Am nevoie de ajutor

Buna.Sunt studenta la psihologie si am de pregatit lucrarea de licenta.Insa pentru asta am nevoie de niste chestionare completate de femei insarcinate.In aceste conditii,rog viitoarele mamici sa ma ajute.Va astept pe iasmy_21@yahoo.com sa va dau chestionarul .Va mulmumesc anticipat :* !!!
garbo078163
Postat pe 1 Iunie 2011 15:28
ehe
cand eram eu studenta cum de nu mi-a venit ideea cu cautatul pe net a repondentilor????/
mult succes
eu nu sunt insarcinata deci nu te pot ajuta:)
adryaana
Postat pe 1 Iunie 2011 15:43
frate, in ziua de azi, toata suflarea face Psihologia! toti se cred nise rafinati si niste autoritati intr-ale labirintului mintii si inefabilului uman! hehehe, noroc ca se obtin diplome si fara sa dai pe la scoala ori sa stii despre ce dreaq e vorba!
esme
Postat pe 1 Iunie 2011 15:46

n-ati vrea sa stiti cum "arata" viitori psihologi!
si nu ma refeream la aspectul fizic, desigur!

io m-am apucat de-o treaba, da' nu cred sa termin curand! cel putin nu aici si nu pe domeniul initial!
m-am mai gandit io asa si nu stiu daca as avea suficienta rabdare cu oamenii!
zambila
Postat pe 1 Iunie 2011 15:52
hopa! tipa mea preferata!
esme, vezi ca si zambilutza face psiho...
in alta dezordine de idei, nu va-nghesuiti ca va fi ocupata cu mine...studiu de caz, de-ala
michelle_
Postat pe 1 Iunie 2011 15:53


scumpo, nu le-am rezolvat io pe ale mele....vai steaua mea!
zambila
Postat pe 1 Iunie 2011 15:55
no pain, no game...
michelle_
Postat pe 1 Iunie 2011 15:58
michelle, god forbids, nu vreau s-o jignesc pe zambi! zambila, nu ma indoiesc ca sunt destui care au vocatie si subtilitate, nu doar educata, ci si nativa pt asa ceva! insa, in ultima vreme intalnesc tot mai multe cazuri de studenti la psihologie sau care au terminat deja si sunt total incompatibili cu asemenea profesie. cand ii intreb de ce au ales s-o faca, imi pun sa cante dogit acelasi disc stricat, de parca ar fi un consens, anume ca `sunt fascinati de ideea de om, de ceea ce gandeste el`. sunt curioasa daca stiu sa defineasca omul in complexitatea lui... si al doilea motiv, unul forte, ca e vorba de `sonoritate`. si ce uita multi dintre cei care se inhama la asa ceva e faptul ca psiholog esti nu doar dupa cei cativa ani de facultate. de aceea multi se pierd pe parcurs. trebuie, intr-adevar, munca multa si anume aptitudini sa devii unul.
esme
Postat pe 1 Iunie 2011 16:10
mda, cata discriminare, auzi la ea, sa n-aleaga si ea o tema la care sa poata raspunde (abera) si barbatzii... adica sa ne dea si noua macar o shansa!!!

si totusi as raspunde si io la un questionar, ca mai am putin si-mi fata mintea un pui!

dragutz-o, nu crezi ca era mai bine daca postai topicul la Copii si sarcina
zic si io! ca pe acilea insarcinatele ... cam greu
alfheim
Postat pe 1 Iunie 2011 16:20
eu cand vad ce le mai fata mintea la unii...zic ca nu-i nicio discriminare...( nu am treaba cu tine, alf...)
dor72
Postat pe 1 Iunie 2011 16:24
stiu, nici n-ai avea cum
colegele de birou chiar mi-au zis ca mai am putin si sar gardul in tabara fetelor cu totul...
alfheim
Postat pe 1 Iunie 2011 17:22
pai tu cu atatea fete imprejur...pierzi vremea cu garbo?
nu esti normal...
dor72
Postat pe 1 Iunie 2011 17:52
anakin
Postat pe 1 Iunie 2011 18:06
io si fetele, adica femeile alea (ca sa nu fiu rau sa zic femelele alea) nu prea avem multe in comun ... in afara de job!
radem glumim, dar nu incurcam borcanele!
alfheim
Postat pe 1 Iunie 2011 23:29
prea repede te scuzi...
dor72
Postat pe 2 Iunie 2011 06:31
cum prea rpd .. ca am zis si io ceva dpa 4 ore ...
si nu ma scuz ... dar deh ... esti prea departe, ca te-as invita la mine la job, si mi-ai da drpetate! stiu io!
alfheim
Postat pe 2 Iunie 2011 10:42
De la: esme, la data 2011-06-01 15:46:36frate, in ziua de azi, toata suflarea face Psihologia! toti se cred nise rafinati si niste autoritati intr-ale labirintului mintii si inefabilului uman! hehehe, noroc ca se obtin diplome si fara sa dai pe la scoala ori sa stii despre ce dreaq e vorba!


