O alta femeie in viata lor...eu!

De la: me_reloaded, la data 2011-03-10 22:22:06

freyo, io-s agnostica, maica...remember? apropos...de ce suntem in post? ce sarbatoare mai vine?

alegro, good point...nu ca nauca, ci cu finete nu ca io as stii despre ce vorbesc
POSTUL PASTELUI!!!40 de zile...In 24 aprilie :Invierea Domnului!!SI LA ORTODOXI SI LA CATOLICI!! Asa ar trebui sa fie mereu!Preotii astia...
elisabeta_boia
Postat pe 13 Martie 2011 09:18
Buna , nu esti tu vinovata , atunci cand iubesti sincer , singurul care a pierdut cel mai mult este el .
Un om slab , las , indecis si materialist . Nu te-a iubit pe tine ci ceea ce ii ofereai tu , cand nu ai mai avut ce s-a reprofilat .
tanasescu_alina
Postat pe 13 Martie 2011 09:20
coane, sa-ti fac un rezumat.

el insurat. ea nu. se indragostesc. el spune ca l-a atins filoxera si moare de dragoste pentru ea. urmeaza hotararea lui de a divorta. luat de amocul dragostei, uita sa-i spuna fetei ca pleaca de acasa pentru ca avea de platit niste datorii. o daravera. mai nimic;o casa
asa. nenea alege sa plece tocmai cand nevasta-sa era la priveghi la tatal sau. elegant, nu?


bun. vine la tipa si toate bune si frumoase pana se termina banii- banii ei si a parintilor ei
de aici incepe distractia. nenea incepe brusc sa aiba mustrari de constiinta. in ziua cand avea infatisare la tribunal cu fosta, ajunge la concluzia ca se reintoarce la ce a parasit. ca de, tipa platise datoriile si iar era nenea pe val. iubaret si om de casa

dupa un timp, fata noastra, alege sa-i dea telefon. nenea, elegant, cum il stim, ii spune ca el nu poate sa-i dea telefoane ca apar pe factura. da, au discutat linistit si de la om la om . mai bine zis, de la om la femeie ce, mai. suferea musiu,tare
si_totusi
Postat pe 13 Martie 2011 09:20
mamy, da' poate cand l-a atins filoxera era inca verde, s-a lasat si el stors ca strugurele. acuma daca vreju' e pe uscate, e suficienta si o discutie ca intre doi maturi..:P
:))))
eu_geminy
Postat pe 13 Martie 2011 09:27
De la: betty37, la data 2011-03-13 09:18:47
De la: me_reloaded, la data 2011-03-10 22:22:06

freyo, io-s agnostica, maica...remember? apropos...de ce suntem in post? ce sarbatoare mai vine?

alegro, good point...nu ca nauca, ci cu finete nu ca io as stii despre ce vorbesc
POSTUL PASTELUI!!!40 de zile...In 24 aprilie :Invierea Domnului!!SI LA ORTODOXI SI LA CATOLICI!! Asa ar trebui sa fie mereu!Preotii astia...


