Se impune sau nu o despartire/divort?

De la: eladaela, la data 2011-03-23 20:43:57rasul e molipsitor...previne cancerul....


si face bine la silueta
tusi_Oli
Postat pe 24 Martie 2011 10:14
de-aia am io trup de viespe...ca rad toata ziua
eladaela
Postat pe 24 Martie 2011 11:35
...si cum ramane cei 8....0 km/garduri ii mai fac sau nu
ameno
Postat pe 24 Martie 2011 11:40
normal bre ca-i faci...razand
eladaela
Postat pe 24 Martie 2011 12:26
ii faci cum sa nu-i faci
tusi_Oli
Postat pe 24 Martie 2011 13:05
buna seara somnoroase pasarele!am intrat putin si apoi sar garduri...tananammmm
vuvuzela
Postat pe 24 Martie 2011 21:05
Cred ca tu ai o problema, o sotie trebuie sa faca dragoste nu sex.
O sa te miri de ca isi va gasi alta daca tu tot timpu tu il stresezi.Nu imi spune mie de nevoi fiziologice, decat sa faci sex mai bine nu mai face deloc.Ne miram de ce exista amante, pt. ca ele nu fac sex ele fac tragoste.
Mai sunt si prostituate care fac sex dar ele au interes, vor bani.
ai grija sa nu il pierzi!
dor40
Postat pe 31 Martie 2011 08:01

Reflex 108
George Tarnea

Prea repede uitam ce-aveam in gand,
Sub apasarea vorbelor de rand!
Nici nu ma strigi de tot,
nici nu ma lasi...
E-atata ezitare intre pasi.
Prea repede uitam ce-aveam de spus
Un zbor in minus, o cadere-n plus...
La tine-i vara si la mine-i frig
Nici nu te las de tot, nici nu te strig.
mihaela_baldea_yahoo_com
Postat pe 31 Martie 2011 12:39
iliaaaaaa nu mai zici nimic fata????cum merge treaba???ai pus in aplicare ruju???
ce nuanta ai folosit
hai mai fata ca noi te iubim si vrem sa stim cum o mai duci
ameno
Postat pe 31 Martie 2011 14:12
Ilia, eu zic sa ai grija de el, de iubirea voastra si o doza de independenta trebuie sa-i lasi. Fara constrangeri, juraturi in biserica, reguli bine definite si delimitate, fara a incerca sa-i traiesti tu viata lui. Lasa-i independenta de om, de barbat, in relatia/casnicia voastra si te va respecta mai mult, si te va dori mai mult.

Si gaseste o preocupare in viata ta care sa te distraga de la atentia 100 % pentru viata lui, nu intra cu bocancii in viata lui. Te va aprecia mai mult. Se cere sa ai mai multa demnitate si sa il lasi si pe el sa si-o manifeste.

Scuza-ma dar te percep ca pe un copil razgaiat caruia i s-a furat o jucarie. Nu e proprietatea ta, casnicie nu inseamna "drept de proprietate" asupra celuilalt. Casnicia inseamna o colaborare intre cei 2 parteneri, ca prieteni, ca iubiti, ca si colegi etc.Relatia trebuie sa fie de la egal la egal, bazata pe incredere si pe o doza optima de libertate care il va face sa isi constientizeze sentimente si nevoile afective. Lasa lantul cat mai lejer, cu cat e mai strans lantul, cu atat va vrea mai mult sa 'evadeze". Daca te iubeste (si simt din cele spuse de tine ca DA) atunci se va intoarce singur la tine, fara nicio constrangere.

Iti scriu ca femeie......nu te juca cu viata cuiva, respecta-i-o si respectati-o astfel si pe a ta.

