Femeia

De la: Thor_again, la data 2011-01-20 12:08:23Handy...
Din toate aiurelile astea de "subiecte" pe care le vezi aici, pe garbo, nu stiu daca aleg zece serioase. Vrei exemple? Le vei gasi tu singurica

PS: Ce zici de topicul "s-a uitat la mine lung, oare am ramas gravida?" Sau "mi-a venit ciclul cu intarziere, oare ploua maine?" Dar de "Ajutor, sunt disperata! Mi s-a rupt unghia mica de la degetul mare al piciorului stang!"
Bine, nu vei gasi chiar titlurile astea in topicuri (spre exemplu partea cu graviditatea era mult mai idiot exprimata), dar "subiectele" tratate se pot caracteriza perfect prin cele scrise de mine intre ghilimele.

Cam 95% din topicuri sunt dupa chipul si asemanarea celor enumerate de mine


Cu subiectele de genul celor enumerate de tine mai sus, de obicei nu-mi pierd mai mult de 5 secunde, pentru ca ele sunt deschise de copilasi aflati la pubertate, care cred ca tot ce zboara se mananca...
La problemele reale incerc sa dau raspunsuri pertinente si sa nu-mi bat joc de suferinta oamenilor...
Iar la cele scrise la misto (regret ca nu am identificat din prima natura acestui topic) o sa particip si eu, in calitate de umil bagator de seama...
DAR, la topicurile impertinente, care frizeaza buna cuviinta, voi riposta fara mila, chiar cu riscul de a fi catalogata mai nebuna decat cel care l-a deschis.
Handybel
Postat pe 20 Ianuarie 2011 12:34
Pari genul care cunoaste opera lui Saavedra... Prin urmare, qui prodest?
Thor_again
Postat pe 20 Ianuarie 2011 12:40
Ah, sa nu uit: nu ne mai cita, ca devii greu de citit si, pe alocuri, irita. Stim ce spunem, prin urmare e destul sa scrii nick-ul celui/ celei caruia/ careia i te adresezi.
Thor_again
Postat pe 20 Ianuarie 2011 12:41
De la: Thor_again, la data 2011-01-20 11:44:33
"Daniil" e o parodie -ca si toate textele sale- la altcineva (altcineva cu adevarat dubios, ai sa vezi tu despre cine este vorba) .


Exista si pe Kudika un topic ``Ce reprezinta femeia pentru mine``. Daca e vorba despre acelasi tembel, atunci imi cer scuze pentru neintelegere!
Handybel
Postat pe 20 Ianuarie 2011 12:43
E bine ca tii neaparat sa fii mai nebuna decat cel care deschide un topic "impertinent" sau "care frizeaza bunul simt". wow!! cum suna exprimarea asta, parcaas fi la o sedinta de UTC,in care ne sunt infierate filmele americane, imperialiste

Problema ta va fi ca dintr-un topic, precum acesta sa zicem, care este deschis la modul parodic (parca pentru cei/cele ca tine), tu vei ramane catalogata drept "nebuna" in continuare, in timp ce unii vor extrage numai umorul situatiei.
Dar poate ca asta tine de natura "meseriei" tale, nespa?
anakin
Postat pe 20 Ianuarie 2011 12:45
Sper sa se mai gaseasca si alti nebuni ca mine, care au inteles ca pentru a avea o lume mai buna trebuie sa taiem raul de la radacina, si nu sa facem haz de necaz cu morcovul adanc infipt intr-un orificiu, ca in final ha, ha, ha, ranjetul s-ar putea sa ne ramana impietrit pe chip si sa fie nevoie de dalta ca sa-l indreptam.
A nu linge ghete dupa parerea mea inseamna tocmai a nu te complace in parodia vietii asteia de rahat pe care ne obliga s-o traim dezaxati ca ala de vreti voi sa-l parodiati, cand normal si firesc ar fi sa-i trageti un glonte in cap...
Pai, cest pas!
Handybel
Postat pe 20 Ianuarie 2011 13:15
cui?

