Financiar mereu pe 0

Ciudat cu cat muncesti mai mult cu atat mai mult cheltui si ajungi la final de luna in punctul mort sau pe minus ,,,,,,,,ma afecteaza criza asta ,,,cum sa fac economii in mod istet si fara mari sacrificii?
_blondyna
Postat pe 16 Ianuarie 2011 18:40
Pai nu mai cheltui si tu asa mult pe iesirile din oras...Mananca acasa si cumpara maruntisuri de prin oras
xenaprintesarazboinica
Postat pe 16 Ianuarie 2011 19:17
probabil solutia e sa castigi mai mult?
Sa cheltuiesti mia putin... mi se pare... downgrade. Imagine mai proasta, viata mai proasta, libertate mai putina, etc.
quasaria
Postat pe 16 Ianuarie 2011 21:35
da, chiar, Lupty are dreptate, iti inchiriezi o chilie la manastire sau o beserica de asta noua care propovaduieste dragostea de semeni, si dai banii acolo, iar ei iti dau paine si apa, altceva e un lux
casperphantom
Postat pe 16 Ianuarie 2011 21:43
De la: _blondyna, la data 2011-01-16 18:40:47Ciudat cu cat muncesti mai mult cu atat mai mult cheltui si ajungi la final de luna in punctul mort sau pe minus ,,,,,,,,ma afecteaza criza asta ,,,cum sa fac economii in mod istet si fara mari sacrificii?
Sau nu mai imprumuta bani la prieteni,,nu mai plati la altii....Ce prietenia in ziua de azi costa bani.Nimeni nu te mai accepta ca prieten daca nu are ceva de scos de pe urma ta....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 17 Ianuarie 2011 16:11
De la: casperphantom, la data 2011-01-16 21:43:29da, chiar, Lupty are dreptate, iti inchiriezi o chilie la manastire sau o beserica de asta noua care propovaduieste dragostea de semeni, si dai banii acolo, iar ei iti dau paine si apa, altceva e un lux
Parca ar conta de ceea ce iti dau oamenii..Oamenii iti dau palme pt ca vreau sa te doboare si sa nu fii mai bun ca ei..Acum nu iti dau palme sa te doboare pt ca esti poate la fel ca si ei si nu au pe ce sa fie invidios..Dar daca ai fii destept te-ar durea in cot de ce ar zice lumea...Ca nu lumea iti da minte sau iti da sa mananci...Ci tu poti sa mananci bine daca ai minte,putere si sanatate sa muncesti si astea le primesti de la Dumnezeu...Ce primesti de la oameni putin conteaza...Ei oricum primesc ceea ce ofera...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 17 Ianuarie 2011 16:14
Daca tu propavaduiesti iubirea de semeni si nu primesti nimic de la oameni,ci doar palme...De parca ar conta asta....Ei iti dau palme pt ca vor sa te faca sa devii ca ei,sunt distructivi....Daca esti la fel de amarat si doborat ca ei,nu au pe ce sa fie invidios si sa vrea sa te doboare,,daca esti deja doborat...Pt ca oamenii rai nu umbla deja dupa pasari deja moarte si doborate.....Dar daca ai fii destept te-ai vedea de treaba ta...Si sa te doara in cot de ce crede lumea....Chiar daca primesti palme de la oameni...pe tine Dumnezeu te va ajuta sa iti mearga mai bine decat le merge lor....Trebuie doar sa ii ignori si sa ii consideri fara creier..Si sa te impui,,,nu sa arati ca esti slab pt ca de asta te ataca...Da mereu o sa te atace pt ca vor sa te doboare,,dupa ce te-au doborat deja te lasa in pace si cauta altii...asta este lucrarea raului....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 17 Ianuarie 2011 16:20
Da multumesc de tips and triks dar ideea e ca mai mult d edoua joburi full time nu pot sa am deoarece nu mai am timp sa cheltui banii ;;;;;;;;uneori cheltui exagerat doar pentru ca merg in magazin fara lista si daca e de iesit eu dau tonul ,,,,,,nu dau cinste pe oki frumosi adika mi se plateste nota de plata deorece sunt o femeie frumoasa si care poate manipula prin privire si cuvinte orice barbat dar vreau mai mult de la mine vreau sa fiu un bil gates european o femeie de afaceri care sa asigure viitorul urmatoarei generatii dar cred ca e un pic mai greu acum dar inca incerc nimik nu e impoibil.
_blondyna
Postat pe 18 Ianuarie 2011 00:11

