Casatoria dintre o femeie credincioasa si un barbat fara credinta,,,sau poate crede dar nu este cinstit,acel om credincios care nu este cinstit,nu se numeste credincios,este o relatie esuata...

De la: charmelen, la data 2011-05-09 12:34:12
De la: ingerasulluptator, la data 2011-04-30 16:50:18
De la: Thor_again, la data 2011-04-29 22:38:30barbati care vor face urmatoarele: vor gati, vor spala, vor calca, vor face curat, o vor sterge la oareshce parte anatomica, vor merge la munca si ii vor creste progeniturile... progenituri fatate tot de barbati, ca doar n-o sa-si strice ea frumusete de silueta
Pai mai sa stii ca suna bine...Daca exista asa un barbat,cred ca o sa incep sa am si eu ganduri de casatorie [/quote

veste proasta ingerasule nu exista. Asa ca poti merge fara nici un regret la manastire. Ideal ar fi una fara conexiune la intenet.
du-te tu acolo...ce crezi ca in munastire oamenii sunt mai buni...sa mai stau si sub acealasi acoperis cu ei....eu pot sa fiu si cuminte si sa nu ma casatoresc niciodata...sa imi vad de treaba mea si sa imi traiesc viata asta scurta asa cm imi face mie placere
ingerasulluptator
Postat pe 9 Mai 2011 17:53
Eu sunt pocaita adica femeie pocaita inseamna femeie cinstita care nu face rau nimanui,,,dar nici nu lasa pe altii sa ii faca rau..adica sa o minta,,sa profite de pe urma ei...Pt ca asta inseamna un om pocait...Om pocait inseamna om care este cinstit....Om pocait cu religia,,,cate tampenii nu au mai aparut in ziua de azi....Numai pocaiti nu sunt....
ingerasulluptator
Postat pe 9 Mai 2011 18:06
da, da...asa e...
dor72
Postat pe 9 Mai 2011 18:11
De la: ingerasulluptator, la data 2011-05-09 18:06:29Eu sunt pocaita adica femeie pocaita inseamna femeie cinstita care nu face rau nimanui,,,dar nici nu lasa pe altii sa ii faca rau..adica sa o minta,,sa profite de pe urma ei...Pt ca asta inseamna un om pocait...Om pocait inseamna om care este cinstit....Om pocait cu religia,,,cate tampenii nu au mai aparut in ziua de azi....Numai pocaiti nu sunt....


Draguta,

In primul rand iti faci rau tie insasi prin cuvintele pe care le proferezi non stop.
In al doilea rand, cine esti tu sa judeci atat de aspru pe toata lumea si sa imparti lumea in 2 categorii: cei care sunt de acord cu tine si cei care au o alta parere? Daca esti pocaita si nu vrei sa faci rau, IUBESTE! curat, fara resentimente, fara sa iti pese ce face celalalt....esti tu in stare sa ridici piatra? esti chiar atat de fara de pacat?

In ultimul rand, nu te mai auto-sugestiona...daca iti citeste cineva comentariile si nu te cunoaste singura concluzie pe care o trage este " e putin sarita/ are o obsesie"....Dar cei care te cunosc, ar spune la fel? La fel si tu, de unde stii ce gandesc femeile/barbatii pe care tu ii infierezi atat de abitir?

Sa fii binecuvantata cu iubire, ca Dumnezeu mi-e martor, ai mare nevoie de ea, nu doar de ... struguri acri!
matza_blanda
Postat pe 9 Mai 2011 21:39
irino, tu stii ca e mare pacat sa umble pocaitii pe net? netul e lucrarea diavolului
si_totusi
Postat pe 9 Mai 2011 21:42
da...si te duce numai la rele...si poti intalni neshte porci de barbati care sa iti suceasca mintile...
ca barbatii aia buni...isi vad de casa si de familie...nu umbla sa prosteasca fetele naive pe internet...
si apoi, ce poti invata bun de pe net, unde este atata rautate...si nu este credinta...si oamenii sunt lipsiti de bunatate...
dor72
Postat pe 9 Mai 2011 22:07
De la: ingerasulluptator, la data 2011-04-30 17:03:37
De la: Thor_again, la data 2011-04-30 16:59:49
De la: ingerasulluptator, la data 2011-04-30 16:50:18Pai mai sa stii ca suna bine...Daca exista asa un barbat,cred ca o sa incep sa am si eu ganduri de casatorie


irinuca, baga repede numaru' de telefon aici! cre' ca tz-am gasit berbatu' ideal, care face tot ce ziceam eu mai sus.

