Urmarile divortului

ufu,
la un moment dat ti-am zis de o discutie care s-ar impune intre ambii "combatanti". nu era neaparat pentru lamurirea fata de el, ci mai mult pentru lamurirea fata de sine.

da, in conditiile astea, daca shushaua nu i-a aparut pana acum in vocabular, e clar ca inca nu sunt definitivate pozitiile. ramane de vazut ce vrea "ea"? sa fie mama pentru fostul sot, probabil pana la (din nou) un moment dat, sau sa isi vada de viata ei?
Thor_again
Postat pe 16 Martie 2011 16:53
ei, evident ca acum esti mult mai interesanta pt el, doar nu-i mai aparti, un alt barbat te iubeste si isi doreste o familie cu tine, tu ai reusit si el nu...e greu!
si astea sunt niste lucruri pe care, desi le stim cu totii, nu scapam de ele!
nu-l condamn pe el, dar oricat de rau ti-ar parea despre el, ar trebui sa te gandesti prima data la tine
un pic de egoism nu strica, uneori!
zambila
Postat pe 16 Martie 2011 16:54
thoru, fugi cu ispita de aici 1 sa va zic de tigara. hotarasc sa ma las. ma laud la toata lumea, fac praf, teorie, fac si un plan de bataie- puneam intr-o pusculita banii aferenti tiutiunului. cat credeti ca m-a tinut eroismul? 2 zile
si_totusi
Postat pe 16 Martie 2011 16:55
sincer? cred ca tipul se simte debusolat. are 34 de ani, se uita in jurul lui si ce vede? vede ca toti au o familie, au un copil, si nu au timp poate sa il consoleze pe el cand se simte singur. cumva, simte ca ar trebui sa fie si el in "randul lumii" oricat de aiurea suna asta pentru urechile mele.

din nefericire pentru el, in asti 5 ani ori nu a intalnit nicio femeie de calitate, ori a intalnit dar' nu l-a interesat sa se implice emotional

parerea mea e ca simte ca a inrat in criza de timp. si nu cred ca pe doamna respectiva o vede chiar ca pe marea iubire a vietii lui, ci ca pe o carja. stie ca poate conta pe ea, stie ca il sprijina, si asta e tot ce isi doreste el de la viata. sa fie oarecum pilotat

cat priveste ce spunea ela, ca nu intelege de ce doamnei ii mai pasa, eu zic ca e firesc sa-ti pese, in sensul bun al cuvatului, daca despartirea nu a fost cu strigaturi ca la usa cortului si spurcari pe la colturi cu prietenele. pana la urma, au impreuna un trecut care nu poate fi sters, indiferent cat de mult si-ar dori-o unul dintre ei sau amandoi. deci, relatiile civilizate ar fi de preferat urii

ufi, grea dilema. dar daca ar fi sa ma intrebi pe mine ce as face, ti-as spune ca eu as zice pass...
michelle_
Postat pe 16 Martie 2011 16:56
totusico, eu stiu un caz mai dramatic, dupa cele 2 zile de 'show off' , fuma pe ascuns!
tusi, tequilla si te-astept!!
ufishor
Postat pe 16 Martie 2011 16:58
tushelu, mult, mamica, mult! pe mine ma tine tot cateva ore!
drept ii ca inca nu m-am hotarat niciodata sa ma las, ca cand (scuzati franceza) m-oi hotara, oi rezista mai mult! adica vreo cateva ore plus un minut
Thor_again
Postat pe 16 Martie 2011 16:59
scumpo, da sa ti pup!
cum se spune?" cel mai usor lucru din lume e sa te lasi de fumat! eu m-am lasat de mii de ori pana acuma"

da' aici nu-mi dau cu parerea, pt ca nu fumez si nici nu inteleg de ce-as face-o
zambila
Postat pe 16 Martie 2011 16:59
totushico, si tu cu teoria, prafu' si pusculita?

hai ca incep sa ma simt mai bine cand vad ca mai sunt si altii la fel de viciosi ca si mine
michelle_
Postat pe 16 Martie 2011 17:00
De la: ufishor, la data 2011-03-16 16:58:18 totusico, eu stiu un caz mai dramatic, dupa cele 2 zile de 'show off' , fuma pe ascuns!
tusi, tequilla si te-astept!!


hmmm tequila bun bun
tusi_Oli
Postat pe 16 Martie 2011 17:02
dragilor eu ies din peisaj va doresc o dupa amiaza cat mai placuta
tusi_Oli
Postat pe 16 Martie 2011 17:03
pai na....la mine asa a fost
strigaturi ca la usa cortului nu cred ca au fost,iar spurcaturile au fost...relatari ale realitatii,ale realitatii mele
iar daca urasc,cred ca e dreptul meu...poate stiu de ce...si chiar daca nu as sti,e alegerea mea...
cred ca ar trebui sa citesti tot,nu selectiv

si ufi...asa cum ti-am zis,nu e anormal sa-ti pese...dar nu atat de mult,poti sa-i doresti sa fie fericit si fiind tu fericita
eladaela
Postat pe 16 Martie 2011 17:03
unele relatii nu se incheie niciodata in adevaratul sens al cuvantului
poate unde nu s-a epuizat iubirea, poate unde n-au existat probleme majore, deci nu s-a creat nici acea ura,,,
poate
zambila
Postat pe 16 Martie 2011 17:06
ela, nu e nevoie sa fii atat de vindicativa. referirea pe care am facut-o nu a fost nicidecum la tine. mi-am expus doar parerea personala asupra acestui punct de vedere.