Problema cred ca e la tine, trebuie sa ti-o rezolvi tu.
garbo059899
Postat pe 31 Martie 2011 16:49
O sa regreti cu siguranta daca divortezi, nu ai absolut nici un motiv ! Incearca tu sa te schimbi !
anisoaraf
Postat pe 1 Aprilie 2011 22:07
se impune multa maturitate , ilia draga, nu cu mofturi si cruzimi de copil rasfatat se mentine o casnicie , o relatie de iubire si respect intre soti . Ti-ar place sa fii tratata de sotul tau asa cum ii faci tu lui? Cum ti-ar fi daca el ti-ar face vesnic reprosuri , ca esti grasa si neatractiva , ca esti neglijenta cu tine si cu casa voastra , ca in pat esti de doi bani? Nu lucruri adevarate, doar inventii , dar repetate zi de zi , saptamani si luni la rand ajung sa te macine cumplit si sa te simti desfiintat , si atunci poate incolti ideea de a verifica daca si altora li se pare ca esti fara de valoare.... il impingi singura la asta, o sa realizezi prea tarziu ca spre deosebire de multe femei ai avut un barbat bun si pana nu l-ai gonit de langa tine nu te-ai lasat .
garbo039125
Postat pe 2 Aprilie 2011 04:20
Draga mea Ilia, este GREU SA FII FEMEIE, cand sotul meu a citit acest mesaj a crezut ca l am scris eu. Si apoi mi a zis ca si a dat seama ca nu e asa. Nu vreau sa comentez momentul in care a realizat.!!!

Draga mea, cred ca daca te crizezi ai tu un motiv!

Daca iti iubesti sotul vorbeste cu el!

Afla daca va doriti sa fiti impreuna!

Sotul tau are serviciu?, pe langa serviciu esti ajutata si cu copiii, de catre el?, ai serviciu?
Vreti cu adevarat sa fiti impreuna? el iti impartaseste gandurile, trairile lui si simti ca te poti baza pe el?

Va e bine impreuna? Va puteti impartasi totul? ( De moment ce ti a povestit chiar si aceasta situatie jenanta, e posibil sa da.)

Aceste intrebari daca au raspuns pozitiv atuci nu merita sa te mai chinui. Copiii sunt cei mai importanti!!!

Daca si unul si altul vreti sa ramaneti impreuna atunci faceti o. Daca crezi ca sexual vrei mai mult fii cat poti fii tu de diplomata si alinta l, saruta l, ofera i senzualitate si sigur vrei primi la fel!!!

Nu le blama pe "acele femei" ofera i putin mai mult decat de obicei si acest domeniu si vei primi la fel!!!

Nu uita INCRFEDEREA SI RESPECTUL, ARMONIA SI TOLERANTA pot face o familie fericita!!!.

Cand vrei sa i spui o rautate: taci!, cand te enerveaza: taci si pleaca putin de langa el!

Incearca!!!
Daca sotul tau nu cauta scandal incearca si tu sa faci la fel!!!

Discutiile in casa nu fac bine copiilor si nici VOUA!!!

Barbati care sa fie indragostiti de copii nu prea se gasesc , Barbati care sa fie toleranti nu se prea gasesc!!! Barbati care sa considere ca e normal sa si intretina familia nu se prea gasesc.

Daca crezi ca poti gasi unul mai bun mai gandeste te o data!

Sau poate vrei sa fii singura cu doi copii!?
Bafta si daca ai cu cine sa cresti doi copiii, profita!!!
garbo179944
Postat pe 2 Aprilie 2011 12:29
De la: garbo179944, la data 2011-04-02 12:29:53
Barbati care sa fie indragostiti de copii nu prea se gasesc , Barbati care sa fie toleranti nu se prea gasesc!!! Barbati care sa considere ca e normal sa si intretina familia nu se prea gasesc.

asta crezi tu, ca nu se prea gasesc, hehehe...
michelle_
Postat pe 2 Aprilie 2011 12:37
e plin pamantul si de barbati buni,numai sa-ti doresti sa ai unul bun langa tine, ca maj femeilor fug de cei buni si ii prefera pe cei care nu le respecta,pe cei care au obligatii,pe cei care "ïubesc" toate femeile etc
bau
Postat pe 2 Aprilie 2011 12:45
Esti un el sau o ea?


Eu n am gasit. Poate cand voi avea timp va voi povesti fapte din viata mea. Nu ce mi s a parut mie sau ce am crezut, fapte.

Poate ca fiecare gresim dar e important sa ne asumam raspunderea pentru ce facem!