....
biank_85
Postat pe 13 Martie 2011 09:29
sincer,eu iti multumesc pt rezumat.dar tot nu pot sa critic.ma doare insa....se putea intmpla oricui.... intre bine si rau noi alegem...
vuvuzela
Postat pe 13 Martie 2011 09:30
stai mai, ca verde a fost, verde a ramas. toata trebusoara aiasta se intinde cam pe un an. sa nu crezi ca a durat pana s-a copt via si apoi, el stoarce din cate vad. brava lui daca are pe cine.
si_totusi
Postat pe 13 Martie 2011 09:31
da' chiar... de ce nu putem rade si de aia dusi cu presu'?!...:)))
eu_geminy
Postat pe 13 Martie 2011 09:32
draga sotie....nu vrei sa te si imprietenesti cu amanta eventual....s discutati despre pozitiile lui preferate? ma bucur k esti atat de destepta incat te privezi de sansa de a gasi un barbat care s te iubeasca si de a-ti intemeia o familie in adev sens al cuv.....esti un adevarat exemplu...
biank_85
Postat pe 13 Martie 2011 09:36
he, he! am mai citit noi pe aici cum sotia nu stia cu ce sa o mai omeneasca pe amanta. ii facea clatite, ii pregatea micul dejun....prietenie la catarama
si_totusi
Postat pe 13 Martie 2011 09:43
Lui "zambil" & comp. :Stiti care-i culmea infidelitatii ? Sa-ti inseli amanta cu sotia.N-am spus-o eu.Asta tine loc de toate variantele si da multe explicatii.
Johann
Postat pe 13 Martie 2011 09:44
nici o fapta buna nu ramine nepedepsita,asteaptate la cei mai bun de la viata.p.s. ceea ce ai facut tu familiei aceea cu prisosinta o sa ti se-ntimple.... mai devreme sau mai tirziu,nimic nu-i inti,mplator pe lume...
garbo182350
Postat pe 13 Martie 2011 09:45
ai primit ce ai vrut si suporti consecintele faptelor tale nu ai dreptul sa-ti cladesti fericirea pe nefericirea altei femei sa nu crezi ca era asa proasta cum crezi tu cea proasta ai fost tu
garbo055761
Postat pe 13 Martie 2011 09:52
De la: gabi1981, la data 2011-03-10 20:06:33eu?sunt sigura ca nu sunt si nu voi fii singura care trece prin asa ceva, insa cd ni se intampla noua, privind din interior, avem impresia ce e cel mai grav caz....
pana la urma , eu sunt vinovata pt tot ce trag acum.trebuia sa ma retrag la tp, aveam inca timp, dar ce puteam cere unei inimi singure de atata tp in fata unui baiat minunat, parca scos din acatistele mele catre SF,ANTON pe care le-am dat marti de marti , ani la rand???

