Se impune sau nu o despartire/divort?

De la: ilia2007, la data 2011-03-21 16:49:43me reloaded iti multumesc ff mult! tot ce scrii e de bun simt si chiar cred ca e un sfat din inima ca sa pot spune asa;iti dau mare dreptate, la rece gandind sunt constienta ca ai mare drpetate, fac asa cum spunea cineva din purici armasar.................da, il iubesc foarte mult dar il si urasc f. mult in anuminte mom( certuri, discutii) numai ca din dorinta mea de a-l controla, dar fara sa vreau sa-l controlez asa cum s-a scris, ci doar din dorinta de a-l stii numai a-l meu, de a nu putea face un pas gresit am procedat asa.............asa ca, pan la urma daca o sa ma insele " de-a devaratelea" asta o fi.................(stiu ca mi-as spune:"ti-am spus eu?")dar macart pt. copiii putem incerca;si apropos cineva dupa tine, vuvzela ma acuza de copii - no comment............indif. de situatie nu s-ar ajunge la anchete sociale, el stie f. bine ca as face orice pt. copii si el de altfel nici nu s-ar preta la un joc murdar, la o lupta pt. copii, stie ca sunt viata mea........iar o alta tipa laura parca spunea ca ce tb. au copiii indif. ca sunt mari/mici..............cred ca nu are copii caci altfel nu ar fi pus problema asa..............da, asa ciudata cum sunt daca nu erau copiii ne desparteam demult, chiar daca era dintr-un orgoliu prostesc de-al meu..............ok am de lucrat la comportam. si poate un psiholog ne va ajuta;tocmai am vb la tel. si-mi cerea nr. de tel. al preotului, probabil incearca sa indeplineasca una din conditii desi o face cu o intirziere de un an, lucra care pe mine m-a macinat cumplit...................reloaded mi-a facut bine mesajul tau , altuturor de fapt, indif. de ce a continut el, a fost parerea voastra.deci in concluzie chiar nu este un subiect fabricat, nu l-am aruncat in vant sa va las sa va dati cu parerea...............am tot urmarit raspunsurile, chiar am intarziat sa-mi iau copiii de la gradi.eu mai astept pareri, va tin la curent, daca o vrea cineva sa afle cum se poate term. o astfel de sit. care i se poate intampla fiecareia dintre noi.......as mai scrie cate ceva dar totusi ma abtin, e poate cam mult............la revedere



"vuvzela ma acuza de copii - no comment............indif. de situatie nu s-ar ajunge la anchete sociale, el stie f. bine ca as face orice pt. copii si el de altfel nici nu s-ar preta la un joc murdar, la o lupta pt. copii, stie ca sunt viata mea."

