ajutor am nevoie de sfaturi

buna,as dori sa primesc niste sfaturi in legatura cu relatia de prietenie intre mine si vecina mea pe care o stiu de cand s-a nascut si suntem si foarte bune prietene eu dorm la ea ea la mine mai demult iesiam si la suc.
are un prieten foarte gelos nu o lasa sa iasa in oras fara el sau sa vina la mine 50 de m la scoala a avut niste prietene a renuntat si la ele din vina lui.a lovito ii vorbeste urat ii spune ca e proasta de fata si cu alta lume.tipu e foarte isteric de exemplu daca se enerveaza sparge rupe,a taiat firele de la internet pe scara blocului.parinti ei nu sunt de acord cu aceasta relatie deoarece stiu k acesta este foarte isteric.
dar povestea incepe asa ea este reprezentanta lao firma si a fost lansare de produs in mall si ma invitat cu ea caci el nu a vrut sa mearga.dupa cateva ore apare el nervos k nu credea k e acolo unde spune,prietena mea vazand ca acesta arata ca un cocos ma cheama cu ia,o ia de mana si o trage dupa el pe scarile rulante incepe sa urle la niste baieti am observat k ceva nu e inregula si mam speriat k o scoate afara si o loveste din nou.ii aspun prietenei mele-se face tombola acum in speranta k acesta se va opri.in acel moment incepe sa urle tipul la mine si sa ma injure k sa-mi bage.......in gura...sa ma duk in....si etc.mam intors si iam spus iei k e fraiera daca merge cu el.
a doua zi s-a impacat cu el zicand ca il iubeste si k nu poate fara el apropo fata are 17 ani el 20.
i-am zis k nu vreau s-opun sa aleaga eu sau el..numai k ar trebui sa se gandeasca k la varstra asta ea ar trebui sa fie ca o floare nu ca o carpa calcata in picioare de un ......
tipu a fost exmatriculat de la scoala,nu lucra sta pe capu parintilor k un parazit sa drogat de baut bea.....
NU STIU CE SA FAC SA RACESC RELATIA CU EA DIN CAUZA LUI SI A IEI K NU VEDE CE ARE PE CAP SAU SO SUSTIN??AJUTOR
parinti ei nu stiu k sa impacat cu el si iam zis k le spun dar am renuntat k m-am gandit k nu e treaba mea..dar nu vreau sa o vad asa dar se pare k iei ii place asa mia zis k ii fericita.
ps(scuzati ortografia)dar astept va rog sfaturi
proserpine000
Postat pe 11 Februarie 2011 23:19
De la: proserpine000, la data 2011-02-11 23:19:45buna,as dori sa primesc niste sfaturi in legatura cu relatia de prietenie intre mine si vecina mea pe care o stiu de cand s-a nascut si suntem si foarte bune prietene eu dorm la ea ea la mine mai demult iesiam si la suc.
are un prieten foarte gelos nu o lasa sa iasa in oras fara el sau sa vina la mine 50 de m la scoala a avut niste prietene a renuntat si la ele din vina lui.a lovito ii vorbeste urat ii spune ca e proasta de fata si cu alta lume.tipu e foarte isteric de exemplu daca se enerveaza sparge rupe,a taiat firele de la internet pe scara blocului.parinti ei nu sunt de acord cu aceasta relatie deoarece stiu k acesta este foarte isteric.
dar povestea incepe asa ea este reprezentanta lao firma si a fost lansare de produs in mall si ma invitat cu ea caci el nu a vrut sa mearga.dupa cateva ore apare el nervos k nu credea k e acolo unde spune,prietena mea vazand ca acesta arata ca un cocos ma cheama cu ia,o ia de mana si o trage dupa el pe scarile rulante incepe sa urle la niste baieti am observat k ceva nu e inregula si mam speriat k o scoate afara si o loveste din nou.ii aspun prietenei mele-se face tombola acum in speranta k acesta se va opri.in acel moment incepe sa urle tipul la mine si sa ma injure k sa-mi bage.......in gura...sa ma duk in....si etc.mam intors si iam spus iei k e fraiera daca merge cu el.
a doua zi s-a impacat cu el zicand ca il iubeste si k nu poate fara el apropo fata are 17 ani el 20.
i-am zis k nu vreau s-opun sa aleaga eu sau el..numai k ar trebui sa se gandeasca k la varstra asta ea ar trebui sa fie ca o floare nu ca o carpa calcata in picioare de un ......
tipu a fost exmatriculat de la scoala,nu lucra sta pe capu parintilor k un parazit sa drogat de baut bea.....
NU STIU CE SA FAC SA RACESC RELATIA CU EA DIN CAUZA LUI SI A IEI K NU VEDE CE ARE PE CAP SAU SO SUSTIN??AJUTOR
parinti ei nu stiu k sa impacat cu el si iam zis k le spun dar am renuntat k m-am gandit k nu e treaba mea..dar nu vreau sa o vad asa dar se pare k iei ii place asa mia zis k ii fericita.
ps(scuzati ortografia)dar astept va rog sfaturi