am facut gresala sa staruiesc intr-o relatie cu un barbat insurat, un baiat de 27 de ani la vremea aia, de seama cu mine. el era casatorit de 2 ani insa traia cu ea in casa de 10.dupa 3 sapt de rel , vazand ca nu reprez doar o simpla aventura s-a speriat si mi-a zis adevarul in ideea ca ma voi retrage.nu am facut-o si m-am implicat mai mult ,ajungand sa-l iubesc.mi-a alimentat iubirea insa nu mereu; am avut suisuri si coborasuri, insa atunci cd imi dadea aripi o facea intr-un mod minunat, faceam planuri de viitor.simteam ca sunt altceva decat o simpla aventura , nu ma facea sa ma simt vinovata pt ce faceam, eu care in alte ocazii condamnam si aratam cu degetul asemenea relatii, cresterea si educatia mea nu-mi permitea sa fac asa ceva, si totusi am facut-o.dumnezeu stie de cate ori am incercat sa ne rupem unul de altul, ne-am dat seama ca nu e bn pt nici unul din noi.EA nu stia nimik de mine, nici nu banuia, pt ca el era un bun actor acasa, insa eu cred ca orice femeie pe lumea asta , oricat de simpla si ``prostuta`` ar fii, simte cd sotul, iubitul o inseala.A fost primul si singurul barbat din viata mea, l-am iubit si il iubesc intr-un mod obsesiv, bolnavicios,irational.am contiuat aceasta relatie pret de 1 an jumate, relatie care m-a facut sa pierd multe , de la lucruri materiale pana la prieteni, serviciu, aproape si iubirea familiei(care nu stia adevarul despre situatia lui).odata cu pierderea serviciului, am profitat de o sansa care mi sa- oferit si am plecat in italia, la munca.nu stiam ce voi gasi akolo, nu stiam daca mai vreau sa ma intorc.pur si simplu am plecat, nu am privit in urma.trebuia sa ma rup de aici si de el, si am plecat.era o ocazie buna sa imi redresez financiar familia.eu, fata tatei si a mamei , care nu plecasem niciodata de acasa decat in tabere, plecam acum la munca in italia....absolventa de drept, mandria familiei, plecam sa muncesc menajera in italia....ironic, nu??
Si am plecat.6 luni. 6 luni in care speram sa ma refac din toate pct de vedere, insa pt mine cel mai mult conta vindecarea de el.realizasem de acum ca nu imi aduce nimic bun, pe nici un plan, relatia asta mizera.Insa, rugandu-ma la Dzeu sa ma lumineze si sa ma linisteasca ,el m-a cautat in continuare, realizase ca m-a pierdut si si-a dat seama ca ma iubeste.nu-mi zise-se pana atunci aceste cuvinte, iar acum mi le spunea obsesiv.nu am avut puterea sa-i rezist, il iubeam.insa maturizata in acest tp cat pt o viata, i-am zis ca nu mai accept jumatati de masura, ori cu mine ori deloc.si s-a hotarat. A ZIS CA VREA CU MINE.poti sa-ti imaginezi ce am simtit atunci??era venit de la dumnezeu, era soarta mea, asa vedeam lucrurile.mai aveam o luna pana sa ma intorc, i-am pus conditia sa demareze divortul, sa se mute de acasa , sa vb cu fam lui, totul corect de data asta.si a facut-o!surprinzator, a avut sustinerea familiei, lucru care l-a ajutat in lipsa mea, a demarat divortul, s-a mutat de acasa la sora lui, incepuse sa viziteze pe ai mei, ei se mai induplecase in privinta lui, era ALT OM. Insa i-am atras atentia ca nici un mom sa nu ia aceasta decizie luand in calcul ca eu, chipurile , as veni acasa cu sacul de bani, banii castigati ii trimiteam familiei, pt a-mi rezolva problemele lasate de mine acasa-datorii.si m-am intors...........ce sa zic?fericirea pe care am asteptat-o era in fata mea.ne-am promis amandoi ca lasam in urma fara regrete si fara reprosuri ulterioare totul, o luam de la 0, ne luptam pt noi, era noua noastra sansa.Insa ne pacaleam singuri, asa s-a dovedit a fii pana la urma.3 luni au fost cele mai fericite din viata mea.s-a mutat la mn, (eu stateam cu ai mei, niste oameni extraordinari)am cumparat mobila , am facut planuri, am mers in vizite la cunoscutii mei cat si la fam lui, surprinzator toti ma acceptau, am fost primita extraordinar de bn atat eu cat si familia mea, nimeni nu m-a condamnat pt ce se intamplase.Cu ai mei am vb, le-am zis adev despre sit lui, au acceptat, nu era o pb ca fata lor traise cu un barb insurat, atata tp cat acum ne dadusem seama ca treb sa facem lucrurile corect. Mama m-a intrebat doar daca am constiinta curata vis a vis de sotia lui, i-am rasp DA, nu aveam