Zapada carbonica

Buna ,as avea si eu nevoie de ajutorul vostru daca se poate.:) Am 17 ani si am probleme cu acneea de cativa ani, am incercat tot felul de tratamente dar nimic nu a dat rezultat.
De curand am auzit despre folosirea zapezii carbonice ca metoda de tratament al acneei. Voiam sa stiu daca cineva dintre voi a incercat-o si ce parere are. E adevarat ca lasa gauri pe fata?
Daca aveti informatii va rog sa nu ezitati sa scrieti. Va multumesc!
garbo008170
Postat pe 31 Ianuarie 2011 23:31
Pentru acnee vezi Formula AS.
Exista un medicament foarte bun, ieftin romanesc.
Se numeste Mibazon, un coctail de antibiotice, vreo 4,
este cremn tub. se aplica si se maseaza zona interesata
pana intra in piele.
A doua zi se contimua daca mai este cazul. Da rezultate rapid.
De cand am aflat de ae nu imi lipseste din casa. Este foarte buna la orice infectie cutanata.
Se gaseste la farmacia veterinara, costa 5 lei.
Sa auzim de bine!
Succes.
garbo039452
Postat pe 10 Februarie 2011 07:42
Buna seara,
Zapada carbonica se foloseste de multa vreme in dermatologie. Nu stiu daca si pt acnee. Mai degraba t tratarea verucilor (negilor).
michaelav8
Postat pe 10 Februarie 2011 22:29
CRIOTERAPIEZpada carbonic nghea viruii din piele
de Milena NI | 23 iun 2009

Tratamentul const ntr-un amestec de gaz i cost 70 de lei


Un produs pentru tratarea verucilor, care poate fi eliberat fr prescripie medical, a fost lansat n Romnia. Tratamentul const ntr-un amestec de gaz (dimetil de eter i propan) care, dozat la o temperatur de minus 57 de grade Celsius, se transform ntr-o spum, cunoscut de specialiti sub denumirea de zpad carbonic. Flaconul este prevzut cu un aplicator, care permite dozarea substanei direct pe neg.

Terapia acioneaz prin crioterapie, astfel c nghea complet verucile dup un singur tratament, fr s atace pielea, susin productorii. Prin tehnica crioterapiei, nghearea pielii afectate ucide virusul i determin dispariia verucii. Negul dispare n zece zile, iar n locul lui se va forma o piele nou i sntoas, declar Antonio Marinescu, director de marketing al companiei farmaceutice care a lansat produsul.
cautator_de_iubire
Postat pe 16 Februarie 2011 15:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vergeturi 7 De la: garbo040769 16 Mai 2012 18:46
rino 4 De la: evelyn30 18 Ianuarie 2010 23:13
Te poti casatori fara sa fi indragostit de persoana respectiva? 236 De la: buna01 3 Februarie 2010 15:27
masaj la domiciliu 1 De la: barbumirella 21 Februarie 2010 16:40
Piele uscata 29 De la: garbo_495170 12 Decembrie 2018 16:55
Setari Cookie-uri