mnah, uite-le iar cum se dau destepte si aici. si ce daca fata face si ea psihologia? ca in ziua de azi se face mai usor o facultate, da, e real, dar nu inseama ca trebuie acuma sa dai in ei, "culto". a terminat liceul , e trebuit sa aleaga o facultate, care-i problema ta? e vina ei ca s-a nuscaut in nush care an si a ajuns sa faca o facultate in conditiile in care sa fac toate acum? si daca a ales psihologie, ce? daca alegea management, pariez ca tot asta spuneai.

poate ca ai vrut sa spui ca in ziua de azi oricine face o facultate!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! trebuie sa le spui tu ce sa aleaga? fiecare alege ce vrea, zapacito.

doamne, ce proaste sunteti, nu-mi vine sa cred.

de ce mai stati pe forumurile astea , daca aveti de gand sa raspundeti acuzator si cu superioritate? de aia exista forumuri, ca lumea sa intrebe si sa spuna ce vrea, asa ca, daca nu va convine, out, dragelor, ce va spurcati mintea cu unii "mici" de aici?

hei, aveti nevoie de un ceas desteptator care sa va anunte ca prostia v-a ajuns la culme.

oare tu la facultate chiar faceai singura tot? vrei sa spui ca daca ai acces la interent. nu pui o intrebare? nu dai click pe google? nu fi ipocrita, draga.

asta e, e secolul internetului, toti aleg o cale mai usoara de a rezolva ceva, care-i problema?

sau voi sunteti studente eminente si nu aveti nevoie de nimic care sa va ajute.

spre exemplu, michelle, daca e asa destepta, ce cautati la ailalta destepta sa va ajute cu ce aveti voi de facut?

ma, voi nu sunteti doar proaste, voi sunteti si sarace cu duhul. asta e mai grav, daca nu stiati. si tot de la fosta mea profesoara de psihologe stiu asta
lila29
Postat pe 3 Iunie 2011 12:58
De la: alfheim, la data 2011-06-01 16:20:50mda, cata discriminare, auzi la ea, sa n-aleaga si ea o tema la care sa poata raspunde (abera) si barbatzii... adica sa ne dea si noua macar o shansa!!!

si totusi as raspunde si io la un questionar, ca mai am putin si-mi fata mintea un pui!

dragutz-o, nu crezi ca era mai bine daca postai topicul la Copii si sarcina
zic si io! ca pe acilea insarcinatele ... cam greu


ia uite-l si-aici cum se da mare si tare. ma, nu se poate sa vb frumos cu omu'. trimite-o la alta adresa, dar omeneste, nu ironic. iar bubuiti de 'inteligenta"
lila29
Postat pe 3 Iunie 2011 13:00
De la: garbo078163, la data 2011-06-01 15:28:27Buna.Sunt studenta la psihologie si am de pregatit lucrarea de licenta.Insa pentru asta am nevoie de niste chestionare completate de femei insarcinate.In aceste conditii,rog viitoarele mamici sa ma ajute.Va astept pe iasmy_21@yahoo.com sa va dau chestionarul .Va mulmumesc anticipat :* !!!


te ajut, ca am cumnata insarcinata. trimite-mi chestionarul la alinanina10@yahoo.com
lila29
Postat pe 3 Iunie 2011 13:05
lila, ce dragutza esti!! sa nu te deochi!

nu te supara, da' in cazul tau se aplica proverbul :"hotul striga: hotiii!"
cum ar veni, ne certi pe noi ca suntem "rautacioase", dar tu le intreci pe toate!
si apoi, nu poti deosebi o gluma de o jignire sau o ironie! astea-s diferente de nuante!
daca ai fi facut psihologie ar fi trebuit sa-ti dai seama!
ah, si profesoara aia a ta care pune etichete asa repede si simplu banuiesc ca e o psiholoaga si un pedagog de succes, este??

