O alta femeie in viata lor...eu!

Aprecierile si comentariile se fac in functie de statutul social si familial al fiecarei persoane in parte. In multe cupluri problemele depasite impreuna consolideaza relatia, dar depinde de fiecare cum stie sa abordeze o problema, un conflict, un obstacol.
anisoaraf
Postat pe 1 Aprilie 2011 20:59
...cauta.ti pe altcineva....de uitat n.o sa.l uiti....dar daca gasesti pe cineva de nadejde,candva ai sa zambesti,.la amintirea celor petrecute....Nevastaaaaa....iarta.....Si eu am iertat....dar acum cel mai mult contez eu si baietii mei....El sa se gandeasca la cine vrea....cand sta tacut in dormitor!!!!
garbo028998
Postat pe 3 Aprilie 2011 10:48
De la: garbo028998, la data 2011-04-03 10:48:25...cauta.ti pe altcineva....de uitat n.o sa.l uiti....dar daca gasesti pe cineva de nadejde,candva ai sa zambesti,.la amintirea celor petrecute....Nevastaaaaa....iarta.....Si eu am iertat....dar acum cel mai mult contez eu si baietii mei....El sa se gandeasca la cine vrea....cand sta tacut in dormitor!!!!



deci practic ti se rupe!!
cocacola31
Postat pe 3 Aprilie 2011 10:59
nu stiu de unde a reiesit ca el nu e vinovat. NORMAAAL ca este vinovat asa cum sunt si eu si ea,. nu arunc vina doar in spatele ei, caci ar insemna sa o supraestimez. ideea este ca desi se intampla si din astea, se poate repara totul daca simti ca asta trebuie sa faci si mai ales daca poti. caci multe femei nu pot, eu am putut doar pentru ca asta e firea mea, prea indragostita si blanda, iertatoare. si stiu ca de multe ori astea sunt defecte, dar asta sunt eu! poate nu mi-o iau in freza si a 2 a oara caci nu as mai incerca sa repar nimic.
oare sunt singura care si-a acceptat barbatul dupa o aventura? care a sperat si a crezut in a 2 a sansa?
gavroche
Postat pe 4 Aprilie 2011 15:42
Iertarea ta a fost posibila si cu dorinta si contributia lui deopotriva, lucrurile sunt simple si clare mai ales cand se discuta civilizat si se ajunge la un numitor comun. Doi oameni sunt impreuna doar daca ambii isi doresc acest lucru, iar longevitatea convietuirii si frumusetea vietii in doi se datoreaza deopotriva atat femeiii, cat si barbatului.
anisoaraf
Postat pe 20 Aprilie 2011 18:14
EA VA PUTEA TRECE PESTE ORICE,CAT EL II APARTINE,SI E LANGA EA.
povestea asta va face bine femeilor care sunt in flert cu barbati insurati,le va proteja de suferinta.
timpul si traitul impreuna a aratat ca el nu iubea de fapt asa cum spunea su credea.
asa cum fac toti insuratii care au a doua relatie.
foarte rar sa paraseasca un barbat sotia,pentru alta.
daca ai sti de cate ori am auzit,si citit,povestea asta........putin schimbata,dar aceeasi in fond.
nu trebuie sa iei ce nu iti apartine,sa ravnesti sotul alteia,e una dintre10 porunci.
pacat ca nu ai renuntat din timp.....
a suferit si ea,ai suferit si tu,dar a castigat ea,asa era corect,ei doi erau deja o familie.
toate prietenele mele,aproape,au trecut prin asta.
ele sunt naive,ei stiu sa traga foloase,sa le fie bine,nu merita insa.
succes,vei intalni sigur omul care te va iubi,cu toata puterea,asa cum iubesti si tu,nu mai putin.
ar trebui sa fii furioasa pe el,nu pe ea,ea ce vina are?
ei sunt lasii,egoistii,le vor pe toate in viata,si sotie,si iubita ca sa iasa din monotonia celor 10 ani de casnicie,si bani si etc.
se respecta,au pretentii,vor totul.
nu te mai multumi niciodata cu juma de masura,nu e de vina ca v-ati grabit,acelasi lucru ar fi fost si fara pb le economice.
iubirea adevarata trece peste orice,.
meriti mai mult,decat ti-a oferit el.
d
daniilia
Postat pe 27 Aprilie 2011 10:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dilema parinteasca 9 De la: garbo265966 21 Iunie 2012 15:06
viata de doi lei,,oameni de 2 lei 182 De la: garbo166623 13 Septembrie 2010 20:15
Relatiile prin intermediul internetului.Credeti in ele? 131 De la: tusi_Oli 21 Noiembrie 2011 14:49
S fie femeia un mister...? 81 De la: fleurdelis 20 Martie 2010 10:02
Barbatul Taur femeia Balanta 9 De la: shatzy09 6 Noiembrie 2019 11:51
Setari Cookie-uri