Casatoria dintre o femeie credincioasa si un barbat fara credinta,,,sau poate crede dar nu este cinstit,acel om credincios care nu este cinstit,nu se numeste credincios,este o relatie esuata...

De la: dor72, la data 2011-05-15 09:14:06le spala mintile in sensul de purificare, nu?


un om pocait nu va spune niciodata despre sine ca este "pocait" asa cum un om modest nu va spune niciodata ca-i modest...etc.
cel ce spune "m-am pocait sausunt pocait" are de fapt o nevoie de importanta, o nevoie de a iesi in evidenta (ceea ce este o chestiune de mandrie si total in neconcordanta cu pocainta)
dar asa cum a spus si ingeras preotii (adaug eu si pastorii) spala creierele oamenilor
deep2w
Postat pe 15 Mai 2011 09:38
deep, retorica...e de frunte...
dor72
Postat pe 15 Mai 2011 09:47
Preotii sunt tot barbati si barbatii sunt cu totii niste excroci mai sunt si exceptii,,,dar putini...Preotii nu sunt cinstiti,,,habar nu au ceea ce inseamna fapul de a fii corect....sa fii corect cu femeia si sa nu o tii pe post de servitoare si sa domine femeia cu gandirea lor excroaca...De asta si le-a mers rau la femeile credinciose pt ca s-au luat dupa invataturile preotilor excroci.....Barbatii sunt niste fiinte inumane care le manipluleaza pe femei
ingerasulluptator
Postat pe 15 Mai 2011 14:50
Preotii sunt tot barbati si barbatii sunt cu totii niste excroci mai sunt si exceptii,,,dar putini...Preotii nu sunt cinstiti,,,habar nu au ceea ce inseamna fapul de a fii corect....sa fii corect cu femeia si sa nu o tii pe post de servitoare si sa domine femeia cu gandirea lor excroaca...De asta si le-a mers rau la femeile credinciose pt ca s-au luat dupa invataturile preotilor excroci.....Barbatii sunt niste fiinte inumane care le manipluleaza pe femei
ingerasulluptator
Postat pe 15 Mai 2011 14:50
De la: ingerasulluptator, la data 2011-05-15 14:50:44 Preotii sunt tot barbati si barbatii sunt cu totii niste excroci mai sunt si exceptii,,,dar ..i


Esti focalizata pe lucruri negative. le ai tot timpul in fata ochilor. De unde ti se trage? Ai avut traume in trecut?
daca ai avut...cred ca ar fi timpul sa ierti.
priveste familiile fericite (cunosti asfel de familii?)...si bucura-te pentru ei. vezi ce-i face fericiti, cum isi impart datoriile de soti..si cum se respecta unii pe altii.
deep2w
Postat pe 15 Mai 2011 17:16
de ce crezi ca toti barbatii sint excroci? cum poti baga toata lumea in aceasi oala.? cu ce sinteti voi femeile mai cinstite decit barbatii? daca nu ati fi voi ,cu cine v-ar mai insela barbatii? bravo. hai ca esti tare. ai un 10 pe ziua de azi.
tygru64
Postat pe 15 Mai 2011 17:56
si tu un 2...pentru obraznicie...
dor72
Postat pe 15 Mai 2011 20:29
Si O BULINA NEAGRA!!Femiele nu-si insala..partenerii,sau..mavar..n-o recunosc!!
elisabeta_boia
Postat pe 15 Mai 2011 22:16
MACAR..asta am vrut sa scriu..
elisabeta_boia
Postat pe 15 Mai 2011 22:17
De la: tygru64, la data 2011-05-15 17:56:03de ce crezi ca toti barbatii sint excroci? cum poti baga toata lumea in aceasi oala.? cu ce sinteti voi femeile mai cinstite decit barbatii? daca nu ati fi voi ,cu cine v-ar mai insela barbatii? bravo. hai ca esti tare. ai un 10 pe ziua de azi.
pai barbatii nu spun de la inceput la femei,ca au prietene sau ca sunt casatoriti...apoi ca si femeile inseala,,este pt ca vor sa fie egale in prostie cu barbatii..femeile ii copie pe barbati,ca doar barbatii sunt lideri...
ingerasulluptator
Postat pe 15 Mai 2011 22:55
De la: deep2w, la data 2011-05-15 09:38:33
De la: dor72, la data 2011-05-15 09:14:06le spala mintile in sensul de purificare, nu?


