Casatoria dintre o femeie credincioasa si un barbat fara credinta,,,sau poate crede dar nu este cinstit,acel om credincios care nu este cinstit,nu se numeste credincios,este o relatie esuata...

De la: adryaana, la data 2011-05-11 16:46:44
mai nus.. asta e parerea ta ca un barbat care nu isi ajuta sotia e nerecunoscator...........
eu nu cred ca doar daca nu iti spala vasele trebuie sa te superi sau sa-ti faci bagajele si sa pleci....
si ca mine banuiesc ca mai sunt...
uite.. sotul meu nu spala vase, nu face mancare, nu o schimba pe fetita, dar asta nu inseamna ca tre sa ple .. eu consider ca decat sa-mi faca mancare si sa spele vase mai bine merge la servici si apoi la alt lucru pe langa sa faca bani sa avem din ce trai.. aa si apropo.. nu spala vase dar a facut destui bani ca sa-mi cumpar masina de spalat vase...si multe altele pe care unele familii nu si le permit..........
da.. daca e acasa.. somer.. si femeia lucreaza normal ca un barbat ar trebui sa ajute..
atata vreme cat lucreaza ,...uneori mai mult decat ar fi normal nu cred ca e o problema ca nu te ajuta cu vase..haine.. curatenie.....
asa ca// fiind vorba despre sotul meu nu il consider o persoana rea si nu ma supar daca devin ca el.. adica o persoana muncitoare, cu capul pe umeri...
....... asa ca ... pana nu convietuiesti cu cienva si nu inveti sa iti imparti responsabilitatile nu ai ce vorbi despre acest subiect..............

eu din cate stiu eu muncesc si nu astept nimic de la nimeni...Si apoi nu vreau sa locuiesc cu nimeni pt ca vreau sa am linistea mea....Daca tie iti place sa ai barbat si viata de familie treaba ta,,,mie imi place solitudinea si sa am linistea mea....prefer sa fiu servitoarea lui Dumnezeu pt ca m-a ajutat mult si ii sunt foarte recunoscatoare....Dar nu vreau sa fiu sub nici o forma servitoarea unui barbat,,,pt ca eu sunt foarte exigenta ca persoana si la cum sunt oamednii in ziua de azi este greu sa suport pe cineva....eu sunt exigenta si calculez fiecare lucru...daca ajut vreau sa fiu ajutata,nu imi place sa se profite de mine,,,Decat sa ma cert toata ziua mai bine stau singura pt ca este mai bine,,,am liniste..Si apoi muncesc,ma intretin singura nu astept bani de la barbati cum fac alte femei...se casatoresc pt ca nu sunt in stare sa se intretina singure...Eu nu am nevoie de nimeni...eu ma descurc si singura...si nu am nevoie de barbati,,,ca sa imi faca mii de nervi,pt ca cxum am zis eu sunt o persoana exigenta,,,,si barbatii nu sunt cinstiti si femeile nici atat pt ca s-au luat dupa barbati...mai sunt si exceptii,dar putini
ingerasulluptator
Postat pe 11 Mai 2011 23:19
De la: adryaana, la data 2011-05-11 16:46:44
mai nus.. asta e parerea ta ca un barbat care nu isi ajuta sotia e nerecunoscator...........
eu nu cred ca doar daca nu iti spala vasele trebuie sa te superi sau sa-ti faci bagajele si sa pleci....
si ca mine banuiesc ca mai sunt...
uite.. sotul meu nu spala vase, nu face mancare, nu o schimba pe fetita, dar asta nu inseamna ca tre sa ple .. eu consider ca decat sa-mi faca mancare si sa spele vase mai bine merge la servici si apoi la alt lucru pe langa sa faca bani sa avem din ce trai.. aa si apropo.. nu spala vase dar a facut destui bani ca sa-mi cumpar masina de spalat vase...si multe altele pe care unele familii nu si le permit..........
da.. daca e acasa.. somer.. si femeia lucreaza normal ca un barbat ar trebui sa ajute..
atata vreme cat lucreaza ,...uneori mai mult decat ar fi normal nu cred ca e o problema ca nu te ajuta cu vase..haine.. curatenie.....
asa ca// fiind vorba despre sotul meu nu il consider o persoana rea si nu ma supar daca devin ca el.. adica o persoana muncitoare, cu capul pe umeri...
....... asa ca ... pana nu convietuiesti cu cienva si nu inveti sa iti imparti responsabilitatile nu ai ce vorbi despre acest subiect..............

