Vreau sa-mi salvez casnicia

De la: gandiredeinger, la data 2011-02-21 23:20:04 Ce pot sa iti zic...Si in italia 45 la suta din divorturi se datoreaza datorita parintilor...Pt ca si la italiani barbatii locuiesc cu parintii si sunt ca copiii mici,traiti sub fusta la mama,nu au invatat sa se maturizeze niciodata..Nevasta vrea ca parintii sa nu se bage in relatia lor,,,vrea ca ea sa fie pe primul loc...Dar de multe ori mamele de baieti sunt geloase...Eu zic cazul la fratele meu...Si la multi altii,unde parintii au fost princina divortului copiilor....Oamenii sunt rai....Eu zic sa va mutati de acolo,,,si sa stati voi singuri....Pt ca asa s-a intamplat si cu fratele meu....Da este adevarat ca dupa ce parintii mei s-a bagat in relatia lor si fratemiu s-a comportat urat cu cumnatamea din cauza la parintii mei...Fratemiu si cumnatamea au inceput sa se urasca....sa se dusmaneasca....Eu incerc sa il influentez pozitiv pe fratemiu.....Si sa il fac sa gandeasca mai pozitiv si relatia lor sa devina normala...Ce pot sa iti zic....Sa cauti un preot bun,,,care pune suflet pt oameni,,,sa te interesezi,,,pe la tine ca trebuie sa fie cate unul..doi...Si sa te ajute sa gandesti mai pozitiv si sa iti mai imbuneze inima si sa nu iti mai privesti barbatul ca pe un dusman...Si sa va mutati cat mai repede de acolo,,,daca vreti sa mai salvati casatoria....Fratemiu si cumnatamea erau aproape de divort...Noroc ca m-am bagat eu,,,a fost o perioada care m-am certat cu fratemiu,tot din cauza la parintii mei....Si fratemiu era sa se sinucida,,din cauza la nevastasa ca a ajuns sa il urasca din cauza comportamentului care l-a avuit cu ea din cauaza parintilor mei....Acum eu m-am rugat pt ei,,,ca sa le de-a Dumnezeu liniste si incerc sa fiu pe aproape ca sa il mai incurajez pana sa treaca toate supararile...Asa cand se baga parintii,, fac ca tinerii casatoriti ajung sa se urasca...Dar voi sa nu faceti asa...Eu zic sa va mutati cat mai repede de acolo...Oamenii sunt rai si distrug vietile la proprii lor copiii


mami , cate clase ai ?? pleonasme ..plus repetari interminabile a unei unice idei in cadrul unei frazuistici construite am p-o-u-l-e-a. Cu ,,credinta in Domnul " vad ca stai bine ...poate te rogi la el sa te ajute sa fii mai putin retardata in limbaj si nu numai ..who knows...
reyya
Postat pe 23 Februarie 2011 14:12
vad ca iarasi a-ti redevenit rautaciosi...Asa ca o sa imi sterg contul definitiv contul...Nu are rost sa imi stric eu zilele cu niste retadati...Atata stiti sa jigniti...Adio am zis ca plec,,,acum chiar plec...asa ca adios.....
gandiredeinger
Postat pe 23 Februarie 2011 15:23
De la: reyya, la data 2011-02-23 14:12:56
De la: gandiredeinger, la data 2011-02-21 23:20:04 Ce pot sa iti zic...Si in italia 45 la suta din divorturi se datoreaza datorita parintilor...Pt ca si la italiani barbatii locuiesc cu parintii si sunt ca copiii mici,traiti sub fusta la mama,nu au invatat sa se maturizeze niciodata..Nevasta vrea ca parintii sa nu se bage in relatia lor,,,vrea ca ea sa fie pe primul loc...Dar de multe ori mamele de baieti sunt geloase...Eu zic cazul la fratele meu...Si la multi altii,unde parintii au fost princina divortului copiilor....Oamenii sunt rai....Eu zic sa va mutati de acolo,,,si sa stati voi singuri....Pt ca asa s-a intamplat si cu fratele meu....Da este adevarat ca dupa ce parintii mei s-a bagat in relatia lor si fratemiu s-a comportat urat cu cumnatamea din cauza la parintii mei...Fratemiu si cumnatamea au inceput sa se urasca....sa se dusmaneasca....Eu incerc sa il influentez pozitiv pe fratemiu.....Si sa il fac sa gandeasca mai pozitiv si relatia lor sa devina normala...Ce pot sa iti zic....Sa cauti un preot bun,,,care pune suflet pt oameni,,,sa te interesezi,,,pe la tine ca trebuie sa fie cate unul..doi...Si sa te ajute sa gandesti mai pozitiv si sa iti mai imbuneze inima si sa nu iti mai privesti barbatul ca pe un dusman...Si sa va mutati cat mai repede de acolo,,,daca vreti sa mai salvati casatoria....Fratemiu si cumnatamea erau aproape de divort...Noroc ca m-am bagat eu,,,a fost o perioada care m-am certat cu fratemiu,tot din cauza la parintii mei....Si fratemiu era sa se sinucida,,din cauza la nevastasa ca a ajuns sa il urasca din cauza comportamentului care l-a avuit cu ea din cauaza parintilor mei....Acum eu m-am rugat pt ei,,,ca sa le de-a Dumnezeu liniste si incerc sa fiu pe aproape ca sa il mai incurajez pana sa treaca toate supararile...Asa cand se baga parintii,, fac ca tinerii casatoriti ajung sa se urasca...Dar voi sa nu faceti asa...Eu zic sa va mutati cat mai repede de acolo...Oamenii sunt rai si distrug vietile la proprii lor copiii