un om pocait nu va spune niciodata despre sine ca este "pocait" asa cum un om modest nu va spune niciodata ca-i modest...etc.
cel ce spune "m-am pocait sausunt pocait" are de fapt o nevoie de importanta, o nevoie de a iesi in evidenta (ceea ce este o chestiune de mandrie si total in neconcordanta cu pocainta)
dar asa cum a spus si ingeras preotii (adaug eu si pastorii) spala creierele oamenilor
un om pocait inseamna un om care este cinstit....Apoi oamenii cinstiti adica pocaiti de ce sa fie modesti....preotii excrocii zic ei ca trebuie sa fie enoriasii si sa le dea toti banii lor preotilor...tu chiar ii crezi pe preoti....preotii nu sunt pocaiti pt ca nu sunt cinstiti
ingerasulluptator
Postat pe 15 Mai 2011 22:59
un om pocait inseamna un om care este cinstit....Apoi oamenii cinstiti adica pocaiti de ce sa fie modesti....preotii excrocii zic ei ca trebuie sa fie enoriasii modesti si sa le dea toti banii lor preotilor sa le ingrase burtile si ei fraierii de enoriasi chiar ii cred pe preotii excroci care isi bat joc de ei,si ii mint,oricum oamenilor ...tu chiar ii crezi pe preoti....preotii nu sunt pocaiti pt ca nu sunt cinstiti
ingerasulluptator
Postat pe 15 Mai 2011 23:06

ce ma amuza..
tot nu imi dau seamacum poti sascriila nesfarsit aceleasi fraze
eu cred ca le copiezi de undeva.,,,,,
adryaana
Postat pe 15 Mai 2011 23:41
imi primesc pedeapsa ca nu m-am casatorit din iubire
garbo107589
Postat pe 17 Mai 2011 00:23
mda...imi vine sa plang...si nu de la ceapa...
dor72
Postat pe 17 Mai 2011 00:25
De la: ingerasulluptator, la data 2011-05-16 21:09:53.,,tot ce reprezinta sexul masculin miroase a porc mincinos


mah...da' buna crestina mai esti
deep2w
Postat pe 17 Mai 2011 09:40
ingerasule nu prea ti se potriveste numele cu atata ura in suflet, se vede clar k esti suparata rau,dar totusi!!!!daca tu ai avut parte numai de dezamagiri din partea barbatilor, nu inseamna k sunt toti la fel,mai gandeste-te
icristea
Postat pe 17 Mai 2011 09:54
De la: deep2w, la data 2011-05-17 09:40:34
De la: ingerasulluptator, la data 2011-05-16 21:09:53.,,tot ce reprezinta sexul masculin miroase a porc mincinos