eu din cate stiu eu muncesc si nu astept nimic de la nimeni...Si apoi nu vreau sa locuiesc cu nimeni pt ca vreau sa am linistea mea....Daca tie iti place sa ai barbat si viata de familie treaba ta,,,mie imi place solitudinea si sa am linistea mea....prefer sa fiu servitoarea lui Dumnezeu pt ca m-a ajutat mult si ii sunt foarte recunoscatoare....Dar nu vreau sa fiu sub nici o forma servitoarea unui barbat,,,pt ca eu sunt foarte exigenta ca persoana si la cum sunt oamednii in ziua de azi este greu sa suport pe cineva....eu sunt exigenta si calculez fiecare lucru...daca ajut vreau sa fiu ajutata,nu imi place sa se profite de mine,,,Decat sa ma cert toata ziua mai bine stau singura pt ca este mai bine,,,am liniste..Si apoi muncesc,ma intretin singura nu astept bani de la barbati cum fac alte femei...se casatoresc pt ca nu sunt in stare sa se intretina singure...Eu nu am nevoie de nimeni...eu ma descurc si singura...si nu am nevoie de barbati,,,ca sa imi faca mii de nervi,pt ca cxum am zis eu sunt o persoana exigenta,,,,si barbatii nu sunt cinstiti si femeile nici atat pt ca s-au luat dupa barbati...mai sunt si exceptii,dar putini
ingerasulluptator
Postat pe 11 Mai 2011 23:19
s/a umplut pagina din doua postari
cricat
Postat pe 11 Mai 2011 23:22
eu din cate stiu eu muncesc si nu astept nimic de la nimeni...Si apoi nu vreau sa locuiesc cu nimeni pt ca vreau sa am linistea mea....Daca tie iti place sa ai barbat si viata de familie treaba ta,,,mie imi place solitudinea si sa am linistea mea....prefer sa fiu servitoarea lui Dumnezeu pt ca m-a ajutat mult si ii sunt foarte recunoscatoare....Dar nu vreau sa fiu sub nici o forma servitoarea unui barbat,,,pt ca eu sunt foarte exigenta ca persoana si la cum sunt oamenii in ziua de azi este greu sa suport pe cineva....eu sunt exigenta si calculez fiecare lucru...daca ajut vreau sa fiu ajutata,nu imi place sa se profite de mine,,,Decat sa ma cert toata ziua mai bine stau singura pt ca este mai bine,,,am liniste..Si apoi muncesc,ma intretin singura nu astept bani de la barbati cum fac alte femei...se casatoresc pt ca nu sunt in stare sa se intretina singure...Eu nu am nevoie de nimeni...eu ma descurc si singura...si nu am nevoie de barbat pt ca nu sunt cinstiti,,,eu sunt corecta si doresc corectitudine si de la altii,,decat sa imi faca mii de nervi,pt ca cum am zis eu sunt o persoana exigenta,,,,si barbatii nu sunt cinstiti si femeile nici atat pt ca s-au luat dupa barbati...mai sunt si exceptii,dar putini
ingerasulluptator
Postat pe 11 Mai 2011 23:24
eu din cate stiu eu muncesc si nu astept nimic de la nimeni...Si apoi nu vreau sa locuiesc cu nimeni pt ca vreau sa am linistea mea....Daca tie iti place sa ai barbat si viata de familie treaba ta,,,mie imi place solitudinea si sa am linistea mea....prefer sa fiu servitoarea lui Dumnezeu pt ca m-a ajutat mult si ii sunt foarte recunoscatoare....Dar nu vreau sa fiu sub nici o forma servitoarea unui barbat,,,pt ca eu sunt foarte exigenta ca persoana si la cum sunt oamenii in ziua de azi este greu sa suport pe cineva....eu sunt exigenta si calculez fiecare lucru...daca ajut vreau sa fiu ajutata,nu imi place sa se profite de mine,,,Decat sa ma cert