Chatul pentru un barbat casatorit

De curand am descoperit ca sotul meu petrece timp pe chatul apropo.ro si mai mult are conturi de mess sub nume fictive. M-a socat deoarece avem o relatie frumoasa cu o baza solida, casatoriti din dragoste de peste 18 ani. Ne iubim si ne respectam f mult, todeauna exista surprize, cadouri, florii, dragoste si sex intre noi. Explicatia lui a fost ca este un simplu "game" ca un joc de sah, sa-l scoata din stressul cotidian Mentionez ca locuim departe de tara si are un business care il solicita mult nervos.
Sunt nedumerita si in acelasi timp f ranita...la asa ceva nu m-am asteptat. Sunt curioasa ce pareri aveti de acest comportament al lui.
garbo120935
Postat pe 16 Mai 2011 22:19
sigur te iubeste mult....si e f f f stresat....
eladaela
Postat pe 16 Mai 2011 22:21
ce faci fata?
floare_cu_colti
Postat pe 16 Mai 2011 22:23
eu sau tanti asta????
eladaela
Postat pe 16 Mai 2011 22:29
De la: eladaela, la data 2011-05-16 22:29:34eu sau tanti asta????
tu fata draga ce treaba am io cu straina
floare_cu_colti
Postat pe 16 Mai 2011 22:30
De la: garbo120935, la data 2011-05-16 22:19:52De curand am descoperit ca sotul meu petrece timp pe chatul apropo.ro si mai mult are conturi de mess sub nume fictive. M-a socat deoarece avem o relatie frumoasa cu o baza solida, casatoriti din dragoste de peste 18 ani. Ne iubim si ne respectam f mult, todeauna exista surprize, cadouri, florii, dragoste si sex intre noi. Explicatia lui a fost ca este un simplu "game" ca un joc de sah, sa-l scoata din stressul cotidian Mentionez ca locuim departe de tara si are un business care il solicita mult nervos.
Sunt nedumerita si in acelasi timp f ranita...la asa ceva nu m-am asteptat. Sunt curioasa ce pareri aveti de acest comportament al lui.


da' tu ce cauti pe chat?!...
"sfaturi", stiu!:P
si "controlul sotzului"...:D

:))))
eu_geminy
Postat pe 16 Mai 2011 22:31
mai avea si omul vise si descutii
floare_cu_colti
Postat pe 16 Mai 2011 22:35
asta se face pe chat mey????
eladaela
Postat pe 16 Mai 2011 22:38
De la: eladaela, la data 2011-05-16 22:38:49asta se face pe chat mey????
pai unde? sa viseze si el ?nevestele e plictisitoare .....
floare_cu_colti
Postat pe 16 Mai 2011 22:40
De la: eladaela, la data 2011-05-16 22:38:49asta se face pe chat mey????


eluto, daca nu stii, du-te la reciclare la clasa a V-a sa vezi ce te invata copiii aia cum se face...
sora_ilsi
Postat pe 16 Mai 2011 22:43
ilsuca...receptionat mesaj....
eladaela
Postat pe 16 Mai 2011 22:48
eluto, sa mori nu alta, ce de mai stiu copiii astia si le e gandul numai la prostii...asta vad acasa si la televizor...
sora_ilsi
Postat pe 16 Mai 2011 22:52
pai sant generatia informata
floare_cu_colti
Postat pe 16 Mai 2011 22:58
pe net mami...pe net
eladaela
Postat pe 16 Mai 2011 22:58
da, desigur
sora_ilsi
Postat pe 16 Mai 2011 23:04
@garbo120935
frumoasa poveste
amu sa iti decodific ce nu intelegi...
este un game
level 1 a fost usor si simplu
a descoperit computerul si comunicare pe el
deci comunicarea la voi deja a devenit wrong password fiindca are nevoie de comunicare in alta parte
level 2 a descoperit personalitatile multiple si cat de facile sunt in lumea virtuala, iar this game a inceput sa-i placa si sa-l incite, sa-l captiveze, depasind faza de amuzament

