Voi cum va impartiti sarcinile casei in cuplu?

....bre, irinuca, eu zic sa se inceapa "educatia" din noaptea nuntii: cand vrea individul sa se apropie de tine, pune mana pe facalet si dai cateva ca sa priceapa care este seful...
daria_
Postat pe 5 Mai 2011 23:56
De la: daria_pet, la data 2011-05-05 23:56:40....bre, irinuca, eu zic sa se inceapa "educatia" din noaptea nuntii: cand vrea individul sa se apropie de tine, pune mana pe facalet si dai cateva ca sa priceapa care este seful...
Eu sunt o fata cu suflet bun si cu bun simt..Nu am facut rau nimanui,,,doar ca m-am razbunat pe oamenii rai....Nu am mentalitatea romanului sa moara capra vecinului....Eu merit un barbat cu bun simt si tot la fel ca mine..Nu as putea sa traiesc cu un barbat sa ma gandesc ca daca nu i-as fii spus nimica si sa ma fii impus,m-ar fii facut carpa de sters pe jos...Eu nu merit asemenea jigodie,,sa il educ,sa il educe masa care l-a fatat...Daca are bani si ma plateste,imi bat capul cu el....Dar daca nu are bani nici nu ma uit la el....Si prost si fara bani.....Daca nu a acumulat cunostinte,,macar sa fii acumulat bani pt ca nervii mei costa bani...De fiecare data cand ma enerveaza ii fac cumparaturi de sa il usture asa cum m-a enervat el pe mine....Dar eu nu cred ca asta este dragoste...Eu nu gandesc asa...Si alte femei sunt rele,asa ca sa invete sa se controleze unii pe altii...Dar eu sunt o fata deosebita si vreau tot un barbat deosebit...Nu unul care daca nu ii spun nimica ma face carpa de sters pe jos...Nu merit eu asa ceva..eu merit cel mai bun barbat si mai deosebit sa faca lucrurile fara sa ii spun eu....Ca nu as putea sa traiesc cu un barbat si sa ma gandesc daca nu i-as fii spus nimica m-ar fii exploatat la maxim..Unde este bunul simt....eu nu sunt o nesimtita si nici nu merit un nesimtit sa imi petrec toata viata cu el...Mai sunt si barbati cu suflet bun,daca or fii daca nu stau singura
ingerasulluptator
Postat pe 6 Mai 2011 21:12
Eu sunt o fata cu suflet bun si cu bun simt..Nu am facut rau nimanui,,,doar ca m-am razbunat pe oamenii rai....Nu am mentalitatea romanului sa moara capra vecinului....Eu merit un barbat cu bun simt si tot la fel ca mine..Nu as putea sa traiesc cu un barbat sa ma gandesc ca daca nu i-as fii spus nimica si sa ma fii impus,m-ar fii facut carpa de sters pe jos...Eu nu merit asemenea jigodie,,sa il educ,sa il educe masa care l-a fatat...Daca are bani si ma plateste,imi bat capul cu el....Dar daca nu are bani nici nu ma uit la el....Si prost si fara bani.....Daca nu a acumulat cunostinte,,macar sa fii acumulat bani pt ca nervii mei costa bani...De fiecare data cand ma enerveaza ii fac cumparaturi de sa il usture asa cum m-a enervat el pe mine....Dar eu nu cred ca asta este dragoste...Eu nu gandesc asa...Si alte femei sunt rele,asa ca sa invete sa se controleze unii pe altii...Dar eu sunt o fata deosebita si vreau tot un barbat deosebit...Nu unul care daca nu ii spun nimica ma face carpa de sters pe jos...Nu merit eu asa ceva..eu merit cel mai bun barbat si mai deosebit sa faca lucrurile fara sa ii spun eu....Ca nu as putea sa traiesc cu un barbat si sa ma gandesc daca nu i-as fii spus nimica m-ar fii exploatat la maxim..Unde este bunul simt....eu nu sunt o nesimtita si nici nu merit un nesimtit sa imi petrec toata viata cu el...Mai sunt si barbati cu suflet bun,daca or fii daca nu stau singura
ingerasulluptator
Postat pe 6 Mai 2011 21:14
slava cerului ca esti unicat!
sau nu?
Ciresica
Postat pe 6 Mai 2011 21:17
ieshti pe dreaq irinuco! ieshti o tarantula naparlita!
Thor_again
Postat pe 6 Mai 2011 21:17
De la: Ciresica, la data 2011-05-06 21:17:26slava cerului ca esti unicat!
sau nu?
mai sunt si alti oameni cu bun simt si suflet bun....care nu trebuie sa ii spui sa faca ceva,,,daca nu ii spui te face face carpa de sters pe jos daca ii merge...barbatii incearca daca le merge cu femeile slabe le face carpe de sters pe jos si servitoarele lor profita..Nu as putea trai cu asemenea spemen pt ca eu sunt o fata deosebita cu bun simt,nu merit asa ceva
ingerasulluptator
Postat pe 6 Mai 2011 21:20
De la: roby_cado, la data 2011-04-19 22:29:44

tz'ale dreaq de cotzoharle..
da' cand ati hotarat sa mergeti voi la munca..,pe noi ne-ati intrebat..?
nu..
acu'..,cand vedeti ca e groasa si nu faceti fata..,suntem noi obligati sa va preluam din indatoriri..?
nu..
so..?