mami , cate clase ai ?? pleonasme ..plus repetari interminabile a unei unice idei in cadrul unei frazuistici construite am p-o-u-l-e-a. Cu ,,credinta in Domnul " vad ca stai bine ...poate te rogi la el sa te ajute sa fii mai putin retardata in limbaj si nu numai ..who knows...



Da' mata cate ai??
tatoo
Postat pe 23 Februarie 2011 16:31
Unii critica pe altiii.Dar ei sunt mai analfabeti....Spre exemplu fiul termina scoala la 35 ani,,taicasu la 60....Apoi taicasu vrea sa il insoare pe fiusu cu o fata cumsecade care nu il merita pe fiusu...Care ii urat si prost...Ca sa gandim logic daca un barbat este asa inteligent,,,de ce nu a terminat scoala la timp....Daca avem barbati asa destepti in tara asta...De ce tara asta s-a dus de rahat....Pt ca barbatii sunt de rahat...Nu toti,,,mai sunt si barbati inteligenti dar cei mai multi sunt comusi din rahat....Umpluti cu rahat....Apoi barbatii vor sa aiba mereu dreptate...Dar ce dreptate....Ca nu se vede nimic in urma lor....Doar besini,,,miros a sosete si bocanci nespalati....Daca femeile nu au stiut sa ii educe cand au fost mici,,,este greu sa ii educi cand sunt mari si prostia lor s-a format
ingerasulluptator
Postat pe 24 Februarie 2011 22:44
Apoi si tatal si fiul face ochi duci la pitipoance....Ce iese din mata tot soareci prinde..Aschia nu sare departe de trunchi...Depinde si de vointa fiecaruia.....un barbat de 34 ani se impreteneste cu copiii de 20 ani,19 ani....Si face mistouri...Ce minte poate avea un asemenea barbat...Nu stiu cine o sa il ia de sot,,,,cred ca vreo catea cu o coada lunga,,sau una tot analfabeta ca si el
ingerasulluptator
Postat pe 24 Februarie 2011 22:48
iar te clonasi !!!!!
ladyDY
Postat pe 24 Februarie 2011 22:56
lupty? LADY ia este?
floare_cu_colti
Postat pe 24 Februarie 2011 23:00
zici ca este geardia pana nu ii rupem capu ....tot mai apar fragmente din lupty
floare_cu_colti
Postat pe 24 Februarie 2011 23:07
sunt o clona mititica....ziceam si eu,,,pt ca nu imi place ca va tot luati de irinuca..Irinuca este prietena mea cea mai buna,,fidela....asa ca ea mi-a trasmis ca sa va scriu toate aceste lucruri.....Asa ca va roaga sa o uitati ca nu o sa mai vorbeasca niciodata cu voi...Daca aveti ceva de spus ii pot trasmite eu...Eu sunt clona ei
ingerasulluptator
Postat pe 24 Februarie 2011 23:24
esti o clona linistita sau nelinistita ?
cricat
Postat pe 24 Februarie 2011 23:28