Hmm...unele femei spre surprinderea tuturor simt placere cind sunt agresate...chiar si-o doresc...asa sunt programate...face parte din ,,incalzire''...insa nu toate sunt asa...unele sunt sensibile ca niste flori...Cunosc un cuplu care se impacau foarte bine chiar daca se certau sau el ii aplica si citeva scatoalce...Ba chiar dupa ce el a disparut din lumea asta, ea l-a plins si-l plinge tot timpul...Probabil ca e o dependenta ciudata ...Nu stiu ce sfat sa-ti dau...dar cred ca tu ,,ii tulburi'' in existenta lor...Nu poti schimba nimic...poti fi doar un,, accesoriu'' ...temporar...din varii motive...
Gaius_Baltar
Postat pe 11 Februarie 2011 23:30
Nu stiu ce sa zic,,este o situatie cam dificila..Stii tu femeile sunt sensibile,pun inima la relatii chiar daca partenerii nu merita,apoi cand se umple paharul ii lasa balta...poate ca sa il poti indeparta de el,,te poti dovedi tu o prietena buna si aproape de sufletul ei...Tipa are un caracter slab,,si apoi l1 17 ani ce minte poti sa ai,,mai ales sa fie si primul prieten...Cred ca in timp daca dovedesti ca esti o prietena buna,,,si sa nu te mai ceryi cu prietenul ei,,ca sa nu iti interzica sa te mai vezi cu ea....Daca o faci sa se apropie de tine,,,sa prinda incredere...dar fara sa reactionezi negativ la crizele baiatului....Ci incerca sa racesti relatia lor,,,apropiedu-te tu de sufletul ei....Nu stiu daca o sa te asculte...sa il lase pe baiatul ala....Dar cred ca in timp se va satura..sau eu stiu,sunt femei care o viata intreaga accepta sa fie umilite de barbati pt ca sunt slabe si nu au demnitate....Cred ca conteaza si caracterul...apoi femeile din romania sunt obisnuite sa fie umilite de barbati...poate ca asa a vazut in familia ei
gandiredeinger
Postat pe 11 Februarie 2011 23:38
aproape de ea sunt de racit relatia lor cam greu nu m-am certat cu prietenu ei nu m-am coborat la nivelul lui.ea la rgat sa mearga la un control psihiatric el tot amana ea ii cauta justificari tot timpu si cand greseste el tot ea ii devina si culmea k si ea crede asa o manipuleaza si face ce vrea din ea incat tot ce zice el e sfant ..pfoaii i-am spus k e proasta stiti ce mia raspuns k stie..am intrebat-ok nu are de gand atunci sa ia masuri?..si nimic..
proserpine000
Postat pe 12 Februarie 2011 00:05
De la: proserpine000, la data 2011-02-12 00:05:44aproape de ea sunt de racit relatia lor cam greu nu m-am certat cu prietenu ei nu m-am coborat la nivelul lui.ea la rgat sa mearga la un control psihiatric el tot amana ea ii cauta justificari tot timpu si cand greseste el tot ea ii devina si culmea k si ea crede asa o manipuleaza si face ce vrea din ea incat tot ce zice el e sfant ..pfoaii i-am spus k e proasta stiti ce mia raspuns k stie..am intrebat-ok nu are de gand atunci sa ia masuri?..si nimic..
