Buna fetelor am nevoie de sfatul vostru:(

Buna sunt noua aici .. si am o mare problema :(( vara dupa ce ma epilez pe picioare de obicei cu lama si daca stau la soare chiar si cateva min imi apar mmulte bubite rosii cu un cap alb ca la cosuri daca intelegeti:((si imi este foarte rusine pt ca numai pot sa ies din casa cu picioarele goala .. si daca continui sa stau la soare apar tot mai multe si mai rosii:( imi puteti spune de la ce ar putea fi?poate sfaturi despre ce ar trebui sa fac?:( astept cat mai multe pareri
Emmy18
Postat pe 24 Mai 2011 18:19
Iote acilishea, prima parere da la mine: dak din kauza asta nu mai poti iesii ku picioarele goala, iesii cu picioarele plina. Ori pune ceva pa tine, sa nu fi kiar goala- goala.
Dak niki asa nu merge si tot nu poti iesii cu picioarele, iesi cu kpu.
Inainte. Ori pune-ti rotile.

Si nu te mai epila ku lama, inceark ceara topita. Am auzit k se poate inlocuii sii cu ceva mai eftin, aka plumb topit, dar asta e mai greu de gasit.
Thor_again
Postat pe 24 Mai 2011 18:24
cum inveti tu fetele de bine.......
jeanette40
Postat pe 24 Mai 2011 18:30
mda.. m.am exprimat gresit m.am referit cu picioarele goale* adika cu fusta , pantaloni scurti etc nush dc ai vrut neaparat sa fii rautacios/a ;) ma rog asa e uneori lumea :-j am vrut doar cateva pareri pt k numai stiu ce sa fac in legatura cu asa ceva .;) ms orikum de"sfatul" tau
Emmy18
Postat pe 24 Mai 2011 18:31
poi shi asta dc nu o fost o parere? k io nuj ce sa mai inteleg! orikum, ie cea mai cool dintre toate pe care le-ai primit pana akum pa topik asta.
Thor_again
Postat pe 24 Mai 2011 18:35
emmy, iti spun eu de la ce ti se trage.... incearca sa te epilezi si in celelalte anotimpuri...sa se-nvete chelea cu lama/ceara...problema ta-i smocu` prea vartos
ufishor
Postat pe 24 Mai 2011 18:36
ma epilez mereuu in toate anotimpurile doar ca vara dupa ce stau la soare se intampla asta :-j ma rog ai fost ironik si mistocar chiar nu trebuia sa`ti dai tu cu parerea ;)
Emmy18
Postat pe 24 Mai 2011 18:40
ufule, da' di ci-o inveti la rele? pai cum sa defriseze jungla iarna? nu-i este frig faunei de pe picioare?

bre, emyo, da' la vreun dermatolog ai fost? ca doar nu la stomatolog se rezolva problemele astea, cat despre ginecolog, nici atat, ca p-ala nu-l intereseaza picioarele tale, altfel nu le-ar da la o parte
Thor_again
Postat pe 24 Mai 2011 18:41
na poftim...facerea de bine! mamaaaaa, pregateste-te!
ufishor
Postat pe 24 Mai 2011 18:43
vai, thorelu`, ma scandalizezi!
esme
Postat pe 24 Mai 2011 18:44
esme, io te scandalizez, ori jungla? sau poate ginecologu' din postarea de mai sus
Thor_again
Postat pe 24 Mai 2011 18:45
2 wax or not 2 wax - that iz za cuescion!
precizilla
Postat pe 24 Mai 2011 18:46
ah, thorelu`, cum cine?! dintzaru`!
esme
Postat pe 24 Mai 2011 18:47
acu`-mi dau seama...unele fete au dilema aia cu wax veverita, mai preci...aicea-i mai grav
ufishor
Postat pe 24 Mai 2011 18:48
bai deci chiar nu stiu ce aveti dc faceti misto si glume proaste?????????/:) daca cineva are o problema si cere un sfat de la FETE asa trebuie sa i se raspunda??mda a`ti dovedit ce caracter aveti ;)
Emmy18
Postat pe 24 Mai 2011 18:51
emmy, matale faci parte din tagma alora care nu vad padurea din cauza copacilor, ashe-i?
nu-i nimic, las' ca vii tu cu taticu' si vedem noi ce na-na ne luam la poponetz ca te-am suparatara!
si te faci si tu mare odata si odata.
Thor_again
Postat pe 24 Mai 2011 18:56
poi si io,la ce dimensiune sheakespeareiana -i dadui,crezi ca n-o consider grava,ufi?!

emylico
avem ce caracter vrea muschii nosti sa aiba...
precizilla
Postat pe 24 Mai 2011 18:56

bre, da' cu lama, nu se cheama ca te barbieresti? tot epilat se cheama?
eu as zice sa mearga la frizer, sa-i dea cu briciul !

