O alta femeie in viata lor...eu!

se mai "implanta"
acum e pagina noua si cred ca s-a reglat, nu?
nu te speria
crilore
Postat pe 13 Martie 2011 21:34
De la: crilore, la data 2011-03-13 21:34:16se mai "implanta"
acum e pagina noua si cred ca s-a reglat, nu?
nu te speria



Aoloo mi-a venit inima la loc ..

saaaru'manaaaaaaaa :
Jago
Postat pe 13 Martie 2011 21:39
De la: matza_blanda, la data 2011-03-13 19:07:01Mai, mai...si erati asa simpatici amandoi....de ce va luati jucariile in colturi diferite?
Jago, alegori nume ti-ai ales...parca predestinat acestei discutii...
iar tu, dorulet, nu mai stii de gluma?...
In orice caz, a fi barbat tipic sau a fi femeie tipica.... cred ca e un alt topic pe care ati putea cu succes sa-l lansati...acolo sa vedeti discutii


matzico, problema e ca eu am crescut printre baieti,si poate ca prea stiu de gluma ...
in viata de zi cu zi, la fel, am un anturaj extrem de vesel si imi intretin " spiritul"
intrand aici, am uneori senzatia ca pot sa ma duc cu glumele oriunde...
se pare ca gresesc..
nu am intentionat sa jignesc pe nimeni, dar nici nu imi permit sa continui niste glume cu cineva care nu le accepta.
Sunt foarte incapatanata, dar asta nu inseamna ca nu imi cunoesc limitele ( bunului simt)
am suparat 2 persoane azi, e prea mult, chiar si pentru mine
...oricum, merci ,
ce inseamna barbat/femeie tipica?

dor72
Postat pe 13 Martie 2011 21:41
Jago, hai, sa cresti mare!
crilore
Postat pe 13 Martie 2011 21:41
Ar fi atat de simplu daca am putea alege de cine ne indragostim. Din pacate nu se intampla niciodata asa. Si pentru cei care arunca piatra: never say never, ca nu se stie cand va loveste si pe voi. Ia-o ca pe o experienta - te-ai maturizat si ai devenit mai inteleapta. Si poate cand un viitor iubit sau sot va calca stramb (desi nu ti-as dori), vei fi invatat sa nu reactionezi primitiv, sarind la bataie. In iubire nu exista reguli, decat acelea pe care esti tu dispusa sa le accepti. Si ... iarta-te!
sd_cristina
Postat pe 13 Martie 2011 21:47
dor nu m-ai suparat .. insa ai atins un subiect pentru care sunt dispus sa lupt si sa demontez orice fel de ranchiuna,judecata si asa mai departe.

Din cate imi amintesc .. tu ai sps ca ti-ai pierdut timpul cu mine .. asadar .. !!!

Nici nu caut vreo impacare din moment ce eu personal nu consider ca am gresit cu ceva.

Am vrut sa punctez asta -

Seara buna


Jago
Postat pe 13 Martie 2011 21:48
De la: crilore, la data 2011-03-13 21:41:30Jago, hai, sa cresti mare!
daca zici tuu el este de acord ?
floare_cu_colti
Postat pe 13 Martie 2011 21:56
Nimeni nu e obligat sa faca sluj in fata celuilalt... eu nici nu as accepta acest lucru din partea cuiva...
nu trebuie nici sa te justifici...nici eu nu o fac decat atunci cand simt ca am suparat pe cineva din pura neintelegere ( cand vreau sa supar pe cineva...o fac... asa cum trebuie... intr-o secunda)
impacare? nici nu intra in discutie...o contradictie/ neintelegere nu inseamna ( neaparat ) cearta... in consecinta nu implica nicidecum o impacare

dor72
Postat pe 13 Martie 2011 21:57
De la: floare_cu_colti, la data 2011-03-13 21:56:07
De la: crilore, la data 2011-03-13 21:41:30Jago, hai, sa cresti mare!
daca zici tuu el este de acord ?


indeed .. sunt anumite locuri in care n-as mai vrea sa cresc :) dar intotdeauna e loc la suflet, inima, creier .. a si de ce nu .. portofel :)), dar o urare de bine ramane una de bine ...indiferent ... fapt pt care ...