toata ziua mai bine stau singura pt ca este mai bine,,,am liniste..Si apoi muncesc,ma intretin singura nu astept bani de la barbati cum fac alte femei...se casatoresc pt ca nu sunt in stare sa se intretina singure...Eu nu am nevoie de nimeni...eu ma descurc si singura...si nu am nevoie de barbat pt ca nu sunt cinstiti,,,eu sunt corecta si doresc corectitudine si de la altii,,decat sa imi faca mii de nervi,pt ca cum am zis eu sunt o persoana exigenta,,,,si barbatii nu sunt cinstiti si femeile nici atat pt ca s-au luat dupa barbati...mai sunt si exceptii,dar putini
ingerasulluptator
Postat pe 11 Mai 2011 23:24
eu din cate stiu eu muncesc si nu astept nimic de la nimeni...Si apoi nu vreau sa locuiesc cu nimeni pt ca vreau sa am linistea mea....Daca tie iti place sa ai barbat si viata de familie treaba ta,,,mie imi place solitudinea si sa am linistea mea....prefer sa fiu servitoarea lui Dumnezeu pt ca m-a ajutat mult si ii sunt foarte recunoscatoare....Dar nu vreau sa fiu sub nici o forma servitoarea unui barbat,,,pt ca eu sunt foarte exigenta ca persoana si la cum sunt oamenii in ziua de azi este greu sa suport pe cineva....eu sunt exigenta si calculez fiecare lucru...daca ajut vreau sa fiu ajutata,nu imi place sa se profite de mine,,,Decat sa ma cert toata ziua mai bine stau singura pt ca este mai bine,,,am liniste..Si apoi muncesc,ma intretin singura nu astept bani de la barbati cum fac alte femei...se casatoresc pt ca nu sunt in stare sa se intretina singure...Eu nu am nevoie de nimeni...eu ma descurc si singura...si nu am nevoie de barbat pt ca nu sunt cinstiti,,,eu sunt corecta si doresc corectitudine si de la altii,,decat sa imi faca mii de nervi,pt ca cum am zis eu sunt o persoana exigenta,,,,si barbatii nu sunt cinstiti si femeile nici atat pt ca s-au luat dupa barbati...mai sunt si exceptii,dar putini
ingerasulluptator
Postat pe 11 Mai 2011 23:24
eu din cate stiu eu muncesc si nu astept nimic de la nimeni...Si apoi nu vreau sa locuiesc cu nimeni pt ca vreau sa am linistea mea....Daca tie iti place sa ai barbat si viata de familie treaba ta,,,mie imi place solitudinea si sa am linistea mea....prefer sa fiu servitoarea lui Dumnezeu pt ca m-a ajutat mult si ii sunt foarte recunoscatoare....Dar nu vreau sa fiu sub nici o forma servitoarea unui barbat,,,pt ca eu sunt foarte exigenta ca persoana si la cum sunt oamenii in ziua de azi este greu sa suport pe cineva....eu sunt exigenta si calculez fiecare lucru...daca ajut vreau sa fiu ajutata,nu imi place sa se profite de mine,,,Decat sa ma cert toata ziua mai bine stau singura pt ca este mai bine,,,am liniste..Si apoi muncesc,ma intretin singura nu astept bani de la barbati cum fac alte femei...se casatoresc pt ca nu sunt in stare sa se intretina singure...Eu nu am nevoie de nimeni...eu ma descurc si singura...si nu am nevoie de barbat pt ca nu sunt cinstiti,,,eu sunt corecta si doresc corectitudine si de la altii,,decat sa imi faca mii de nervi,pt ca cum am zis eu sunt o persoana exigenta,,,,si barbatii nu sunt cinstiti si femeile nici atat pt ca s-au luat dupa barbati...mai sunt si exceptii,dar putini
ingerasulluptator
Postat pe 11 Mai 2011 23:24