mai are si clontz, madona asta !
tatoo
Postat pe 24 Mai 2011 19:04

sau cauta un cosas bun...
hai, sa nu zici ca nu ne-am implicat in problema ta, da?
tatoo
Postat pe 24 Mai 2011 19:26
du-te,bre....
tu ai habar cat mai costa o zi de coasa zilele astea?!
precizilla
Postat pe 24 Mai 2011 19:29

bai, ati trecut deja la d-alea bucolice? urmeaza sugestii cu care cu boi si plimbari pe camp, sub clar de luna?
Thor_again
Postat pe 24 Mai 2011 19:36
pai nu?! se impune redresarea agriculturii!
esme
Postat pe 24 Mai 2011 19:41
mai degraba a gradinaritului,ca doar vorbim de cultura de marar de luna asta,nu?!
precizilla
Postat pe 24 Mai 2011 19:43
veve, ii sugeram o braziliana d-aia pa chishioari?
Thor_again
Postat pe 24 Mai 2011 20:15
Nea Thorele, esti genial ! fiti atenti aici :

" o, ce n-as da , frumoasa domnisoara,
sa-mi plimb privirile-mi din nou duioase,
pe piciorusele-ti de caprioara.
-Asa subtiri?! -O, nu ! Asa paroase ! "

aceasta strofa face parte dintr-o poezie compusa de Thor_again acum vreo 2 ani si ceva.
abia acu si-a gasit destinatara !


regret ca n-am timp s-o caut, asta e ce am tinut minte.
tatoo
Postat pe 24 Mai 2011 20:36

Tatoo, e pa undeva la Lumea cuvintelor noastre
Stai ca o caut, prin preajma paginii 70 parca.
Thor_again
Postat pe 24 Mai 2011 20:49
LUMEA CUVINTELOR NOASTRE A DISPARUT ,precum atlantida, lasind loc pentru LUMEA CUVINTELOR PROASTE...

cosmosul literelor ce trebuiau sa depene povesti frumoase a cazut rapus de rautati de pasari de prada ,de fiare gatite-n id-uri de sarbatoare pagina.

intre gindul curat si linistit al diminetilor si gindul obosit dar blind al serilor, rasar balauri si hidre cu zeci de capete,naruind intrarea in tara cuvintelor frumoase. deasupra clepsidrei zilei si noptii pindeste o lume galagioasa,rea si hidoasa.e lumea monstrilor intunecati...
garbo007525
Postat pe 24 Mai 2011 21:03
emmy , dupa epilare trebuie sa dai cu crema dupa epilat. Mai lasa lama aia ... peste zece ani chiar o sa ai Padurea Letea pe picioare. Exista aparate de epilat si nu costa o avere, exista ceara depilatoare si tu tot precum bunicile te epilezi cu lama.
Iritatia poate fi de la soare sau de la lama folosita de mai multe ori.
cricat
Postat pe 24 Mai 2011 21:25
525, te-ai gandit ca poate monstrii astia intunecati s-au cam saturat de cuvinte frumoase, menite sa cladeasca doar iluzii? cuvintele ar putea fi bine potrivite, dar raman, in cele din urma, doar cuvinte. lumea de azi e obosita de posibilitatile lor. poate chiar le-a ratacit. cuvantul nu mai ascunde in el straturi ale constiintei si inefabilului. e selectia societatii, care impune sabloane. cuvantul a devenit doar un catalizator, un intermediar intre individul epurat de nuante, abisuri, culmi si devenit automatism, si nevoia de exorcizare. exista totusi nevoia de purgatie, de eliberare, terapeutic vorbind. omul nu mai e limbaj articulat in sens hermeneutic, (de)constructiv, ci doar enunt depersonalizat. si asta, nu pt ca si-a pierdut subtilitatea, finetea si contactul cu miezul sau, ci pt ca cei mai multi, perfect constienti de framantarile si trairile lor interioare, prefera sa si le rumege in alchimia fiintei, unde cu siguranta au loc distilari, sedimentari si epurari, si, as zice, evolutii. tocmai pt ca, precum spuneai, nu mai exista coerenta cu ceilalti, cu un celalalt. si atunci ne ramane solitudinea, incercarea de redesoperire a sinelui. dar, astea sunt cazuri fericite. destul de multi sunt amputati afectiv, ori n-au avut asemenea segmente aproape niciodata.
esme
Postat pe 24 Mai 2011 21:50
esme, daca i te adresezi donn'soarei 525, cred ca te plictisesti groaznic...
michelle_
Postat pe 24 Mai 2011 21:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sani lasati 220 De la: nuti_vio 26 Martie 2010 08:56
vergeturi 7 De la: garbo040769 16 Mai 2012 18:46
VA MULTUMESC FETELOR 3 De la: tutankhamon 8 Ianuarie 2010 00:15
Cine stie ce inseamna lipofilingul?Vreau sa scap de cearcane! 2 De la: garbo_477815 27 August 2018 19:47
Implanturi gambe 7 De la: garbo_406583 15 Mai 2015 14:36
Setari Cookie-uri