de ce sunt unii oameni rautaciosi?oare la ce este folositoare rautatea? Oare tine de foame?

Parerea mea este ca este in sufletul lor. Fiind creiati asa ,sa fie rai.
O faza recenta de o saptamana in zona unde locuiesc eu.Avem un nou locatar pe scara, care n a fost primit din prostie.El crede ca noi nu l suportam iar noi, ei ,cei rai incearca sa l acuze si de ceva de care nu este raspunzator,asa s a facut o bariera intre acest vecin si noi restul ,care nu l uram, ca este simpatic. Aproape de geamurile lui avea un copac acesta ii umbrea camera.Ne a anuntat ca daca vrem sa l scoatem ,ca de nu ,el il va taia, nu l am scos si omul l a taiat.Cine plantase copacul ma suna sa merg sa i spun omului sa nu l taie ca; va anunta politia.Eu nu sunt servitoarea nimanui si nu ma bag in probleme care ,,,nu ma privesc,,! I am spus frumos sa si rez, problema care l doare,,,,, el cu vecinul.Copacul s a taiat,,persoana care l a pus a turbat si mai turba si azi,,, ca,,,eu n am intervenit pt, copac,,sarmanul!! Acum sunt in::razboi:: cu asa intitulatul ;; Dumnezeu;;;a scarii!!
Care ar vrea sa pe toti..Si a comandat,,,,, prost,,,, ca asa este!! Ma uit si ma crucesc. Cata rautate zace in unele fiinte umane, mai rele decat animalele!! Se hranesc numai cu fericirea de a face rau celor din jur!!Stangem cainii in jurul scarii, daca urla noaptea, sar la picioarele celor care trec sau fug dupa masini sau biciclete, daca, ripostam atunci
Jojolin
Postat pe 26 Martie 2011 14:25
906, pentru inferior si superior nu exista forma la superlativ

bref, nu poti sa spui "mai" superior, sau "mai" inferior

michelle_
Postat pe 26 Martie 2011 14:32
De la: Jojolin, la data 2011-03-26 14:25:10 Parerea mea este ca este in sufletul lor. Fiind creiati asa ,sa fie rai.
O faza recenta de o saptamana in zona unde locuiesc eu.Avem un nou locatar pe scara, care n a fost primit din prostie.El crede ca noi nu l suportam iar noi, ei ,cei rai incearca sa l acuze si de ceva de care nu este raspunzator,asa s a facut o bariera intre acest vecin si noi restul ,care nu l uram, ca este simpatic. Aproape de geamurile lui avea un copac acesta ii umbrea camera.Ne a anuntat ca daca vrem sa l scoatem ,ca de nu ,el il va taia, nu l am scos si omul l a taiat.Cine plantase copacul ma suna sa merg sa i spun omului sa nu l taie ca; va anunta politia.Eu nu sunt servitoarea nimanui si nu ma bag in probleme care ,,,nu ma privesc,,! I am spus frumos sa si rez, problema care l doare,,,,, el cu vecinul.Copacul s a taiat,,persoana care l a pus a turbat si mai turba si azi,,, ca,,,eu n am intervenit pt, copac,,sarmanul!! Acum sunt in::razboi:: cu asa intitulatul ;; Dumnezeu;;;a scarii!!
Care ar vrea sa pe toti..Si a comandat,,,,, prost,,,, ca asa este!! Ma uit si ma crucesc. Cata rautate zace in unele fiinte umane, mai rele decat animalele!! Se hranesc numai cu fericirea de a face rau celor din jur!!Stangem cainii in jurul scarii, daca urla noaptea, sar la picioarele celor care trec sau fug dupa masini sau biciclete, daca, ripostam atunci
CEEEEEEEEEEEEE??????????????????? DE CE AI TAIAT IAR???????????????!SI AICI???????????????????????????????????????????????????????????????
Eu am scris dar la postarile mele pe forum la orice tema,, nu se posteaza tot ceea ce scriu,,,se taie pt, ca au de unde sa ia exemplu cu !! MAI TAIA DIN CE SCRIU FRAIERE!!!!!!!!!!!!!
Jojolin
Postat pe 26 Martie 2011 14:32