Ei bine, daca tu stii pe cineva care sa mi fie alaturi sa mi cresc copiii, sa ma tolereze asa cum sunt si sa nu spuna tot timpul: Eu cand imi traiesc viata ? Te rog fa mi si mie cunostta si desi nu sunt o aventuriera promit sa i acord o sansa
garbo179944
Postat pe 2 Aprilie 2011 15:20
totul depinde de tine.Daca-l iubesti iata-l ! daca nu poti trece peste faptul ca te-a inselat, nu stiu ce sa spun mereu vei avea asta in minte si va fi o piedica pentru voi ca si cuplu...ca nu-si aminteste exact ce s-a intamplat, daca a sarutat-o pe aia sau au mai facut altceva, asta n-o mai cred sunt scuze puerile!!!! daca te iubea asa cum spune, nu avea ce cauta in acel apartament! clar...e disperat si asa sunt toti cand le ajunge cutitul la os, ne cred slabe...bravo ! tu din cate realizez esti o femeie puternica, fi pana la capat !
garbo119426
Postat pe 2 Aprilie 2011 16:04
De la: garbo119426, la data 2011-04-02 16:04:52totul depinde de tine.Daca-l iubesti iata-l ! daca nu poti trece peste faptul ca te-a inselat, nu stiu ce sa spun mereu vei avea asta in minte si va fi o piedica pentru voi ca si cuplu...ca nu-si aminteste exact ce s-a intamplat, daca a sarutat-o pe aia sau au mai facut altceva, asta n-o mai cred sunt scuze puerile!!!! daca te iubea asa cum spune, nu avea ce cauta in acel apartament! clar...e disperat si asa sunt toti cand le ajunge cutitul la os, ne cred slabe...bravo ! tu din cate realizez esti o femeie puternica, fi pana la capat !


femeie puternica si femeie paranoica sunt doua lucruri ben diverse
ameno
Postat pe 2 Aprilie 2011 16:25
De la: garbo179944, la data 2011-04-02 15:20:17Esti un el sau o ea?


Eu n am gasit. Poate cand voi avea timp va voi povesti fapte din viata mea. Nu ce mi s a parut mie sau ce am crezut, fapte.

Poate ca fiecare gresim dar e important sa ne asumam raspunderea pentru ce facem!

Ei bine, daca tu stii pe cineva care sa mi fie alaturi sa mi cresc copiii, sa ma tolereze asa cum sunt si sa nu spuna tot timpul: Eu cand imi traiesc viata ? Te rog fa mi si mie cunostta si desi nu sunt o aventuriera promit sa i acord o sansa


Sunt o ea.
Nu stiu cum esti,de crezi ca nu te poate tolera un barbat.Depinde ce comportament ai,aia nu pot sa stiu.
Dar cunosc atatia barbati care cresc copii altora,asa ca exista.
Chiar crezi ca toti barbatii vor sa-si traiasca viata?
La fel ca si femeile sunt si oi negre si oi albe. Ce am observat eu,ca pe femei le atrag oile negre,desii isi doresc oi albe ...
bau
Postat pe 2 Aprilie 2011 16:45
De la: garbo179944, la data 2011-04-02 15:20:17Esti un el sau o ea?