nici o vina pt alegerea lui, eu m-am retras 6 luni, el a ales la sfarsit.D-zeu mi-e martor!dupa fix 3 luni urma infatisarea la divort.m-am temut de ea, cred ca si el...a coincis cu o perioada proasta dpdv financiar(banii stransi de mama pt mine se terminasera, acum traiam amandoi din salariile noastre relativ medii spre mici.pana in acest mom nu contribuisem nici unul la nici o cheltuiala in casa, tot ce am cheltuit a fost pt noi, pt sarbatori si toate cele..nu a fost o pb, insa usor usor am intrat in acest impas banesc care, cu putina chibzuinta trecea...avusesem discutii despre acest aspect, ne intrebam cum de nu ne ajung banii cand noi nici macar nu dam bani in casa?nu stiu nici in clipa de fata........mi-a spus ca nici cd era acasa si platea rata la banca pt un credit ipotecar nu a fost in situatia asta, era terminat. eu la fel, nu reausem sa imi dau seama dc am ajuns ca disc si pb noastre sa plece de la bani???era ironic totul!de la bani??era ultimul motiv............stand de vb, in seara dinainte de infatisarea la tribunal, am vb deschis de multe lucruri, i-am explicat ca e normal ca o familie sa mai intampine prob, greutati, dar ca nu sunt de netrecut, sa aiba rabdare ........si bineinteles ca in capull lui a inceput sa compare, sa vada situatia cu alti ochi, din pacate in defavoarea noastra.discutia a ramas undeva suspendata...a 2 a zi trebuia sa fie sfarsitul lor......A fost inceputul lor! din nou!dupa ce a iesit de acolo mi-a dat sms....SMS??!! ca merge sa vb putin cu ea, sa nu ma supar. Am stiu ca se rupe totul!Am simtit! Eu am ajuns seara acasa de la serviciu, el era deja acasa.ii trageam cuvintele cu clestele, nu reausem sa comunic cu el, intr-un final l-am intrebat:"Vrei sa te intorci si ea te primeste? -Da! a fost rasp lui. In hohote de plans am avut cea mai frumoasa si sincera discutie in doi ani de zile, mi-a zis ca nu a reusit sa se regaseasca in cadrul noii familii, ca face eforturi mult prea mari pt puterea lui sa reusim impreuna dar ca nu se regaseste!ca se gandeste mereu ca a lasat o casa in care el a bagat bani, ca a renuntat la viata lui, asa cum era ea, nefericita din anumite pct de vedere, insa fara lipsuri materiale, fara eforturi sa se schimbe, ca era acceptat asa cum era si ca ea, l-a iertat si l-a inteles de ca fugit asa.el asta facuse!invocase datorii prea mari alaturi de ea odata cu cumpararea casei, datorii care il opreau din a-si trai viata si a fii fericit si ii spuse-se ca el vrea sa-si traiasca viata si alte vorbe de genul.si a plecat in cond in care ea , in acea zi era la priveghiul tatalui ei, el si-a luat bagajele si a plecat de acasa, lasand-o singura, indurerata, cu o rata f mare la banca, cu alte datorii destul de insemnate. a fugit de toate aceste raspunderi, obligatii!si eu aflam abia acum!iar ea il primea inapoi!ce puteam sa fac eu acum? nimic.l-am intrebat doar daca asta vrea cu adevarat, mi-a zis ca ne-am grabit, ca nu asa trebuia sa decurga lucrurile, nu asa trebuia sa terminam.............mentionez ca divortul era inca in picioare , se fixase urmatorul term peste o luna, ultimul.pana atunci treb ca el sa plateasca anumite taxe si cheltuieli una peste alta in jur de 1000 ron.asta iar il omora..........si am decis ca oricum, iubire cu forta nu mergea, eu il simteam deseori ca avea mom de ratacire cand sunt sigura ca se gandea la ce a lasat in urma.nu suportam sa-l vad asa, si mai ales ca si el voia.A doua zi era mutat din nou acasa la el, cu tot cu bagaje.nu mai conteaza acum reactiile familiilor , nu au contat deloc, conta doar ca el e bn acum, ca el gasise dupa 3 luni o sotie puternica, dornica sa-l primeasca inapoi, o sotie care a platit toate datoriile in acest timp, care nu a cedat si nu s-a dat batuta dupa abandonul lui, o femeie puternica dar atat de slaba in acelasi timp. Nu am "tras" de el nici o clipa, am stiu ca asta vrea de fapt si mi-a recunoscut (desi f orgolios, am apreciat ca mi-a recunoscut acest lucru)ca este un las, un egoist care nu se gandeste decat la binele lui si atat.iar acum binele lui era sa se duca inapoi, pe un teren nou nout, unde chipurile s-a sters totul cu buretele si unde o poate lua de la 0.Am ramas