Dieta cu orez :d'

si ce mancai in masa aia principala? probabil ca nu fripturi... de porc
garbo101568
Postat pe 4 Aprilie 2011 00:56
am tinut eu 1 an dieta, exagerat, evident vei spune , dar a dat roade numai ca am slabit de tot organismul din toate punctele de vedere... asa ca nu recomand asa mult.... o luna ar fi ok , acum depinde si de fiecare organism.... succes!!
garbo101568
Postat pe 4 Aprilie 2011 00:58
Am inceput de azi...mi'as dori sa dau jos 8-10kg pana pe 14 mai..Va spun lunea viitoare daca am dat ceva jos si cat am dat Succes si tie Betty... Sau succesuri sa fiu si eu a Baseasca
any3la
Postat pe 4 Aprilie 2011 10:11
Tatoo nu am ajuns chiar in faza in care semanam cu chinezii de la mancatul orezului in schimb ma plictiseam sa pap numai orez si adevarul e ca at cand mananci mult orez " se cam umfla" este vb aia: ti s'a umflat orezul in tine?
any3la
Postat pe 4 Aprilie 2011 10:17
*sa seman....scuze
any3la
Postat pe 4 Aprilie 2011 10:49
Acum ca ati renuntat la orez ce faceti?:))
Stiu ca e greu cu slabitul, dar n-avem ce face, daca chiar ne dorim.
Eu am vazut pe facebook ca au un program cei de la tnuva silm, se numeste hunger management. Stiti despre el?
verenadoll
Postat pe 4 Aprilie 2011 12:42
Eu nu am auzit de programul asta in ce consta?
any3la
Postat pe 4 Aprilie 2011 15:31
Barboneli...ai dreptate "schilod" inseamna rupt,eu am vrut sa spun slaba-os,vorba ta...fosila!Ptr. cine m-a intrebat ce mananc la unica masa/zi?Orice! Ciorba-supa,ce am,friptura sau tocanita,ce am,desert -fructe,chiar clatite,daca am!Daca aceasta masa cat sa sature e la ora 10.30-11,pana seara se elimina,nu se depune!Succes tuturora celor care au vointa unei cure da slabire!1 BARBATI !!!Vedeti ce facem noi ptr.ca voi sa va faliti cu noi??? Voi de ce nu dati burtile jos?Vi s-ar vedea...si ati avea "succesuri"!!
elisabeta_boia
Postat pe 4 Aprilie 2011 19:53
Ptr.Barboneli..de ce fara cofeina?Ptr. ca am avut tiroida plina cu ganglioni,de aceea m-am si ingrasat...si pe parcursul tratamentului nu am avut voie cafea!Dar ptr. ca e un "drog"ptr. mine,am primit aprobarea la cafea,dar ..fata cofeina!Am respectat intocmai tratamentul,si mi-am decongestiontat total tiroida!Acum pot sa si slabesc,cat de cat!La cei 37 de ani ai mei{de cand lucrez} nu voi arata ca un top model,dar nici gretoasa nu voi fii,de fapt-nu mai sunt!!!Te pup!!
elisabeta_boia
Postat pe 4 Aprilie 2011 20:01
HAHAHA,TARE DE TOT.....SI CIT ''EXERCITIU'' TRE' SA FAC,CA SA OBSERV REZULTATE?
unik07
Postat pe 5 Aprilie 2011 14:31
@anyela: Pai eu mi-am facut cont saptamana trecuta la ei pe site si ideea e ca poti devenii "CEO-ul" siluetei tale.
In fiecare saptamana primeste niste task-uri pe care trebuie sa le indeplinesti, daca faci totul ca la carte slabesti si castigi si niste premii.