mah...da' buna crestina mai esti
pai eu sunt crestina adevarata pt ca spun lucrurile pe nume...nu tac din gura si fac si eu ceea ce fac altii....
ingerasulluptator
Postat pe 17 Mai 2011 18:27
De la: icristea, la data 2011-05-17 09:54:08ingerasule nu prea ti se potriveste numele cu atata ura in suflet, se vede clar k esti suparata rau,dar totusi!!!!daca tu ai avut parte numai de dezamagiri din partea barbatilor, nu inseamna k sunt toti la fel,mai gandeste-te
cred ca mai sunt si exceptii la barbati dar putini....dar daca te casatoresti cu vreun pacatos,,care nu este pocait,risti sa te insele,sa nu munceasca....pt ca preotii cu gandirea lor draceasca...zic ca credinciosii trebuie sa fie modesti si sa munceasca si sa umple burtile la barbatii pacatosi,si preotii pacatosi....un crestin adevarat este corect,se comporta frumos cu toata lumea,nu doar cu acei de pe care au de castigat ceva,,face lucrurile sa fie corecte si pt el si pe ceilalti..Si daca cineva este obraznic atunci il pune in banca lui..
ingerasulluptator
Postat pe 17 Mai 2011 18:32
cred ca mai sunt si exceptii la barbati dar putini....dar daca te casatoresti cu vreun pacatos,,care nu este pocait,risti sa te insele,sa nu munceasca....pt ca preotii cu gandirea lor draceasca...zic ca credinciosii trebuie sa fie modesti si sa munceasca si sa umple burtile la barbatii pacatosi,si preotii pacatosi....un crestin adevarat este corect,se comporta frumos cu toata lumea,nu doar cu acei de pe care au de castigat ceva,,face lucrurile sa fie corecte si pt el si pe ceilalti..Si daca cineva este obraznic atunci il pune in banca lui..
ingerasulluptator
Postat pe 17 Mai 2011 18:33
Lasati o ma in pace pe ,,ingerasulluipestecumiizice,,nu va dati seama ca habar nu are ce vorbeste?Eplina de frustrari si dorinte neimplinite si da vina pe tot poporul barbatesc!E dusa rau biata de ea!
aida71
Postat pe 17 Mai 2011 19:33
Ingerasul pacatos, sa stii ca si barbatii credinciosi te pot insela din cauza hormonilor si mai ales daca intalnesc o enoriasa tanara si plina de evlavie care bate matanii des si sta cu fundul in sus ceea ce ar fi o ispita a diavolului. Daca sta invers, este si mai grav.
Problema este ca daca ai un barbat pacatos este bine sa-l muncesti ca pe un sclav zi si noapte ca sa adoarma seara rupt si sa nu mai aiba timp sa se gandeasca la Scumpita Rorie sau Halba ca Zapada.
Daca preotii :
"zic ca credinciosii trebuie sa fie modesti si sa munceasca si sa umple burtile la barbatii pacatosi", problema este complicata.Inseamna ca nu stii ca formularea "ca credinciosii" este o cacofonie, iar preocuparile catre aceeasi categorie, poarta numele de homosexualitate.Dar din momdent ce tu pacatoaso, te dai cu Satana, flacaul din vecini si zici ca esti virgina desi ti-ai pierdut statutul acesta de-acum 80 de ani, s-ar putea ca Dumnezeu sa te pedepseasca.Asta fiindca ai preocupari mai mult decat lumesti decat duhovnicesti si-ti place sa o gadili pe Mamona nu spun unde ca sa nu dau exemple negative pe acest topic plin de oameni cucernici si sa-i aduc in ispita.Crestinii ca si necrestinii au si ei ce-i al lor si nu au femeile si daca se supara s-ar putea sa nu o puna in banca ci pe banca, si apoi sa vezi ce se intampla, ca vine politia si ii ia pe amandoi ca pentru Jandari nu conteaza cine este pacatos sau nu, ci faptul ca deranjeaza ordinea si linistea publica. Asta fiindca ar fi putut sa ii dea si ei un covrig sa-si tina gura inchisa si sa nu mai faca atata galagie, incat sa ajunga la parlament si in alte colturi ale planetei noastre ravasite de cuttremure si minciunile apocaliptice a tuturor nemernicilor care nici ei nu stiu sigur ce sunt.
garbo172845
Postat pe 24 Mai 2011 15:45
pe barbat tre' sa-l tii ca pe caine!
sa-i dai de 3 ori pe zi sa manance si seara sa-l tirmit in sat dupa catzele!
ham ham ahm hammmm mrrrrr
ingerasule am vazut doua camioane cu marmura neagra, import special; ziceau ca vor sa-ti faca statuie
am aflat ca au fost informati si toti cainii, ca o sa fie mult de lucru, deja se taie bilete se sta la coada, cica vine si-o delegatie de porci care sa inaugureze monumentul
alfheim
Postat pe 24 Mai 2011 17:07
Pai mai sunt si credinciosi rai....Sunt rai pt ca ii asculta pe preoti,,,se iau dupa preoti care nici ei nu sunt cinstiti....poate ca sunt mai rai ca enoriasii...pt ca ei lauda pe Dumnezeu dar nu sunt pocaiti...de asta dracii isi fac lacas bun din preot......un preot nepocait are mii de draci in el
ingerasulluptator
Postat pe 28 Mai 2011 16:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
La multi ani tuturor care poarta numele Gheorghe si derivatele numelui! 2 De la: Jojolin 22 Aprilie 2012 00:56
caut un psihoterapeut f bun 6 De la: reyya 19 Decembrie 2009 03:13
destin/soarta/Providenta 21 De la: garbo_woman 12 Noiembrie 2018 17:22
Proza 86 De la: jeanette40 18 Noiembrie 2011 23:59
animale domestice!urgent 6 De la: tutankhamon 12 Iulie 2009 19:18
Setari Cookie-uri