hai, multa sanatate!
zambila
Postat pe 3 Iunie 2011 13:34
De la: zambila, la data 2011-06-03 13:34:41lila, ce dragutza esti!! sa nu te deochi!

nu te supara, da' in cazul tau se aplica proverbul :"hotul striga: hotiii!"
cum ar veni, ne certi pe noi ca suntem "rautacioase", dar tu le intreci pe toate!
si apoi, nu poti deosebi o gluma de o jignire sau o ironie! astea-s diferente de nuante!
daca ai fi facut psihologie ar fi trebuit sa-ti dai seama!
ah, si profesoara aia a ta care pune etichete asa repede si simplu banuiesc ca e o psiholoaga si un pedagog de succes, este??

hai, multa sanatate!


:) NU AI SCLIPIRE INCAT SA INTELEGI CE SPUN.

NU EU MA IAU DE CINEVA CARE PUNE O INTREBARE PE AICI, CI VOI, DESTEPTELE CARE SUNTETI, DECI NU EU SUNT REA. EU RASPUND INFANTILITATILOR VOASTRE. SE PARE CA NU STAI BINE CU LOGICA? SA-TI TIN O LECTIE DE LOGICA? SA VEZI CA AI INTELEGE CE SPN SI CA NU EU SUNT AIA REA SI CA NU EU AM LUAT ROLUL DE ATOTSTIUTOARE PE AICI.

TE INVAT SI CE INSEAMNA O ARGUMENTARE, CA E LIMPEDE CA NU STII. TE INVAT SI CUM SE CONSTRUIESTE UN RATIONAMENT, PENTRU CA ALTADA SA AI BAZA PE CEEA CE SPUI, BINE?



MAI STUDIAZA FAZA CU "A FI SARAC CU DUHUL". E GRAV CU VOI.
lila29
Postat pe 3 Iunie 2011 13:45
De la: lila29, la data 2011-06-03 13:45:42
De la: zambila, la data 2011-06-03 13:34:41lila, ce dragutza esti!! sa nu te deochi!

nu te supara, da' in cazul tau se aplica proverbul :"hotul striga: hotiii!"
cum ar veni, ne certi pe noi ca suntem "rautacioase", dar tu le intreci pe toate!
si apoi, nu poti deosebi o gluma de o jignire sau o ironie! astea-s diferente de nuante!
daca ai fi facut psihologie ar fi trebuit sa-ti dai seama!
ah, si profesoara aia a ta care pune etichete asa repede si simplu banuiesc ca e o psiholoaga si un pedagog de succes, este??

hai, multa sanatate!


:) NU AI SCLIPIRE INCAT SA INTELEGI CE SPUN.

NU EU MA IAU DE CINEVA CARE PUNE O INTREBARE PE AICI, CI VOI, DESTEPTELE CARE SUNTETI, DECI NU EU SUNT REA. EU RASPUND INFANTILITATILOR VOASTRE. SE PARE CA NU STAI BINE CU LOGICA? SA-TI TIN O LECTIE DE LOGICA? SA VEZI CA AI INTELEGE CE SPN SI CA NU EU SUNT AIA REA SI CA NU EU AM LUAT ROLUL DE ATOTSTIUTOARE PE AICI.

TE INVAT SI CE INSEAMNA O ARGUMENTARE, CA E LIMPEDE CA NU STII. TE INVAT SI CUM SE CONSTRUIESTE UN RATIONAMENT, PENTRU CA ALTADA SA AI BAZA PE CEEA CE SPUI, BINE? AR TREBUI SA STII, CA DOAR STUDIEZI PSIHOLOGIE SI STIU FOARTE BINE CA ACOLO SE FACE SI LOGICA. CRED CA CHIULESTI DE LA CURSURI.



MAI STUDIAZA FAZA CU "A FI SARAC CU DUHUL". E GRAV CU VOI.


LAS-O FATA CU PSIHOLOGIA, N-O FA PE EMINENTA AICI CAND LA FACULTA ESTI MEDIOCRA POATE. EXISTA IN PSIHOLOGIE ACESTI TERMENI: IRONIE, GLUMA, JIGNIRE, DAR NICAIERI NU SE EXPLICA CUM SA-TI DAI SEAMA CARE DIN ELE E CREZI CA STA PSIHOLOGIA SA EXPLICE ASTA... OAMENI BUNI, SA VA EXPLICAM CUM SA VA DATI SEAMA DE DIFERENTA DINTRE URMATORII TERMENI... HAI CA TI-AI DAT CU FRIMA-N CAP.

