O alta femeie in viata lor...eu!

As mai putea sa adaug doar faptul ca: dintre doua victime, tu si ea, marea victima e ea - "femeia puternica" la care s-a intors si care, probabil va fii suficient de "puternica" incat sa-l reprimeasca si dupa urmatoarea fuga de-acasa... Cred ca o asemenea "putere" nu ti-ai dori si nici o asemenea viata...
garbo192277
Postat pe 13 Martie 2011 18:51
Mai, mai...si erati asa simpatici amandoi....de ce va luati jucariile in colturi diferite?
Jago, alegori nume ti-ai ales...parca predestinat acestei discutii...
iar tu, dorulet, nu mai stii de gluma?...
In orice caz, a fi barbat tipic sau a fi femeie tipica.... cred ca e un alt topic pe care ati putea cu succes sa-l lansati...acolo sa vedeti discutii
matza_blanda
Postat pe 13 Martie 2011 19:07

CU CE SUNT EI MAI BUNI CA NOI ? NU barbatii din viata noastra sunt de vina ci NOI FEMEILE LE ACORDAM PREA MULTA ATENTIE ASTA MERITAM te-ai comlpacut si cu ce te-ai ales CU SUFERINTA
garbo105598
Postat pe 13 Martie 2011 19:11
De la: matza_blanda, la data 2011-03-13 19:07:01Mai, mai...si erati asa simpatici amandoi....de ce va luati jucariile in colturi diferite?
Jago, alegori nume ti-ai ales...parca predestinat acestei discutii...
iar tu, dorulet, nu mai stii de gluma?...
In orice caz, a fi barbat tipic sau a fi femeie tipica.... cred ca e un alt topic pe care ati putea cu succes sa-l lansati...acolo sa vedeti discutii


Nu dau curs .. si nici nu-mi place cand deranjez.
Cat despre luatul jucariilor ... doh .. as well - Nu se aplica - de-mi inchizi usa in nas .. intru pe geam.

Eu din pacate am un obicei prost .. respect dorintele celor din "anturaj"

Cius - si o seara buna !
Jago
Postat pe 13 Martie 2011 19:23
De la: matza_blanda, la data 2011-03-13 19:07:01Mai, mai...si erati asa simpatici amandoi....de ce va luati jucariile in colturi diferite?
Jago, alegori nume ti-ai ales...parca predestinat acestei discutii...
iar tu, dorulet, nu mai stii de gluma?...
In orice caz, a fi barbat tipic sau a fi femeie tipica.... cred ca e un alt topic pe care ati putea cu succes sa-l lansati...acolo sa vedeti discutii


bun, dar ce-nseamna barbat/femeie tipic/-a?... sunt gata sa pariez ca fiecare dintre noi are o reprezentare diferita asupra acestor notiuni... de unde si un nou topic ca un nou Turn Babel...;)
:))
eu_geminy
Postat pe 13 Martie 2011 19:26
De la: garbo105598, la data 2011-03-13 19:11:40
CU CE SUNT EI MAI BUNI CA NOI ? NU barbatii din viata noastra sunt de vina ci NOI FEMEILE LE ACORDAM PREA MULTA ATENTIE ASTA MERITAM te-ai comlpacut si cu ce te-ai ales CU SUFERINTA


pai cine te pune sa le acorzi "prea multa" atentie? desigur,e tot vina barbatilor si atentia asta excesiva... asta-i buna!...:))
eu_geminy
Postat pe 13 Martie 2011 19:29
ai dreaq berbatii astia...cum e ei porci si bagabonti...
michelle_
Postat pe 13 Martie 2011 19:34
Nu dau curs .. si nici nu-mi place cand deranjez........daca deranjai, nu cred ca ti se raspundea

Cat despre luatul jucariilor ... doh .. as well - Nu se aplica - de-mi inchizi usa in nas .. intru pe geam.


