Unde v-ar placea sa va facecti concediu?Si unde va da voie....bugetul?

As dori sa pot face un concediu de o luna de zile la mare...si inca o luna de zile la Predeal!1Dar bugetul meu de bugetar...ma lasa 3 saptamani la Rosia Montana-acasa la sotul meu....si doar 7 zile la Costinesti-in ..tabara...Si inca tot imi fac probleme de buget-nu costa cazarea si mancarea....cat ma COSTA transportul....
Voi cum va descucati in acest concediu?
elisabeta_boia
Postat pe 26 Iunie 2011 11:18
D-na Elisabeta, eu deja am scapat de grija asta...

am gasit o oferta la o pensiune din Busteni, extrasezon, bineinteles...

restul verii mi-l petrec pe garbo spunand..."rautati" celor care se bucura de vacanta.

Eugenia69
Postat pe 26 Iunie 2011 11:23
Buna idee Eugenia draga,am sa stau si eu mai mult pe Garbo...promit sa te secound-ez..la rautati ma refeream..!! Concediu placut la Busteni,sa ai parte de vreme buna!
elisabeta_boia
Postat pe 26 Iunie 2011 13:16
Ce "bine" merge acest ...topic! Dovada certa a CRIZEI FINANCIARE!! Deci?Concediu placut ...in fata calculatoarelor si pe forumul Garbo!!
elisabeta_boia
Postat pe 30 Iunie 2011 09:05
Monaco.....da' ce, ma doare mana sa scriu???
ratuscaceaurata
Postat pe 30 Iunie 2011 09:09
De la: demonsauinger, la data 2011-06-30 09:09:55Monaco.....da' ce, ma doare mana sa scriu???
Nu te doare,dar ti-ar placea sa faci un concediu in Monaco...dupa buget ,insa..unde-l faci? Te felicit ptr. sinceritate!
elisabeta_boia
Postat pe 30 Iunie 2011 16:02
acest concediu, ca si precedentele... mi-l petrec nu stiu!
ca anul trecut, s-a dus pe examene, acum doi ani la fel ... pffff... n-am mai avut un concediu in firea lui, adica de facut ce vor muschii mei, de nu mai tin minte! ce-i drept si bugetul e praf, dar oricum!

cred ca o sa-mi petrec vreo luna prin spania, una prin germania, inca vreo doua in italia, cam 3 saptamani in frantza... si prin anglia tot vreo trei saptamani! ... fireshte, daca imi iau permisul de shofer profesionist, si ma angajez pe tir ... nu mai e mult pana atunci... nici n-am inceput shcoala de shoferi... ca maine trece

................... si cand ma trezeam ... era dimineatza! ... beam o cafea in graba, sus la volanul turismului... 70km ... fuga la job... frecat menta cu lamaie... si inapoi acasa... citit... garbo ... baie... somn...
ce mai, o viatza de vis.... de vise uirate!!!

iete acilea idee minunata de vacanta!!!!
http://creativemonkeyz.com/category/roboti/
alfheim
Postat pe 30 Iunie 2011 20:03
alf, lasa, hai cu noi!!!!!
gazda ne primeste pe toti!
Eugenia69
Postat pe 30 Iunie 2011 20:06
la "senatoriu"???

de cand pana cand?
gazda? care gazda?
pffffffffff deja .. primesc o invitatzie si mi se umple capul cu intrebari ...

mai copii saptamana asta (ca tot zicea tantica aia, americanca... o mai stiti?) am muncit de mi-a sarit basca, in 5 zile am muncit, fara nici un fel de exagerare, cat n-am muncit in 5 luni de zile!!! la propriu vorbesc!

deci .. mi se impune, macar putin visare!
alfheim
Postat pe 30 Iunie 2011 20:13
elfule?

cum sa te cainam ?


da nu-i dilema...