eu din cate stiu eu muncesc si nu astept nimic de la nimeni...Si apoi nu vreau sa locuiesc cu nimeni pt ca vreau sa am linistea mea....Daca tie iti place sa ai barbat si viata de familie treaba ta,,,mie imi place solitudinea si sa am linistea mea....prefer sa fiu servitoarea lui Dumnezeu pt ca m-a ajutat mult si ii sunt foarte recunoscatoare....Dar nu vreau sa fiu sub nici o forma servitoarea unui barbat,,,pt ca eu sunt foarte exigenta ca persoana si la cum sunt oamenii in ziua de azi este greu sa suport pe cineva....eu sunt exigenta si calculez fiecare lucru...daca ajut vreau sa fiu ajutata,nu imi place sa se profite de mine,,,Decat sa ma cert toata ziua mai bine stau singura pt ca este mai bine,,,am liniste..Si apoi muncesc,ma intretin singura nu astept bani de la barbati cum fac alte femei...se casatoresc pt ca nu sunt in stare sa se intretina singure...Eu nu am nevoie de nimeni...eu ma descurc si singura...si nu am nevoie de barbat pt ca nu sunt cinstiti,,,eu sunt corecta si doresc corectitudine si de la altii,,decat sa imi faca mii de nervi,pt ca cum am zis eu sunt o persoana exigenta,,,,si barbatii nu sunt cinstiti si femeile nici atat pt ca s-au luat dupa barbati...mai sunt si exceptii,dar putini
ingerasulluptator
Postat pe 11 Mai 2011 23:24
Zii zau! cu limba scoasa, Irinuco!
anakin
Postat pe 11 Mai 2011 23:29
parca si o vad apasand neincetat "adauga mesaj"
o mica problema ... la etaj ...
cricat
Postat pe 11 Mai 2011 23:32
ce aveti mey cu fata daca i-a alunecat mana pe mouse....a simtit nevoia sa incerce de 4 ori
reyya
Postat pe 11 Mai 2011 23:34
Mai bine de 4 ori decat nici unul...Apoi fiti si voi soricei de treaba ca doar este acum craciunul
ingerasulluptator
Postat pe 11 Mai 2011 23:38
Mai bine cu 4 decat de patru ori cu niciunul ...asta cred ca ai vrut sa scrii Irinuco , pacat nu te-a ajutat gramatica ( pe care nu o stii ) :-))))
reyya
Postat pe 11 Mai 2011 23:41
Pe mine nu ma intereseaza barbatii....daca tu crezi ca toate femeile se gandesc la imperechere asa cum te gandesti tu,,,este problema ta..Asta inseamna ca nu ai lucruri mai inteligente la care sa te gandesti...
ingerasulluptator
Postat pe 11 Mai 2011 23:46
Craciun o fi pentru neuronul tau, Irinuco.
Spune-i sa stea naibii langa horn, ca vine Moshu si ii da c(ad)oaie.
anakin
Postat pe 11 Mai 2011 23:46
irina ... dar numai la barbati iti este gandul ...
cricat
Postat pe 11 Mai 2011 23:49
De la: cricat, la data 2011-05-11 23:49:56irina ... dar numai la barbati iti este gandul ...
Pai a gandesc la barbati pt ca m-am ambitionat sa ii fac sa gandeasca neporceste...Dar nici prin gand nu imi sta sa ma gandesc la casatorie,la imperechere...Pt ca eu vreau sa am liniste,si nu vreau un barbat pe cap.......asa ca pastrati-l pt voi....
ingerasulluptator
Postat pe 11 Mai 2011 23:52
Acum ca a-ti intrat in Uniiunea Europeana si sunteti membri europeni...Cand aveti de gand sa deveniti si voi mai civilizati...Sau aveti de gand sa faceti uniunea europeana de ras...rusinica
ingerasulluptator
Postat pe 11 Mai 2011 23:55
ce vrei sa zici? sa nu mai apelam la cuvantul "imperechere" ?
si cum ai vrea tu sa ii zicem....
dor72
Postat pe 12 Mai 2011 00:15
Irina ... putem sa pastram mai multi? ... daca tu tot nu vrei


