Am nevoie de ajutor

buna...ma numesc cristina....am si eu o problema ...am facut dansuri 1 an jumate si aratam bine dar acum vreau sa slabesc sa dau burta jos cum as putea sa fac asta?
garbo200999
Postat pe 11 Aprilie 2011 16:29
incearca sa bei cele 2 kg de apa necesare zilnic,dar in reprize.intr-o sticla de jumate pui 2 felii de lamiie si apa rece,dupa o jumatate de ora incepi sa bei.
garbo170869
Postat pe 26 Mai 2011 01:53
De la: garbo170869, la data 2011-05-26 01:53:22incearca sa bei cele 2 kg de apa necesare zilnic,dar in reprize.intr-o sticla de jumate pui 2 felii de lamiie si apa rece,dupa o jumatate de ora incepi sa bei.


doar cu apa plata cu lamaie ? :-))) eu i-as sugera sa incerce ceva abdomene ..cam 3 serii de cate 30 pentru inceput :-))
reyya
Postat pe 26 Mai 2011 01:58
De la: garbo200999, la data 2011-04-11 16:29:07buna...ma numesc cristina....am si eu o problema ...am facut dansuri 1 an jumate si aratam bine dar acum vreau sa slabesc sa dau burta jos cum as putea sa fac asta?
Pai daca vrei sa slabesti....Sa nu mai mananci seara...mancare grea....sau paine,sau dulciuri....Degeaba te abtii ziua de la mancare pt ca ai ocupatie si mananci seara....Mai bine mananci ziua,,,dar nu pe saturate,,,sau sa iti umpli burta la maxim....Mananci ca sa nu fii flamanda....si mancarea de amiaza sa fie consistenta,,,ca seara sa nu iti foame,,,dar sa nu iti incarci stomacul la maxim...si apoi seara cat stai la televizor daca te paleste foamea,,mananca un mar....mananca iogurt,,branza cu smatana,,un pic de salam fara grasime,,,cu rosii fara paine...dar nu foarte mult....poti manca mere,,ele sunt diuretine si te ajuta sa iti descarci usor stomacul.....
ingerasulluptator
Postat pe 26 Mai 2011 15:45
De la: ingerasulluptator, la data 2011-05-26 15:45:03
De la: garbo200999, la data 2011-04-11 16:29:07buna...ma numesc cristina....am si eu o problema ...am facut dansuri 1 an jumate si aratam bine dar acum vreau sa slabesc sa dau burta jos cum as putea sa fac asta?
Pai daca vrei sa slabesti....Sa nu mai mananci seara...mancare grea....sau paine,sau dulciuri....Degeaba te abtii ziua de la mancare pt ca ai ocupatie si mananci seara....Mai bine mananci ziua,,,dar nu pe saturate,,,sau sa iti umpli burta la maxim....Mananci ca sa nu fii flamanda....si mancarea de amiaza sa fie consistenta,,,ca seara sa nu iti foame,,,dar sa nu iti incarci stomacul la maxim...si apoi seara cat stai la televizor daca te paleste foamea,,mananca un mar....mananca iogurt,,branza cu smatana,,un pic de salam fara grasime,,,cu rosii fara paine...dar nu foarte mult....poti manca mere,,ele sunt diuretine si te ajuta sa iti descarci usor stomacul.....
si dupa ora 19 sa nu mai mananci nimic consistent in afara de fructe....si ziuasa faci miscare,,mergi pe jos,la galop,,adica mai repede....
ingerasulluptator
Postat pe 26 Mai 2011 15:46
ufishor
Postat pe 26 Mai 2011 15:47
Si eu sunt mancacioasa si imi place sa mananc bine,,dulciuri,carne de toate....Le mananc sdi nu sunt grasa pt ca eu nu mananc seara....mananc ziua si merg mult pe jos,pt ca imi place....daca tie iti place gimnastica si mai bine....Seara poti manca o salata de fructe..dar sa mananci zilnic asa....si ai sa vezi sa o sa slabesti sanatos si nu o sa ai burta...si daca vrei sa iti descarci stomacul mananca mere...dar fa si miscare...dar sa nu manaci seara,,carne,,piza,,mancare grea apoi sa mergi in pat....pt ca se depune pt ca nu are timp sa se digere..multa bafta te pup
ingerasulluptator
Postat pe 26 Mai 2011 15:51
Pt ca este logic...Un om care mananca ziua...si face miscare..pt ca ziua de misti,,miscarea ajuta la digestie.....Dar daca seara mananci pizza,,te uiti la televizor,,sau carne,,,,si ziua de abtii de la ele...este in zadar sacrificiul....Poti manca orice,,dar fara carne grasa,,,nu in cantitate mare,,sa iti umpli stomacul la maxim....mancarea de amiaza consistenta....dar nici atunci sa nu mananci pana sa iti plesneasca stomacul..cum mananca unii,,felul 1,felul 2...felul 3..........Trebuie sa fie o potie medie cu mare sa iti inveti stomacul cu ea,,daca mai cere stomacul mai amgeste-l cu un mar care marul ajuta si el la digerire si este purgativ curata stomacul.....Si seara sa nu mai mananci nimic in afara de fructe,dupa ora 18,30...si la ora 18 poti manca mancare usoara....fara paine,fara dulciuri.....daca iti este foame dupa masa de seara poti manca si un mar,,sau un alt fruct in afara de banane.....si fati din asta un obicei...si ai sa te simti bine si nu ai sa ai burta si poti sa mananci si de toate,,dar nu in cantitate mare pe timp de zi
ingerasulluptator
Postat pe 26 Mai 2011 15:59
Trebuie sa fie o portie medie cu mare sa iti inveti stomacul cu ea,,daca mai cere stomacul mai amgeste-l cu un mar care marul ajuta si el la digerire si este purgativ curata stomacul.....Si seara sa nu mai mananci nimic in afara de fructe,dupa ora 18,30...si la ora 18 poti manca mancare usoara....fara paine,fara dulciuri.....daca iti este foame dupa masa de seara poti manca si un mar,,sau un alt fruct in afara de banane.....si fati din asta un obicei...si ai sa te simti bine si nu ai sa ai burta si poti sa mananci si de toate,,dar nu in cantitate mare pe timp de zi
ingerasulluptator
Postat pe 26 Mai 2011 16:00
reyya, bine punctat
restul vad ca aproape numai la mancare si bautura se gandesc!
slabesti si infometandu-te, dar cum ai renuntzat la infometare cum apare shunculitza... deci rezumat
infometare si mishcare
sa ai spor!