interzisa, muta, blocata!i-am urat sa fie bine, sa fi fericit de data asta, i-am zis sa nu uite niciodata cat de mult il iubesc si l-am iubit si ca am facut tot ce am stiut eu mai bn sa-l fac fericit. nu reusisem, desi ne promisesem amandoi asta.nu am mai vb o luna de zile , pana aseara cd i-am dat un sms.era la serviciu si am vb insa cu conditia sa-l sun eu, pt ca daca el suna apare nr meu pe factura si nici sms nu poate da ca apar si alea pe factura.l-am sunat. si am vb pret de 4 ore.calmi, linistiti, incordati si emotionati initial, apoi relaxati , ca odinioara.m-a intrebat daca sunt suparata pe el.nu, i-am zis.........nu sunt .stiu ca in aceste 3 luni era un om schimbat, stiu ca m-a iubit-insa nu suficient-stiu ca aincercat peste puterile lui sa fie bn....nu a fost sa fie.......nu sunt suparat pe el.pe mine insa da...el nu are vina , si chiar daca o are, infima................stiu ca a avut bunavointa.mi-a zis, a nu stiu cata oara ca eram singura femeie care reusea sa-l schimbe si pt care ar fii acceptat sa se schimbe insa nu am avut timpul de partea noastra........ca ne-am grabit, dar ca nu regreta nimik din tot ce a fost, ca i-am adus fericire, pasiune, iubire si adrenalina in viata, ca alaturi de mine se simtea implinit, dar ca odata mutati impreuna s-au schimbat lucrurile, noi nu ne cunosteam atat de bn, ca oameni.i-am recunoscut ca nici eu nu ma regaseam 100%in relataia asta, si am recunoscut amandoi ca initial vedeam altfel cum va fii intre noi, dar nu a fost asa, cazusem intr-o monotonie din pacate , motiv pt care el era nefericit acasa la el.aveam pb cu banii-de-asta plecase de acolo, practic el daduse peste lucrurile de care fugise.deseori i-am zis ca oricat de diferita as fii eu fata de ce a avut, e normal sa ne lovim si de lucruri comune, previzibile, monotone, in orice cuplu se intampla asa ceva.Sa-l invinovatesc pe el??ce as rezolva? nimic.pe ea??NICIODATA.pe mine?poate , dar doar pt ca am iubit irational. si am mai gresit cu ceva si mi-a zis-il sufocam cu grija si atentia si iubirea mea.el avea nevoi sa se convinga ca este iubit si nu-l deranja dragostea si grija mea pt el.cand a devenit sigur de iubirea mea pt el si a hotarat sa faca pasul in favoarea noastra, iubirea mea il sufoca.se simtea in lesa, urmarit,incorsetat.i-am explicat deseori, la rugamintile lui de a avea incredere in el, ca daca mi-a tradat increderea odata , de 2 ori, si a facut-o de f multe ori in acest 2 ani, greu mai cred apoi in cineva.iar el era atat de schimbat cd m-am intors incat nu-mi venea sa cred, era ceva ce era greu de crezut venind din partea lui...lipsa increderii mele in el -justificata- il facea sa se simta asa.am crezut ca pot trece peste tot ce mi-a facut in astia 2 ani, peste toate amintirile urate, minciuni, promisiuni false.nu am putut.cum nu puteam sa traiesc niciodata in umbra altei femei.Umbra ei avea sa ma urmareasca mult timp sau poate pt todeauna.nu puteam trai asa, devenea un cosmar pt amandoi.
Eu acum sunt binisor, incerc sa constientizez realitatea, sa ma incurajez, sa fac fata deziluziei.atat mi-a ramas.insa eu ma intreb-poate cu singura urma de rautate sau razbunare , nu stiu, existenta in sufletul meu-EA oare va putea trece peste ce s-a intamplat?vor putea ei fii fericiti de la capat , ca si cum eu nu am existat?va avea ea puterea-desi s-a dovedit a fii f slaba acceptandu-l -sa uite acest episod din viata lor, existenta mea, abandonul lui in clipele cd ea isi plangea tatal, sarbatorile acelea, verigheta pe care el nu o mai are pt ca a vandut-o pt a-si lua cauciucuri,faptul ca el , din prima sapt m-a infiintat acasa la parintii lui, in familia lui, unde era locul ei odinioara??NU ! NICIODATA! cum eu nu am putut trece peste lururi mult mai minore in comparatie cu suferintele ei, nici EA nu va putea.Am satisfactia ca nu voi fii uitata niciodata, de el nici atat, dar nici de EA! imi pare rau pt ea, inteleg acum prin ce trece si a trecut, insa furia femeii abandonate nu a lasat in mine dorinta de razbunare ci doar aceasta satisfactie diabolica.Sper , ca odata vindecata total, sa nu mai simt nici macar asta, stiu ca nu e corect, insa acum e tot ce pot face.............