Eugenia69
Postat pe 30 Iunie 2011 20:22
io zic sa sarim intr-un picior si sa ne tragem de urechi! merge, alfule?
esme
Postat pe 30 Iunie 2011 20:28
o hora si-o batuta cu strigaturi...
deci sa dam tonul la cantec!

asara vantul bateaaaaaaaaaaa...
cum bate politiaaaaaaaaaa

si acum .. urechile in sus, saritul pe-un picior!!! si poftiti draga la senatoriu... ca mai e locuri libere mai e si paturi suprapuse....

cica la spitalul de glumeti intra directorul in vizita prin saloane
si intr-un salon toti glumetii sareau de mama focului... care mai de care mai sus si mai turbatzi
il intreaba pe medicul de garda, ce salon e ala si de ce sar aia intr-una????
medicul: dom' direcotr, aici e salonul bucatarie si azi pacientii sunt macaroane la fiert!!!
directorul... pai si aia care sunt agatati de pereti???
medicul: aaaaaa aia s-au lipit de cratitza!!!
alfheim
Postat pe 30 Iunie 2011 20:33
esme
Postat pe 30 Iunie 2011 20:35
eu stiam: ia-te cu mainile de cour si sari in sus
Eugenia69
Postat pe 30 Iunie 2011 20:39
da cu mainile de cuore daca ma iau, se pune???
alfheim
Postat pe 30 Iunie 2011 20:58
Cine ma invata cum sa bag pe Garbo un mail cu o vacanta a unor ...dar nu pot spune ca stric ..surpriza!Dar am o idee,Alf,da-mi te rog ID-ul tau,iti trimit tie filmuletul...si tu il bagi pe Garbo..e ceva minunat,si e in ton cu tema! Astept...
elisabeta_boia
Postat pe 30 Iunie 2011 21:00
amu sa vaza lumea vacantza lui betty ...

http://www.youtube.com/watch_popup?v=pkPNa4DBFHI

alfheim
Postat pe 30 Iunie 2011 21:28
Betty, e duminica, deci vacanta

o friptura pe jar, nu din prieteni ci cu ei...un pahar de vin in miezul zilei....si multa bucurie!

Eugenia69
Postat pe 3 Iulie 2011 06:55
Doar banii te opresc sa iti iei 2 luni concediu si sa pleci? Tot e de bine la bugetari. Cine de la particulari ar putea sa-si ia 2 luni concediu? O saptamana maxim 2.
Doara
Postat pe 3 Iulie 2011 07:52
De la: Eugenia69, la data 2011-07-03 06:55:44Betty, e duminica, deci vacanta

o friptura pe jar, nu din prieteni ci cu ei...un pahar de vin in miezul zilei....si multa bucurie!


Ai dreptate,si un gratar cu prietenii e o mica vacanta cu reusita,si un pescuit cu prietenii-chiar daca nu prinzi nimic...e o iesire!!
Dar concediu e ceea ce faci de relaxare ,dupa un an de munca,cu familia sau singur{a}!!De acest concediu intrebam,unde ati dori sa-l faceti?Dar bugetul,unde va permite?
elisabeta_boia
Postat pe 3 Iulie 2011 17:05
De la: Doara, la data 2011-07-03 07:52:00Doar banii te opresc sa iti iei 2 luni concediu si sa pleci? Tot e de bine la bugetari. Cine de la particulari ar putea sa-si ia 2 luni concediu? O saptamana maxim 2.

Da,asta ptr. ca sunt educatoare si am concediu legal 2 luni =vacanta copiilor..dar si plata muncii mele...lasda mult de dorit!!
elisabeta_boia
Postat pe 3 Iulie 2011 17:08
De la: elisabeta_boia, la data 2011-06-26 11:18:34As dori sa pot face un concediu de o luna de zile la mare...si inca o luna de zile la Predeal!1Dar bugetul meu de bugetar...ma lasa 3 saptamani la Rosia Montana-acasa la sotul meu....si doar 7 zile la Costinesti-in ..tabara...Si inca tot imi fac probleme de buget-nu costa cazarea si mancarea....cat ma COSTA transportul....
Voi cum va descucati in acest concediu?



eu zic ca, 7 zile la Costinesti e destul ! azi, la mare, mai mult timp e pacat de bani ! pentru bronz sau stat la soare in general, poti s-o faci si la munte. ma intreb insa ce faci la Rosia Montana, ptr. ca arata cam parasita, localitatea... !

http://www.bucharestlife.net/wp-content/uploads/2011/03/rosia-montana.jpg

sau arata cu spirit de lupta... !!! (sa nu pleci cumva, fara casca si vesta de protectie contra gloantelor.... !!!! )

http://radupadurean.files.wordpress.com/2010/05/protest-rosia-montana-rip-01.jpg

mi-ar place asa o casa.... s-o renovez ! am putea sta toti acolo... ma refer la cei din sanatoriu, intr-o vacantza ! si sa ne gospodarim singuri. eu cu eugenia, la bucatarie... !