Marele Alb ma impinge sa fac lucruri nebunesti . bag de seama :))
Jago
Postat pe 13 Martie 2011 22:02
ai simtul umorului
floare_cu_colti
Postat pe 13 Martie 2011 22:13
De la: floare_cu_colti, la data 2011-03-13 21:56:07
De la: crilore, la data 2011-03-13 21:41:30Jago, hai, sa cresti mare!
daca zici tuu el este de acord ?


floricico, la ce te duce gandul?
shame on you!
crilore
Postat pe 13 Martie 2011 22:18
De la: Jago, la data 2011-03-13 22:02:21
De la: floare_cu_colti, la data 2011-03-13 21:56:07
De la: crilore, la data 2011-03-13 21:41:30Jago, hai, sa cresti mare!
daca zici tuu el este de acord ?


indeed .. sunt anumite locuri in care n-as mai vrea sa cresc :) dar intotdeauna e loc la suflet, inima, creier .. a si de ce nu .. portofel :)), dar o urare de bine ramane una de bine ...indiferent ... fapt pt care ...


Marele Alb ma impinge sa fac lucruri nebunesti . bag de seama :))

numai de bine!
crilore
Postat pe 13 Martie 2011 22:20
De la: crilore, la data 2011-03-13 22:18:37
De la: floare_cu_colti, la data 2011-03-13 21:56:07
De la: crilore, la data 2011-03-13 21:41:30Jago, hai, sa cresti mare!
daca zici tuu el este de acord ?