imi cer scz daca am plictisit sau deranjat!


Doamna Gabi,

Sunt convinsa ca nu veti fi uitata,si ca nu ii veti uita.Presupun ca este greu sa rezisti sentimentelor care o iau inaintea ratiunii,credeti insa ca ati procedat corect fata de femeia aceea stiind ca este casatorit?Este foarte greu sa fii corect cu ceilalti cand crezi ca ti se cuvine sa fii fericita.Cu ea ati stat de vorba?
garbo068041
Postat pe 13 Martie 2011 09:52
De la: garbo055761, la data 2011-03-13 09:52:34ai primit ce ai vrut si suporti consecintele faptelor tale nu ai dreptul sa-ti cladesti fericirea pe nefericirea altei femei sa nu crezi ca era asa proasta cum crezi tu cea proasta ai fost tu
raspuns ptr gabi1981
garbo055761
Postat pe 13 Martie 2011 09:56

Doamna Gabi,

Sunt convinsa ca nu veti fi uitata,si ca nu ii veti uita.Presupun ca este greu sa rezisti sentimentelor care o iau inaintea ratiunii,credeti insa ca ati procedat corect fata de femeia aceea stiind ca este casatorit?Este foarte greu sa fii corect cu ceilalti cand crezi ca ti se cuvine sa fii fericita.Cu ea ati stat de vorba? [/quote]

poate s stea de vb acuma k e pe forum cica.. cum am scris mai sus s vb despre preferintele lui sexuale ....
biank_85
Postat pe 13 Martie 2011 09:57
Imi pare rau pentru tine, insa viata este facuta cu bune si rele si unora ne este dat sa nu ocolim raul. Sunt convinsa ca ai sa poti trece peste........., dar nu uita! Speranta nu moare niciodata iar Dumnezeu stie ce are de gand cu noi.
Nimeni nu-i in masura sa ne judece....asta o stim cu totii, doar pareri ce pot fi impartasite de noi FIINTE UMANE. Timpul este cel care te vindeca insa, si cu bunavointa ta, altfel nu poti scapa de gandurile tale.
Incepe o noua viata, alaturi de tot ce e frumos pe lume, acceptati greseala asa cum si eu am reusit (povestea mea - putin diferita de a ta insa, tot despre un barbat ce nu a avut puterea si taria sa spuna .......A FOST O AVENTURA, consider ca am iubit UN MONSTRU, nu UN OM). viata merita traita, chiar daca uneori gresim ....ce i drept ,e omenesc sa gresesti.
Fruntea sus si grija pe viitor.









garbo166472
Postat pe 13 Martie 2011 10:03
Ptr.BIAnk 85 :A intrebat "Ce post?" iar eu i-am raspuns,chiar daca nu avea legatura cu topicul...Eu sunt saritoare! Hai ca esti o dulce,acum ai inteles!Te pup!
elisabeta_boia
Postat pe 13 Martie 2011 10:03
De la: betty37, la data 2011-03-13 10:03:47Ptr.BIAnk 85 :A intrebat "Ce post?" iar eu i-am raspuns,chiar daca nu avea legatura cu topicul...Eu sunt saritoare! Hai ca esti o dulce,acum ai inteles!Te pup!