Aha...
tatoo
Postat pe 26 Martie 2011 14:39
tatulica, da' ce completativ esti mami...

mai ca-mi vine sa fac un pariu
michelle_
Postat pe 26 Martie 2011 15:57
NUUUUUUUUUUUUUUU, TAIA!!!!!!!!!!!! CA SCRIU CORECT ROMANESTE SI !!!!!!!
Jojolin
Postat pe 26 Martie 2011 16:46
De la: Jojolin, la data 2011-03-26 16:46:18NUUUUUUUUUUUUUUU, TAIA!!!!!!!!!!!! CA SCRIU CORECT ROMANESTE SI !!!!!!!
......................FRAIERE AM SCRIS SI>>>!!!DE CE TAI >>
Jojolin
Postat pe 26 Martie 2011 16:47
va fi o lupta ?
elodia
Postat pe 26 Martie 2011 16:50
De la: garbo197910, la data 2011-03-26 09:23:32Va intrebati de ce sunt oamenii in general rautaciosi?
Pai de ce sa privim la lumea intreaga cind din pacate aici printre noi ,desi nu ne cunoastem unii raspund uricios !
Pai majoritatea oamenilor daca li se intampla ceva urat in viata,cred ca toata lumea ar fii la fel si toata lumea doreste sa ii faca la fel....Trebuie sa fii precaut,,,dar sa te comporti frumos daca vrei sa cunosti oameni cumsecade si sa iti vorbeasca frumos si sa ai cu cine sa te sfatuiesti si sa iti deschizi inima...Dar prietenia nu are de-a face cu profitul material.....sa iti faci prieteni,de pe care sa profiti material sau sa faca treaba ta pe care trebuie sa o faci tu...Prietenii sunt pt ca sa ai cu cine sa discuti,,dar fiecare trebuie sa munceasca si nimeni nu are dreptul sa profite de pe urma nimanui.Pt ca de asta si se isca razboi intre oameni din cauza a oamenii nu sunt cinstiti unii cu altii....
ingerasulluptator
Postat pe 26 Martie 2011 16:57
Pai majoritatea oamenilor daca li se intampla ceva urat in viata,cred ca toata lumea ar fii la fel si toata lumea doreste sa ii faca la fel....Trebuie sa fii precaut,,,dar sa te comporti frumos daca vrei sa cunosti oameni cumsecade si sa iti vorbeasca frumos si sa ai cu cine sa te sfatuiesti si sa iti deschizi inima...Dar prietenia nu are de-a face cu profitul material.....sa iti faci prieteni,de pe care sa profiti material sau sa faca treaba ta pe care trebuie sa o faci tu...Prietenii sunt pt ca sa ai cu cine sa discuti,,dar fiecare trebuie sa munceasca si nimeni nu are dreptul sa profite de pe urma nimanui.Pt ca de asta si se isca razboi intre oameni din cauza ca oamenii nu sunt cinstiti unii cu altii....
ingerasulluptator
Postat pe 26 Martie 2011 17:00
De la: me_reloaded, la data 2011-03-26 15:57:14tatulica, da' ce completativ esti mami...

mai ca-mi vine sa fac un pariu


Completativ, Me?? Sar'na Daca ziceai contemplativ...da' asa, nu-nteleg.
Si pariu...iara nu stiu! Poate faci o traducere pt un biet batran?
tatoo
Postat pe 26 Martie 2011 17:29
dap, am bagat deshtele in taste gresit, si pana sa mai dau "modifica" mi s-a crashuit Opera

is cam confuza azi, de aici s-a "creiat" eroarea in bietul meu capshor de blonda

apropos de confuzie, vad ca si laptopul meu e confuzat. nush ce conflict de interese are cu exploreru' si opera asta
michelle_
Postat pe 26 Martie 2011 18:03

Aha, asa,da...daca-i anonima o semnez!
Oricum, intre timp, gasisem si pt completativ o semnificatie, nu-i by.
Da' pariul?
tatoo
Postat pe 26 Martie 2011 18:08
uita-l! e calu' schiop...