De la: linistit, la data 2011-02-24 23:24:57sunt o clona mititica....ziceam si eu,,,pt ca nu imi place ca va tot luati de irinuca..Irinuca este prietena mea cea mai buna,,fidela....asa ca ea mi-a trasmis ca sa va scriu toate aceste lucruri.....Asa ca va roaga sa o uitati ca nu o sa mai vorbeasca niciodata cu voi...Daca aveti ceva de spus ii pot trasmite eu...Eu sunt clona ei
floare_cu_colti
Postat pe 24 Februarie 2011 23:36
la ce te gandesti tu, floricico?
sora_ilsi
Postat pe 24 Februarie 2011 23:39
sunt o clona linistita....apoi irinuca este suparata pe voi pt ca sunteti rautaciosi si jigniti..Apoi si tocmai unii care nu sunt nici macar la unchia cea mica lui irinuca....
ingerasulluptator
Postat pe 24 Februarie 2011 23:40
rectific,,,unghia lui irinuca
ingerasulluptator
Postat pe 24 Februarie 2011 23:44
Unii critica pe altiii.Dar ei sunt mai analfabeti....Spre exemplu fiul termina scoala la 35 ani,,taicasu la 60....Apoi taicasu vrea sa il insoare pe fiusu cu o fata cumsecade care nu il merita pe fiusu...Care ii urat si prost...Ca sa gandim logic daca un barbat este asa inteligent,,,de ce nu a terminat scoala la timp....Daca avem barbati asa destepti in tara asta...De ce tara asta s-a dus de rahat....Pt ca barbatii sunt de rahat...Nu toti,,,mai sunt si barbati inteligenti dar cei mai multi sunt comusi din rahat....Umpluti cu rahat....Apoi barbatii vor sa aiba mereu dreptate...Dar ce dreptate....Ca nu se vede nimic in urma lor....Doar besini,,,miros a sosete si bocanci nespalati....Daca femeile nu au stiut sa ii educe cand au fost mici,,,este greu sa ii educi cand sunt mari si prostia lor s-a format
ingerasulluptator
Postat pe 24 Februarie 2011 23:48
clona nelinistita a irinucai.... stim toti parerea ta despre barbati..........
cricat
Postat pe 25 Februarie 2011 10:07
pai eu nu vreau sa fiu rea...Dar voi ma scoateti din sarite...Eu nu am nimic cu barbatii,,,sunt si ei amarati....Eu am numai cu acei barbati care se iau de viata mea...cu barbatii care imi vorbesc frumos nu am nimic...sunt si ei fiinte umane,,,si daca unii barbatii se iau de viata mea,vreau sa ii fac sa isi vada barna din ochii lui
ingerasulluptator
Postat pe 25 Februarie 2011 22:24
aha, barbatii care `iti vorbesc frumos sunt fiinte umane`! ghici ghicitoarea mea!: oare, ce-or fi acei barbati `care se iau` de viata ta, irinuco? ia lamureste-ne, ca noi nu suntem atat de perspicace!

a, uitasem, `este` niste porci! cum e posibil sa fi uitat?! e inadmisibil! tsa! tsa! tsa!
esme
Postat pe 25 Februarie 2011 22:34
De la: esme, la data 2011-02-25 22:34:17oare, ce-or fi acei barbati `care se iau` de viata ta, irinuco?