am inteles sml-tongue0023: ......
biank_85
Postat pe 13 Martie 2011 10:10
povesti similare, cu punct si virgula, cu situatii identice si cu acelasi rezultat... femeia indragostita, abandonata, inselata, cu inima franta in milioane de bucati, care pierde TOT din cauza lui... un barbat banal, insurat dar care intotdeauna la sfarsit cade in picioare, cu inima si familia intregi, neafectate... pacat ca noi femeile nu putem iubi asa cum o fac ei-barbatii- cu ratiunea... pacat de noi ca ne lasam inselate de cuvinte frumoase si nu vedem adevarata fata a situatiei decat cand e foarte tarziu...
deliadorca
Postat pe 13 Martie 2011 10:20
Delio...zici tu..."cu familia intreaga,neafectata"????
io pot sa nu cred asta???
si pot sa cred ca de fapt aia nu e familie ci doar...."solutie de compromis"?????
eladaela
Postat pe 13 Martie 2011 10:22
De la: deliadorca, la data 2011-03-13 10:20:14povesti similare, cu punct si virgula, cu situatii identice si cu acelasi rezultat... femeia indragostita, abandonata, inselata, cu inima franta in milioane de bucati, care pierde TOT din cauza lui... un barbat banal, insurat dar care intotdeauna la sfarsit cade in picioare, cu inima si familia intregi, neafectate... pacat ca noi femeile nu putem iubi asa cum o fac ei-barbatii- cu ratiunea... pacat de noi ca ne lasam inselate de cuvinte frumoase si nu vedem adevarata fata a situatiei decat cand e foarte tarziu...


nu generaliza....nu toate suntem asa tantaloaice... cum nici toti barbatii nenorociti....da stii vb aia k si prostia se plateste
biank_85
Postat pe 13 Martie 2011 10:26
Delia... roata intotdeauna se intoarce.... singura problema este ca barbatii uita dupa ce au iubit .... femeia nu uita. Un barbat azi o iubeste pe una ... apoi se intoarce la nevasta.... apoi iar la una ... apoi iar la nevasta.... Problema e la nevasta.... daca poate sa uite sa nu.
cricat
Postat pe 13 Martie 2011 10:27
Credeti ca are vreo sansa o relatie la distanta? crede-ti ca daca cele doua persoane isi jura iubire,fidelitate nu se inseala? vi s-a intamplat sa traiti o relatie mai mult decat fizica?sa-ti patrunda atat de adanc in suflet,sa o simti,sa-i simti schimbarea de atitudine cand e cu altul?e ciudat dar incredibil.doar prin acest feeling iti poti da seama ca esti inselat.modul transmisibil al mintii,al gandului,visul in sine. sa o visezi ca e cu altul,apoi sa o intrebi si sa-ti raspunda ca nu,iar dupa ceva timp sa-ti spuna , "da ,am pe cineva".sunt unii oameni care se implica atat de profund in relatia de iubire incat traiesc dincolo de trup.
zenit
Postat pe 13 Martie 2011 10:28
Evaluam oamenii pe masura intereselor pe care le avem. - Vointa: verb care se conjuga la prezent. - Cand cunosc un om, unii incearca sa-i afle calcaiul, altii caracterul. - Cand spune: De maine am sa fac sa nu-l crezi. Sa te indoiesti chiar cand declara: De azi incepand. - Una e sa crezi in ceea ce nu exista si cu totul altceva sa pui la indoiala ceea ce este evident. - Cautam aprobarea celorlalti chiar si atunci cand dispretuim parerea lor. - Capacitatea de evaluare corecta a oamenilor la prima vedere se dezvolta prin exercitiu, dar cati persevereaza in acest sens? - Ce este OMUL? O lumina in marea de intuneric, o stea. Si sunt atatea stele care exista, dar nu se vad! - Mai degraba vedem ce avem in cap decat ceea ce este in fata ochilor. - Numai o mare nenorocire ne poate arata cat de marunte sunt nemultumirile insuportabile - A judeca omul nimic mai usor; a-l cunoaste infinit mai greu. - Adesea ii ajutam pe altii numai ca sa ne convingem ce buni si ce puternici suntem noi. - Pierdut timpul: ma declar nul. - Dati-i unui om privilegiul de a decide in nunele altora, daca vreti sa-l cunoasteti cu adevarat. - Un strop de nebunie e ca sarea in bucate. - Cel mai lung drum este spre tine insuti. - Uneori, numai in gluma se pot spune lucruri serioase. - Am auzit de atatea ori oameni vaicarindu-se; Ce sa ma fac cu tine, dar niciodata: Ce sa ma fac cu mine. - Omul lipsit de umor este mai neajutorat decat pasarea fara aripi. - Nimeni nu e atat de marunt incat sa nu sufere cand e umilit. - La izvoare, fluviile nu se deosebesc de firavele parauri; tot astfel oameni, la nastere, nu au inscrisa atitudinea morala la care se vor ridica. - Uneori tacerea are un ecou mai puternic decat strigatul de durere. - Naivitate: sa crezi ca oamenii te apreciaza pentru ceea ce esti, nu pentru ceea ce pari a fi. - Maturitatea nu ti-o dau anii, ci experientele cruciale prin care ai trecut. - Constientizarea riscului diferentiaza curajul de nesabuinta. - Sunt rai oamenii care fac eforturi sa fie buni. - Cine stie multe, nu le stie pe toate.
garbo166472
Postat pe 13 Martie 2011 10:30
bianko....sti vorba aia cu piatra????
eladaela
Postat pe 13 Martie 2011 10:35
De la: cricat, la data 2011-03-13 10:27:11Delia... roata intotdeauna se intoarce.... singura problema este ca barbatii uita dupa ce au iubit .... femeia nu uita. Un barbat azi o iubeste pe una ... apoi se intoarce la nevasta.... apoi iar la una ... apoi iar la nevasta.... Problema e la nevasta.... daca poate sa uite sa nu.