PS: are vreo importanta daca nu stie sa spuna decat "a-gu! a-gugu!" si nu prea isi nimereste gura cu lingura cand mananca?
da' de spalat, se spala singur, nu trebuie sa-l speli tu.
pai tine-l pt tine in alta viata cand o sa te nasti femeie si o sa vezi ce bine este cu barbatii..Parca te vad ca si tu o sa incepi sa te plangi ca barbatul ti s-a dus cu alta...ROATA se intoarce....Eu zic ca tu dupa moarte o te nasti ori in barbat impotent,ori intr-o femeie proasta


Luptyco, noi astia de reusim sa descifram, oarecum, ceea ce scrii tu, nu mai intelegem nimic. Ce religie ai tu? O scurta recapitulare...preotii sunt atei, sfintii escroci ("excroci" cum zici tu), crezi in reincarnare, barbatii, indiferent daca sunt sau nu religiosi, sunt ori escroci, ori porci, iar tu te pocaiesti...Eu personal nu reusesc sa fac conexiuni cu nici o religie cunoscuta, cat de cat...si incep sa cred ca nici tu nu mai stii despre ce religie e vorba...spune-ne, din ce secta faci tu parte?
ROI2009
Postat pe 10 Mai 2011 10:57
De la: ingerasulluptator, la data 2011-05-09 18:06:29Eu sunt pocaita adica femeie pocaita inseamna femeie cinstita care nu face rau nimanui,,,---- doamna mea ,daca esti fericita posesoare si a unei mustati sic ,te cred // revenind la subiect pot sa-ti spun ca sint preafericitul norocos a unei psihologii moderne bazata pe gindare in special , fara asa laudata credinciozitate care te caracterizeaza ,vreau sa intelegi ca nu trebuie sa fi credincios ,sau pocait in special ca sa fi o persoana de calitate si sa nu faci rau nimanui.......eu sint ATEU,si intelege ca toate calitatile tale le am si eu ,si chiar mai mult de atit ,dar nu uita ca toate defectele tale pe care religia ti le insufla ,eu nu le am // deci nu cred ca un ateu ca mine s-ar incurca cu o persoana cu inclinatiile tale rigide ,nu ca ar fi imposibil !
zero_zero_sapte
Postat pe 10 Mai 2011 23:05
te-ai intors din misiune, zero_zero?
dor72
Postat pe 10 Mai 2011 23:54
Vad ca a facut pe misionarul cu Irinuca
anakin
Postat pe 11 Mai 2011 00:51
he he..,bata-te sa te bata anakine..,misionaru' ..ha?..
ei.., las'.., sa fie-ntr-un ceas bun..,o fi scapat si ea de angoase..
roby_cado
Postat pe 11 Mai 2011 02:07
Netul nu este doar pt oamenii pacatosi....Apoi cine asculta minciunile la alti oameni...Eu folosesc netul pt a influenta oamenii pozitiv,si sa ajut femeile sa nu sa se mai lase folosite de barbati..Sa mai fie servitoarele lor....Pt ca femeia trebuie sa fie corecta,sa faca lucrurile in asa fel incat sa ii fie si ei bine si la barbat....Sa nu sa se lase folosita de barbat....Numai ca barbatii au fost invatati de mamele lor sa primeasca toate de-a gata de asta nici nu respecta femeile si le considera servitoarele lor....
ingerasulluptator
Postat pe 11 Mai 2011 15:31
ia zi, bre, pa cati i-ai influentat? nu conteaza cum, pozitiv, negativ, neutru... cati?
Thor_again
Postat pe 11 Mai 2011 15:33
De la: dor72, la data 2011-05-09 22:07:53da...si te duce numai la rele...si poti intalni neshte porci de barbati care sa iti suceasca mintile...
ca barbatii aia buni...isi vad de casa si de familie...nu umbla sa prosteasca fetele naive pe internet...
si apoi, ce poti invata bun de pe net, unde este atata rautate...si nu este credinta...si oamenii sunt lipsiti de bunatate...
Dar mie imi place sa intru pe net sa vad cum gandesc oamenii rai si sa incerc sa le schimb gandirea murdara....O fac pt Dumnezeu,pt ca si Dumnezeu m-a ajutat pe mine.....Cu toate ca stiu ca oamenii nu merita nimic,,dar o fac pt Dumnezeu
ingerasulluptator
Postat pe 11 Mai 2011 15:34
De la: Thor_again, la data 2011-05-11 15:33:15ia zi, bre, pa cati i-ai influentat? nu conteaza cum, pozitiv, negativ, neutru... cati?
Poate pe unul 2,,,dar sunt buni si aia decat deloc
ingerasulluptator
Postat pe 11 Mai 2011 15:36
De la: ingerasulluptator, la data 2011-05-09 18:06:29Eu sunt pocaita adica femeie pocaita inseamna femeie cinstita care nu face rau nimanui,,,dar nici nu lasa pe altii sa ii faca rau..adica sa o minta,,sa profite de pe urma ei...Pt ca asta inseamna un om pocait...Om pocait inseamna om care este cinstit....Om pocait cu religia,,,cate tampenii nu au mai aparut in ziua de azi....Numai pocaiti nu sunt....

