Remodelare buze dupa albire dentara

Fetelor,

mi-am facut albire dentara si dintii mei arata genial de bine. cum am dat peste niste oameni care se ocupa cu estetica dentara, mi-au auzit urechiusele cand eram pe la DentEstet ca ar fi dragut sa imi aranjez nitel si buzele un tratament de remodelare care sa elimine ridurile inestetice din jurul gurii si sa defineasca buzele prin contur estetic si volum.

arata prea bine dintisorii mei sa nu fac un efort si sa realizez si asta.
Voi ati facut asa ceva? cunoasteti un emdic bun care sa termine "lucrarea" inceputa de DentEstet?
cristi_iordache
Postat pe 8 Februarie 2011 17:22

Sanchi , noi nu ne-am prins!
tatoo
Postat pe 10 Februarie 2011 21:50
ei si tu acum!!!!! dar remodeleaza-ti si nasucul daca se poate. nu tot pe langa gura si dintisori este???? si de ce am impresia ca totul aici este o mica publicicitate la o firma de ................?
zuza_scumpa
Postat pe 15 Februarie 2011 08:10
Cristi - daca tu te vei simti mai bine in pielea ta, GO GO GO si gata.
parerile rautacioase nu trebuiesc luate in seama.
ai grija insa sa nu cumva sa exagerezi si sa ajungi ca EBA :))) cu "botic" dar daca faci ceva finut, cat sa dai asa, o tenta mai plinuta, incearca fata si gata!
o viata avem si daca stia sa apleci urechea la ce spune toata lumea, te duci la balamuc.
asculta-i pe toti si apoi decide tu, pt ca decizi pe banii tai si pe corpul tau.

mie nu mi se pare totusi o interventie asa de grava si da, pare interesant ca un dentist s-a gandit sa alature si operatii estetice mici pt fata.
Ariad
Postat pe 15 Februarie 2011 21:49
pacat numai ca albirea dintilor e temporara iar boticul "prelucrat" o sa arate bine numai pentru o perioada!
Ciresica
Postat pe 16 Februarie 2011 04:45
Ileana, nu te necajesc. Iti spun adevarul.
Dintii albi dupa procesul de albire stau asa max. 2 luni. ATIT!

Nu e numai cafeau si tigara care ti-i coloreaza.

Iar buzele augumentate cu aspect de bot de peste stau asa vreo 6 luni asa ca.....
Ciresica
Postat pe 16 Februarie 2011 19:00
Oups! Unde a disparut mesajul Ilenei?
Magie frate, ca tot fac astia reclama lui Houdini.
Ciresica
Postat pe 17 Februarie 2011 19:49
sis, nu te impancienta cat despre initiator, e unul din cei care fac reclama desantata la orice. da' proaste rau de tot reclamele! de genul (e asa ceva mai incolo un pic, n-am nervi sa stau sa caut):
"Vaaaaiii, fetelooorrr, ce noutati mai cumparati, cum va mai fouteti banii?"
invariabil ii apare sosia, care raspunde "uite, eu, de exemplu, mi-am loat neshte chilotei foaaaarte dragalaaaaashi... si foaaaarte rooozzzz... si la pret foaaaarte reduuuussss... de la x"

Bineinteles, apare si locatia x, cu numar, adresa, telefon, mail, mama, tata, puradei si tot tacamul
Thor_again
Postat pe 17 Februarie 2011 20:01
dar te rog sa remarci si stilul
"genial de bine" - fail! De fapt e genial de imbecila expresia
"urechiusele mele au auzit la TarabaDinColt"
"lucrarea inceputa de TarabaDinColt"
Thor_again
Postat pe 17 Februarie 2011 20:03
Thor, intreb si eu ca o necunoscatoare ce sunt: scopul unui forum nu e acela de a impartasi diferite informatii, din x domenii?
eu am fost extrem de mpresionata cand am vazut cata lume mi-a raspuns atunci can am postat ceva legat de viata mea personala. din toate mesajele de acolo am reusit sa fac o colectie de sfaturi care m-au montat pozitiv si mi-a fost mai ok. Evident ca nu mi-au rezolvat problema, insa mi-a fost de mare ajutor comunicarea asta.
apoi, mi se pare f misto ca daca mergi la un restaurant bun si care te-a impresionat pe bune, sa imi spui si mie, ca doar pt asta ne adunam aici, sa fim unii langa altii (chiar daca e numai un forum si nu o ....sezatoare reala)

so, mi se pare ok sa primim informatii despre x chestii bune si rele, ca doar pt asta cotcodacim pe aici cu totii, nu? :)
Ariad
Postat pe 19 Februarie 2011 09:40
Ariad...
te vz mai prosptur pe aici. Da, ntructva sunt de acord cu tine. Cu o observaie: una este cnd vii tu i mi spui c i-a plcut mmliga cu brnz de la Mariott, dar i pizza cu banane de la bodega babei Floarea, ori ciolanul cu fasole de la Thai Food, cu totul alta este cnd ciudei din tia se bag cu "dialoguri" de tmpiei, promovnd aiurea tot felul de nimicuri. Pentru c exact asta fac: promoveaz "mascat" (mascat doar n mintea lor) nite aiureli, doar- doar or trece neobservai i nu vor plti taxele de publicitate administratorilor forumului.
Eu cnd am spus ce am spus, nu m-a referit NUMAI la cele de mai sus. Mai caut i vei mai gsi n topicuri cu te miri ce idioenii, de la service-ul minunat care i monteaz caucioace de iarn i nu i ia dect pielea de pe tine, pn la site-uri care probabil le aparin i care vnd chiloi la mna a doua
Thor_again
Postat pe 19 Februarie 2011 09:55



Curat "tampitei"...Si noi nica nu stim...

tatoo
Postat pe 26 Februarie 2011 16:34
Buna, fetelor! Eu incurajez pe oricine vrea sa faca o schimbare. Daca acest lucru te ajuta sa te simti mai bine in pielea ta si daca pur si simplu crezi ca vei arata mai bine atunci nimeni nu te poate opri. Eu ti-l pot recomanda pe domnul doctor Calin Dobos, este foarte bun in ceea ce priveste chirurgia estetica. Una din prietenele mele a apelat la dansul pentru o rinoplastie, iar noul ei nasuc arata foarte bine.
tomaioana
Postat pe 26 Iulie 2011 13:49
daca totul ar fi asa simplu, ne-am face toti operatii estetice si diverse interventii si am fi cu totii perfecti
realitatea-i alta!

eu personal stiu cel putin 2 persoane care si-au pus sani, dar nu-mi par deloc mai fericite sau multumite de ele.
plus ca dupa o operatie apar si altele si esti vesnic nemultumit. sa nu mai vorbim de riscuri!

zambila
Postat pe 26 Iulie 2011 14:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cicinel 34 De la: fleurdelis 17 Octombrie 2010 20:20
Operatia de rinoplastie 7 De la: garbo203824 27 Februarie 2015 18:06
Cum pot scapa de cearcane? 8 De la: garbo_480575 5 Iunie 2018 20:35
Am sanii mici si lasati dupa nastere... 4 De la: garbo_477815 14 Noiembrie 2017 14:51
SALON NOU REMODELARE CORPORALA IN CONSTANTA 1 De la: andrada10 26 Iunie 2010 12:37
Setari Cookie-uri