'ete la ele sfaturili dreaq.."nu face".."nu drege"..bla bla bla..
relax mami..,inca mai exista FEMEI..
tu, asculta sfaturile cotzoharlelor..,si o sa fie bine..
pentru el..
ca omu' n-o sa reziste la nesfarsit figurilor astora..
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Ideologie proasta baiete!!!
1.Dumnezeu n a muncit mai mult pe barbat decat pe femeie! Asa ca; avem aceleasi drepturi dar si aceleasi indatoriri!!


2.Daca, am mers la munca, noi femeile inseamna ca; s a terminat era sclavagismului, cand femeia era roaba barbatului fiind !!
3.Mentalitatea aceasta ingusta tine de educatia primita in cei 6-7 ani de acasa!!
4.Ca mama de baieti i am , imprimandu le in cap urmatoarele:: sotia lor nu este servitoarea casei>>!! Ei trebuie sa si ajute sotia la toate!!
5.Crede ti cumva ca v ar cadea steaua daca a ti spala un scutec de copil mic sau i ati hrani, pe copiii vs??!! Nici decum!! Sa fi avut asa sot , cu o ideologie asa ingusta nu traiam 40 ani impreuna!!
6.Ce inseamna acel cuvant ;;; sfaturili dreaq,,,cotzoharle??????????!!!!!!!!!!!!!!Asa era numita in familia ta femeia??????!!!!Nu stiu daca ai pe cineva langa tine si cine te ar suporta cu asa >!!!!!!!!!
7.Eu cred ca numai una care nu are mandrie de a fi fiinta ::umana:: te accepta!!
Ma cotzohallyyyyy!!!!!!!!
Jojolin
Postat pe 7 Mai 2011 11:40
Am scris ca; femeia era ::SUSPUSA:: !!!!!!!!!!! Am scris ca; I am educat:::pe fii mei!! si iar au disparut 2 cuvinte!!!!!!!!!!!
Jojolin
Postat pe 7 Mai 2011 11:44
Pai fiecare face ce se pricepe mai bine de exemplu sotul meu face curatenie, mancare, spala si vasele baga rufele in masina de spala, le intinde... facem amandoi IN FUNCTIE DE CAT TIMP AVEM FIECARE CATEODATA EU FAC FOARTE MULT CA AM TIMPUL NECESAR SI SOTUL MEU MAI PUTIN CA ATATA TIMP ARE de exemplu noi locuim la casa si facem mancare si la foc pe pirostrii ca e mai gustoasa si atunci el are grija de foc si eu toc toate cele pentru ciorba, pentru mancare daca trebuie tocata carnea o toaca el in masina electrica dar eu i-o pregatesc si aduc din gradina ce mai trebuie verdeata, menta, tarhon, stevie si altele...EU GATESC PENTRU CA IMI PLACE CEL MAI MULT MA OCUP SI DE GRADINA SOTUL MEU II PLACE SA PUNA RASADURILE SI APOI EU LE INTRETIN, LE UD, LE SAP, CA LUI NU-I PLACE SI ASA MAI DEPARTE ...La cumparaturi la fel cu mentiunea ca ma suna tot timpul atunci cand cumpara el sa ma intrebe ce si cum ca de eu l-am invatat de unde si ce sa cumpere...comunicam fantastic!!!...
garbo173858
Postat pe 7 Mai 2011 11:56
Se apropie 2012, e clar! We are doomed!!!
Incredibil, cine a inceput sa pronunte cuvantul "educatie"..
anakin
Postat pe 7 Mai 2011 12:06
Anakinu, ba chiar si l-a mai si arogat cu valoare de actiune pe care a desfasurat-o la un moment dat.
Thor_again
Postat pe 7 Mai 2011 12:13
Nu am vazut, bre Thor.
Un link, ceva?
anakin
Postat pe 7 Mai 2011 12:17
iote un pic mai sus.
"Am scris ca; I am educat:::pe fii mei!!".
Thor_again
Postat pe 7 Mai 2011 12:19
De la: anakin, la data 2011-05-07 12:06:14Se apropie 2012, e clar! We are doomed!!!
Incredibil, cine a inceput sa pronunte cuvantul "educatie"..
Apropo de "educati in 2012",mie mi-e ,sincer groaza de pe acum...Ha-di-ap-tul ..ala...vera sa schimbe si structura scolara,si..ce mama m-sii mai vrea ..ca habar n-are pe ce lume traieste!!Dar ,cum speranta moare ultima...sper ca pana atunci,sa-i ia locul unul{una}mai cu picioarele pe pamant..
elisabeta_boia
Postat pe 7 Mai 2011 19:14
Sau facut cracanatii de barbati,,,Barbati de casa,,nu au de ales ca alfel ii agata femeile pe barbati la uscat ca pe rufe...chiar sa devina mai cuminti barbatii mie tot nu imi trebuie casatorie...pt ca mie imi place sa fiu solitara doar cu Dumnezeu si sa am prieteni tot pocaiti...crestini pocaiti ca prieteni,,,nu crestini pocaniti,care doar cu numele sunt crestini si nu si cu faptele
ingerasulluptator
Postat pe 7 Mai 2011 21:41
asa e , fomeia e suspusa, tot timpul !