asata inseamna pentru tine pocainta?
ioooi
sa indesiideile tale pe gatul cui apuci???/
pocainta nu inseaman sa nu lasi pe altii sa-ti faca rau....... inseamna ca daca cineva iti face rau si tu nu ai nici o vina dai un exemplu de buna purtare si il ierti.....asta doar ca raspuns la fraza asta..ca daca o lungim..........
adryaana
Postat pe 11 Mai 2011 15:48
De la: adryaana, la data 2011-05-11 15:48:08
De la: ingerasulluptator, la data 2011-05-09 18:06:29Eu sunt pocaita adica femeie pocaita inseamna femeie cinstita care nu face rau nimanui,,,dar nici nu lasa pe altii sa ii faca rau..adica sa o minta,,sa profite de pe urma ei...Pt ca asta inseamna un om pocait...Om pocait inseamna om care este cinstit....Om pocait cu religia,,,cate tampenii nu au mai aparut in ziua de azi....Numai pocaiti nu sunt....

asata inseamna pentru tine pocainta?
ioooi
sa indesiideile tale pe gatul cui apuci???/
pocainta nu inseaman sa nu lasi pe altii sa-ti faca rau....... inseamna ca daca cineva iti face rau si tu nu ai nici o vina dai un exemplu de buna purtare si il ierti.....asta doar ca raspuns la fraza asta..ca daca o lungim..........
Pocainta inseamna sa renunti la rele sa nu faci rau nimanui....Si sa nu lasi pe nimenii sa iti faca rau...Spre exemplu sa ii ierti pe oamenii rai si sa faci si tu rau celor buni ca si pe tine trebuie sa te ierte altii asa cum ii iierti tu..Si uite ca oamenii buni sufera mereu,,,Nu are nici o logica....ceea ce spui,,,,daca nu om se pocaieste o face pt ca vrea sa ii mearga bine sa ii alute Dumnezeu,nu sa fie carpa de sters pe jos a oamenilor rai....De asta putini oameni vor sa fie buni,,,pt ca nu vor sa fie carpa de sters pe jos a oameilor rai....Dar asta este din cauaza pt ca nu inteleg ce inseamna a fii om bun..Om bun inseamna a fii un om corect fata de tine si fata de altii...Pt ca noi oamenii buni pocaiti nu suntem carpe de sters pe jos a oamenilor rai,,,cum ar fii barbatii,nu toti dar majoritatea sunt lucruri slabe fara caracter
ingerasulluptator
Postat pe 11 Mai 2011 15:54
De la: ingerasulluptator, la data 2011-05-11 15:31:35Netul nu este doar pt oamenii pacatosi....Apoi cine asculta minciunile la alti oameni...Eu folosesc netul pt a influenta oamenii pozitiv,si sa ajut femeile sa nu sa se mai lase folosite de barbati..Sa mai fie servitoarele lor....Pt ca femeia trebuie sa fie corecta,sa faca lucrurile in asa fel incat sa ii fie si ei bine si la barbat....Sa nu sa se lase folosita de barbat....Numai ca barbatii au fost invatati de mamele lor sa primeasca toate de-a gata de asta nici nu respecta femeile si le considera servitoarele lor....

