunie 2011 21:00
si esme, o fi sfatuitoare-e?
asta cam suna a jignire....
dor72
Postat pe 29 Iunie 2011 21:02
io, sfatuitoare-e? io stiu!...
esme
Postat pe 29 Iunie 2011 21:31
esti libera sa alegi iubirea!
ratuscaceaurata
Postat pe 29 Iunie 2011 21:32
pai, eu nu stiu de ce, sunt sfatuitoare-o...
cat despre tine...nu am niciun dubiu...
dor72
Postat pe 29 Iunie 2011 21:33
bianca,tu alegi,dar vezi ca cine alege ...culege....acuma e gradina plina ochi,prosti cat vezi...pacaleli si pacaliti cu duiumul...faci ce vrei cu capul tau cu patul tau,bagi in el pe cine vrei si cat vrei,dar inima,inima trebuie sa fie sincera....pentru asta...intreaba ti parintii,sunt ei de acord cu felul tau in care judeci?nici un pas fara acordul parintilor daca ei nu au alta replica decat sa te sustina ,atunci mergi mai departe ,tu nu vei fi vinovata ...vreodata...ci cei care nu au stiut sa ti dea sfatul cel mai intelept,in momente asa delicate si fierbinti...nu face din viata ta un hambar cu mere putrede...iubirea e ca frisca,la inceput dulce si diafana,apoi acra si imputita...vezi ce conservant iti trebuie sa ai toata viata parte de frisca.dulce..nu de frisca acra,stricata...puturoasa....pune mintea si sufletul tau inger bun,sa gandeasca...mult...mult...
herminalucia
Postat pe 2 Iulie 2011 02:37
draga mea parerea mea e sa alegi ce-ti spune inima,si ce crezi tu ca te face fericita.am citit povestea ta si mi se pare putin asemanatoare cu a mea,doar la diferent sun t anii.;daca nu te deranjeaza iti spun si eu povestea mea care incepe asa: acum 9 ani in urma am cunoscut un baiat de care m-am indragostit,am avut o relatie cu el timp de 2 ani,dupa care ne-am despartit,din cauza imaturitatii.intre timp el si-a refacut viata ca sa zic asa,s-a insurat,eu in schimb nu m-am maritat,dar din 2005 iulie pana in 2011 iunie am avut o relatie cu un alt baiat pe care nu o mai am pt ca mi-am reintalnit prima dragoste de acum 9 ani,iar cand ne-am revazut am avut amandoi aceleasi sentimente unul fata de celalalt iar acum dupa 7 ani in care nu am mai stiut unul de altul nimik,suntem din nou impreuna,si ne-am facut si planuri...mari."sper sa ai si tu parte de tot ce-ti doresti si sa fi iubita cu adevarat de acel baiat pe care l-ai iubit si pe care il iubesti in cintinuare" MULT SUCCES
garbo004559
Postat pe 2 Iulie 2011 02:49
De la: garbo017014, la data 2011-06-29 17:43:15 mda....siropoasa poveste ! Tu Bianaca...esti cu fundul in doua luntrii, sau incerci sa jonglezi cu doi pepeni intr-o mana ! In telenovelele lacrimogene si alte alea ...poate, dar tu fata hai, trezeste-te la realitate, coboara-te din norii care-ti umbresc ratiunea, fii sincera si nu mai umbla cu cioara vopsita in fata celui care ti-a fost alaturi atata amar de vreme ! Esti nestatornica, infidela si croita din stofa de proasta calitate, ti se va plati si tie cu aceiasi moneda mai tarziu....vei implora indurare celui caruia ii intorci spatele acum ....si vei vedea ca nu-i vei mai trebui ! Si cine ar putea sa-l condamne? Maturizeaza-te !




lusel
Postat pe 2 Iulie 2011 02:53
ce frumos ai scris!
fa ce iti dicteaza inima,ca sa te simti fericita.
daca nu te desparti,trei vor fi nefericiti:
prietenul pe care nu il mai iubesti,va simti asta,va fi mereu nefericit,va suferi,
doi,tu vei fi nefericita,
trei,celalat prieten din strainatate.
sper din toata inima sa iasa bine in viitor,sa fie alegerea corecta!!!
succes,d
daniilia
Postat pe 2 Iulie 2011 05:21
mmmda... povestea e banala si si des intamplata ! nu, n-am gresit, am pus special 2 de "si"... ! ati sarit cu sfatul si asta arata ca mai sunt oameni buni pe lume ! si Dumnezeu o sa aiba grija de voi pentru ca voi sunteti oameni buni si tinand la Dumnezeu, care va calauzeste sa faceti fapte bune, spre deosebire de oamenii rai care nu fac fapte bune si se gandesc numai la ei, care e egoisti si prosti pe deasupra, ba si pe dedesupt.... si care.... am uitat ce vroiam sa scriu. nu conteaza... !


