Urmarile divortului

oleaca... vezi ca esti dator cu o pana rosie
cricat
Postat pe 17 Martie 2011 20:07
dap OK, m-ai prins!

am spus fiica "mea" pentru ca din nefericire tatal ei a fost total neimplicat. cumva, fata mea nu a simtit ca are tata. era doar o prezenta masculina in casa, care venea baut, nu facea scandal, nu avea nimic de spus niciodata si stralucea prin absenta. de-asta am folosit posesivul "mea" pentru ca a cam fost orfana de tata. si nu, nimeni nu i-a luat dreptul ala. doar ca el a fost cel care a renuntat la el

cat priveste mersul de urgenta la tribunal, da! am mers in secunda doi. sunt prea orgolioasa ca sa stau langa un barbat caruia nu-i pasa de mine. si mai ales, am fost prea orgolioasa ca sa ma agat de o casnicie in care nu mai era nimic, doar pentru ca fiica MEA sa aiba tata. presupun ca asa ar proceda orice om care oleaca de respect de sine. victimizarea e pentru aia slabi, iar eu nu sunt genul mimoza

sa fi ramas langa el dupa asa ceva, ar fi fost imposibil. ar fi fost iadul pe pamant si nici unul din noi nu ar mai fi trait linistit. cum am zis, nu sunt genul iertator

mai bine asa. ne uram de sanatate de 2 ori pe an si-un praz verde. fiecare cu ale lui

michelle_
Postat pe 17 Martie 2011 20:09
io vreau una galbena....
OK....pot sa spun si io "BAIETII MEI"????
de ce unii judeca fara sa stie adevarata situatie??
de ce unii pot si altii nu??
de ce ptr unii e normal si logic iar ptr altii...e doar ura,razbunare si ce-o mai fi????
mai...io am inceput sa-mi vad aschia din ochi...oare altii isi vad barna??
eladaela
Postat pe 17 Martie 2011 20:14
ah! si OK...daca nu l-am iertat, nu inseamna ca il urasc, sa stii. ura e un sentiment muuuult prea distructiv. iar el nu merita sa ma distrug urandu-l pe el. ar fi insemnat ca viata mea se invarte tot in jurul lui, ceea ce ar fi fost ridicol
michelle_
Postat pe 17 Martie 2011 20:17
ela, daca ai ceva de spus, spune-mi. nu e nevoie sa folosesti aluziile

sau mai bine, lasa...
michelle_
Postat pe 17 Martie 2011 20:20
De la: me_reloaded, la data 2011-03-17 20:09:35dap OK, m-ai prins!

am spus fiica "mea" pentru ca din nefericire tatal ei a fost total neimplicat.

cat priveste mersul de urgenta la tribunal, da! am mers in secunda doi.

victimizarea e pentru aia slabi, iar eu nu sunt genul mimoza


me_...nu pot sa spun decat ca imi pare rau ca am inteles corect vorbele tale...
din pacate sunt atat de multe situatii trase la indigo dupe a ta...
din cat te-am citit...esti o femeie tare,cu capul pe umeri,constienta de valoarea ei...stau si ma intreb, tu unde erai cand ai spus "da" ?!? sau si la tine a functionat proverbul cu "...mielul" ???
O_K
Postat pe 17 Martie 2011 20:20
OK, that's the f...g point, mama!

la 20 de ani cand spui DA esti pe alta planeta si habar nu ai cu ce se mananca viata

stii ce regret am eu? ca nu m-a inselat mai devreme. rectific! ca nu l-am prins mai devreme
michelle_
Postat pe 17 Martie 2011 20:23
Doamnele mele..voi vreti sa ma lasati fara pene ? sau vreti sa ma vedeti gol_as...?!?
Cine vrea galbena,sa stea la rand...
Cine vrea rosie...sa stepte sa naparlesc...
O_K
Postat pe 17 Martie 2011 20:25
saracu' de el, crez ca sughita. las' sa-i de-a dumnezeu sanatate. din cate am auzit, chiar are nevoie

gata, shushaua! sa va jucati frumos si o seara buna sa aveti
michelle_
Postat pe 17 Martie 2011 20:26
De la: O_K, la data 2011-03-17 20:25:54Doamnele mele..voi vreti sa ma lasati fara pene ? sau vreti sa ma vedeti gol_as...?!?
Cine vrea galbena,sa stea la rand...
Cine vrea rosie...sa stepte sa naparlesc...