asta cred eu ca ar trebui sa faca doi oameni inteligenti. sa-si depaseasca nemultumirile si sa mearga inainte

ufi, sincer? cred ca doamna ar trebui sa isi faca o scurta introspectie. se pare ca si in sufletelul ei e ceva confuzie
michelle_
Postat pe 16 Martie 2011 17:06
da me...introspectie zdravana...
citind pe-aici: 'mama noua', 'sprijin', 'prietena compatimitoare', 'carja'.....se cere o analiza
ce ziceti de rezultatul ultimei introspectii?; si-anume ruperea parghiilor= telefoane, mail, domiciliu.
rezultatul? domnul a agasat pe toata lumea, familie, prieteni, cunoscuti, cu pretextul 'sunt ingrijorat'
ufishor
Postat pe 16 Martie 2011 17:12
ingrijorat pt cine?
zambila
Postat pe 16 Martie 2011 17:14
ufi, tu nu esti fata proasta. cand atata lume spune cam acelasi lucru, inseamna ca ceva, ceva adevar este

raman la parerea mea. tipul e incapabil sa stea pe picioarele lui si e prea lenes emotional ca sa incerce o noua relatie serioasa

e mai comod sa se intoarca la fosta
michelle_
Postat pe 16 Martie 2011 17:15
fetele, noi ne dam cu parerea ca sa zicem ca am spus. doamna cu pricina va lua propria decizie. am convingerea ca nimeni- dar absolut nimeni- nu invata din cucuiele ce le are altul dintr-o poveste asemanaroare. pana nu dam singuri cu fruntea de grinda si pana nu ne facem benghiuri in cap, nu invatam nimic. c-asa suntem setati. dam updates abia dupa ce am inhatat-o bine pe cocoasa
si_totusi
Postat pe 16 Martie 2011 17:16
totusica ... intotdeauna credem ca la noi e altfel.... speram ca la noi e altfel ...
cricat
Postat pe 16 Martie 2011 17:18
mno, gata, nu mai zic niik, din moment ce s-a terminat cu "fetele..."
Thor_again
Postat pe 16 Martie 2011 17:18
ce drac esti!!! pai, s-a terminat cu fetele. urmeaza fetele....mari
si_totusi
Postat pe 16 Martie 2011 17:21
esti in minoritate, clar!

noi ne putem da cu parerea, deciziile le ia fiecare asa cum crede de cuviinta!
da' ufisor e fata desteapta si o sa se descurce, sunt sigura!
ma rog, doamna in cauza!

io am gatat a doua cafa, da' tot nu m-am trezit!
zambila
Postat pe 16 Martie 2011 17:21
vezi zambi, daca nu fumezi?! motzai pe-aicea....
ufishor
Postat pe 16 Martie 2011 17:25
mai, voi ma invatati la prostii
mama voastra de fete!
zambila
Postat pe 16 Martie 2011 17:27
hai Zambilici ... sa ne apucam si noi de tigari .....
cricat
Postat pe 16 Martie 2011 17:29
me, ajuta-ma sa inteleg...privind in urma, da, tipul e "incapabil sa stea pe picioarele lui si e prea lenes emotional", dar cum se "pupa" treaba asta cu dorinta lui de a avea copii?
ufishor
Postat pe 16 Martie 2011 17:32
ei nah....
sunt doua variante: ori chiar isi doreste un copil (mai sunt si barbati din astia, din diverse motive ), ori stie ca asta are impact asupra ta (ceea ce se pare ca este adevarat)
cel putin te-a pus pe ganduri, este?
zambila
Postat pe 16 Martie 2011 17:34
me...si eu mi-am expus parerea si cred ca am facut-o...pertinent
cat despre situatia mea...E DOAR A MEA....ce am facut eu si cum am facut e,e doar alegerea mea
ce a fost la mine,nu e la altii...ce am facut eu,nu trebuie sa faca si altii
daca citesti ce am postat eu,o sa vezi ca am spus si eu cam ce ati spus si voi...in nici un caz ce am facut sau cum am facut eu
cum zicea si totusica....fiecare ia decizii in nume propriu si in functie de situatie
eladaela
Postat pe 16 Martie 2011 17:42
De la: zambila, la data 2011-03-16 17:27:12mai, voi ma invatati la prostii
mama voastra de fete!

si tuuu, ingeraaash....
tu nu stii nimic rau. da' nimic!
Thor_again
Postat pe 16 Martie 2011 17:42
zambila
Postat pe 16 Martie 2011 17:44
Thorele ..........ce insinuezi
jeanette40
Postat pe 16 Martie 2011 17:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Geloziia îmi distruge relația 1 De la: garbo_502354 17 Aprilie 2020 00:45
caut sot !(sprijin moral si material) 65 De la: sevastita_harnicuta 5 Februarie 2014 09:40
Happy end 9 De la: sorinara 22 Mai 2012 23:18
Care sunt cei mai mari dusmani ai casniciei? 21 De la: garbo_1322 13 Aprilie 2012 18:38
Sotul meu nu ma mai suporta 41 De la: garbo_1474 11 Mai 2018 16:34
Setari Cookie-uri