deci... nimeni, in afara de dor (ce sa fac dor... sunt obligat sa recunosc... ! ) nu a/si-a pus intrebarea de baza... !!! demonul sare ca la sotron... cu fraze lozinca dar fara esenta... "esti libera sa alegi iubirea"... !!! care iubire ? are deja o iubire, cealalta e nesigura. cine stie ce s-a mai intamplat cu fostul ei iubit (poate si prima dragoste...) in astia 2 ani si la mare distantza ? poate iubeste pe cineva acolo, ca n-o fi stat el sa dea numai la sapa ! la fel a intrebat si dor: de unde stie ca el o mai iubeste ? sau poate nu stie, dar ca sa-i dea cineva un sfat bun si nu apostolesc... e musai sa stie daca ala vechi o mai iubeste ! si mai trebuie sa stie sfatuitorul si ce are de gand in viitor, poate doar a venit in concediu sa-si vada bunica... ! si iar pleaca ptr. 2-3 ani... ! si iar ramane fata noastra langa dragostea pe care are norocul s-o aibe in mana si iar viseaza la cine e in italia sau mai stiu eu unde... !!! asa ca daca chiar vrei un sfat matur, cu care faci ce vrei dupa ce-l primesti... da si tu date ca lumea... mare ! ntz, ntz..... Doaaaamne ce ti-e si cu pustoaicele astea..... !!!!
barboneli
Postat pe 2 Iulie 2011 06:49
Nu te cunosc,dar am o parere.Dai dovada de egoism.Te pui pe tine si il lasi pe cel care te-a iubit ,protejat,alinat in noptile cand erai trista.Acum nu-l mai apreciezi,dar timpul se va intoarce impotriva ta.Fostul, poate iti spune ca te iubeste si regreta ca plecat,dar nu ar fi trebuit sa o faca.El nu s-a gandit atunci cat ai sa suferit?Nu cred. Poate acum ai fluturi in stomac,s-a reaprins acea flacara care mai ardea.Vei ajunge intr-un moment cand il vei pierde si pe asta. Intr-o viata de om exista o singura dragoste,restul sunt pasagere. E viata tu.Tu decizi!
zenit
Postat pe 2 Iulie 2011 07:02
,,BUNA,EU CRED CA AR TREUII SA FII CU CE-L PE CARE I-L IUBESTI ,DAR DACA EL NU TE IUBESTE NU SE MERITA SA-TI SACRICIFI TINERETEA PENTRU EL.EXISTA SI PENTRU TINE UN OM ADEVARART,CARE SA TE IUBEASCA CU ADEVARAT,NU DISPERA V-A ESI SOARELE SI PE STRADA TA,,O ZI BUNA,,WEEKEND PLACUT,,FII OPTIMISTA ,DOAR ASA VEI REUSI .CU DRAG JENI,, VINO LA MARE ,UNDE VE-I GASI IUBIREA.
105905
Postat pe 2 Iulie 2011 07:16
daca vin la mare, imi voi gasi si eu iubirea?



pot sa vin si cu sotul meu?
Eugenia69
Postat pe 2 Iulie 2011 07:22
Nu prea seamana a ,,poveste de dragoste". Dragostea nu e egoista. Cand iubesti, nu ranesti . Cand iubesti nu trebuie sa alegi.Probabil asa cum spunea cineva , mai sus, esti egoista. Si nu stii ce vrei. Probabil ca-l vei alege pe cel care te va parasi. Faci ce vrei cu viata ta , dar cand o afectezi si pe a altcuiva, nu mai faci ce vrei.Ma intreb ce sfaturi vei da copiilor tai cand vei fi mama?
vitan
Postat pe 2 Iulie 2011 08:16
Ei bine povestea mea e foarte ciudata
A inceput in August 2006, era ziua in care m-am fost inscrisa la Universitate, era o zi foarte calduroasa tin minte ca ma plangeam surorii mele dc m-a scos din casa pe o asa zi torida o invinuam dar uite acum ii multumesc am finalizat cu brio, ma rog, cand la un momentdat apare un tip brunet statura medie ochi superbi, cand ce sa vezi n anul 3 il intalnesc din nou, intre timp citisem articole despre el prin ziare internet etc incepusem sa ma interesez personal de el, a fost cea mai mare prostie, imi era profesor . . . ma rog si in ziua de azi ma ajuta in orice actiune o implementez, ba mai mult i-am prezentat proiectul meu de afaceri a inceput sa-mi dea idei e super din nou E PROFESOR , in anul 4 am realizat ca e ceva mai mult decat o simpla simpatie tin minte eram in Aula la repetitiile pt finalizarea studiilor era inbracat intr-o camasa galbena, a sa nu uit e pedant ador ca se intretine ii pasa de cum arata, si mie imi pasa de la un timp incoace, la finalizarea facultatii a venit o mama de ploaie mai dar nu mi-am dat seama dc era pt ca ii parea rau ca plec, ei bine nu am plecat m-am inscris si la master la sectia engleza pt a-i demonstra ca e ceva de capul meu, ma rog acum sunt in dilema ce sa fac si-a dat seama ca il simpatizez, mi-e teama de respingere, culmea e ca si fostul meu se insoara nu mai stiu ce sa cred de lumea asta, colac peste pupaza, in sem 2 din primul an de master a venit si un coleg nou, super simpatik nu stiu ce ganduri are dar eu nu voi renunta la el e prea important pentru mine, mi-a schimbat perspectiva de viata, m-a facut sa imi doresc sa traiesc, a inca ceva de Craciun mi-a murit unchiul eram in Germania la venirea mea in tara a fost tot timpul langa mine, am mers in Italia, drept recompensa de Craciun in februarie, a fost super il asteptam il cautam in tot si toate e totul pt mine multi ar zice ca e din interes, ma intreb eu ce interes pensiunea se va face oricum bani am destui cat sa imi fac o viata deci nu e din interes e ceva de neexplicat imposibil de descris e ceva divin a si cand am fost pt semnarea lucrarii m-a luat cu un tremurat ziceai ca m-am drogat uau a fost cel mai tare feeling din viata mea . . . deci IL ADOR
Lucy1985
Postat pe 2 Iulie 2011 08:51
De la: Eugenia69, la data 2011-07-02 07:22:02daca vin la mare, imi voi gasi si eu iubirea?