iasomia
Postat pe 20 Ianuarie 2011 13:17
Handy... in general ai si tu dreptatea ta. Stii insa care e greseala pe care o faci? Confunzi viata reala cu virtualul. De unde stii tu ca in realitate, Anakin (de exemplu) nu e tocmai un instructor de tir care pregateste un viitor mai luminos, ha? In sensul ca pregateste pe unul care sa traga glontele potrivit

Si de unde stii tu ca, in viata reala, nu sunt tocmai eu cel pe care il pregateste Anakinu sa traga glontele, la momentul oportun?
Thor_again
Postat pe 20 Ianuarie 2011 13:19
Eh, mami iaso... e grele. Ca daca stau bine acum sa ma gandesc, ar fi cam multi abonati la cate un glonte, nu unul singur...
Thor_again
Postat pe 20 Ianuarie 2011 13:20
handy ........ce faci tu e 'instigare la omor '.......se poate asa ceva ???????
jeanette40
Postat pe 20 Ianuarie 2011 13:22
ei, jeano, de parca trebuia sa vina handy acum sa te instige? tu nu omori zi de zi, incetul cu incetul, pe cineva, fara aportul lui handy?

sotu' tau ce zice?
Thor_again
Postat pe 20 Ianuarie 2011 13:25
ssst , Thorele ....nu zice nimic , ca-i la mana mea .......
zice ..doar ...in gandul lui :
te-ai facut a draq ului........
jeanette40
Postat pe 20 Ianuarie 2011 13:27
thorache..batrane..

crez ca iar e teatru radiofonic...d-ala mono...
iasomia
Postat pe 20 Ianuarie 2011 13:28
Pai, hai sa punem mana de la mana si sa facem... mai multe maini!
Handybel
Postat pe 20 Ianuarie 2011 13:31
Dap, mami Iaso.. Batman din ala.
anakin
Postat pe 20 Ianuarie 2011 15:37
draq stie,e loc pt toata lumea,mami..
iasomia
Postat pe 20 Ianuarie 2011 17:26
FEMEIA ESTE UIMITOARE.Dumnezeu a facut -o complet lavabila,dar nu din plastic, are 200 de parti mobile, toate substituibile, functioneaza cu Cola Light si o alimentatie frugala. poate tine in poala 4 copii in acelasi timp, are un sarut ce poate vindeca orice durere, de la un genunchi zgariat la o inima zdrobita.Ele,femeile,zambesc cand ar trebui sa tipe, canta cand ar vrea sa planga, plang cand sunt fericite si rid cand sunt nervoase.lupta pt ideile in care cred, se revolta in fata nedreptatii, nu accepta infringerea atita timp cit au convingerea ca mai exista solutii,traiesc in lipsuri pt ca familia lor sa poata avea cele necesare, ele stiu ca o imbratisare si un sarut ,pot vindeca un suflet ranit,ar fi in stare sa mearga pe jos pina la capatul lumii, ti ar da un e-mail in fiecare minut si ar invata sa zboare fara aripi doar ca sa ti arate cit de mult tin la tine.Dar totusi , daca au un defect, acesta este ca :UITA CAT DE MULT VALOREAZA. NU LE LASATI SA UITE!!!!!!!
ageagea
Postat pe 20 Ianuarie 2011 18:54
nice one
persidadamian
Postat pe 20 Ianuarie 2011 19:00
Bine spus Handybel !
garbo_Nico
Postat pe 20 Ianuarie 2011 23:18
mai sa fie.....de unde ai aparut si tu?
lala_cri
Postat pe 25 Ianuarie 2011 18:37

Iote la pravoslavnicul, a iesit la plimbare si prin alte parohii decat cele ale sale. La mai multe, preacuvioase!