http://popadanmihai.files.wordpress.com/2009/07/rosia-montana.jpg?w=549&h=590

iar cam nasol.....

http://www.zvoner.ro/wp-content/2010/08/Rosia_Montana_09.jpg

daca sinele erau mai drepte... sau macar in continuare... o rugam pe dor sa conduca "mocanitza"... !!!! si pe alf, responsabil la carbuni... !

http://farm2.static.flickr.com/1407/874892325_647b4c5015.jpg


si n-am inteles de ce te costa asa mult transportul, de te sperie.... ???? ia vezi... n-ai gresit la socoteli ?

barboneli
Postat pe 3 Iulie 2011 23:13
As vrea in Alaska pe la sfirsitul lui August sa pot vedea Aurora Borealis.
Ciresica
Postat pe 4 Iulie 2011 04:54
pai ciresico.... poti s-o vezi si din Norvegia... e mai aproape ! eu iti doresc succes... oricum !

http://youtu.be/ig91pACseg0

http://youtu.be/E6Ptbsdz4-4

http://youtu.be/iTnrEN2_FVI
barboneli
Postat pe 4 Iulie 2011 08:33
Betty... ma simt tradat ! ai rugat pe altcineva, cand putea i sa ma rogi pe mine... !!! noroc ca e baiat bun si mai tine si un sanatoriu in spate... altfel faceam greva foamei... !!! te rog sa nu ma mai ranesti altadata.... !
barboneli
Postat pe 4 Iulie 2011 08:38
Barbo,la Rosia Montana are sotul meu casa parinteasca,acolo stam-avem si-un tau=lac,al nostru,l=am populat cu pesti..e privat,dar pe tine cu Suzy..te primim la pescuit,la plaja pe malul taului,la un gratar..dar sa ai cort,casa e mica-noua ne ajunge,dar nu e prea incapatoare...apa de la izvor...e rustic dar are un farmec minunat!!Anul trecut am stat acolo 2 luni-mi-am incarcat bateriile,si am redevenit fress1
elisabeta_boia
Postat pe 4 Iulie 2011 22:56
am avut o postare in care ma intrebam daca m-am calificat pentru postul de bucatareasa pentru ca nu-mi prajesc prietenii...

mi-am manifestat, de asemenea, indignarea pentru faptul ca dor si alf au parte de ditractie...cu trenuletul.

si casa cu poarta inalta, as fidorit sa fiea a mea pentru a-mi primi prietenii...

am povestit apoi, doamnei Betty, faptul ca doresc, daca am bani, sa petrec o vacanta in celebra cetate incasa Machu Picchu. M-am si inrosit de rusine pentru ca mi-am marturisit un gand ascuns.

postarea a disparut.
oare a fost considerata indecenta pentru ca am scris maciu piciu?
Eugenia69
Postat pe 5 Iulie 2011 18:50
Pai or fi crezut ca Machu Picchu e reclama pt turism erotic... sau cine stie, poate o injuratura...:D:))))
eu_geminy
Postat pe 5 Iulie 2011 18:53
am dat un link si cu niste pietre de acolo...

sincer, sunt indignata!

mai ales, ca astazi, am trecut pe langa un lan cu floarea soarelui si soferul s-a opus categoric sa opreasca masina... nu m-a lasat sa fur flori

am o viata tare grea!
Eugenia69
Postat pe 5 Iulie 2011 18:59
Borbo ai si tu dreptatatea ta cu Norvegia dar pentru mine tot Alaska o sa fie!
Ciresica
Postat pe 5 Iulie 2011 19:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna seara tuturor:) 23 De la: Junona 12 August 2009 22:56
de ce oare oamenii nu se suporta unii pe altii ?eu una nu as suporta sa locuiesc cu cineva pt ca oamenii sunt rai si fiecare isi urmareste interesul, 1 De la: ingerasulluptator 20 Iulie 2012 23:14
Toleranta 109 De la: xenaprintesarazboinica 30 Decembrie 2010 18:16
Buna 4 De la: alfheim 4 Septembrie 2011 14:44
catei adoptati 13 De la: garbo172763 15 Decembrie 2010 18:27
Setari Cookie-uri