tiii, frate, ce mai bantuie psihoza-n populatie..
Freya__
Postat pe 7 Mai 2011 21:50
De la: Thor_again, la data 2011-05-07 12:19:35iote un pic mai sus.
"Am scris ca; I am educat:::pe fii mei!!".
;Pt ca a disparut de sus ,
Jojolin
Postat pe 8 Mai 2011 09:32
De la: Jojolin, la data 2011-05-08 09:32:02
De la: Thor_again, la data 2011-05-07 12:19:35iote un pic mai sus.
"Am scris ca; I am educat:::pe fii mei!!".
AM SCRIS>>>>>>>>>ROMANESTE!!!!!!!!!!! NU ATI POSTAT?????????????????
QE LE PASSA????????????????MOY JITANAS????????????? PORKE NO PUIEDE JO SCRIBIR, QE JO KEROOOOOOOOOOOOOO??????????????????
JO NO SCRIBE AKY NADA INDECENTE!!!
TODOS DIAS ME OFENSAS TU !!!!! CON TU TRBAKO DE MIERDA!!!!!!!!!!!!
MUCIAS ANYO,, PARA MAMA I PARA TATA DIA DE OY!!!
GRACIAS HIJO DE PUTA!!! UN BESSOOOOO IM MI SPALDA!!! DESCARADO!!!!!!!!!!!!!!!!
Jojolin
Postat pe 8 Mai 2011 09:40

QE BUIEN!!! NO SABES ESTA LINQUA!!! MUI BIEN!! MUCIO TONTO SON IN ESTA PAIS!!! GRACIAS!! MICIAS GRACIAS!! ERES UN GRANDE BURO!!!
PORKE TODOS DIAS ME OFENSAS CU A TI ATITUD !!!KE NO ME DEHES TODO KE JO SCRIBE , AKY, MUI DECENTE!!! TE QERO MOCIO!! UN BESSO GRAND!!
MUCIO DIAS DE DIA MAMA I TATA!!!
Jojolin
Postat pe 8 Mai 2011 10:09
KERIDO BURRO,, BURROHORE HAGAYNEEE!!!!!!!! ME DEJE IM PAS! TU ERES UN TONTO!! PORKE METES TU LINQUA IM TODOS KULLO !! I SCRIBE PARA TODA AKY MUCIO PORKERIAS!! I TU NO SABES SCRIBIR IM TU LINQUA!! TONTO!!! UN BESSO DE A TY SABES TU DONDE!! IDIOTA!!
Jojolin
Postat pe 8 Mai 2011 10:17
bai, a venit Craciunul ? ce de luminatii p-acilea...
Freya__
Postat pe 8 Mai 2011 12:40
Ai dreptate,marea majoritate a barbatilor,considera ca li se cuvine totul.
E un vechi obicei stravechi insa,uita ca pe vremea cand bunica statea acasa sa faca gospodarie , sa creasca copiii si sa-i educe,bunicul muncea pe branci sa intretina toata familia si sa nu le lipseasca nimic.
Era ceva normal,era in firea lucrurilor,ca femeia care era acasa sa le faca pe toate.
Insa.....acum cati dintre barbatii din ziua de azi ,isi permit sa-si intretina familia singuri????
Clar si cert este un lucru:daca faci compromisuri de la inceput,esti pierduta pe veci si mereu vei avea discutii.Acel gen de barbat,nu se va schimba niciodata !...si de aici denota si cat de mult ii pasa de tine.....pe mai departe,alegerea iti apartine.
Noroc si numai_bine!
Numai_una
Postat pe 8 Mai 2011 22:29
De la: Numai_una, la data 2011-05-08 22:29:01Ai dreptate,marea majoritate a barbatilor,considera ca li se cuvine totul.
...