Cius - si o seara buna ![/quote].....cum zici tu....salutari de la Othello si Desdemona
matza_blanda
Postat pe 13 Martie 2011 19:37
De la: eu_geminy, la data 2011-03-13 19:26:52
De la: matza_blanda, la data 2011-03-13 19:07:01Mai, mai...si erati asa simpatici amandoi....de ce va luati jucariile in colturi diferite?
Jago, alegori nume ti-ai ales...parca predestinat acestei discutii...
iar tu, dorulet, nu mai stii de gluma?...
In orice caz, a fi barbat tipic sau a fi femeie tipica.... cred ca e un alt topic pe care ati putea cu succes sa-l lansati...acolo sa vedeti discutii


bun, dar ce-nseamna barbat/femeie tipic/-a?... sunt gata sa pariez ca fiecare dintre noi are o reprezentare diferita asupra acestor notiuni... de unde si un nou topic ca un nou Turn Babel...;)
:))



Ce zici? bagam un forum nou? pun pariu ca bate recordurile de audienta, dar si de ...injuraturi intre...Venus si Marte ( sau or fi focuri de artificii )
matza_blanda
Postat pe 13 Martie 2011 19:40
matza... topicul ar fi nou, dar ma tem ca discutiile ar fi aceleasi. nimic constructiv, doar aceleasi defulari si varsari de off-uri, care nu rezolva nimic. :D
:)))
eu_geminy
Postat pe 13 Martie 2011 19:45

Da...desertaciunea desertaciunilor...totul e desertaciune...ca-n semnatura matzei
tatoo
Postat pe 13 Martie 2011 19:58
De la: eu_geminy, la data 2011-03-13 19:45:08matza... topicul ar fi nou, dar ma tem ca discutiile ar fi aceleasi. nimic constructiv, doar aceleasi defulari si varsari de off-uri, care nu rezolva nimic. :D
:)))



Neeee.....era o gluma....ca nu-s Irinuca& Co...cu pisiceasca plecaciune, dom'le!
matza_blanda
Postat pe 13 Martie 2011 19:59
Nu, nu ai plictisit. M-ai emotionat. Imi trebuie timp ca sa-mi revin si sa pot raspunde...Dar pot?
Luna_in_capricorn
Postat pe 13 Martie 2011 20:12
De la: tatoo, la data 2011-03-13 19:58:33
Da...desertaciunea desertaciunilor...totul e desertaciune...ca-n semnatura matzei


Ma inclin in fata d-voastra!
matza_blanda
Postat pe 13 Martie 2011 20:16
te inteleg perfect si eu am patit-o m-am indragstit ptr prima oara cu adevarat iar dupa trei luni am aflat ca avea acasa o prietena insarcinata si totusi am continuat ptr ca ea insusi mi-a confirmat ca sau despartit dar totusi nu renuntase la el timp de un an sau petrecut multe de cate ori ne certam mergea inapoi la ea iar acum e insarcinata din nou si totusi jura ca ma iubeste pe mine
garbo059688
Postat pe 13 Martie 2011 20:33
fa-i si tu copii!!
ce? numa' aia sa-i faca?
eeeei,dracie...
iasomia
Postat pe 13 Martie 2011 20:37
draguta povestea ai grija pe viitor bafta
garbo174090
Postat pe 13 Martie 2011 20:37
688, vorbesti la fel cum scrii?
michelle_
Postat pe 13 Martie 2011 20:41
Draga mea....din pacate trecutul nu poate fi schimbat sub nici o forma.
Eu daca as fi in locul tau as pune punct si privi inainte.A FOST O GRESEALA TOTUL.Ti-ai pus o multime de intrebari tie insati si probabil altora.Te-ai gandit totusi vreodata sa mergi la un preot de manastire si sa ii povestesti toata istoria si sa il intrebi pe el ...."ce ar face daca ar fi in locul tau"?
L-ai rugat vreodata pe Bunul Dumnezeu sa iti scoata inainte pe adevarata ta jumatate.....acea persoana care sa te faca fericita pentru tot restul vietii, nu pt o ora, o zi, o luna, un an?
Roaga-te, iarta, uita si iubeste asa cum a iubit Isus omenirea....Ura NU ESTE O SOLUTIE....Vorbeste cu un parinte, citeste Biblia din scoarta in scoarta pt ca e cartea vietii.Acolo vei afla raspunsurile la toate intrebarile tale.Lasa pe Dumnezeu sa hotarasca pt tine.Pune-ti toata increderea in el pt ca numai el stie ce este cel mai bine pt tine ....urmeaza voia SA si calea SA...pt ca EL e ADEVARUL si CALEA si VIATA....Judeca-te pe tine inainte de a judeca pe altii si....judeca-te cu mare severitate.Imagineaza-ti ca ai fi cealalta femeie.Barbatii sunt tampiti si egoisti.Femeia este cea care are menirea de a proteja si aduce viata.
Iarta-ma te rog daca am scris prostii...nu am dreptul sa judec insa vreau, in felul meu sa fii puternica, optimista si in final invingatoare....sa invingi RAUL si sa mergi pe calea BINELUI.Ai grija de tine si de sufletul tau.Inchina-ti viata DOMNULUI si nu necuratului...Pupici
corina_vs1
Postat pe 13 Martie 2011 20:46
crilore
Postat pe 13 Martie 2011 20:53
da' chiar! du-te la manastire, ca Ofelia desculta!