cum ce? taticii irinucai
Thor_again
Postat pe 25 Februarie 2011 23:15
pai barbatii care se iau de mine sunt cei neseriosi si nu au ce face pe acasa si se tin de prostiii...pt ca baiatii seriosi isi vad de treburile lor....Nu se tin de glume proaste si mistocarii....Acel barbat care se tinea de mine,,parca era mai dragut,acum 2 ani....Acuma parca s-a facut mai urat....L-0 uratit dracul...Daca nu isi vede de treaba lui si ma tot necajeste...
ingerasulluptator
Postat pe 26 Februarie 2011 20:07
De la: linistit, la data 2011-02-26 20:07:17pai barbatii care se iau de mine sunt cei neseriosi si nu au ce face pe acasa si se tin de prostiii...pt ca baiatii seriosi isi vad de treburile lor....Nu se tin de glume proaste si mistocarii....Acel barbat care se tinea de mine,,parca era mai dragut,acum 2 ani....Acuma parca s-a facut mai urat....L-0 uratit dracul...Daca nu isi vede de treaba lui si ma tot necajeste...
parca acum i s-a inegrit ochii,si avea ochi asa albastri si frumosi si o infatisare placuta....Parca l-a inceput era mai cuminte,,,sau facea pe ingerasul...pe cand el era drac....Dar acum decand nu isi vede de treaba lui,,dracul in urateste vazand cu ochii....pt ca si la dracul ii plac oamenii smeriti,,si ii chinuie pe cei care se iau de ei,.,,Numai oamenii sunt mai rai decat dracul...asta este parerea mea...cred ca un barbat serios si cuminte este mai placut ca infatisare,,,fata de un barbat neserios,,acel barbat neserios are o fata si o privire draceasca....si o inima rece de ghiata
ingerasulluptator
Postat pe 26 Februarie 2011 20:14
carevasazica, faci furori, irinuco! sa inteleg ca barbatii care `te necajesc` si `nu-si vad de treaba lor` se uratesc! mai, irinuco, poate se ofilesc de dorul tau! da-le si tu o sansa!
esme
Postat pe 26 Februarie 2011 20:20
Nu imi plac barbatii care comploteaza cu dracul ca sa isi atinga scopurile...De asta nu vor barbatii ca femeile sa fie credincioase,,ca sa nu inteleaga ce fac ei barbatii...Apoi femeile credincioase trebuie sa faca si voia lui Dumnezeu si sa il roage pe Dumnezeu sa le ajute ca sa respecte poruncile.Si in spatele poruncilor se ascunde Domnul Iisus si Tatal Ceresc...Ei bine barbatii nu alasa femeile ca sa aiba o relatie cu Dumnezeu pt ca le este frica sa nu ii pedepseasca Dumnezeu pt toate magariile pt care le fac si le-au facut....Barbatii sunt inteligenti,,,ei inteleg adevarata credinta,dar nu vor sa o puna in practica dar nici pe femei nu le lasa.....De asta eu cred ca unii oameni sunt mai rai ca niste draci....Spre exemplu diavolul nu se apropie de oamenii smeriti si care sunt curati...Dar ii face pe unii oameni ca sa comploteze cu ei,cum ar fii barbatii...Apoi nu pot sa zic ca si femeile sunt mai curate si mai constructive...Dar barbatii nu le lasa sa devina asa...Cu toate ca multi inteleg adevarata credinta,,,pe cand femeile minte mai slaba ele nu prea inteleg multe,de asta barbatii fac ce vor cu ele,,si le pacalesc...Ei bine mie nu imi plac asemenea specimene...apoi nu as lasa sa se apropie de mine un barbat fara inima....care comploteaza cu dracul ca sa isi atinga interesele ca femeia sa nu devina mai desteapta ca ei..
ingerasulluptator
Postat pe 26 Februarie 2011 23:56
De la: esme, la data 2011-02-26 20:20:07carevasazica, faci furori, irinuco! sa inteleg ca barbatii care `te necajesc` si `nu-si vad de treaba lor` se uratesc! mai, irinuco, poate se ofilesc de dorul tau! da-le si tu o sansa!
Pai ii urateste dracul pt ca sunt rai ....o femeie nu se cucereste cu minciuni si sa o agasezi...Da mai sunt unele gaini de femei care stau de frica....cred ca nu au caracter...Nu stiu de ce unii oameni sunt mai inteligenti,,,si unii oameni sunt cam prosti....Probabil ca il alta viata anterioara,,am fost un om bun,,,de asta sunt mai inteligenta....Sper ca daca o sa ma mai nasc o data,,pt ca am de gand sa le vin de hac barbatilor....Sper sa ma nasc cu mai multe infomatii si sa nu o mai iau de la zero...Apoi daca unii oamenii sunt rai in viata asta,,data viitoare se nasc complet prosti..Nu imi pot explica fenomenul...Dar mie mi-ar placea sa mai intorc in viata asta,,,dar cu mintea de acum....Isi cu ajutorul lui Dumnezeu...o sa devina barbatii cuminti ca niste catelusi....si cand femeia zice ceva o sa dea din codita ascultatori
ingerasulluptator
Postat pe 27 Februarie 2011 00:03
Uratimi spor la munca....Promit ca o sa fiu cuminte pana iau banii ok...Este si o vorba..Sa te faci prieten cu dracul pana treci puntea,dupa aia ii arat eu cine sunt si cum mai cheama si ii arat coada....Pt ca vreau sa ii arat lui dracul ca sunt mai desteapta si mai puternica ca el.Pt ca eu il am per Dumnezeu...Si el este doar o creatura urata,viclean....Dar el pe langa Dumnezeu este un zero..
ingerasulluptator
Postat pe 27 Februarie 2011 00:08