stai sa vezi cand trece la level 3 ... ioi acolo sa vezi lupte indarjite
interesant e cine castiga game-ul ...
ca intr-un joc unul castiga, restul nu stiu ce fac...
un mare maestru de shah la un moment dat intrebat fiind de ce joaca shah, a raspuns asa:
- joc pentru a castiga, nimeni nu joaca pentru a pierde!
oare a zis bine? judeci tu, ca tot faceai referire la shah!
si iti mai spun una tot din domeniu
jose raul capablanca fost multiplu campion de shah, (a fost imens) a zis si el o vorba interesanta:
unde combinatiile lor se termina, ale mele abia incep!
amu vezi tu unde se termina combinatiile tale si unde incep ale lui si invers ...
alfheim
Postat pe 16 Mai 2011 23:32
alf ... am si eu o intrebare ... exista si level 4? sau se prind urechile la nivelul 3 ....
cricat
Postat pe 17 Mai 2011 01:06
iezista si level 4 si level 5 si ramificatii de leveluri (bonus level)
amu deh, tzine si de jucator si de jucatoare si de monstrii si de timpul liber si si si si si si
alfheim
Postat pe 17 Mai 2011 14:59
alfheim....ai dreptate despre nivelul 1 si 2, este cea mai buna explicatie sau 'scuza'. Multimea urmatoarelor nivele depinde de adversar(a). Ce am constatat este ca adversarul a fost si de gen masculin, dar cum era de asteptat sotul meu era atunci o virtuala femeie. Ceea ce am mai constatat a fost ca acest 'game' nu s-a 'intins' mai departe de o comunicare virtuala si fiecare game s-a terminat relativ repede....in cateva saptamani....cand adversarul 'capitula'.
Ca sa elucidez curiozitatea unora despre ce cautam eu pe chat....nu a fost nevoie sa merg pe chat...pur si simplu am sesizat ca sta prea mult la computer in 'office', apoi fiind programator...'go figure it out'.
Parerea mea este f clara...un barbat/femeie casatorit(a) nu are ce sa caute pe chaturi private, dc a aparut o problema de comunicare trebuie discutata si rezolvata.
Vroiam sa vad si parerea altor persoane, ...nu prea stiam cu ce se 'mananca' Garbo, dar m-am lamurit.
Multumesc alfheim!...un raspuns cat de cat decent.
garbo120935
Postat pe 17 Mai 2011 18:38
De la: alfheim, la data 2011-05-16 23:32:14
jose raul capablanca fost multiplu campion de shah, (a fost imens) a zis si el o vorba interesanta:
unde combinatiile lor se termina, ale mele abia incep!


capablanca asta...pare un tip de treaba
deep2w
Postat pe 17 Mai 2011 22:21
De la: garbo120935, la data 2011-05-16 22:19:52De curand am descoperit ca sotul meu petrece timp pe chatul apropo.ro si mai mult are conturi de mess sub nume fictive. M-a socat deoarece avem o relatie frumoasa cu o baza solida, casatoriti din dragoste de peste 18 ani. Ne iubim si ne respectam f mult, todeauna exista surprize, cadouri, florii, dragoste si sex intre noi. Explicatia lui a fost ca este un simplu "game" ca un joc de sah, sa-l scoata din stressul cotidian Mentionez ca locuim departe de tara si are un business care il solicita mult nervos.
Sunt nedumerita si in acelasi timp f ranita...la asa ceva nu m-am asteptat. Sunt curioasa ce pareri aveti de acest comportament al lui.


