Urmarile divortului

de acord Thor cu discutia foarte serioasa dintre cei doi, dar zambila are mare dreptate, distanta duce la imagini distorsionate....o fi devenind ea o zeita pentru el, dar si ea e subiectiva...caci nu vede altceva decat suferinta lui....dar o fi sincer? de suferit, a suferit, e clar...si nenorocirile alea lant i-au pus capac, dar.....
Si-asa a fost cu declicul ala de spuneai.....ba chiar, NUMAI din rememorari se pare ca traieste

esme , nu te contrazic, dar femeia iesise din joc cand a primit mingea....nu mai are nici echipamentul pe ea ..tabela de marcaj e ruginita....pe scurt, poate fuga ar fi solutia sanatoasa?
ufishor
Postat pe 16 Martie 2011 16:00
tipul o fi prins vreo slabiciune de-a ei si acum profita din plin, prin persuasiuni. daca se si finalizeaza cum vrea el, ura si la gara! nu spun ca nu ar avea intentii onorabile, spun doar ca tipa ar trebui sa isi vada de viata ei, asta numai in cazul in care n-o fi vreo flusturatica ce nu stie inca ce vrea de la viata, caz in care ar muri de foame, ca magarul lui Buridan, pentru ca nu stia din care gramada de paie o fi mai gustos pranzul...
Thor_again
Postat pe 16 Martie 2011 16:00
ufi, nu cred ca fuga ar fi sanatoasa ci, mai degraba, ruperea in doua a sacului de purici, ala pe care il ai si tu in avatar.
adica "baiete, pana aici ti-am fost alaturi, o perioada ca nevasta, o alta perioada ca prietena compatimitoare, dar de acum ridica-te si umbla pe picioarele tale!"
ce stii, o vrea vreo mama noua baietu'
Thor_again
Postat pe 16 Martie 2011 16:01
pai Cri...se pare ca nu e tocmai rupt...
nu inteleg..daca pui punct,de ce te mai intereseaza faptul ca el/ea merita ceva mai bun???
asta e deja problema lui/ei
eu voi avea un copil cu altul???so what??EL este cu mine acum,ne casatorim si este normal sa ne dorim si sa avem si copii
nici pe fostul nu-l opreste nimeni sa faca un copil sau mai multi....
si cu fericirea ei alaturi de actualul,pot sa am ceva rezerve??
cand esti fericit,nu te mai gandesti cum o duce fostul,nu mai e problema ta....
eladaela
Postat pe 16 Martie 2011 16:03
ufu, nu e normal

el a pierdut drumul si nu mai gaseste cararea.se leaga -asa cum se leaga boala de om sanatos- de ea. e doar o manevra prin care sa-si demonstreze ca, inca mai e in carti. o aiureala care nu va duce nicaieri. vede in ea acea stabilitate pe care nu-i in stare sa si-o reconstruiasca. voit sau nu, e o manipulare.
si_totusi
Postat pe 16 Martie 2011 16:03
el vrea o mama nu o nevasta
vrea o femeie caruia sa se planga neahhhhh trezeste-te dom'le o data si i-ati viata asa cum este
am zis si o mai repet ciorba reincalzita nu-i bunaaaaaaaaa
mai buna-i proaspata
tusi_Oli
Postat pe 16 Martie 2011 16:06
tocmai Ela ... nu e rupt ... si el a gasit umarul pe care sa planga.
Daca ea a plecat odata de la el a facut/o dintr/un anumit motiv. Si atunci nu mai are rost sa se intoarca ... oricata mila ar avea de respectivul .... ce daca a ramas singur ... asta este ... o sa gaseasca pe cineva daca nu se va mai gandi la fosta.
cricat
Postat pe 16 Martie 2011 16:10
o asteptam pe tushelu... chiar am vrut la un moment dat sa iti spun sa astepti mesajul ei.
Thor_again
Postat pe 16 Martie 2011 16:11
va multumesc, ma bucur ca se poate aplica logica si in problemele de suflet.

totusi, blestemul femeilor puternice...atrag barbati slabi
tot prin propriile puteri , va rupe si matza aia ...ca se cam cere rupta...
probabil soarta fostului nu e neaparat nevoie sa-ti devina indiferenta , ela, e si el om si nu o specie aparte. Fata de prietenii nostri avem sensibilitatea de a le respecta momentele grele si de a-i sustine, chiar daca nu-i 'problema noastra'
ufishor
Postat pe 16 Martie 2011 16:11
De la: Thor_again, la data 2011-03-16 16:11:15o asteptam pe tushelu... chiar am vrut la un moment dat sa iti spun sa astepti mesajul ei.