ea este mica de varsta de asta nu are o gandire matura...apoi poate ca el o trateaza asa pt ca si ea in permite...pt ca bunul simt nu mai exista de mult...majoritatea barbaltior romani le umilesc pe femei si nu au respect pt ele,pt ca femeia nu se impune,nu are demnitate,nu are putere,,pt ca nu are credinta...daca femeia ar avea credinta....si ar cere de la Dumnezeu putere...Dumnezeu i-ar da./..Dar multe femei vor sa se umileasca,,de asta Dumnezeu le lasa sa se umileasca...pt ca omul este liber sa faca ce vrea cu viata lui...Dar chestia ca accepti sa fii umilit este o tampenie..care nu este deloc constructibila
gandiredeinger
Postat pe 12 Februarie 2011 11:49
Tipul are probleme cu capul asta e ffffff clar iar ea este in stare de soc si din cauza asta nu este in stare sa reactioneze , e clar ca el nu a fost asa de la inceput , el aplica cu ea tactica asta pt ca fata e slaba il iubeste e labila si usor de manipulat el stie foarte bine ce face , prietena ta nu e prima cu care procedeaza asa intai trebuie sa o depersonalizeze total ea o sa ajunga sa nu mai stie cine e va profita de ea din toate punctele de vedere sper sa nu dar in timp o sa dispuna de ea cum va dori intelegi ? Poate merg prea departe posibil sa o puna sa intretina relatii si cu altul lao adica intelegi ? Cum procedeaza el asta urmeaza in timp nu imediat . El o sa aibe control total asupra ei si nu o sa mai poata sa scape de el cu una cu doua tipul e sociopat nu se trateaza cu una cu doua de agravat mai repede dar de tratat mai greu oricum locul lui nu e in societate asta e clar . Nu te mai baga o sa-ti ceara singura ajutoru. Spunei ca-i acorzi sprijinul neconditionat cand o sa-l ceara pana atunci nu te mai bagi . Succes la amandoua . Sper sa nu ajungeti sa dati cu subsemnatul pe undeva , sa speram .
garbo174243
Postat pe 14 Februarie 2011 21:41
Roaga-te pentru ea, pentru el...este trist cand exista atatea probleme in jur...rugaciunea aduce alinare! Un drum la un duhovnic intr-o biserica, manastire cred ca ar fi solutia cea mai buna (+rugaciunea neincetata)!
human
Postat pe 16 Februarie 2011 12:31
zambila
Postat pe 16 Februarie 2011 12:34
prin rugaciune neincetata rezolvati orice problema!! plus ca , rugandu-va neincetat, nu mai aveti timp sa va faceti probleme/griji, nu mai intrati in conflict cu nimeni si nu mai aveti nici timp de scris pe forum, asa si cititorii se vor plictisi si vor ajunge sa se roage neincetat!