floricico, la ce te duce gandul?
shame on you!
la prostii
floare_cu_colti
Postat pe 13 Martie 2011 22:21
crilore
Postat pe 13 Martie 2011 22:23
prea mult te gindesti la viata lor....ei sunt un tot intreg si nu e correct sa te bagi in viata lor.. A iertat sau nu ? ce treaba ai? cauta-ti de viataa ta si nu te mai gindi la ei...deja te-au uitat stai fara de grija
RegizorTV
Postat pe 13 Martie 2011 22:24
prea mult te gindesti la viata lor....ei sunt un tot intreg si nu e correct sa te bagi in viata lor.. A iertat sau nu ? ce treaba ai? cauta-ti de viataa ta si nu te mai gindi la ei...deja te-au uitat stai fara de grija
RegizorTV
Postat pe 13 Martie 2011 22:25
am mai fost plecat o data si imi mergea bine,am chemat-o si pe ea iar dupa ce si-a cumparat biletul de avion nu a mai venit ca nu au lasat-o parintii asa ca m-am intors eu de dorul ei si acum stau si ma chinui aici in tara fara bani si fara ea pt ca nu am spus dar ne despart 500 de km(deci avem o relatie la distanta si ne vedem o data la cateva luni)cat despre iubirea noastra amindoi trecem printr-o casatorie esuata si consideram ca suntem suflete pereche pt ca ne potrivim de minune din tpdv doar ca ei ai vine mai greu sa se rupa de tot ce are acolo(servici,familie,casa,prieteni) sa lase tot si sa o i-a de la zero cu mine.I-am spus ca desi imi vine foarte greu sa fiu iar departe de ea pina la urma o sa plec sa muncesc afara pt ca aici chiar nu ai nici o sansa mai ales ca am un baiat si trebuie sa muncesc si pt el si pt noi sa incepem alta viata impreuna
chitoiuiulian
Postat pe 14 Martie 2011 09:01
Salut
Sunt Elenic si ma aflu cam in aceeasi situatie ( eu sunt aproape casatorita) ; iubesc un barbat casatorit insa stiu ca voi fi doar a doua si raman la locul meu; fiecare cautam ce nu avem acasa pt a imbina totul perfect ; imi ajung acele clipe de fericire si ma multumesc cu atat
garbo182935
Postat pe 14 Martie 2011 09:30
la mine e invers,ea e cea nehotarita dar nu pot sa renunt la ea pt ca o iubesc foarte mult si e foarte putin probabil sa mai intilnesti pe cineva la fel asa ca merg inainte sa vedem ce se intimpla pina la urma
chitoiuiulian
Postat pe 14 Martie 2011 09:33
te multumesti pe dreaq
michelle_
Postat pe 14 Martie 2011 09:33
Ai gresit mult dar indiferent cat ai fi gresit tu el nu te a meritat nicio clipa........... FRUNTEA SUS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TATA AVEA O VORBA { LUMEA EPLINA ATAT DE FEMEI CAT SI DE BARBATI......... }A UN SFAT .....OMUL DE LANGA TINE TREBUIE SA TE MERITE SI SA IL MERITI !!!!!!!!!!!!!!!!!
garbo169404
Postat pe 14 Martie 2011 09:47
Ma regasesc foarte mult in povestea ta exact asta mi s-a intamplat si mie singura deosebire a fost ca la ei nu era vb de o casnicie ci de o viitoare casnicie, palcata am fost si eu 3 luni in italia ca ospatara avand in vedere ca lucrez in domeniul contabilitatii, cu toate astea toti suntem constransi sa facem anumite sacrificii, la intoarcerea mea l-am vazut schimbat parca era mai dragastos avea palnuri mari sa facem un copil mi-a luat chiar si inel cand colo..colac peste pupaza aflu ca el se impacase cu fosta si eu am fost ultima care a aflat...evident nu a vrut sa recunoasca si am pus punct cea mai buna decizie care am luat-o? A trecut ea peste? poi drept dovada sunt inca impreuna de multe ori devenim slabi in fata sentimentelor .... toata stima si respectul pentru ea daca a reusit sa treaca peste si isi continua relatia impreuna insemana ca e a naibi de buna relatia aia si asta spune totul.tu fericita n-aveai sa fii niciodata....mereu aveai teama ca ceea ce i-a facut ei iti va face si tie...asa ca nu ai pierdut nimic.O relatie cladita de la inceput pe minciuni si taraganari nu se va numii niciodata relatie ;) Ceea ce ar trebui sa inveti din toata experienta asta este ca niciodata sa nu te implici intr-o relatie care include 3 persoane ....povestile cu happy end sunt totusi mici la numar dar nici pe departe atat de happy.
Toata experienta asta nu are decat sa iti fie constructiva si tind sa cred ca tot ceea ce ni se intampla in viata se intampla cu un scop anume.
Mult succes in continuare !!!!!
shatzy09
Postat pe 14 Martie 2011 11:02
Privesc din punctul de vedere al ei femeii care a reusit sa lupte pentru ceea ce a crezut de la inceput. Sunt sigura ca acum are alaturi de ea un barbat spasit, care se simte vinovat - pe care poate sa-l manipuleze cum vrea - de altfel si amanta tot lucru acesta la facut. Iluzia iubirii in lipsuri si nevoi - toti ne nastem singuri si murim singuri - tot ce avem este acum si poate maine sa nu mai fie. Daca nu exista sentimente si atunci cand acestea inseamna un anumit grad de confort - de ce sa nu profitam si noi femeile casatorite ca in urma efortului depus sa avem un catelus acasa care sa ne dea ceea ce dorim. Bineinteles ca barbatul odata ce te-a inselat odata, oricand se poate intampla si a doua oara. Dar ce conteaza atata timp cat obtii ceea ce vrei de la el. Tot la tine se intoarce, tot pe tine te are; ce daca o face si cu alta. Se stie ca barbatul gandeste cu altceva decat cu creierul. Asa ca exista oricand posibilitatea ca - daca te saturi de el sa-l schimbi si tu asa cum a facut-o el. Ei bine, atunci sa vedem daca ar fi in stare sa lupte pentru casa, pentru confort si de ce nu pentru sotie? Nu e amuzant, judecand din punctul asta de vedere, o femeie casatorita are si ea anumite avantaje nu numai o amanta.
garbo171758
Postat pe 14 Martie 2011 11:54
Cred ca indiferent de motivele pentru care accepti la un moment dat sa devii amanta, ar trebui macar sa ai bunul simt si sa nu incerci sa destrami acea familie. Stii de la inceput in ce te bagi, asuma-ti rolul si limiteaza-te la el. Nu iti dori mai mult, nu calca cu bocancii in viata unei familii, nu lasa in urma oameni indurerati si nefericiti doar ca sa fii tu fericit. Fa in asa fel ca femeia aceea inselata sa nu afle, sa nu sufere. Tu esti intrusa, nu ea. Parerea mea ! Nu judec pe nimeni. Actionam fiecare in functie de inteligenta, de gradul de cultura, de educatie, de principii morale, de intensitatea sentimentelor, de hormoni, de soarta, de conjunctura... Trebuie sa stim sa fim intelepte, uneori o suferinta mica ne fereste de o suferinta mult mai mare.
morning
Postat pe 14 Martie 2011 12:20
758, daca tu preferi un animal de casa in locul unui barbat, ce sa spun...placerea ta