vaz ca te dai david, alea alea...

da' daca ma uit mai bine la tine, sa stii ca chiar aduci cu el
michelle_
Postat pe 26 Martie 2011 18:13



N-auzi, bre, ca m-am dat rotund?Io-s Quasimodo...lasa, cine ma vrea, ma place asa, cica.
tatoo
Postat pe 26 Martie 2011 18:24
da...da...si ma iubeste femeile...si e moarte dupe mine...

esti ravisant, mon cher...
michelle_
Postat pe 26 Martie 2011 18:28
cum sa nu/l iubeasca Me... nu vezi ce privire gingasa are???
cricat
Postat pe 26 Martie 2011 18:33
aham...zici ca sondeaza absconsul...

mai putin si ma astept sa ne vorbeasca despre sinergia faptelor si meandrele concretului
michelle_
Postat pe 26 Martie 2011 18:36
Pai? Sigur ca ravisant, cum altfel? Sunt eu mai modest ashea...da'i drept ca aduc cu David! Numa' lipsa prastiei ma impiedica sa fiu opera completa, da'nu mai zic io.A, si marmura e tot de Carrara, numa' ca neagra.
Doamni, tari mi-s drag, imi vini sa ma...singur!!


Na, ca mi-ai saltat-o pe aia cu meandrele!!Ntz,ntz,ntz
tatoo
Postat pe 26 Martie 2011 18:36
grija mare la oglinzi
cricat
Postat pe 26 Martie 2011 18:37
when I look in your eyes
I can feel the butterflies
I love you when you're blue
tell me darling true
what am I to you


tra...la..la...
michelle_
Postat pe 26 Martie 2011 18:44

Memeule, iti dau voie sa ai fluturi in stomac cand ma vezi, numai...ai grija sa zboare in mod organizat! Please, sa n-avem probleme, ok?
tatoo
Postat pe 26 Martie 2011 18:49
ai mai mami...pai ce? is avioane de lupta? Tomahawk-uri de-alea? sol aer...sol sol...

ma confuzezi di tat...
michelle_
Postat pe 26 Martie 2011 18:56



Nu stii cat is de periculosi !! Si unde te pot aduce, oaliiiiuu...grija mare, repet!
tatoo
Postat pe 26 Martie 2011 19:06
deingeru' meu, top ganu' meu...

michelle_
Postat pe 26 Martie 2011 19:42
oh, oh...mere netu ca paula
michelle_
Postat pe 26 Martie 2011 19:43
De la: me_reloaded, la data 2011-03-26 19:43:36oh, oh...mere netu ca paula



me_...cred ca ai fost ghinionista...
O_K
Postat pe 26 Martie 2011 19:59
azi is blonda...

scriu anapoda...am lucrat ceva grafica si inainte sa salvez mi s-a stins laptopu'...opera se crashuie...oh, oh...poor me...
michelle_
Postat pe 26 Martie 2011 20:25

Icoana mea cu picioare lungi...eu stiu ce zic, uite, pe mine fluturii aceia m-au dus la insuratoare (wow, suna a spanzuratoare!!) ...n-as vrea ca din cauza ta acu, sa fiu nevoit sa parcurg invers traseul!! Ca ioooo...o data ma-ndragostesc, ca-s aprig si la munca si la iubit!
Veneai pe rau sau rau erai
Curgeai in mine pana-n rai...
Hait !...ca ma apuca,na!
tatoo
Postat pe 26 Martie 2011 20:39
al naibii dinescu...frumoasa mai e poezia asta

michelle_
Postat pe 26 Martie 2011 20:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa ma despart de el...numai pot... 45 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 12:13
Detectez un limbaj de lemn pe forumul asta... 21 De la: zambila 4 Noiembrie 2009 09:38
Vreau sa imi dea cineva un sfat pt al uita cat mai repede... 161 De la: myriam_paradise 31 Octombrie 2010 21:12
M-AM INDRAGOSTIT !!! 12 De la: l_flory 1 Noiembrie 2009 16:47
La munca !!! 45 De la: nazirra 2 Mai 2010 21:39
Setari Cookie-uri