fata! Vuvu nu zicea nimic de anchete sociale pe capul tau in caz ca divortati si incepeti ca si columbenii...citeste inca o data ce a scris cu voce tare.ZSe referea la modul tau de posesiv .Cam ce-i faci sotului acum mai tarziu peste ani poate o sa le faci copiilor.In idea ca poate barbat'tu se satura de tine si fuge pana la urma da copii ii cresti si ii "educi" tu cum vrei adica marionete controlate de tine.Vezi ca doar un pas este pana sari santul din Alba ca zapada la Baba Cloanta.
Baga mai des ceai de tei si Neveste disperate, e mai ieftin decat psihologu'...daca nici astea nu te calmeaza incearca o popa ceva sa te scape de necurat si mai apoi fa o vizita la doftor.
Cam astia sunt pasi spre liniste nu-i asa fetele
ameno
Postat pe 21 Martie 2011 19:25
asa o intelege si cand vorbeste sotul, ameno
cricat
Postat pe 21 Martie 2011 19:28
e grele...toccmai am vazut un grill
ameno
Postat pe 21 Martie 2011 19:30
ameno am citit ce voia acea vuvu sa spuna,poate m-am si grabit si n-am constientizat ce spun, dar ideea e ca am spus despre anchete sociale ca n-ar putea sa existe toicmai pt ca si sotul meu stie ca ma ocup de copii f. bine, imi recunoaste acest lucru.......nu s-ar gandi ca i-as educa ciudat sau ma rog cum se crede pe aci de alte mamici probil foarte pricepute........deci hai ca exagerati cam mult cu educatia.........si chiar sunt o mama libertina...........imi las copilul sa ia singur decizii si asa mic cum e il incurajez sa faca singur diverse lucruri...........asa ca hai sa ramanem totusi mai reticente si sa nu facem asem. afirmatii.........imi insesec diverse critci dar totul are cam o limita...........
ilia2007
Postat pe 21 Martie 2011 19:44
no...brrr...nu te ataca ca nu a dat nimeni cu paru...
am facut doar o simpla afirmatie raferitor la ce a zis Vuvu si la ce ai priceput tu...Acum, ca tu citesti fara sa respitri e treaba ta,sper doar ca si atunci cand iti pui sotul la zid sa respiri inainte de a o face....eventual o numaratoare pana la 10 nu face rau.
Oricum esti paranoia, cauti cai verzi pe pereti si salivezi sa auzi ceea ce TU vrei sa auzi.
Si daca si-ar tine cooaele umflate langa tine si ar zice zau cu limba scoasa tot nu l-ai crede...asa ca spor la frecus mintal
ameno
Postat pe 21 Martie 2011 19:51
iliuta, bla bla bla... nu vrei sa-l cunosti pe silviu76? sunteti leiti
o femeie care e in prag de divort are asa de mult timp pentru garbo si impresii
dor72
Postat pe 21 Martie 2011 20:32
dupa parerea mea...trebuia sa iti iei un hamster. Daca tot nu-l tratezi ca pe egal. Un asemenea specimen lipsit de orice fel de personalitate ar trebui internat sa si-o recapete. Saracul....
quasaria
Postat pe 21 Martie 2011 20:36
Hopa...da'tu madame de unde-l stii ase bini pi silviu nustiucat?
Ian te uita!!!

Miclisoara me,da ci dor mi-era di tini,uaaaai...
tatoo
Postat pe 21 Martie 2011 20:38
i-ar trece cu tocurile peste OO numa sa zica ce vrea ea sa auda...
M-ai inselat???!
DA!!!! Stapana mea jap jap doua perechi de palme
ameno
Postat pe 21 Martie 2011 20:39
am avut o intalnire la nivel inalt....asa de inalt ca a si plecat de pe Garbo
nu te miri , nu?
unde umbli? dupa vapori?
shi nie, bre
dor72
Postat pe 21 Martie 2011 20:41
care oo ameno?
quasaria
Postat pe 21 Martie 2011 20:46
baga un ochi in mesaje si iti arat eu OO
ameno
Postat pe 21 Martie 2011 20:48
HELLLOOOO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Q Auzi?....iei notite?
ameno
Postat pe 21 Martie 2011 20:57


mda... Interesanta reteta de snitzel...ceva sare, de pus pe rana? Piper?
Poate ca poate fi imbunatatita....
quasaria
Postat pe 21 Martie 2011 20:59