PS: Ma bucur ca vaz ca nu suferi de "topicofobie" -echivalentul agorafobiei (nu cautati "topicofobia" in dex, ca acum l-am inventat )
Thor_again
Postat pe 25 Ianuarie 2011 19:14
m-am prapadit de ras
cateva au avut puncte minus dar mai trebuie sa mestece garbo inainte de a-si scoate coastlele he he he...hopa sus ca trece


am ras cu lacrimi
ameno
Postat pe 26 Ianuarie 2011 10:07
Sa nu uitam de invataturile pravoslavnicului. Sau de topicul asta
anakin
Postat pe 21 Februarie 2011 23:18
Thor_again
Postat pe 21 Februarie 2011 23:21
Acusica intram in post...deci il asteptam pe pravoslavnicul Daniil...sa ne dea niscavai sfaturi.....
nuti_vio
Postat pe 21 Februarie 2011 23:29
Pai da asa se zice ca femeile se uita pe sine...Dar si femeile sunt rele,invidioase,unele cu altele...Eu am intalnit foarte putine femei de treaba...Pt ca majoritatea sunt invidioase si rele...Si sunt rele intre ele...Dar cu barbatii femeile sunt tolerante pt ca le este frica ca le da pe cocoasa.....Apoi cred ca barbatii au mai multe parti bune decat femeile,,pt ca barbatii tin unii cu altii si nu se invidiaza asa cum se invidiaza femeile si se dusmanesc......Cred ca si femeile primesc dupa cum fac....Daca iti vezi de treaba ta si nu dusmanesti si nu invidiezi pe nimeni si nu judeci si te razbuni,,,ci sa iti vezi de pacatele tale....Ca mai atragi atentia cuiva,,nu este rau..Asta nu inseamna ca ii faci rau,,ci doar arati ca iti pasa de el ca elsa se indrepte...
gandiredeinger
Postat pe 22 Februarie 2011 00:09
Eu una am ciuda pe femei...Ca nu au fost in stare sa isi educe plozii,baietii...Si eu nu am cu cine sa ma marit si trebuie sa imi fac singura curat in casa.Barbatii nu au minte,,,neuronii or sunt in concediu sau in pantaloni.....Daca aveam barbat il puneam pe el,,ca doar de asta imi iau barbat...Dar barbatii astia au fost invatat de mamele lor,,sa ii tina sub fustele lor si sa le dea sa suga.pana la varste mari ,si sa le faca toata treaba de-a gata,,,de asta barbatii sunt ca copiii mici,niste sugaci...pleaca de maicasa dar nici nu sttiu sa dea cu matura....asteapta ca sa faca nevastasa ca doar asa i-a invatat mama lor....
gandiredeinger
Postat pe 22 Februarie 2011 00:16
Amin +++?
Oita Domnului Handybel?

Preasfinte - ia-ma si pe mine,pacatoasa,sub protectia sutanei dumitale.
Allegra
Postat pe 6 Martie 2011 17:18
am deschis si eu grupul de subiecte "barbati"....si dau de topicul "Femeia"....
hai, sa zicem ca azi e 8 martie.... si e o scuza....dar sa nu se mai repete, ca va sanctionez !
ondinne
Postat pe 8 Martie 2011 17:43
POATE ITI DORESTI HAINUTZE DE CALITATE LA PRET REDUS
http://miki-shoppinghaineoutlet.blogspot.com/
bellamy
Postat pe 11 Martie 2011 06:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am un gust amar in gura...la propriu.. 16 De la: tutankhamon 27 Octombrie 2009 01:09
intrebare 9 De la: garbo_11804 4 Aprilie 2013 11:51
o intrebare adresata mai mult barbatilor...Ce cred ei ca este dragostea? 525 De la: fleurdelis 12 Aprilie 2010 20:16
Barbati de pe Garbo.ro, 1090 De la: madita 10 Octombrie 2010 18:24
buna 26 De la: elisabeta_boia 10 Decembrie 2011 04:17
Setari Cookie-uri