Nuuuu,sa nu-i arati coada,Irinel,sa nu patimesti oarece...

Si spor la munca!
tatoo
Postat pe 27 Februarie 2011 02:17
De la: tatoo, la data 2011-02-27 02:17:40
Nuuuu,sa nu-i arati coada,Irinel,sa nu patimesti oarece...

Si spor la munca!
m-am obisnuit ca oamenii care conspira cu necuratul sa ma necajeasca....Pe nedrept...dar astia sunt oamenii,,,cred ca de asta nici nu i-au ajutat preotii....tu vrei sa faci bine oamenilor si ei iti fac rau..dar este greu sa construiesti ,este mai usor sa distrugi,,dar daca vrei sa il ai pe Dumnezeu cu tine,trebuie sa il slujesti,,,
ingerasulluptator
Postat pe 27 Februarie 2011 10:37
Si multi stiu ca daca vrei sa il ai pe Dumnezeu...Trebuie sa il slujesti,prima data prin implinirea poruncilor,apoi ce iti dicteaza constiinta...Poti intelege ceea ce vine de la Dumnezeu,referitor la cele 10 porunci...Ei bine multi oameni nu vor sa il primeasca pe Dumnezeu si sa faca voia lui...Pt ca Dumnezeu te vrea sa fii sincer...Si ca sa fii cunoscator de Dumnezeu,trebuie sa fii simplu asa ca un copil....Si cum ziceam multi oameni nu vor sa il primeasca pe Dumnezeu sa devina sinceri,smeriti....Pt ca asta produce necazuri,,,ceilalti te necajesc...De asta prefera sa fie distrugatori si uratori pe cei care iubesc si slujesc pe Dumnezeu....De asta zic ca oamenii conspira cu diavolul de buna voie pt ca le este frica de necazuri,,,si cum ei nu primesc pe Dumnezeu,nu au cum nici sa iubeasca pe oamenii care iubesc pe Dumnezeu....Sunt doua energii diferite....si doua gandiri total diferite...Dar asta o face omul cu voia lui....Omul prefera sa distruga omul,in loc sa il construiasca....
ingerasulluptator
Postat pe 27 Februarie 2011 13:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Probleme de familie - sotia tatalui meu 5 De la: CoKNeZa 6 Iulie 2012 15:12
gelozie, posesivitate sau doar mi se pare 21 De la: r_ioana 15 Noiembrie 2009 20:25
voi ce credeti..? 25 De la: garbo111638 9 Aprilie 2010 12:36
Sex este tratament cosmetic 30 De la: estela 7 Iunie 2011 01:01
Ce sa fac? 25 De la: adella 5 Iulie 2011 12:44
Setari Cookie-uri