rad ca proasta la sticla
i le face maioneza
ameno
Postat pe 21 Martie 2011 21:01
asai si cu tanti ilinca asta ...nu aude ce vrea ...JAp cu paula pe gratar si OOle-n jug
ameno
Postat pe 21 Martie 2011 21:03
solutia cu MASTER mi se pare optima..... Master Wife....
quasaria
Postat pe 21 Martie 2011 21:06
oare i-ar prinde bine niste metode alternative controlului
ameno
Postat pe 21 Martie 2011 21:12
ar trebui predate la liceu metodele astea
Eu as pune accent pe cea imediat urmatoare dupa master...e ca o diploma de studii asea
ameno
Postat pe 21 Martie 2011 21:17
mda. Eu am o singura obiectie: nu mi-as strica tocurile.... In plus, alunec drak, fac vreo entorsa, ceva....
quasaria
Postat pe 21 Martie 2011 21:27
si ma rog de ce-ar avea timp o femeie in prag de divort?
pai daca am asa timp de stat pe garbo vad ca nu-s singura mai sunt si altele divortate, nedivortate, frustrate sau nu.............am spus de la inc. ca vreau o discutie serioasa, cu pareri sincere de-ale voastre mai ales ca ati trecut prin mom. asemanaotare sau mai grele.............deci ati putea da un sfat, o parere, o mustraRE, O JIGNIRE.............OK da toate c-o limita...........am ajuns acu la ce"00" sau mai stiu si eu ce alte aberatii........tipa me reloaded a fost cea mai ok...............se vede ca trecut prin viata si poate supe cum ar fi bine din pct. ei ved...............si chiar as vrea sa-l urmez............in rest mi-ati tras o sapuneala si v-ati dat ca si catele la barfa despre oua............ei oricum se pare ca ne plnagem de barbati da vad ca si femeile care au scapat de ei tot mari cate si rele sunt........................thanks anyway...........best regards........
ilia2007
Postat pe 21 Martie 2011 21:32

best regards si tie....
quasaria
Postat pe 21 Martie 2011 21:34
ilia ... daca atat ai inteles tu din trei pagini de topic.... inseamna ca am pierdut o dupa amiaza degeaba.
cricat
Postat pe 21 Martie 2011 21:36
iliuta, bla bla bla...
dor72
Postat pe 21 Martie 2011 21:36
aici toate-s divortate, copii slabi de foame legati si uitati in balcon la racoare...
aaaa si sa nu uitam din cauza lui garbo ne-am pierdut sotii...
Dar tu stai linistita ti-am gasit deja perechia ideala, devreme acasa, nu bea nu fumeaza,nu umbla cu fofarlica vocsita, un familist convins...AAAA si nu umbla la fomei din celea ce se balangane pe toate" barile"...deci daca divortezi esti asigurata.
ROOOOOBBBBYYYYYY
Na ca am rezolvat si problema asta ...INTR-O ZI
NNNNNNNNNNEEEEEEEEEEEEEEXXXXXXXXXXXXTTTTTTTTTTTTTTTT
ameno
Postat pe 21 Martie 2011 21:37

"..ei oricum se pare ca ne plnagem de barbati da vad ca si femeile care au scapat de ei tot mari cate si rele sunt........................thanks anyway...........best regards........"

toate sunteti bre..,mai mult sau mai putin..
acum serios..
divorteaza mami..
nu te poti lasa calcata in picioare in halul asta..
roby_cado
Postat pe 21 Martie 2011 21:38
cri, cam tarzior ti-ai dat seama
hai sa mergem la ela, ca e chef ( ne da sampanie)... la Nuti

roby, de la amiaza te chem ...sa vezi tu cum arata o muiere...zau ca ti-ar fi buna...vreo 2 ore
dor72
Postat pe 21 Martie 2011 21:38
Roby, ai definitivat tu topicul
cricat
Postat pe 21 Martie 2011 21:40
legat de OO lumea mai si rade...dar na tu ai mintea ocupata cu, conspiratii si dezastre conjugale deci ...succesuri la frecat mintea an paula.

Auzi..eu spun acum cand vine acasa si-i rupi strudelul si da-l la caini.Asa sa se invete minte
ameno
Postat pe 21 Martie 2011 21:41
sa ma chemati la nunta sa fie intr-un ceas bun
ameno
Postat pe 21 Martie 2011 21:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu ii inteleg pe unii 26 De la: DD_BB 1 Februarie 2012 22:06
care sunt elementele care tin o casnicie? 190 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:19
relatie 96 De la: Helen29 7 Decembrie 2009 13:57
EGOISMUL= "INGER" SAU "DEMON"? 9 De la: moment31 16 Octombrie 2009 13:08
vreau sa ma insor! 64 De la: grigoo 3 August 2014 06:20
Setari Cookie-uri