e ba-bauuuu!!!
dor72
Postat pe 3 Aprilie 2011 17:41
buna
simo din germania te deranjeaza eu sunt aici de 15 ani am un sot la inceput nu mam inteles cu el prea bine si am apelat la un cadru medical ptr ajutor. stii ce sfat mia dat....nu incerca sal schimbi trebuie sa te schimbi tu. nu mai astepta marea cu sarea si dute tu la o sedinta de ajutor chiar daca el nu vrea, si povesteste acolo tot ce ai pe suflet si ai sa vezii ca imi dai dreptate. in rest astept un raspuns de la tine
simo70
Postat pe 6 Aprilie 2011 10:36
pacat ca cine are un sot si un tata bun langa ea nu stie sa l aprecieze si ii cauta ....bube in fund.Daca ai fi avut inainte de el un sot alcoolic,violent ,indiferent cu copii......poate acum ai fi stiut sa apreciezi.iti doresc sa te trezesti la realitate...pt ca mi se pare ca te comporti ca un copil razgaiat care bate din picior si trebuie sa obtina ceea ce vrea.revino-ti pana cand nu va fi prea tarziu si vei scrie pe aici ca....si -a gasit amanta.toate cele bune!
garbo097275
Postat pe 6 Aprilie 2011 10:38
barbatii sunt niste vanatori inascuti, trebuie tot timpul sa-si demonstreze ca poate si cat de cuceritor este el, din nefericire pentru noi chiar este un cuceritor ca altfel nu ne cucerea nici pe fiecare din noi femeile, mereu are nevoie de o distractie alta decat cea de langa el pe care o are numai pt el,barbatul prin natura sa este nu numai un cuceritor dar si egoist, si aventurier si foarte dublicitar are tot timpul nevoie de o planta de unde sa-si traga seva pt a trai dar in acelasi timp o bere cu baietii este perfecta, o joaca cu un ochi , un zambet pe ascuns, ...... etc. Multe femei au copii de gen masculin , baieti crescuti cu multa grija si posesivitate de mamele lor si mult rasfatz, care atunci cand vine vremea casatoriei nici o fata nu este buna pentru el, de ce? el este perfec nu are nici un defect , este f cuminte , este cel mai deosebit barbat nascut si crescut de ea pe care-l are societatea. Deci? unde gresim noi femeile? noi mamele? BARBATUL prin excelenta este un calator prin viata daca vrei si daca poti stai alaturi de el stiinda ca mereu te inseala ,mereu o sa fie una mai frumoasa decat tine si care are acel ceva ce tu nu ai, asa ca doamnelor inarmativa cu multaaaaaaaaaa rabdareeeeeeeeeee si multa diplomatie daca vreti sa traiti langa un BARBAT. SUCCES.
garbo194752
Postat pe 6 Aprilie 2011 11:47
lila draga, vorbesti mult si prost. tu nu stii ca in viata asta nu exista alb sau negru ci si gri, roz etc..ceea ce vreau eu sa iti zic e ca la tine nu exista nici macar o culoare.....in viata trebuie sa lupti si sa gasesti curcubeul, altfel viata asta e fara rost. intr-o relatie sunt 2 nu unul. sincer mai plictisit cu mesajul tau, gandeste bine ce te nemultumeste in viata asta, daca el e respectos un tata bun? cu ce ti-a gresit asa mult de trebuie sa il pedepsesti? stii, uneori 2 cuvinte fac mai mult decat o suta aruncate in vant, si nu uita la fel ca si timpul cuvintele nu pot fii retase si uitate!! gandeste de 2 ori inainte sa cicalesti pe cineva.
garbo102560
Postat pe 7 Aprilie 2011 20:53
Stimata doamna,din relatarile dvs.se pare ca dvs.ati impus mai bine spus,ati dictat totul in familie!! Orice femeie si-ar dori un asemenea sot!!! Si se pare ca mai mult dvs.cautati un pretext de divort,din motive numai de dvs.stiute!! Veniti un un argument care nu se sustine si cred ca deja ati hotarat ce veti face!! Am 74 de ani,suficienti pentru a fi in stare sa analizez in mod corect "plangerea"dvs.! Eu cred ca aati fost rasfatata de parinti si foarte mult de sot! Si mai cred ca v-ati saturat de bine!! Divortati,dar in scurta vreme,veti plange cu vorbe!! Cine credeti ca v-ar suporta toate fasoanele?? NIMENI!!! Parerea mea este aceea ca ceva sau cineva,v-a determinat sa va ganditi la un divort! Multe doamne si-ar dori un sot ca al