al meu raspuns il asteptai
tusi_Oli
Postat pe 16 Martie 2011 16:14
Oli, nu!
Ufi, da, fata de prieteni, dar i-o mai fi oare prieten?
Thor_again
Postat pe 16 Martie 2011 16:16
femeile puternice nu atrag barbati slabi. daca au facut greseala asa- si e omeneste sa se intample- trebuie sa stie unde sa puna punct si sa aiba taria de a merge pe drumul lor. altfel, nu se mai poate discuta de femei puternice ci,de femei care se cred puternice. e o diferenta
si_totusi
Postat pe 16 Martie 2011 16:17
credeam ca al meu raspuns il asteptai
tusi_Oli
Postat pe 16 Martie 2011 16:24
ufi,probabil ca nu este normal sa-ti devina indiferent,dar nu cred ca e nici normal sa te preocupe atat de mult ce face el cu viata lui
si daca sentimentele nu au fost clarificate inca,ar trebui sa fie,altfel nu se mai poate vorbi de fericirea ei cu actualul...
eladaela
Postat pe 16 Martie 2011 16:26
slabi si vulnerabili putem fi toti la un anumit moment. nu e nici o rusine sa recunoastem. insa, a vedea ca am gresit si a face aceeasi eroare, considerand ca de asta data va fi altfel, e dovada de labilitate. asta ar trebui sa ne puna pe ganduri. e ca la cel lasat de fumat. stiu ca nu e bine, stiu ca ma imbolnavesc, imi propun sa termin cu luleaua dar nu pot. cand apare ispit,a zic ca e pentru ultima data. si tot asa. ultima data va fi pana cand "moartea ne va desparti". altfel tradus, inca nu am hotarat sa termin definitiv,inca mai am ceva ce ma tine legata de situatia aceasta. in cazul spus de ufu, inca mai sunt niste sentimente. daca n-ar fi, raspunsul ar fi dat instantaneu si brusc deodata :" shushaua!"
si_totusi
Postat pe 16 Martie 2011 16:29
tushelu, hai la o tigara, mami
no... cre' ca-i lamurita treaba; drept sa fiu, nu stiam cum s-o bag si io p-aia cu shushaua, da' m-ai scutit tu
Thor_again
Postat pe 16 Martie 2011 16:31
totusico, am mai auzit una : exista si inimi slabe in piepturi puternice implicit, razboiul interior te slabeste, de-asta zicem....m-a condus inima, am facut ce-am simtit...chiar daca logica urla 'NU, NU, NU'

tusi, eu asteptam raspunsul tau
ufishor
Postat pe 16 Martie 2011 16:31
mda, avem raspunsuri, asteptam intrebari
zambila
Postat pe 16 Martie 2011 16:33
totusicoooooo, pai.....
pai daca acest " shushaua!" n-a aparut in 5 ani , nici de la el, nici de la ea.....sentimente au amandoi??
in cazul asta...ar trebui reincalzita ciorba?
ufishor
Postat pe 16 Martie 2011 16:34
si io vin la imi iau si cana de cafea
pisoi vrei o cafea
Thor vezi ca d'aia facuta la ibric asa cum iti place tie
tusi_Oli
Postat pe 16 Martie 2011 16:35
de ce credeti ca am bagat povestea cu tigara? am vrut sa ma las si ....nika

ufu, ia de la baba un sfat. mai bine sa sangereze inima decat sa faci atac de cord.alege logica. cei 5 ani nu au insemnat ca inca mai erau sentimente ci , ca nu au fost in stare sa-si gaseasca alt drum. se reintorc la ceva ce exista si era mai facil.e o carpitura care va ceda.
si_totusi
Postat pe 16 Martie 2011 16:36
"
tusi, eu asteptam raspunsul tau [/quote]"

ti-am trimis ceva in private pi email
tusi_Oli
Postat pe 16 Martie 2011 16:36
ufi...ar trebui clarificate sentimentele....
eladaela
Postat pe 16 Martie 2011 16:37
ufi, mai inainte spuneai ca dupa 5 ani o cauta, de unde s-a inteles ca 5 ani nu a cautat-o sau, ma rog, nu cu intentiile astea. acum zici ca acest shushaua nu a aparut in cei 5 ani. normal, daca nu a cautat-o pana acum, nici nu era vreun motiv sa apara "shushaua".
dar tu vrei sa spui ca de fapt timp de 5 ani te-a tot cautat cu chestiile astea?
Thor_again
Postat pe 16 Martie 2011 16:37
Babo, vezi ca uratu' ista de moshneag se arde cu tigara care e pe terminate. Iti mai tin mult locul liber?
Thor_again
Postat pe 16 Martie 2011 16:39
ufulica ... vad ca inima tot trage inapoi .... oare a ramas mai mult decat se recunoaste?
cricat
Postat pe 16 Martie 2011 16:43
totusico, ma inclin

mosu` Thor, sunt stingatoare pe-aicea??
in deschidere am scris "5 ani in care cei doi fosti parteneri de viata au pastrat relatii decente, au avut o tentativa de impacare de 6 luni, esuata , au mai mers impreuna la unele intalniri de familie (in primii 2 ani), au fost si intalniri intamplatoare, discutii cordiale, chiar unele cafele atunci cand erau de discutat mai multe "
si adaug ca el a venit cu subiectul 'copil' de mai multe ori, dar in ultima vreme e laimotiv
ufishor
Postat pe 16 Martie 2011 16:47
Eu cred ca el, fostul, e un picut egoist...
Adica... ar fi trbuit sa tina cont tousi ca ea este deja intr-o relatie si ca .. mai mult de atat ii merge bine. Si asta pentru ca sustine ca o iubeste inca...Doar ca faptele contrazic vorbele. Ea, ar trebui sa se gandeasca si la aspectul asta... Parerea mea!
picaturaderoua
Postat pe 16 Martie 2011 16:51
ufi eu zic sa-si vada ea de viata ei si de relatia pe care o are acum si ex-ului sa-i zica pa si pu.... la revedere
tusi_Oli
Postat pe 16 Martie 2011 16:52
pai...se pare ca nici ea nu e tocmai lamurita...
si cred si eu ca e cum zice Cri....e mai mult decat se recunoaste...
eladaela
Postat pe 16 Martie 2011 16:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie mare de un sfat 10 De la: Cristiania 7 Mai 2010 03:11
cateva cuvinte despre sotul perfect 190 De la: elodia 24 Aprilie 2010 11:21
scoala 3 De la: Ardee_B_____1 30 Martie 2012 13:52
VAND ROCHIEDE MIREASA DEMETRIOS 2 De la: prometeus_wife 10 Mai 2009 18:41
Dilema intre religii.. O piedica? 149 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:19
Setari Cookie-uri