pazea acus ..... ca vine cu postari kilometrice .....
cricat
Postat pe 12 Mai 2011 00:19
De la: cricat, la data 2011-05-12 00:19:04Irina ... putem sa pastram mai multi? ... daca tu tot nu vrei


pazea acus ..... ca vine cu postari kilometrice .....


Si asa face copy/paste la o singura postare, pe toate topicele, de cate 3-4 ori pe fiecare si aia, ca de obicei, o idiotenie. Oricum, e o performanta ca sa postezi de 500 de ori, avand doar doua idei si alea proaste. E din ce in ce mai clar ca nu a mintit atunci cand a zis ca-i ambitioasa (se ambitioneaza)!
ROI2009
Postat pe 12 Mai 2011 10:49
ei.... am incercat si eu ... sa o pun la lucru .. sa scrie mai mult ... probabil ca aseara i se terminase inspiratia
cricat
Postat pe 12 Mai 2011 10:52
e 2 in 1...d'aia nu obo...inspiratie are, nu duce lipsa....se amuza copios
nuti_vio
Postat pe 12 Mai 2011 10:55
yes men, am fost in pelerinaj la ,, porcaiti ,, !
zero_zero_sapte
Postat pe 12 Mai 2011 13:58
De la: ingerasulluptator, la data 2011-05-11 23:24:08eu din cate stiu eu muncesc si nu astept nimic de la nimeni...Si apoi nu vreau sa locuiesc cu nimeni pt ca vreau sa am linistea mea....Daca tie iti place sa ai barbat si viata de familie treaba ta,,,mie imi place solitudinea si sa am linistea mea....prefer sa fiu servitoarea lui Dumnezeu pt ca m-a ajutat mult si ii sunt foarte recunoscatoare....Dar nu vreau sa fiu sub nici o forma servitoarea unui barbat,,,pt ca eu sunt foarte exigenta ca persoana si la cum sunt oamenii in ziua de azi este greu sa suport pe cineva....eu sunt exigenta si calculez fiecare lucru...daca ajut vreau sa fiu ajutata,nu imi place sa se profite de mine,,,Decat sa ma cert toata ziua mai bine stau singura pt ca este mai bine,,,am liniste..Si apoi muncesc,ma intretin singura nu astept bani de la barbati cum fac alte femei...se casatoresc pt ca nu sunt in stare sa se intretina singure...Eu nu am nevoie de nimeni...eu ma descurc si singura...si nu am nevoie de barbat pt ca nu sunt cinstiti,,,eu sunt corecta si doresc corectitudine si de la altii,,decat sa imi faca mii de nervi,pt ca cum am zis eu sunt o persoana exigenta,,,,si barbatii nu sunt cinstiti si femeile nici atat pt ca s-au luat dupa barbati...mai sunt si exceptii,dar putini

woow ce te-ai mai repetat.. poate ai crezut ca nu te intelege cineva si de aceea
nu te mai osteni atat sa explici ca nu te intereseaza barbatii ca nu te crede nimeni, dimpotriva..
faptele tale iti contrazic teoriile...............
hai sa-ti dau un exemplu ca poate nu ai inteles
uite pe mine nu ma intereseaza subiectul despre cainii vagabonzi.. am o parere a mea pe care nu mi-o schimba nimeni si cu asta gata... in rest nu ma intereseaza subiectul.
ma urmaresti?
deci? ai vazut tu o postare a mea la acest subiect? cu atat mai mult, ai vazut un topic deschis de mine pe acest subiect???? NU pentru ca nu ma intereseaza
asa ca si pe tine
poti sa afirmi cat vrei ca nu te intereseaza barbatii.... daca in continuare vb si deschizi subiecte pe aceasta tema te contrazici......
aa iar daca ai ales sa fii singura nu e nici o problema, e alegerea ta. Asta nu inseamna ca trebuie sa le numesti slugi pe femeile casatorite ca sunt mai multe decat voi cele necasatorite.. sau mai bine zic care nu au fost niciodata casatorite.....
ca si femeile casatorite pot spune despre cele care aleg sa fie singure ca de fapt nu si-=au gasit de au ramas singure.. ca sunt greu demultumit si asa mai departe......
si nu mai baga scuza cu Dumnezeu ca Dumnezeu nu are nevoie de slugi ci de FII .. Mai documenteaza-te..si tot EL a zis "NU ESTE BINE CA OMUL SA FIE SINGUR".
sper ca m-am facut inteleasa.
adryaana
Postat pe 12 Mai 2011 17:38
Pai omul nu este facut sa fie singur....Dar unde gasesti tu un barbat cinstit si cu calitati de om normal...Pt ca eu nu am nervi si nici putere sa ma ocup de educatia lui si sa ii explic lucrurile de la a la z....Eu sunt pocaita,,,adica cinstita,,,corecta si nu ma impretenesc decat cu oameni ca mine....Oamenii sunt rai,nu vreau sa fac copii si sa se chinuie si ei prin lumea asta rea...Lasa-i acolo la Dumnezeu pt ca acolo este bine....
ingerasulluptator
Postat pe 12 Mai 2011 21:02
De la: zero_zero_sapte, la data 2011-05-12 13:58:56yes men, am fost in pelerinaj la ,, porcaiti ,, !
asa se numesc oamenii de teapa ta.porcaiti
ingerasulluptator
Postat pe 12 Mai 2011 21:03
De la: ingerasulluptator, la data 2011-05-12 21:02:28 ....Eu sunt pocaita,,,adica cinstita,,,corecta si nu ma impretenesc decat cu oameni ca mine.....