doar pentru ca nu li s-a spus barbatilor ca e de datoria lor sa faca amncare si sa spele vase sunt pacatosi?
prin postarile tale nu cred ca influentezi pe nimeni.......
cam toata lumea crede ca ai cateva probleme..
aa da... si eu am sesizat ca ai zis ceva de reincarnare........crezi si in reincarnare??????
adryaana
Postat pe 11 Mai 2011 16:08
Pocainta inseamna sa renunti la rele sa nu faci rau nimanui....Si sa nu lasi pe nimenii sa iti faca rau...Spre exemplu sa ii ierti pe oamenii rai si sa faci si tu rau celor buni ca si pe tine trebuie sa te ierte altii asa cum ii iierti tu..Si uite ca oamenii buni sufera mereu,,,Nu are nici o logica....ceea ce spui,,,,daca nu om se pocaieste o face pt ca vrea sa ii mearga bine sa ii alute Dumnezeu,nu sa fie carpa de sters pe jos a oamenilor rai....De asta putini oameni vor sa fie buni,,,pt ca nu vor sa fie carpa de sters pe jos a oameilor rai....Dar asta este din cauaza pt ca nu inteleg ce inseamna a fii om bun..Om bun inseamna a fii un om corect fata de tine si fata de altii...Pt ca noi oamenii buni pocaiti nu suntem carpe de sters pe jos a oamenilor rai,,,cum ar fii barbatii,nu toti dar majoritatea sunt lucruri slabe fara caracter ...Daca un om iti face rau,te raneste,te rogi la Dumnezeu sa te ajute sa nu il urasti....Iti vezi de treaba ta si nu trebuie sa mai ai de-a face cu asemenea oameni nerecunoscatosi....Pt ca pe oamenii care iti fac rau,trebuie sa nu ii urasti sa le doresti raul si sa te rogi pe ei sa le lumineze Dumnezeu mintea ca sa poti sa iti pastrezi pacea in suflet..Dar nu trebuie sa ai de-a face cu un om rau...Ci sa il dai de la inceput deoparte daca vezi ca este rausi sa iti vezi de treaba ta...

ingerasulluptator
Postat pe 11 Mai 2011 16:11
Daca un om iti face rau,te raneste,te rogi la Dumnezeu sa te ajute sa nu il urasti....Iti vezi de treaba ta si nu trebuie sa mai ai de-a face cu asemenea oameni nerecunoscatosi....Pt ca pe oamenii care iti fac rau,trebuie sa nu ii urasti sa le doresti raul si sa te rogi pe ei sa le lumineze Dumnezeu mintea ca sa poti sa iti pastrezi pacea in suflet..Dar nu trebuie sa ai de-a face cu un oameni rai.Ci sa il dai de la inceput deoparte daca vezi ca sunt rai sa iti vezi de treaba ta...