Da? Ai ochii verzi si dureri de cap?
quasaria
Postat pe 18 Ianuarie 2011 22:07
blondino,esti cumva sora mea?haaaaaaa
vuvuzela
Postat pe 18 Ianuarie 2011 22:48
Ultima data cand am verificat arborele genealogic nu erai trecuta asa ca dezamagireee...............................;ha
_blondyna
Postat pe 18 Ianuarie 2011 23:28
Nu dau dureri de cap din contra cred ca rasul meu relaxeaza si creeaza placere precum si discutiile cu mine sunt placute si duc de multe ori la o ampla dezbatere
_blondyna
Postat pe 18 Ianuarie 2011 23:30
blondino,imi place apelativul,nu sunt dezamagita,din contra ma bucura venirea ta printre noi.
vuvuzela
Postat pe 19 Ianuarie 2011 00:51
mersi vuvuzela avatarul tau e sich
_blondyna
Postat pe 19 Ianuarie 2011 17:14
Cat timp esti financiar pe 0, nu e foarte grav. Se poate si mai rau, adica sa ajungi pe minus, sa consumi mai mult decat ,,produci''. Inca-i bine!!
m_ada
Postat pe 19 Ianuarie 2011 17:23
De la: _blondyna, la data 2011-01-18 00:11:51Da multumesc de tips and triks dar ideea e ca mai mult d edoua joburi full time nu pot sa am deoarece nu mai am timp sa cheltui banii ;;;;;;;;uneori cheltui exagerat doar pentru ca merg in magazin fara lista si daca e de iesit eu dau tonul ,,,,,,nu dau cinste pe oki frumosi adika mi se plateste nota de plata deorece sunt o femeie frumoasa si care poate manipula prin privire si cuvinte orice barbat dar vreau mai mult de la mine vreau sa fiu un bil gates european o femeie de afaceri care sa asigure viitorul urmatoarei generatii dar cred ca e un pic mai greu acum dar inca incerc nimik nu e impoibil.



Mama ce-i in mintea ta...

Lady_Di
Postat pe 19 Ianuarie 2011 19:05
bill gates, ha? da' nu esti modesta deloc, maica

si zici ca manipulezi din priviri? ia fa o demonstratie
michelle_
Postat pe 19 Ianuarie 2011 19:18
just bila
ufishor
Postat pe 19 Ianuarie 2011 19:19
De la: _blondyna, la data 2011-01-18 00:11:51Da multumesc de tips and triks dar ideea e ca mai mult d edoua joburi full time nu pot sa am deoarece nu mai am timp sa cheltui banii ;;;;;;;;uneori cheltui exagerat doar pentru ca merg in magazin fara lista si daca e de iesit eu dau tonul ,,,,,,nu dau cinste pe oki frumosi adika mi se plateste nota de plata deorece sunt o femeie frumoasa si care poate manipula prin privire si cuvinte orice barbat dar vreau mai mult de la mine vreau sa fiu un bil gates european o femeie de afaceri care sa asigure viitorul urmatoarei generatii dar cred ca e un pic mai greu acum dar inca incerc nimik nu e impoibil.