ASTA TI-A DEBITAT MINTEA TA ACUMA CA SA TE DAI SI TU MARE CA STII CEVA PSIHO. PRINTRE ALTII CARE "NU STIU". EHEHE, CE GLUMA DEOSEBITA.

lila29
Postat pe 3 Iunie 2011 13:51
De la: lila29, la data 2011-06-03 13:51:13
De la: lila29, la data 2011-06-03 13:45:42
De la: zambila, la data 2011-06-03 13:34:41lila, ce dragutza esti!! sa nu te deochi!

nu te supara, da' in cazul tau se aplica proverbul :"hotul striga: hotiii!"
cum ar veni, ne certi pe noi ca suntem "rautacioase", dar tu le intreci pe toate!
si apoi, nu poti deosebi o gluma de o jignire sau o ironie! astea-s diferente de nuante!
daca ai fi facut psihologie ar fi trebuit sa-ti dai seama!
ah, si profesoara aia a ta care pune etichete asa repede si simplu banuiesc ca e o psiholoaga si un pedagog de succes, este??

hai, multa sanatate!


:) NU AI SCLIPIRE INCAT SA INTELEGI CE SPUN.

NU EU MA IAU DE CINEVA CARE PUNE O INTREBARE PE AICI, CI VOI, DESTEPTELE CARE SUNTETI, DECI NU EU SUNT REA. EU RASPUND INFANTILITATILOR VOASTRE. SE PARE CA NU STAI BINE CU LOGICA? SA-TI TIN O LECTIE DE LOGICA? SA VEZI CA AI INTELEGE CE SPN SI CA NU EU SUNT AIA REA SI CA NU EU AM LUAT ROLUL DE ATOTSTIUTOARE PE AICI.

TE INVAT SI CE INSEAMNA O ARGUMENTARE, CA E LIMPEDE CA NU STII. TE INVAT SI CUM SE CONSTRUIESTE UN RATIONAMENT, PENTRU CA ALTADA SA AI BAZA PE CEEA CE SPUI, BINE? AR TREBUI SA STII, CA DOAR STUDIEZI PSIHOLOGIE SI STIU FOARTE BINE CA ACOLO SE FACE SI LOGICA. CRED CA CHIULESTI DE LA CURSURI.



MAI STUDIAZA FAZA CU "A FI SARAC CU DUHUL". E GRAV CU VOI.


LAS-O FATA CU PSIHOLOGIA, N-O FA PE EMINENTA AICI CAND LA FACULTA ESTI MEDIOCRA POATE. EXISTA IN PSIHOLOGIE ACESTI TERMENI: IRONIE, GLUMA, JIGNIRE, DAR NICAIERI NU SE EXPLICA CUM SA-TI DAI SEAMA CARE DIN ELE E CREZI CA STA PSIHOLOGIA SA EXPLICE ASTA... OAMENI BUNI, SA VA EXPLICAM CUM SA VA DATI SEAMA DE DIFERENTA DINTRE URMATORII TERMENI... HAI CA TI-AI DAT CU FRIMA-N CAP.

ASTA TI-A DEBITAT MINTEA TA ACUMA CA SA TE DAI SI TU MARE CA STII CEVA PSIHO. PRINTRE ALTII CARE "NU STIU". EHEHE, CE GLUMA DEOSEBITA.

[/quo

inca ceva: tu stii ce inseamna a eticheta pe cineva? cum naiba faci scoala si nu-ti dai seama de context? am scris eu acolo ca fosta mea prof. univ. a etichetat pe cineva? daca vrei, fa un imprumut de ochelari la alfi si mai citeste o data, pentru ca eu u bat campii ca tine, zambilo draga si frumos mirositoare. nu a etichetat, ea a tinut un curs in care a aparut si acest subiect si a vorbit despre el, nu despre o persoana. dormi? una e cand un prof isi preda cursul si alta e cand vb despre o persoana, atribuindu-i o calitate sau un defect psihologic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