ingerasulluptator
Postat pe 11 Mai 2011 16:14


pocainta inseamna o schimbare de atitudine (de credinta daca traducem mot a mot) dar in fond e o schimbare de atitudine.
cuvantul pocait are o plaja foarte extinsa de intelesuri. si nu totdeauna in sens pozitiv.
"pocait" ma poate duce cu ideea si la fanatismul religios.
sa ne uitam putin la americani (adica la partea de sud numita si Jesusland). la anagajare prima intrebare care se pune este: "la ce biserica mergi"
extremismul religios este o forma de rasism.
care incepe prin a obstructiona un om datorita religiei sale (sau a favoriza pe altul tot datorita religiei). este de fapt acelasi lucru
deep2w
Postat pe 11 Mai 2011 16:16
De la: ingerasulluptator, la data 2011-05-11 15:54:53
De la: adryaana, la data 2011-05-11 15:48:08
De la: ingerasulluptator, la data 2011-05-09 18:06:29Eu sunt pocaita adica femeie pocaita inseamna femeie cinstita care nu face rau nimanui,,,dar nici nu lasa pe altii sa ii faca rau..adica sa o minta,,sa profite de pe urma ei...Pt ca asta inseamna un om pocait...Om pocait inseamna om care este cinstit....Om pocait cu religia,,,cate tampenii nu au mai aparut in ziua de azi....Numai pocaiti nu sunt....

asata inseamna pentru tine pocainta?
ioooi
sa indesiideile tale pe gatul cui apuci???/
pocainta nu inseaman sa nu lasi pe altii sa-ti faca rau....... inseamna ca daca cineva iti face rau si tu nu ai nici o vina dai un exemplu de buna purtare si il ierti.....asta doar ca raspuns la fraza asta..ca daca o lungim..........
Pocainta inseamna sa renunti la rele sa nu faci rau nimanui....Si sa nu lasi pe nimenii sa iti faca rau...Spre exemplu sa ii ierti pe oamenii rai si sa faci si tu rau celor buni ca si pe tine trebuie sa te ierte altii asa cum ii iierti tu..Si uite ca oamenii buni sufera mereu,,,Nu are nici o logica....ceea ce spui,,,,daca nu om se pocaieste o face pt ca vrea sa ii mearga bine sa ii alute Dumnezeu,nu sa fie carpa de sters pe jos a oamenilor rai....De asta putini oameni vor sa fie buni,,,pt ca nu vor sa fie carpa de sters pe jos a oameilor rai....Dar asta este din cauaza pt ca nu inteleg ce inseamna a fii om bun..Om bun inseamna a fii un om corect fata de tine si fata de altii...Pt ca noi oamenii buni pocaiti nu suntem carpe de sters pe jos a oamenilor rai,,,cum ar fii barbatii,nu toti dar majoritatea sunt lucruri slabe fara caracter


ma chiar ca ai o problema.......
unde am spus eu ca trebuie sa faci rau ca sa te ierte altul?????????????????
explica-mi si mie ce ai vrut sa zici aici ca nu inteleg............
"Spre exemplu sa ii ierti pe oamenii rai si sa faci si tu rau celor buni ca si pe tine trebuie sa te ierte altii asa cum ii iierti tu"
ca mie nu mi se pare ca are logica nu ceea ce spui.. ci ceea ce gandesti..........
tu ai o problema cu barbatii si de aceea generalizezi
eu zic sa te rezumi la ei si la discursul de a fi un om mai bun.. sa lasi in pace pocainta.. ca a fi pocait nu inseamna neaparat sa fii justitiar asa cum te dai tu ci a fi un exemplu........
adryaana
Postat pe 11 Mai 2011 16:16
De la: adryaana, la data 2011-05-11 16:08:36
De la: ingerasulluptator, la data 2011-05-11 15:31:35Netul nu este doar pt oamenii pacatosi....Apoi cine asculta minciunile la alti oameni...Eu folosesc netul pt a influenta oamenii pozitiv,si sa ajut femeile sa nu sa se mai lase folosite de barbati..Sa mai fie servitoarele lor....Pt ca femeia trebuie sa fie corecta,sa faca lucrurile in asa fel incat sa ii fie si ei bine si la barbat....Sa nu sa se lase folosita de barbat....Numai ca barbatii au fost invatati de mamele lor sa primeasca toate de-a gata de asta nici nu respecta femeile si le considera servitoarele lor....