ufishor
Postat pe 16 Februarie 2011 12:44


da,da.....
eladaela
Postat pe 16 Februarie 2011 13:08
zambiluto...lasa tigarile si pune mana de te roaga
eladaela
Postat pe 16 Februarie 2011 13:09
zici??
si actele cine le face?? mor naibi de foame ca nu ma mai plateste sefu

irinuca reloaded
zambila
Postat pe 16 Februarie 2011 13:13
ptr a mia oara
lasa mami...ca asa iti mentii silueta de sirena
eladaela
Postat pe 16 Februarie 2011 13:19
De la: zambila, la data 2011-02-16 13:13:27zici??
si actele cine le face?? mor naibi de foame ca nu ma mai plateste sefu

irinuca reloaded


te platesc io dau o inghe' cu alune
tusi_Oli
Postat pe 16 Februarie 2011 13:43
pup fetele!
tusi, musai trebe sa facem o reuniune de grup, ca ne-o luam de la sora ta
zambila
Postat pe 16 Februarie 2011 13:59
ela, mi-s sirena!
numa' ce am gatat aseara borcanul cu nutella de alune!
zambila
Postat pe 16 Februarie 2011 14:01
De la: zambila, la data 2011-02-16 13:59:18pup fetele!
tusi, musai trebe sa facem o reuniune de grup, ca ne-o luam de la sora ta

sa zica ea cand ca io-s desponibila
tusi_Oli
Postat pe 16 Februarie 2011 14:15

vreau si io reuniune.....cu voi la o coffa...
voi astea din timisoara ma combin si io cu voi...si apoi va primesc la cta sa arboram steagul garbo...
anaROBERT
Postat pe 16 Februarie 2011 14:17
fetelor, ca sa nu intrerupem rugaciunea, va propun intalnirile la casa de rugaciuni. vom organiza si un bufet suedez cu prescuri si agheazma. programul artistic va fi sustinut de corul de maici de pe alte topicuri. aleluia
ufishor
Postat pe 16 Februarie 2011 14:18
ufi
maicile le stiu...dar,casa de rugaciuni unde este ??
anaROBERT
Postat pe 16 Februarie 2011 14:25
hai numai hai la timisoara
lasa copilul cu soacra sau soata si hai
ca dau eu o cafea mare si o praji
tusi_Oli
Postat pe 16 Februarie 2011 14:30
ufisor
unde sunt maica rugaciuni
tusi_Oli
Postat pe 16 Februarie 2011 14:31
tusi, mai sus....
ana, casa de rugaciuni e la mine...mi-au ramas niste lumanarele de la valentinu` asta....si multe pacate de spovedit
ufishor
Postat pe 16 Februarie 2011 14:32
ufi din pacate nu-i parintele prin zona sa te spovedeasca
nu stiu pe unde umbla
tusi_Oli
Postat pe 16 Februarie 2011 14:38
ufi ce-ai facut cu lumanarile de valentinu???mai ai facut ce cred eu ca ai facut sau ai facut cumva vodoo??


tusi dar ce cu copil nu merge???
sau ai ganduri marete pentru noapte??
mergem la striptease masculin??
anaROBERT
Postat pe 16 Februarie 2011 14:38
mai, am facut iombire romantica , ca fara lumanareala si petale de flori si agheazma (a se citi champagne) era banal si na....am vrut ceva special
ufishor
Postat pe 16 Februarie 2011 14:42
Ada Ano si copilu' ca-l ancoram cu fiemea la Mama Vio si noi astea mari fugim in lume....macar o noapte
ameno
Postat pe 16 Februarie 2011 14:45
De la: ameno, la data 2011-02-16 14:45:28Ada Ano si copilu' ca-l ancoram cu fiemea la Mama Vio si noi astea mari fugim in lume....macar o noapte



pai da aia era problema,copilul....
cu BB la mama Vio si treaba rezolvata...
noi ca fetele.....
anaROBERT
Postat pe 16 Februarie 2011 14:46
De la: ufishor, la data 2011-02-16 14:42:33mai, am facut iombire romantica , ca fara lumanareala si petale de flori si agheazma (a se citi champagne) era banal si na....am vrut ceva special



ntz,ntz,ntz....ce noapte agitata ai avut
bine ca nu ati dat foc la casa cu lumanarile
anaROBERT
Postat pe 16 Februarie 2011 14:47
pt cipandei, uitati-va la pozele mele
prietenii stiu de ce!
tusi, te anunt cand vin baietii in clab
curand
zambila
Postat pe 16 Februarie 2011 14:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
demoralizat 4 De la: Dor_marunt 10 Februarie 2010 18:35
LA SERVICI 23 De la: melania33 10 Aprilie 2011 09:15
fata varsator si baiatu gemeni... 4 De la: icezero69 12 Noiembrie 2010 17:04
are you a genius? 8 De la: tutankhamon 25 Iunie 2009 23:34
De ce pocaitii il numesc pe Tatal Ceresc? Iahova? 74 De la: Laura_M 10 Octombrie 2010 17:17
Setari Cookie-uri