Tulburarea de personalitate de tip narcisist este descrisa ca tipar constant de grandomanie,nevoia de admiratie si lipsa de empatie.Criteriile de diagnostic includ:
-grandomanie:adika mi se plateste nota de plata deorece sunt o femeie frumoasa"
-preocupat de fantezii ale unui succes nelimitat,putere:"vreau sa fiu un bil gates european"
-exploateaza relatiile interpersonale:"care poate manipula prin privire si cuvinte orice barbat"
-crede ca este special si unic:"ma educ zilnic sa fiu impasibila sa devin un profesionist"
-ii lipseste empatia:"Sentimentele produc doar stari de euforie trecatoare sunt o pragmatica inraita si da traiesc foarte bine lasandu-mi sufletul sub anestezie ;;;;;;;;;;;;;;;;;nu sufar si nici nu sunt fericita sunt in echilibru"
-are atitudini si comportamente arogante:"nu voi irosi timp din viata mea discutand cu un psiholog deorece consider ca ei sunt mai problematici ca pacientii lor , no ofense "
"in ceea ce priveste durerea fizica este un raspuns la un stimul cre actioneaza asupra unui receptor asa ca nu are cu nimic a face cu sentimentele"=nivelul de cultura.....(mai exista si durerea psihogena care nu este determinata de o boala,un traumatism sau o afectare a sistemului nervos,ci este cauzata de o suferinta emotionala sau psihica).
In concluzie:tulburare de personalitate de tip narcisist+nivel actual de cultura=>"financiar mereu pe 0"Precizari:
-citatele ii apartin domnisoarei in cauza,cele care nu le regasiti aici sunt de pe topicul "nulitatea sentimentelor ofera echilibru"
-nu sunt psiholog sau psihiatru
-raspunsul meu nu este o critica ci o parere personala formata prin asocierea unor cunostinte de psihiatrie cu raspunsurile domnisoarei in cauza
-daca am jignit sau am fost off topic imi cer scuze
diannadanciu
Postat pe 19 Ianuarie 2011 21:03
De la: _blondyna, la data 2011-01-19 17:14:06mersi vuvuzela avatarul tau e sich





multumesc la fel.este interesanta tema deschisa de tine,pe cele doua topice.cat de convinsa erai inainte ca vei gasi,useri sa inteleaga substratul celor afirmate si sustinute de tine si cat de convinsa esti acum dupa comentarii,ca lumea este pregatita sa accepte realitatea in care ne complacem,traind intr-o" dolce vita" pe sistemul ce mananc si ce cheltui, adica consumismul si materialismul?eu incerc si alte persoane au incercat sa explice situatia reala in care traim,ce ni se pregateste(depopularea masiva),ca traim intr-o crunta minciuna,ca religia este un fel de amagire a credinciosilor mai naivi,ca totul este o manipulare pe toate planurile,ca biserica azi este un SRL manipulator si el,ca toata politica,viata noastra,modul nostru de trai este doar o masina care ne va calca pe" trecerea de pietoni,"caci legea ce mai conteaza intr-o lume condusa de de marile corporatii,vatican si alte entitati?
vuvuzela
Postat pe 19 Ianuarie 2011 21:33
hop si tu cu calu'tau.
si_totusi
Postat pe 19 Ianuarie 2011 21:40
Domnisoara sau doamna psiholog va multumesc de catalogare dar chiar nu am nici un fel de tulburare comportamentala sunt o fiinta normala, care da reuseste tot ceea ce isi propune trecutul o demonstreaza.In ceea ce priveste plata notei, daca un barbat se simte relaxat in prezenta unei femei cu siguranta nu se va uita la banii care ii da cand petrece timp cu ea, Cred ca sunteti cu siguranta un psiholog care trateaza dupa definiti si face diagnoze dar fara rezultat si solutii. In ceea ce priveste nivelul meu de cultura nu va puteti pronunta pentru ca nu dumneavoastra sunteti in masura sa faceti evaluari,dar daca considerati ca terminarea a doua institutii de invatamant superior in acelasi timp la zi precum si finalizarea a doua mastere in strainatate dau nota unui nivel de cultura inferior atunci nu va contrazic. Intradevar inceracrile de cunoastere a mintii si comportamentului uman sunt de datoria dumneavoastra dar pana in prezent nu am vazut nebun complet reabilitat ,,,,,,,,,,,,,,,,ceea ce fac eu insa zilnic face oameni fericiti si ceea ce imi doresc sa fac este sa fac generetiile viitoare fericite financiar de fericirea sufleteasca se vor ocupa singuri.
_blondyna
Postat pe 19 Ianuarie 2011 21:43
Gandim ardeleneste,,,,,, suntem anorate in realitate Vuvuzela, deoarece se va ajunge in curand la nevoia de alimente pe care nimik nu o va mai acoperii, se va instaura LEGEA JUNGLEI , Manipularea prin religie intradevar exista eu am o vorba ; Dumnezeu a creeat credinta iar oamenii au inventat clerul .Niciodata nu am inteles cum poate un om sa lucreze o zi si sa castige cat altii in 7 ,ma refer la preoti ,dar se poate deaorece isi gasesc naivi care sa ii abduleze.Srl Bisercii fac acte de coruptie mai mari ca si corporatile multinationale deorece sub sintagma va ajutam pe toti se produc multe vorbesc din experienta proprie am vazut ce insemna fundatiile de intrajutorare si cati romani crestini fac orice tip de compromis din dorinta de inaavutire fara nici un efort masiv si intr-un timp scurt.
_blondyna
Postat pe 19 Ianuarie 2011 21:55
ia te uita si la mindra asta ce parere buna are despre ea!