doar pentru ca nu li s-a spus barbatilor ca e de datoria lor sa faca amncare si sa spele vase sunt pacatosi?
prin postarile tale nu cred ca influentezi pe nimeni.......
cam toata lumea crede ca ai cateva probleme..
aa da... si eu am sesizat ca ai zis ceva de reincarnare........crezi si in reincarnare??????
Pai daca barbatul nu ajuta femeia inseamna ca sunt niste nerecunocatori si o tine pe post de servitoare.....sunt femei care stau cu barbati rai,apoi si ele devin rele si fac si ele cu ceilalti oameni.rautati...ceea ce nu mi se pare corect...daca cineva iti face rau si umbla sa profite de pe urma ta,trebuie sa il pui in banca lui,sau sa pleci....pt ca daca stai cu un asemenea om si il tolerezi o sa devii si tu ca el cu ceilalti oameni,si nu este corect
ingerasulluptator
Postat pe 11 Mai 2011 16:19
De la: adryaana, la data 2011-05-11 16:16:43
De la: ingerasulluptator, la data 2011-05-11 15:54:53
De la: adryaana, la data 2011-05-11 15:48:08
De la: ingerasulluptator, la data 2011-05-09 18:06:29Eu sunt pocaita adica femeie pocaita inseamna femeie cinstita care nu face rau nimanui,,,dar nici nu lasa pe altii sa ii faca rau..adica sa o minta,,sa profite de pe urma ei...Pt ca asta inseamna un om pocait...Om pocait inseamna om care este cinstit....Om pocait cu religia,,,cate tampenii nu au mai aparut in ziua de azi....Numai pocaiti nu sunt....

asata inseamna pentru tine pocainta?
ioooi
sa indesiideile tale pe gatul cui apuci???/
pocainta nu inseaman sa nu lasi pe altii sa-ti faca rau....... inseamna ca daca cineva iti face rau si tu nu ai nici o vina dai un exemplu de buna purtare si il ierti.....asta doar ca raspuns la fraza asta..ca daca o lungim..........
Pocainta inseamna sa renunti la rele sa nu faci rau nimanui....Si sa nu lasi pe nimenii sa iti faca rau...Spre exemplu sa ii ierti pe oamenii rai si sa faci si tu rau celor buni ca si pe tine trebuie sa te ierte altii asa cum ii iierti tu..Si uite ca oamenii buni sufera mereu,,,Nu are nici o logica....ceea ce spui,,,,daca nu om se pocaieste o face pt ca vrea sa ii mearga bine sa ii alute Dumnezeu,nu sa fie carpa de sters pe jos a oamenilor rai....De asta putini oameni vor sa fie buni,,,pt ca nu vor sa fie carpa de sters pe jos a oameilor rai....Dar asta este din cauaza pt ca nu inteleg ce inseamna a fii om bun..Om bun inseamna a fii un om corect fata de tine si fata de altii...Pt ca noi oamenii buni pocaiti nu suntem carpe de sters pe jos a oamenilor rai,,,cum ar fii barbatii,nu toti dar majoritatea sunt lucruri slabe fara caracter