dvs.!! Si daca exista un vinovat in toata povestea aceasta,dvs.SUNTETI SINGURA VINOVATA!!!! De ce nu o spuneti pe sleau,ca din anumite motive,doriti sa divortati?? Si vinovat este tocmai sotul,pentru ca a sarit in sus,de cate ori ati pocnit din degete!!! IL COMPATIMESC!!!!!! In ce va priveste,sunt edificat si daca nu va spun pe sleau,ce anume,va determina sa faceti pe victima o fac din politete!! La un asemenea "REGIM" impus de dvs.,EL ESTE INDREPTATIT SA DIVORTEZE!!!!!!! Si sotul dvs.,ar trebui sa se trezeasca si sa va puna putin la punct! ATI ABUZAT DE DRAGOSTEA SI IUBIREA LUI!!! Si cred ca,IN MOD CERT,cu motive imaginare sau nu,SUNTETI DEJA HOTARATA sa divortati!! Viitorul dvs.ar fi sumbru!! Cine credeti ca v-ar accepta in modul in care va prezentati?? NIMENI!!! Va asteapta SINGURATATEA!!!! Dvs. NU VA MAI IUBITI SOTUL si se pare ca planul este deja conturat!! VA COMPATIMESC SINCER!!!! Cu respect,Tudor
garbo093568
Postat pe 7 Aprilie 2011 21:31
ilia a plecat in dubai
ameno
Postat pe 7 Aprilie 2011 22:24
in ce judet ii dubaiu' aista?
Thor_again
Postat pe 7 Aprilie 2011 22:28
nu mai... e plecata pe bune cu hazbandu in dubai a dat curs sfaturilor noastre si gata totul e roz si merge struna...
ameno
Postat pe 7 Aprilie 2011 22:34
ei iata-ma............am lipsit............nu in dubai ci m-a dus" fraierica" p-aci prin vest...........asa cum imi promisese acum ceva ani , daca mai fac al 2 lea bebe.Am mai citit ce-ati scris.............super dl. Tudor........mi-a placut la nebunie.............ei da sunt rasfata, am fost si in familia mea si de el si nimeni nu prea imi zice nimik............dar again nici eu nu l-am tinut in lesa (s-au exagerat multe).............stiti ce am realizat? ca fidelitatea poate fi: mentala, fizica si sufleteasca......ei acuma nu radeti, plimbandu-ma prin "cartierul rosu" m-a lovit desteptaciunea.......intotdeauna mi le-am dorit pe toate 3...............si pt. cea mentala (aici ma refer evident la mintea lui care se poate duce cu gandul oriunde) ii ceream socoteala...........de ceva vreme , 2,3 ani nu mai cer............le voiam pe celelalte 2..............si iata ca si la fidelitatea fizica am primit o palma sau o jumatate cum imi place sa zic..............in cea suflteasca am incredere , e singura in care am incredere, for the moment................imi spuneau alte tipe ca e barbat bun, nu bate, isi iubeste copiii............ei aici zic eu bla, bla, bla...................nu avea cum sa mi se intample mie asa ceva, ca eu nu stateam cu un asa tip...............si asa sunt super furioasa pt. aceasta situatie.........in concluzie sunt inca furioasa, mai ales cand citesc pareri ca ce-mi zice el mie, ca nu -si mai aduce aminte, daca a sarutat-o sau nu, mangaita-o sau nu sunt puerile...........ma rascolesc rau parerile astea.......deci m-am simtit bine in excursie............ma duc la psiholog dupa Sfantul Paste, si el vrea sa vina............mi-a mai spus ca-i pare rau si-si cere scuze...............ei acu reaua din mine revine.............vreau si eu iertare ca-n telenovele..........il "intep" cu fiecare ocazie...................il iubesc si-mi vine sa-i sucesc capul in acelasi timp.........sunt inofensiva dar gandul meu e crimnal, din Parazitii citire.............mai vb........
ilia2007
Postat pe 19 Aprilie 2011 22:11
deci? se mai impune sau nu?!
dor72
Postat pe 19 Aprilie 2011 22:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Rochie San Patrick 2 De la: Cristina_Adler 23 Ianuarie 2012 17:01
ARANJAMENTE FLORALE 1 De la: laura33c 27 Mai 2012 20:02
casnicie ea gemeni el scorpion 31 De la: la_re_mi69 25 Februarie 2010 20:00
de cat timp sunteti intr-o relatie fara sa fiti casatorite? 31 De la: aalexa 23 Septembrie 2014 09:46
mi-a facut vraji ca sa ma desparta de sot! 59 De la: Jojolin 21 Februarie 2018 04:05
Setari Cookie-uri