nu e mult de asteptat.... ca vine primavara

bun naparlitul .... scapi de ceva vechi si vine altceva nou
cricat
Postat pe 17 Martie 2011 20:32
asa zic si eu, me....mai bine las
las' ca sti tu destule...
eladaela
Postat pe 17 Martie 2011 20:36
De la: ufishor, la data 2011-03-16 14:36:12Sa ai o casnicie ce la un moment dat se incheie, a devenit banal. Ca n-a durat mult (4 ani) desi a fost bazata pe o dragoste curata, nu mai mira pe nimeni Traim vremuri in care suntem solicitati , stresati, obositi si problemele de-acasa ne sacaie, nu le vrem rezolvate ci indepartate...OK, se ajunge la divort. Ne continuam drumul, ne indragostim de altcineva, avem planuri noi, directii noi, avem o viata.Nimeni nu a stabilit stiintific in cat timp (sau mod) trebuie adoptata acea alta viata. Ce-as dori sa aflu de la cei cu mai multa experienta este: e normal ca dupa aproape 5 ani , el sa-si caute fosta sotie cu propunerea de a avea un copil impreuna? Sau chiar doi? De fapt, o familie?

5 ani in care ea si-a facut acea alta viata, chiar daca nu e casatorita legal, oricum e vorba de o relatie serioasa, stabila, cu dragoste si intelegere, fara probleme.
5 ani in care cei doi fosti parteneri de viata au pastrat relatii decente, au avut o tentativa de impacare de 6 luni, esuata , au mai mers impreuna la unele intalniri de familie (in primii 2 ani), au fost si intalniri intamplatoare, discutii cordiale, chiar unele cafele atunci cand erau de discutat mai multe
5 ani in care el nu s-a ocupat mai de nimic, n-a crescut profesional (are 34 de ani), nu si-a facut o relatie stabila, nu s-a implicat in niciun proiect, a facut doar cateva calatorii singur sau cu un grup de prieteni (prieteni pe care i-a indepartat ulterior)si a manifestat un ciudat interes fata de persoanele pe care le agrea fosta sotie (nesuferite de el in precedenta)
Inainte de a ma grabi sa pun un diagnostic, m-am gandit sa deschid discutia aicipoate nu e boala, poate e logic, sau chiar normaldar totusi, e greu de inteles.e vorba de un barbat care timp de 5 ani a tot incercat diverse, si sa fie asta concluzia lui despre viata? Sau.?


ufi spune-i sa fuga cat o tin picioarele.El este un egoist fara limite!

sti parca ma vad pe mine...e adevarata vorba aia:Da-mi doamne mintea de pe urma ehehe
ameno
Postat pe 18 Martie 2011 15:07
ameno fiecare dupa motorizare....fuge sau pleaca usurel...

eu despre "egoism" am invatat ceva: de obicei , nu sta singur; e mereu pe la sprituri,inconjurat de prietenii lui: superficialitatea, complexul de inferioritate, frustrarile ...
ufishor
Postat pe 18 Martie 2011 15:21
duomnu O.K.
sunt uimita ca te-a deranjat asa tare ce am afirmat eu....n-am spus-o cu valoare de adevar absolut, e parerea mea, din experienta mea personala! alta n-am!