asa ca pune burta pe carte, daca nu, iti arat eu unde scrie chestia cu "a fi sarac cu duhul". mi-am facut datoria in facultate, n-am batut campii ca tine, apoi sa vin pe forumuri si sa ma dau desteapta, cand de fapt nu stii bine cu ce se mai mananca domeniul pe care-l studiezi. cum zicea una dintre prietenele tale "elevate", multi fac degeaba aceasta facultate. adevar a mai grait, deci ia-te si de ea acuma.
lila29
Postat pe 3 Iunie 2011 13:59
e gardul rupt pe undeva ........
jeanette40
Postat pe 3 Iunie 2011 14:02
cum n-am pretins eu ca as sti ceva, mai mult sau mai putin decat altii, raman doar presupunerile tale! n-ai decat sa le argumentezi, daca vrei! banuiesc ca nu poti, pentru ca nu ma cunoasti si n-ai cum! da' tu poti sa rationezi la nesfarsit!

si observ ca intru intr-un joc care n-are rezolvare, oricat m-as stradui eu sa-ti explic ceva, tu deja ai contraargumente, fara macar sa analizezi!
da-i ok! nu trebuie sa ne intelegem!
tu ai nevoie de compatimire...si as putea sa fac asta, pt ca am motive!
zambila
Postat pe 3 Iunie 2011 14:10
De la: zambila, la data 2011-06-03 14:10:18cum n-am pretins eu ca as sti ceva, mai mult sau mai putin decat altii, raman doar presupunerile tale! n-ai decat sa le argumentezi, daca vrei! banuiesc ca nu poti, pentru ca nu ma cunoasti si n-ai cum! da' tu poti sa retionezi la nesfarsit!

si observ ca intru intr-un joc care n-are rezolvare, oricat m-as stradui eu sa-ti explic ceva, tu deja ai contraargumente, fara macar sa analizezi!
da-i ok! nu trebuie sa ne intelegem!
tu ai nevoie de compatimire...si as putea sa fac asta, pt ca am motive!


nici nu mai incape loc de analizat. stii de ce? pentru ca esti exact ca o carte deschisa. analiza e necesara cand ceva nu e clar, dar daca tu esti ca o carte dechisa, pentru ce si analiza????? sau tu ai nevoie sa stii daca toate sunt a priori si a posteriori????????????????????????????????? tacite?? tu ai habar de asa ceva?? stiu ca studentii de la psihologie stiu si de asa ceva. dar nu cauta acuma pe google, draga mea, ca la cat de eminenta ai vrut sa-mi pari....inseamna ca ar trebui sa stii.

eu sunt un om ingrozit de prostia care domneste pe aici si raspund. nu eu sunt tinta compatimirii, ci voi, ca va dati mari si uite frate in ce baltoaca va scaldati, de fapt.

o cunosti pe michelle, da? scumpa de michelle cu acuze cand la unu, cand la altu, cu replici ironice, efectiv doar ca sa se afle in treaba, cu sfaturi de familie, iar pe alt topic, am vazut si e ca are si ea problemute pe acasa si pe langa asta, cu alte replici aiurea . bai, treziti-va din ipocrizie.

aa, ca n-a fost mai nimeni pana la mine sa vi le spuna, asta e alta mancare de peste.
lila29
Postat pe 3 Iunie 2011 14:21
mda!
multumim ca ne-ai luminat tu cu intelepciunea ta!
acuma fugi repede sa-ti iei medicamentele!
zambila
Postat pe 3 Iunie 2011 16:17
e demult la medicamente. si-a facut si dushul !
imediat intra si la electro-shocuri! :)
alfheim
Postat pe 3 Iunie 2011 16:38
panty_C
Postat pe 3 Iunie 2011 16:58
garbo 163 .. nu ai face tu mai bine sa mergi cu chestionarele alea intr-un parc? ... sigur o sa gasesti viitoare mamici dornice de discutii pe tema aleasa de tine.
cricat
Postat pe 3 Iunie 2011 23:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Caut o fata pt a lua copilul de la scoala 2 De la: juliaitl 23 Noiembrie 2016 15:18
EA SCORPION EL VARSATOR 7 De la: Ultras1984 12 Octombrie 2009 15:07
vreau reletia de altadata!!!! 9 De la: bluelight 24 Octombrie 2009 09:00
Un mesaj frumos! 4 De la: Mihaela_Tudora_1 14 Iunie 2013 23:45
ce sa aleg dintre iubire si copil 30 De la: garbo207334 19 Iunie 2017 22:35
Setari Cookie-uri