pai daca esti asa de eficienta de ce-ti faci griji?
si Gates ala crezi ca a ajuns unde este irosind timpul pe garbo? ala in afara de cap mai are si creiersi sa mai stii ceva: el nu plateste nota de la restaurant nimenui: "nu ai bani nu maninci e" vorba lui.

the_voice
Postat pe 19 Ianuarie 2011 22:08
De la: _blondyna, la data 2011-01-19 21:43:46Domnisoara sau doamna psiholog va multumesc de catalogare dar chiar nu am nici un fel de tulburare comportamentala sunt o fiinta normala, care da reuseste tot ceea ce isi propune trecutul o demonstreaza.In ceea ce priveste plata notei, daca un barbat se simte relaxat in prezenta unei femei cu siguranta nu se va uita la banii care ii da cand petrece timp cu ea, Cred ca sunteti cu siguranta un psiholog care trateaza dupa definiti si face diagnoze dar fara rezultat si solutii. In ceea ce priveste nivelul meu de cultura nu va puteti pronunta pentru ca nu dumneavoastra sunteti in masura sa faceti evaluari,dar daca considerati ca terminarea a doua institutii de invatamant superior in acelasi timp la zi precum si finalizarea a doua mastere in strainatate dau nota unui nivel de cultura inferior atunci nu va contrazic. Intradevar inceracrile de cunoastere a mintii si comportamentului uman sunt de datoria dumneavoastra dar pana in prezent nu am vazut nebun complet reabilitat ,,,,,,,,,,,,,,,,ceea ce fac eu insa zilnic face oameni fericiti si ceea ce imi doresc sa fac este sa fac generetiile viitoare fericite financiar de fericirea sufleteasca se vor ocupa singuri.




schimbarea de comportament se intampla de peste 20 de ori pe zi si de n ori inviata,in functie de intamplarile prin care treci.este denumita gresit nebunie,iar medicii de specialitate nu pot demonstra concret daca un" asa zis bolnav psy' chiar are o problema ,deoarece spre deosebire de alte boli,in psihiatrie sau psihologie singura metoda de a da un diagnostic,este de a il asculta pe cel care se prezinta in fata ta si care in afara de descrierile personale simptomatice,ii urmaresti reactiile,modul labil de comportament,etc....reactii cu care cel care sustine ca este bolnav,in functie de interesul avut te poate manipula pe tine ca medic prin prefacatorie.oricat de bun medic ai fii, sa nu uitam ca multi psy,sau asa zisi bolnavi au o inteligenta manipulatorie deosebita.cu lacrimi ,cu tremuraturi,cu schimbari bruste de atitudine,cu un vocabular adecvat intentionat,cu lesinuri,poti fii mai agresiv sau mai leguma,prefacatoria este cea mai utila pt a insela un medic care trebuie sa te diagnostigheze doar ascultandu-te si privindu-te.asa ca daca medicul poate fii manipulat,de ce sa dam noi cu "presupusul" despre altii ,noi cei ce nu avem studii de specialitate?
vuvuzela
Postat pe 19 Ianuarie 2011 22:27
ce, vuvuzelo, iar vorbesti cu tine? ca, de. s-a prins toata lumea ca te-ai vopsit blonda - parca mai era nevoie
si_totusi
Postat pe 19 Ianuarie 2011 22:30
De la: si_totusi, la data 2011-01-19 22:30:37ce, vuvuzelo, iar vorbesti cu tine? ca, de. s-a prins toata lumea ca te-ai vopsit blonda - parca mai era nevoie