dar nu toate femeile isi doresc un puppy pe care sa-l dreseze si sa-l manipuleze. exista si femei care isi doresc alaturi un BARBAT, nu un caine de companie
michelle_
Postat pe 14 Martie 2011 12:24
morning, sa comentez? mai bine nu
si_totusi
Postat pe 14 Martie 2011 12:25
Zi minunata in bratele iubirii !
anisoaraf
Postat pe 14 Martie 2011 12:29
De la: si_totusi, la data 2011-03-14 12:25:51morning, sa comentez? mai bine nu


why not ? ar fi interesant !
morning
Postat pe 14 Martie 2011 12:31

pai, postarea aceasta a ta,ar trebui redenumita. ceva in genul"sfaturi pentru fraiere"
pai, cum? amanta strica casa? eu zic ca acea casa e stricata deja, daca nenea prefera alte floricele,e clar: sandramaua e pe chituci
apoi, povestea cu "asuma-ti rolul si limiteaza-te". care rol? femeia are viata ei si impune niste conditii. ca nenea le accepta sau nu, e fix alegerea lui. ce o intereseaza pe aia de nevasta?e nevasta ei?
nu intra cu bocancii in viata unei familii. i se deschide usa si e invitata de catre stapanul casei la masa si in pat . e alta treaba.

cea mai hazoasa invatatura, e cea care impune norme de comportament fata de nevasta adica, te culci cu barbat-sau dar cu mila si bagare de seama sa nu o superi
si_totusi
Postat pe 14 Martie 2011 12:50
dap, punct ochit, punct lovit

ma disteaza la culme cand vad ca toata lumea da vina pe amanta, ca strica aia familii fericite

da' nimeni nu zice nimic de barbat. adica ala ce este? un mameluc, o victima careia malefica amanta i-a spalat creierul, desi el era foarteeeee fericit cu legitima?

morning, maturizeaza-te, mami!
michelle_
Postat pe 14 Martie 2011 13:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CUM POT FI OAMENII FERICITI? 21 De la: snowflake 23 Septembrie 2009 00:57
oare ce numar de sutien am nevoie ? 50 De la: dor72 13 Martie 2011 13:59
Ce inseamna omul bun si omul rau? 7 De la: nuti_vio 17 Ianuarie 2011 10:50
ajutati femeile care se gandesc numai la sex 25 de ore din 24 34 De la: garbo013668 25 Iunie 2010 20:48
ciorba de perisoare 9 De la: Doara 25 Decembrie 2010 09:10
Setari Cookie-uri