pacat ca nu functioneaza in cazul asta dictonul - decat o cocoasha de munca, mai bine o burta de bere!
asta e ... decat o burta pufoasa mai bine un abdomen plat, dar muncit
alfheim
Postat pe 26 Mai 2011 16:26
ar mai fi ceva ....
elodia
Postat pe 26 Mai 2011 16:32
De la: elodia, la data 2011-05-26 16:32:11ar mai fi ceva ....
pai ceva ai putea sa faci si tu..Cum ar fii sa iti speli sosetele
ingerasulluptator
Postat pe 27 Mai 2011 16:19
ar "fii" sa imi spal sosetele, dragalaso, daca n/as avea menajera, da' am ! asa ca nu le spal !
si nici motive sa slabesc nu am, tu nu vezi cum arat ?
elodia
Postat pe 30 Mai 2011 17:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
2 baieti delicios 15 De la: nathalie 8 Octombrie 2011 17:16
Concursuri culinare site 13 De la: CARMEN_13 9 Mai 2013 00:20
Am nevoie de ajutor 13 De la: elodia 30 Mai 2011 17:37
Site-ul meu 5 De la: Rotty 18 Septembrie 2012 17:54
retete 1 De la: Rotty 18 Septembrie 2012 17:31
Setari Cookie-uri