Cine s-a mai inscris? Cu cine vorbesc de task-uri? :D
verenadoll
Postat pe 6 Aprilie 2011 02:24
Trimite'mi linkul de la site..ma inscriu si eu
any3la
Postat pe 6 Aprilie 2011 15:27
HELLO,
EU M-AM INSCRIS IN PROGRAM SI SUNT LA A DOUA SAPTAMANA, AM PRIMIT TASK-URILE LE-AM RASPUNS, DAR IN AFARA DE FAPTUL CA MI-AU TRIMIS MAIL SA IMI SPUNA CA AM TRECUT SI CA DACA CONTINUI LA FEL ( CU RASPUNSUL CORECT DE LA INTREBARI ) VOI ARATA DE INVIDIAT, NU M-AU AJUTAT DELOC. AM AVUT UN TASK UNDE TREBUIA SA RASPUND CUM BEAU APA, ADICA, SA SELECTEZ UN RASPUNS DIN TREI, DIN CE IMI AMINTESC INTREBARILE ERAU CAM ASA :
- DACA BEAU APA LA FIECARE ORA,
-NU BEAU APA, IMI AJUNGE DOAR CAFEAUA SI SUCUL,
SAU BEAU APA DOAR AT CAND IMI ESTE SETE. EU AM RASPUNS CA BEAU APA AT CAND IMI ESTE SETE, AM SPUS SA FIU SINCERA CREZAND CA MA AJUTA CU CEVA, INSA RASPUNSUL A FOST TASK NEAPROBAT, SI CA DACA NU MA HIDRATEZ CORESPUNZATOR NU E SANATOS SI BLA BLA, CA SA POT TRECE LA NIVELUL URMATOR TREBUIE SA AM TOATE TASK-URILE APROBATE, DECI AM RETRIMIS RASPUNSUL BIFAND PRIMA INTREBARE CA BEAU APA LA FIECARE ORA, DESI EU NU PROCEDEZ ASA ASTEPT SA TREC LA NIVELUL URMATOR SA VAD DACA IMI RECOMANDA O DIETA CEVA SAU MAI CONCRET SA MA AJUTE SA SLABESC, PT CA IN MODUL CUM DECURGE ACUM CHESTIUNEA NU MA INCANTA, OBICEIURILE MELE SUNT ACELEASI FIE BUNE FIE RELE, IN SCHIMB RASPUNSURILE POT FI BIFATE CA SA OBTII APROBAREA PT NIVELUL URMATOR. SPER CA NU V-AM PLICTISIT... NUMAI BINE PUPICI
ancan
Postat pe 7 Aprilie 2011 10:04
Deci.... nu am mai asteptat pana luni si m-am cantarit azi...am dat 900g jos si tot ce am facut e sa tin un calcul al nr caloriilor zilnice, incerc sa nu depasesc 1200 kcal si functioneaza luni ma cantaresc din nou
any3la
Postat pe 7 Aprilie 2011 11:57
Trimiteti'mi si mie linkul se la programul respectiv sa ma inscriu ca eu nu'l gasesc :-s
any3la
Postat pe 7 Aprilie 2011 12:01
De la: any3la, la data 2011-03-30 15:43:13Dar eu nu o tin intocmai cum e scris.... Dieta am inceput'o de azi si ammancat asa: dimineata o portocala, 2 biscuiti cu gem de caise+ o ceasca cafea indulcita cu miere, am baut si un pahar de apa cu o lamaie stoarsa, la pranz 1 felie paine cu margarina apoi cam 150g orez fiert cu legume...pt cina ink nu stiu....dar eu la orez adaug legume/ mere rase...mai ciugulesc putin si din alte alimente dk mi se face pofta. M'am gandit k p langa orez sa pun piept d pui la gratar, sau sa mananc la cina de ex supa cu legume...in orice caz orezul sa ife principalul aliment. Daca vrei incepem am2 regimul dar adaptandu'l cum ni se potriveste..si tinem aici un jurnal cu ceea ce mancam in ziua respectiva,m'ar ajuta am nevoie de incurajari


daca vrei sa tii dieta stapaneste-ti poftele,
eu tin dieta DUKAN,gasesti cate ceva si pe net,am slabit tinand dieta si facand sport,
sunt o mare consumatoare de fructe iar in dieta asta 3 saptamani nu am avut voie sa manac fructe asa ca nu am mancat.
iti tin pumnii,succes.
carmenere
Postat pe 7 Aprilie 2011 16:28
Daca da-ti pe google hunger management o sa gasiti :). Am pus link-ul dar mi-au sters commentul.