ranita ?? de ce ??? eu cred ca fiecare ar trebui lasat in tabieturile lui.., (atunci cand ele devin prea grele si prea grave si risca sa-l perturbe pe celalalt , datele problemei se schimba).in plus , ai si tu mai mult timp pentru tine...daca te iubesti suficient de mult sunt convinsa ca vei stii sa-l folosesti ....(Timpul )
reyya
Postat pe 17 Mai 2011 22:26
tot infidelitate se cheama..
Freya__
Postat pe 17 Mai 2011 22:31
garbo 935 ... tentatii sunt peste tot ... pe internet , pe strada ... la bufetul din colt.. totul este sa stii unde te opresti. Si trebuie sa te opresti singur fara a fi obligat de alte persoane.
Ai dreptate cu comunicarea .... dar dupa 18 ani de convietuire cam stii si mimica partenerului nu numai raspunsul pe care ti/l va da. De multe ori ai nevoie si de o parere dezinteresata.
Nu stiu daca ai inteles pe deplin ce inseamna Garbo ... Pe langa hahaiala pe care o vezi sunt si multe sfaturi bune si uneori foarte dure menite sa-ti trezeasca anumite intrebari.
cricat
Postat pe 17 Mai 2011 22:47
pei si asa ce sa faca---sa-i puna lesa sau cum ??? :-))))) in definitiv , nimeni nu apartine nimanui...frica de a nu fi inselata ,in virtual sau real, posesivitatea excesiva atrage dupa sine un anumit raspuns din partea partenerului. Daca-l suspecteaza de cate ori intra pe net de ceva..eu zic sa-i arunce laptopul pe fereastra si sa-l invete sa croseteze :-))))))
reyya
Postat pe 17 Mai 2011 22:50
cum ar fi..
esti cu capu'..?
lasa dreaq omu' in pace..
ce daca isi mai clateste ochii..?,e musai ca te inseala..?
roby_cado
Postat pe 17 Mai 2011 22:50
De la: alfheim, la data 2011-05-17 14:59:05iezista si level 4 si level 5 si ramificatii de leveluri (bonus level)
amu deh, tzine si de jucator si de jucatoare si de monstrii si de timpul liber si si si si si si


monstrii ... fiind constiinta nu? ..... la unii tigru ... la altii doar pisicuta....
cricat
Postat pe 17 Mai 2011 22:51
Reyya ... mai bine legat de piciorul patului ...
cricat
Postat pe 17 Mai 2011 22:52
buey cand le aud : la bere cu prietenii NU ; Femei NU , Sex in trei cu ,,prietena si sotia " nici asta NU categoric , pe situri de socializare NU ..pe alea de cuplaraie NU , ca-i ,,scos din circuitul civil " ....hobby-uri legate de sport...nici alea nu-s bune ca-l indeparteaza de iubita....mai ramane crosetatul , scrisul cu creta pe asfalt , grafitii...si tatuaje ( NU, nici astea ...ca strica ,,imaginea " ,,cuplului perfect" si sunt greu de sters dupa :-)))) Cine sa va mai inteleaga ?? :-))))
reyya
Postat pe 17 Mai 2011 22:58
@cricat
monstrii = vecina de la 4, colega de birou cu tocul de la pantof rupt, seful venit la orele 16:25 pus pe-o shedintza fulger cu tunete si traznete care a durat n ore....
extraterestrii care i-au rapit masina, geanta diplomat, pe care a gasit-o in proumb, asa se explica si urmele de iarba verde de pe sacou, si praful de pe pantofi si diplomat, dusmanii de la semafoare care le-au inmultzit si erau defecte toate, dar absolut toate pe rosuuuuuuuuuuuu, mai ceva ca cicloidele (astea sunt un fel de ceva care seamana cu altceva)
si lista poate continua dupa imaginatia fiecarui programator :)

ma opresc aici ca sa nu stric subiectul fetei de tot de tot :)
mai ales ca mi-a si multumit cica am fost cuminte si am dat un raspuns bun, cam de nota 7, m-a mangait putin pe cap si mi-a oferit un biscuitzel ...
cica se terminasera la colegul de banca geoana (prostanacul) cornul si laptele si io biscuiti biscuiti...

hai ca m-am stricat de tot, iar imi dau in petic
alfheim
Postat pe 17 Mai 2011 23:15
alf ... da ... lista e foarte lunga daca faci un topic separat de monstrii ... te alegi cu vreo zece pagini ...
cricat
Postat pe 17 Mai 2011 23:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Recomandari de carti. Cine, ce citeste. ce recomandati? 112 De la: metaphor 2 Aprilie 2014 13:17
Ce inseamna a fii un om cuminte dupa parerea voastra? Dupa parerea mea un om se numeste cuminte atunci cand isi vede de treaba lui si nu profita de slabiciunea si prostia a nici unui om.Oare exista asa ceva? 22 De la: ingerasulluptator 21 Aprilie 2012 12:26
Portretul unui prieten 82 De la: garbo265966 30 Mai 2012 20:36
De ce la unii oameni le place sa fie rai? Oare ce contine bostanica aia a lor? 11 De la: xenaluptatoareainimoasa 10 Octombrie 2010 17:13
DANSURI FOLCLORICE ROMANESTI 47 De la: floare_cu_colti 1 Ianuarie 2011 21:11
Setari Cookie-uri