limitarea in gandire,repetitia si aprobarea comportamentului altuia sau copierea,face dovada ,ca nu te afli printre manipulatorii medicului,ci printre involutionisti.o noapte placuta!
vuvuzela
Postat pe 19 Ianuarie 2011 22:37
De la: _blondyna, la data 2011-01-19 21:55:26Gandim ardeleneste,,,,,, suntem anorate in realitate Vuvuzela, deoarece se va ajunge in curand la nevoia de alimente pe care nimik nu o va mai acoperii, se va instaura LEGEA JUNGLEI , Manipularea prin religie intradevar exista eu am o vorba ; Dumnezeu a creeat credinta iar oamenii au inventat clerul .Niciodata nu am inteles cum poate un om sa lucreze o zi si sa castige cat altii in 7 ,ma refer la preoti ,dar se poate deaorece isi gasesc naivi care sa ii abduleze.Srl Bisercii fac acte de coruptie mai mari ca si corporatile multinationale deorece sub sintagma va ajutam pe toti se produc multe vorbesc din experienta proprie am vazut ce insemna fundatiile de intrajutorare si cati romani crestini fac orice tip de compromis din dorinta de inaavutire fara nici un efort masiv si intr-un timp scurt.
[/quote



sunt de acord cu tot ce ai comentat aici.dar cred ca este o discutie a" surzilor si orbilor".nu te mai stradui,putini de pe acest site sunt interesati de de aceste aspecte.restul sunt doar consumisti de prezent.
vuvuzela
Postat pe 19 Ianuarie 2011 22:44
vuvuzelo, ce manipulatori ai medicului, ce cai verzi pe pereti? iar ai viziuni?

blondina e un alt cont al tau. al catelea? de fapt, mai conteaza?parca ti-am mai zis. ai grija la camesa aceea ca iar ti-o leaga doctorii cu manecele la spate si dusurile reci la vreme de iarna te dau in pneumonie.
si_totusi
Postat pe 19 Ianuarie 2011 22:50
De la: si_totusi, la data 2011-01-19 22:50:14vuvuzelo, ce manipulatori ai medicului, ce cai verzi pe pereti? iar ai viziuni?

blondina e un alt cont al tau. al catelea? de fapt, mai conteaza?parca ti-am mai zis. ai grija la camesa aceea ca iar ti-o leaga doctorii cu manecele la spate si dusurile reci la vreme de iarna te dau in pneumonie.





limitarea in gandire,repetitia si aprobarea comportamentului altuia sau copierea,face dovada ,ca nu te afli printre manipulatorii medicului.tu chiar ai o problema.rezolva-ti-o inainte de a se agrava.e crede in ceva inexistent,a insista in aceasi greseala,se cheama prostie deja.crede-ma nu imi doresc sa intalnesc in realitate ,oameni atat de limitati,asta ca sa ma exprim elegant.
vuvuzela
Postat pe 19 Ianuarie 2011 23:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu capricorn, el rac! 2 De la: AGAPI_MOU 22 August 2009 12:32
De ce credeti ca patronii romani profita de pe urma angajatiilor lor? 1 De la: ingerasulluptator 19 Mai 2011 23:18
de ce 80% din femei din mediul urban isi doresc barbati cu masina???????????????????????????????? 5 De la: ameno 18 Octombrie 2010 10:34
IUBIRE INTERZISA? SAU DOAR IUBIRE PUR SI SIMPLU? 282 De la: florentza23 27 Iunie 2011 00:09
castiga un Opel Corsa insriete si tu in concurs 1 De la: Lumynita 14 Iulie 2010 16:42
Setari Cookie-uri