ba sigur k poate uita si femeia ce parere iti faci.....faza cu -femeile sunt mai sensibile- mi se pare o tampenie...unele sunt proaste ..asta e alta treaba ...."Un barbat azi o iubeste pe una ... apoi se intoarce la nevasta.... apoi iar la una ... apoi iar la nevasta" nu-i asa? de parca e litera de lege si femeia tre s suporte.....k de asa-s barbatii...hmmm sa-l ieeert sa nu-l iert.....ai mai ce Dumnezeu...si femeia poate s insele la greu numai k suntem mai smechere iar barbatul nu ne prinde k nu prea este atent la detalii....asta e toata faza...
biank_85
Postat pe 13 Martie 2011 10:46
ce vrei tu sa afli? ... Zenit.... Da! unele relatii la distanta ... rezista... daca nu ceri prea mult. Juramintele sunt respectate de oamenii de cuvant. Si da ... atunci cand iubesti ii stii si rasuflarea si stii daca exista alta persoana implicata. Atunci cand esti cu gandul in alta parte nu vezi barna nici cand te loveste peste ochi.
cricat
Postat pe 13 Martie 2011 10:46
Nu esti singura in aceasta situatie ....multe dintre noi am trecut prin asa ceva...in calitate de sotii sau de amante ...... .
Unele recunosc , altele nu .
Inima asta bat-o vina.....
Ne gasim scuze pentru iubirea noastra vinovata sau nu ......
Ar trebui sa ne punem problema inainte de a ne avanta in astfel de relatii.
Este greu in calitate de sotie sa sti ce actor ai langa tine ...dar in calitate de amanta.... clar ca sti cine este el.
Uita-l pe individ ....nu merita grija si atentia ta. Iar pentru ea sa te rogi bunului Dumnezeu sa te ierte este o victima si ea.
Inchide acest capitol din viata ta si mergi mai departe.

garbo075550
Postat pe 13 Martie 2011 10:47
De la: eladaela, la data 2011-03-13 10:35:08bianko....sti vorba aia cu piatra????


adu-mi tu aminte
biank_85
Postat pe 13 Martie 2011 10:48

Recomandari

Setari Cookie-uri