pot sa vin si cu sotul meu?

la mare la soare
lasa,Eugenia...atat iti ajunge...pe urma pe forum ca nu sti pe care dintre ei sa alegi
fa miscare ca-ti trece
Axl_22
Postat pe 2 Iulie 2011 08:54
Da,nu inteleg...in acest topic trebuie sa-si spuna care cum vrea ...povestea lui/ei de dragoste?Sau sa-i dam sfaturi celei care a deschis topicul?
elisabeta_boia
Postat pe 2 Iulie 2011 09:07
S-a intors roata! Daca in trecut barbatii aveau aceste dileme existentiale-daca le aveau, desigur-insurati dar iubeau o alta la propriu si la figurat, iata ca a venit randul femeilor! Se pare ca monogamia nu e asa masculina cum se credea pana acum! Tot mai multe femei trec de la un barbat la altul, iubesc cate doi deodata...Eu nu am nici un sfat in povestea ta!
Luna_in_capricorn
Postat pe 2 Iulie 2011 09:19
Ai povestit tu ceva dar nu ai spus esentialul cel venit din Italia te mai iubeste........asta e o intrebare buna si ptr noi si ptr tine .Doar stiind asta as fi putut sa iti dau un sfat altfel nu ma bag ptr ca e posibil sa gresesc si nu vreau sa imi fac dupa.... mustrari de constiinta.
mmiriam
Postat pe 2 Iulie 2011 09:46
De la: Eugenia69, la data 2011-07-02 07:22:02daca vin la mare, imi voi gasi si eu iubirea?



pot sa vin si cu sotul meu?


auzi tu... eugenia dulce... da' voi chiar vreti sa ne ametiti cu atatea desene animate pe care le puneti... ???? o data cu ele, imi fugeau si literele... sau ochii... n-am inteles nimic din ce a vrut sa zica tipa !!! si tu... stai cuminte unde esti ca abia ai fost la munte... mare iti trebuie ? eu cred ca poti sa te duci si cu sotul tau... dar atunci, pune-ti pofta-n cui cu iubirea aia... !!!
barboneli
Postat pe 2 Iulie 2011 09:58
Buna ziu,am citit povestioara ta ,dar apar ceva intrebari:baiatul ce-l iubesti cu adevarat doreste din tot sufletul sa fiti impreuna pt totdeauna???sau va pleca din nou si vei ramane iar singura...El stie de celalalt?Mai cred ca numai inima ta poate decide,pt ca nu poti sa stai cu cineva doar pt sentimentele lui,iar tu sa tanjesti dupa altul .Iubirea este cea care va iesi invingatoare...Succes,in dragoste...Gina.
ginadavid64
Postat pe 2 Iulie 2011 09:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un subiect interesant ar fi de ce unii barbati divortati fac pe victimile si se dovedesc a fi contrariul 46 De la: tamelly 5 August 2010 19:13
blog foarte interesant 18 De la: kitty_nutza91 10 Ianuarie 2010 17:08
Rochii de seara,ocazii speciale 6 De la: wife 25 Iunie 2009 15:05
Povestea mea de dragoste :( 205 De la: oanas_2004 19 Iulie 2011 16:32
de ce femeia este considerata mereu vinovata de parasirea domiciliului 25 De la: nuti_vio 28 Iulie 2010 19:11
Setari Cookie-uri