vad in schimb ca nu te deranjeaza deloc aberatiile pe care le sustine roby...noi sa fim sanatosi!
imi cer scuze daca mi se pare normal sa te porti civilizat!
n-a zis nimeni sa te pupi in bot cu fostul sau sa-i faci prajituri, dar dupa ce ai stat jumate de viata cu un om, ai mai facut si un copil, sa-l saluti pe strada sau sa-i urezi "la multi ani" de sarbatori nu mi se pare deloc deplasaT!
dar nah....e doar parerea mea!
zambila
Postat pe 18 Martie 2011 15:41
"..duomnu O.K.
sunt uimita ca te-a deranjat asa tare ce am afirmat eu....n-am spus-o cu valoare de adevar absolut, e parerea mea, din experienta mea personala! alta n-am!

vad in schimb ca nu te deranjeaza deloc aberatiile pe care le sustine roby.."

...care sunt tot pareri ,bazate pe experiente personale..
eh..,zambilico..
ti-am mai spus eu candva..,mai cresti taica..
roby_cado
Postat pe 18 Martie 2011 17:17
chestie de perceptie!
dor72
Postat pe 18 Martie 2011 18:45
yeah...whatever ...nu sunteti deloc seriosi

nu mai fiti incrancenati ca o sa faceti riduri

viata e mishto...
michelle_
Postat pe 18 Martie 2011 19:05
pardon, uneori viata e "un mishto"
dor72
Postat pe 18 Martie 2011 19:09
pardon din nou! nu uneori ! tot timpul e misto viata
ameno
Postat pe 18 Martie 2011 19:13
buna seara!
Me_ sti ceva??
am primit flori!!!! Da draga AM primit FLORI
sa ma ceara iar oare
ameno
Postat pe 18 Martie 2011 19:15
e mishto mereu...iar uneori "un mishto" la adresa noastra... a unora
dor72
Postat pe 18 Martie 2011 19:15
hehehe...ati dat-o pe filozofeli rafinate, copii?

aveti noroc ca azi nu-s in berna. au contraire! sunt intr-o dispozitie ex-ce-len-ta!!!

nu ma intrebati de ce. daca va spun, va trebui sa va ucid


OK, nu fii atat de morocanos, mon cher

kitty, call me...news, news, news!!! very good news!
michelle_
Postat pe 18 Martie 2011 19:15
fetele
ma bucur ca sunteti bucuroase
me, omoara-ne!
dor72
Postat pe 18 Martie 2011 19:21
De la: dor72, la data 2011-03-18 19:09:00pardon, uneori viata e "un mishto"


corect. insa,e un misto misto
si_totusi
Postat pe 18 Martie 2011 19:22
da, mami...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 18 Martie 2011 19:23
fara bolovan la picior legat e de-a dreptul bestiala viata asta
zice careva contrariul???nu!!! ma gandeam eu, ca-l mananc
ameno
Postat pe 18 Martie 2011 19:32
"..kitty, call me...news, news, news!!! very good news! .."

treci peste..,cum il cheama..
roby_cado
Postat pe 18 Martie 2011 19:49
Freya__
Postat pe 18 Martie 2011 20:03
De la: si_totusi, la data 2011-03-18 19:22:01
De la: dor72, la data 2011-03-18 19:09:00pardon, uneori viata e "un mishto"


corect. insa,e un misto misto


totusheao, fara mishto!
dor72
Postat pe 18 Martie 2011 20:06
cu bolovanu...?
e data naibii...de mishto ce e
dor72
Postat pe 18 Martie 2011 20:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
integrarea copiilor romani in scolile din Germania 9 De la: reyya 20 Aprilie 2010 21:17
casnicie ea gemeni el scorpion 31 De la: la_re_mi69 25 Februarie 2010 20:00
tst 41 De la: Freya__ 18 Martie 2011 19:32
Am nevoie mare de un sfat 10 De la: Cristiania 7 Mai 2010 03:11
Care sunt cei mai mari dusmani ai casniciei? 21 De la: garbo_1322 13 Aprilie 2012 18:38
Setari Cookie-uri