muriti daca nu bagati biserica, preotii si pe sfantu'asteapta, este?
michelle_
Postat pe 13 Martie 2011 20:59
Amin -

Jago
Postat pe 13 Martie 2011 21:02
Jago esti ardelean,ungur?
vuvuzela
Postat pe 13 Martie 2011 21:05
De la: vuvuzela, la data 2011-03-13 21:05:18Jago esti ardelean,ungur?


Grec la origini .. :)) Bucurestean cu permis de dunarean in fapt :)

Roman printre altele.
Jago
Postat pe 13 Martie 2011 21:07
kalispera, aghapi mou
michelle_
Postat pe 13 Martie 2011 21:12
kalispera .. si deja m-am rusinat :)

Ti canis lore ? ( scuze scrierea )
Jago
Postat pe 13 Martie 2011 21:16
buna seara Rela sau M.depinde cum iti place.pe unde ai fost plecata?ne bucuram de venirea ta precum vestea ce o asteptam de pasti.vrem lucruri frumoase,oameni intelegatori,fara ironii si mustrari existentiale.azi s-au sfintit icoanele stiai?de ce numai sarbatorile trebuie sa ne faca mai buni de complezenta?cu bune si cu rele viata este frumoasa.depinde in ce culori o vede fiecare!o seara placuta sa ai!
vuvuzela
Postat pe 13 Martie 2011 21:20
poli kala ,Jago
vuvuzela
Postat pe 13 Martie 2011 21:22
kala, kala...

buna seara, vuvu...

nu ma fa sa ma repet, ca tin la stil: is agnostica! deci habar nu am ce se sfinteste azi. iar sarbatorile in care toata lumea sa preface ca e mai buna, chiar ma lasa rece
michelle_
Postat pe 13 Martie 2011 21:23
vai mi s-a ..... forumu :) sau se intampla ceva mi se amesteca posturile :)

Jago
Postat pe 13 Martie 2011 21:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
platiti vaccinul de 12 luni? 1 De la: kidz007899_NADIA 12 Februarie 2011 15:44
Hai sa va mai dau un subiect nou de analizat: poate exista intre un barbat si o femeie numai o relatie simpla de prietenie? Daca "da" pentru cit timp iar daca"nu" , de ce? 111 De la: crina_iuli 14 Ianuarie 2010 18:26
Cum ne dam seama daca suntem iubete sau nu!!! 27 De la: tutankhamon 25 Octombrie 2009 00:21
Gradinita Constanta 1 De la: garbo248877 9 Aprilie 2013 21:05
ce imi place pe garbo 3 De la: caasandra 8 Iunie 2010 06:39
Setari Cookie-uri