ma chiar ca ai o problema.......
unde am spus eu ca trebuie sa faci rau ca sa te ierte altul?????????????????
explica-mi si mie ce ai vrut sa zici aici ca nu inteleg............
"Spre exemplu sa ii ierti pe oamenii rai si sa faci si tu rau celor buni ca si pe tine trebuie sa te ierte altii asa cum ii iierti tu"
ca mie nu mi se pare ca are logica nu ceea ce spui.. ci ceea ce gandesti..........
tu ai o problema cu barbatii si de aceea generalizezi
eu zic sa te rezumi la ei si la discursul de a fi un om mai bun.. sa lasi in pace pocainta.. ca a fi pocait nu inseamna neaparat sa fii justitiar asa cum te dai tu ci a fi un exemplu........
Daca un om iti face rau,te raneste,te rogi la Dumnezeu sa te ajute sa nu il urasti....Iti vezi de treaba ta si nu trebuie sa mai ai de-a face cu asemenea oameni nerecunoscatosi....Pt ca pe oamenii care iti fac rau,trebuie sa nu ii urasti sa le doresti raul si sa te rogi pe ei sa le lumineze Dumnezeu mintea ca sa poti sa iti pastrezi pacea in suflet..Dar nu trebuie sa ai de-a face cu un oameni rai.Ci sa il dai de la inceput deoparte daca vezi ca sunt rai sa iti vezi de treaba ta...
ingerasulluptator
Postat pe 11 Mai 2011 16:21
Om pocait inseamna sa te pocaieste de lucrurile rele a tineretii sau a batranetii si sa te stradui sa devii un om cinstit cu tine insuti si cu ceilalti oameni...Asta inseamna o pocait---om pocait inseamna ---o cinstit.......Ca multi se numesc pocaiti dar ei practic sunt pocaniti pt ca nu sunt cinstiti...Om om care nu este cinstit nu este pocait....este un pocanit
ingerasulluptator
Postat pe 11 Mai 2011 16:25
mai ingerasule.. tu dai copy.. paste de undeva???????/
sau tot copiezi ce scrii inainte sa postezi????
ca atata te repeti.....
eu cred ca ai recitit ce ai scris si ai zis sa o mai dregi un pic..........
of of.. ai ce ai cu popi.. crezi in reincarnare.. si chipurile esti pocaita.. faci pe misionara pe aici.. desi vezi ca nu te ia lumea in serios tu continui cu aberatiile despre barbati pe care ii consideri rai..
apoi tot tu spui ca daca vezi ca cineva e rau il lasi in pace si pleci mai departe nu te mai incurci cu persoana respectiva..........
deci?cum sta treaba??/// nu te cam contrazici??????????????
adryaana
Postat pe 11 Mai 2011 16:25
na ca s-a postat de 2 ori
adryaana
Postat pe 11 Mai 2011 16:25

mai nus.. asta e parerea ta ca un barbat care nu isi ajuta sotia e nerecunoscator...........
eu nu cred ca doar daca nu iti spala vasele trebuie sa te superi sau sa-ti faci bagajele si sa pleci....
si ca mine banuiesc ca mai sunt...
uite.. sotul meu nu spala vase, nu face mancare, nu o schimba pe fetita, dar asta nu inseamna ca tre sa ple .. eu consider ca decat sa-mi faca mancare si sa spele vase mai bine merge la servici si apoi la alt lucru pe langa sa faca bani sa avem din ce trai.. aa si apropo.. nu spala vase dar a facut destui bani ca sa-mi cumpar masina de spalat vase...si multe altele pe care unele familii nu si le permit..........
da.. daca e acasa.. somer.. si femeia lucreaza normal ca un barbat ar trebui sa ajute..
atata vreme cat lucreaza ,...uneori mai mult decat ar fi normal nu cred ca e o problema ca nu te ajuta cu vase..haine.. curatenie.....
asa ca// fiind vorba despre sotul meu nu il consider o persoana rea si nu ma supar daca devin ca el.. adica o persoana muncitoare, cu capul pe umeri...
....... asa ca ... pana nu convietuiesti cu cienva si nu inveti sa iti imparti responsabilitatile nu ai ce vorbi despre acest subiect..............

adryaana
Postat pe 11 Mai 2011 16:46
mai, stiti proverbul cela cu" un prost arunca o piatra si 100 de destepti se chinuie sa o scoata" se potriveste la fix, cu toapicurile irinei
si_totusi
Postat pe 11 Mai 2011 22:46
Eu cred ca este invers...Un destept arunca o piatra si 100 de prosti se chinuie sa o scoata si nu reusesc....
ingerasulluptator
Postat pe 11 Mai 2011 22:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
FACI BANI DE ACASA 19 De la: elisabeta_boia 3 Octombrie 2011 14:51
job in vacanta 1 De la: kidz000948 18 Mai 2011 10:04
buna 15 De la: Ioana007 31 Mai 2009 16:28
Pai cine mai vrea sa fie om bun si cumsecade in romania? Pt ca sar pe el alti oameni ca niste lupi flamanzi 3 De la: anaROBERT 17 August 2010 00:33
vaccinarea impotriva virusului hpv 17 De la: daria_pet 20 Octombrie 2009 01:59
Setari Cookie-uri