cum adica daca unu e pocait este automat si cinstit si corect?
toti pocaitii sunt corecti si cinstiti?
vrei contraexemple?

pentru mine cuvantul "pocait" ma duce putin intr-o alta directie (dar ma rog...e vb de harta interioara a fiecarui om)

apoi...cred ca cel mai important este sa acceptam faptul ca suntem niste pacatosi



deep2w
Postat pe 12 Mai 2011 22:04
De la: deep2w, la data 2011-05-12 22:04:14
De la: ingerasulluptator, la data 2011-05-12 21:02:28 ....Eu sunt pocaita,,,adica cinstita,,,corecta si nu ma impretenesc decat cu oameni ca mine.....


cum adica daca unu e pocait este automat si cinstit si corect?
toti pocaitii sunt corecti si cinstiti?
vrei contraexemple?

pentru mine cuvantul "pocait" ma duce putin intr-o alta directie (dar ma rog...e vb de harta interioara a fiecarui om)

apoi...cred ca cel mai important este sa acceptam faptul ca suntem niste pacatosi



Pai da eu ma consider pacatoasa in fata lui Dumnezeu,pt ca daca nu m-ar ajuta Dumnezeu as fii poate mai rea decat ceilalti.....Dar nu ma simt pacatoasa in fata oamenilor care nu se pocaiesc de pacate si nu se straduie sa duca o viata corecta cu Dumnezeu.....Nu ma simt pacatoasa in fata oamenilor.....Eu ma simt pacatoasa in fata lui Dumnezeu....
ingerasulluptator
Postat pe 12 Mai 2011 22:09
Pai da eu ma consider pacatoasa in fata lui Dumnezeu,pt ca daca nu m-ar ajuta Dumnezeu as fii poate mai rea decat ceilalti.....Dar nu ma simt pacatoasa in fata oamenilor care nu se pocaiesc de pacate si nu se straduie sa duca o viata corecta cu Dumnezeu.....Nu ma simt pacatoasa in fata oamenilor.....Eu ma simt pacatoasa in fata lui Dumnezeu....nu ma intereseaza ce faci ceilalti pocaiti...Care zic ca sunt pocaiti doar cu religia...Dar nu inteleg ca un om pocait inseamna un om cinstit..
ingerasulluptator
Postat pe 12 Mai 2011 22:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
8MARTIE 2013 O ZI MARE -ZIUA FEMEILOR,A MAMEI SI COPILULUI-LA MULTI ANI! 5 De la: garbo_11724 9 Martie 2013 08:05
"il iubesc si nu renunt la el" 122 De la: quasaria 19 Martie 2010 22:29
cabinetul -sufletelor 46 De la: daria_ 18 August 2011 23:46
comunicarea nonverbala 431 De la: alexxandra 23 Martie 2012 13:37
Diferenta mare de varsta? 150 De la: adeline 30 Septembrie 2011 15:19
Setari Cookie-uri