hai nu serios... numai din astia ai cunoscut?
si ai cunoscut asa de multi?!... :P
nasol de tine...;)
:)))
eu_geminy
Postat pe 8 Mai 2011 22:31
mamy Jojo, ce-ai patit???
ti-am zis sa nu mai bati cu ciocanul in taste...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 8 Mai 2011 22:33
Pai barbatii sunt rai..Stiu ca femeile sunt sensibile si prin asta vad femeile ca vulnerabile...Si daca vor ceva o ataca pe femeie acolo unde sunt mai slabe...Se comporta urat cu femeile daca nu fac ceea ce vor ei...Sunt rai si ii urasc pe oameni si se iubesc pe ei si interesele lor
ingerasulluptator
Postat pe 8 Mai 2011 22:44
ingeras, femeia e o creatura foarte complicata. Greu de multumit si extrem de sensibila la cadouri. Ai vrea sa fiu in chielea unui barbat?
unspeakable_ingredient
Postat pe 8 Mai 2011 23:15
De la: unspeakable_ingredient, la data 2011-05-08 23:15:08ingeras, femeia e o creatura foarte complicata. Greu de multumit si extrem de sensibila la cadouri. Ai vrea sa fiu in chielea unui barbat?
Pai daca barbatul este cinstit este usor de multumit femeia...Nu trebuie neparat ca barbatul sa fie prost...Ci doar sa nu minta femeia,sa nu o insele si sa nu profite de pe urma ei...Sa faca lucrurile in asa fel sa fie si barbatul multumit,,dar si femeia...Sa exista comunicare fara minciuni si excrocherii
ingerasulluptator
Postat pe 8 Mai 2011 23:56
Geminy,,,,, fiecare este liber sa scrie cum doreste! Ti am mai scris ca am invatat a scrie romaneste, in timpul anilor de scoala, unde se facea carte , nu se cumparau diplome , precum azi.Pe vremea mea studiau mai mult de 7 clase sau profesionala, doar persoanele pe care le ajuta sa poata invata!!
Eu am comentat si mi au postat ce scriam pe jumatate.Am scris corect, decent si la subiect, dar li s a pus pata pe mine si ca sa ma inerveze i mi taiau din postare!!
De aceea complectam mai jos , ceia ce ei::uitau:: sa scrie,din postarea mea! Asa ca:am scris in spaniola, cine are habar de aceasta limba , va intelege si va rade!!
Asa ca; te rog pe tine si pe restul sa comentati la subiect, nu la ce scriu altii! Asa ar fi ,normal ,corect si decent! Nu sa va tot bagati si sa va dati cu parerea la ce se comenteaza! Ce voi acestia sunteti perfecti???!! Le stiti pe toate! Uneori m i scarba de aceste interventii in comentarii ,de mi vine ,sa nu mai intru pe acest forum Garbo,din cauza commenturilor vs, fara sens! Asa ca la ce scriu eu, va rog!!
Sa aveti minte si sa ma lasati in pace asa cum si eu va las!!
Jojolin
Postat pe 9 Mai 2011 00:21
De la: Jojolin, la data 2011-05-08 10:09:49
QE BUIEN!!! NO SABES ESTA LINQUA!!! MUI BIEN!! MUCIO TONTO SON IN ESTA PAIS!!! GRACIAS!! MICIAS GRACIAS!! ERES UN GRANDE BURO!!!
PORKE TODOS DIAS ME OFENSAS CU A TI ATITUD !!!KE NO ME DEHES TODO KE JO SCRIBE , AKY, MUI DECENTE!!! TE QERO MOCIO!! UN BESSO GRAND!!
MUCIO DIAS DE DIA MAMA I TATA!!!



Du sprichst espanol schrecklich!!
reyya
Postat pe 9 Mai 2011 00:38
"..Uneori m i scarba de aceste interventii in comentarii ,de mi vine ,sa nu mai intru pe acest forum Garbo.."


nu face asta..,te rog..
fara tine ar fi asa pustiu..
roby_cado
Postat pe 9 Mai 2011 01:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
A profitat de mine.... 238 De la: fengari 15 Iunie 2011 23:03
De ce lucurile imorale sunt incurajate? Si lucrurile morale nu sunt apreciate? 11 De la: ingerasulluptator 25 Iulie 2012 19:26
Viata ta este in mainile tale 11 De la: dor72 7 Martie 2011 18:07
De ce prostik sunt asa consecventi,pt ca prostia si nesimtirea vine pe gratis,si ei nu obosesc niciodata si au mintea odihnita de aceea ei vor sa si conduca sa spuna despre ce sa vorbesti 13 De la: garbo_406810 8 Decembrie 2014 17:01
Sotiile barbatilor-cele mai puternice fiinte din lume 62 De la: garbo265966 10 Iunie 2012 21:54
Setari Cookie-uri