Ancan, eu cred din ce-am vazut si eu in primele task-uri ca vor sa te directioneze catre un stil sanatos. Sa ne dezvatam de obiceiurile proaste pe care le avem.
Fiindca orice detaliu conteaza. Eu ma minunam, sclifosita cum sunt la mancare si la tot, cum de nu slabesc daca mananc salate peste salate, totul pe gratar and so on...
Eu in dieta mea, practic asta am facut... n-am mers pe premisa ca am si obiceiuri proaste si bune si ca este ok. Am incercat sa ma dezvat de obiceiurile proaste.
Daca nu esti convinsa, vezi ca au si un nutritionist pe care poti sa-l intrebi. I-am dat si eu astazi un mail cu cateva intrebari. Astept raspuns :).
verenadoll
Postat pe 8 Aprilie 2011 00:59
M'am inscris
any3la
Postat pe 8 Aprilie 2011 12:41
orezul asta nu constipa o sa-ti iasa ochii din cap.nu crezi.asa pare k. mananci bine .
vax
Postat pe 9 Aprilie 2011 07:33
Vax nu mai tin dieta cu orez.,.calculez caloriile si am grija sa nu depasesc 1200 kcal..deci mananc orice
any3la
Postat pe 9 Aprilie 2011 09:34
De la: namyi, la data 2011-04-04 00:38:30
De la: eu_geminy, la data 2011-04-04 00:35:42fereasca Dzeu...:D
:))

doar stii cum se numeste ceea ce faci cu propria-ti mana


important e nu sa stii cum se cheama, ci sa stii cum s-o faci. cu eficienta maxima...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 9 Aprilie 2011 09:37
Si eu am tinut o dieta cu orez acum 20 de ani......intr-o saptamana am mancat in fiecare zi 250 g de orez fiert in apa,fara nimic:sare,legume si altele.L-am fiert dimineata si am mancat din el pe parcursul zilei......am reusit sa slabesc 4 kg intr-o saptamana.Cu varsta nu prea mai e valabil rezultatul.....dar pe la 25-30 de ani merge.Iti trebuie vointa ca de altfel in toate regimurile de slabire.
xxlanita
Postat pe 9 Aprilie 2011 09:51
buna verenadoll,

poti sa imi spui anca, am inteles punctul tau de vedere si ai dreptate, dar pana la task-ul respectiv chiar am raspuns sincer si in modul in care procedez zilnic, adica am grija sa mananc sanatos nu atat seara, mai putin prajit, gatesc nu cumpar fast-food decat ocazional, m-as fi asteptat sa mi se spuna ca nu procedez bine, dar sa nu aprobe task-ul, nu chiar. eu am o alta problema, m-am ingrasat intr-un an 5 kg si am facut ceva burtica si mi-a aparut foarte multa celulita, am un job cu un program aiurea rau de tot, lucrez noapte de la 4 si mi se face foame nu stiu ce as putea mananca asa de dim, sau la ce ora sa mananc defapt prima data in zi, si in intervalul orar resceptiv cum sa-mi potolesc foamea , am intrebat si nutritionistul lor dar nu am primit inca rasp.
daca ma ajuta-ti voi cu ceva solutii as fi recumoscatoare.

va pup
ancan
Postat pe 11 Aprilie 2011 10:33
Hey Anca, inteleg... stiu ce inseamna sa te ingrasi si sa te trezesti mai plin. Si eu am patit la fel, cei drept nu am acest program la job si pot manca la ore rezonabile.
Cumva trebuie sa-ti calculezi caloriile pe zi si sa respecti orele de masa, evident dupa programul tau.
Eu nu sunt doctor sau expert, dar am tinut destule diete cat sa-ti pot da niste sfaturi. Spune-mi mai exact cu programul si stilul tau si poate pot sa-ti ofer ceva tips-uri.
verenadoll
Postat pe 12 Aprilie 2011 01:18
OMUL CAND NU ARE CE FACE ISI BAGA OREZ SI IN FUND , va spun eu ce sa faceti , mancati ce va cere organismul , alergati prin parc si faceti-va masaj o sa va mearga excelent, zi bunA SA AVETI
garbo000199
Postat pe 12 Aprilie 2011 10:38
DRAGELE MELE , TIN SA VA SPUN CA EU AM SLABIT 60 (SAIZECI) KG INCEPAND DE LA 1 IUNIE 2010 , AM AVUT 132 KG IAR AZI 12 04 2011 AM 72 KG, INCA 12 KG SI VOI FI IAR CEA MAI FRICITA FEMEIE ! VREAU SA VA SPUN CA DIETA CU OREZ FUNCTIONEAZA DIFERIT LA FIECARE ORGANISM IN PARTE . LA MINE A FUNCTIONAT ASA: 3 ZILE OREZ, 1 ZI FRUCTE, 1 ZI CARNE SLABA ,PREPARATA ORICUM ,DAR CONSUMATA FARA NIMIC ALTCEVA IN ZIUA RESPECTIVA, 1 ZI LEGUME CRUDE, RASE ,SAU FIERTE , 1 ZI LACTATE SI BRANZA TELEMEA DE VACA DESARATA ,NU CASCAVAL SI BRANZA TOPITA SAU GRASA. ZIUA DE CARNE ALTERNATI-O CU ZI DE PESTE , PREPARAT ORICUM ,CHIAR PANE DAR NU MANCATI INVELISUL.VA UREZ SUCCES SI SA FITI FERICITE CUM SUNT SI EU ACUM ! VA TIN LA CURENT !
garbo196061
Postat pe 12 Aprilie 2011 22:22
Wow felicitari FAYRUZ pt kg pierdute...iti trebuie o vointa de fier..felicitari si bafta in continuare
any3la
Postat pe 13 Aprilie 2011 19:42
da draga,poti incerca eu am facut si a m reusit in doar 4 zile sa dau ceva kg jos.Daca iti impui sa ti-i o dieta vei reusii.sigur.Trebuie doar se te iubesti pe tine inasti si vei reusii.
garbo078599
Postat pe 19 Aprilie 2011 01:46
Fayruz si dupa ce nu o sa mai tii aceasta dieta ce crezi ca se va intampla?
Adica in momentul cand vei manca normal sau crezi ca vei putea manca asa tot restul vietii?
verenadoll
Postat pe 19 Aprilie 2011 12:18
mmmda.... ! incepe sa mi se faca mila de voi.... adica nu de toti... ci de aproape toti ! siiii.... asa, de curiozitate.... cum bei apa aia ? te uiti la ceas cand sa bei.... sau bei cand ti-e sete ? eu zic sa-i lasi dracului pe toti aia cu chestionare cu tot.... si sa bei apa si cand nu ti-e sete.... !
barboneli
Postat pe 19 Aprilie 2011 16:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa scap d burtik si de grasimea d pe solduri? 80 De la: cosmina12 16 Februarie 2017 14:38
.......Dac.................... 22 De la: Ciresica 5 Martie 2010 07:00
jurnal de slabire cu ajutorul dietei lui Montignac 33 De la: ramonaaaa 27 Februarie 2013 15:03
CURA CU SUPA DE VARZA 48 De la: 13 Noiembrie 2017 12:08
Dieta cu orez :d' 94 De la: any3la 13 Noiembrie 2017 12:09
Setari Cookie-uri