o mama care sufera

Dragele si dragii mei,
Ce a-ti face daca vii s-ar lua copii de sot
si totusi ati stii ca le este mai bine acolo in strainatate?
dearest
Postat pe 10 Ianuarie 2011 19:21
ce a-ti face daca vi sar lua copilul de catre sotie..
si totusi stii ca NU este mai bine pentru el..
roby_cado
Postat pe 10 Ianuarie 2011 20:11
de unde sti ce,cum si cu cine le-ar fi mai bine???????
copii au nevoie de mama.....
ce varsta au??nu poti dialoga cu ei si asa vei afla singura raspunsul....
anaROBERT
Postat pe 11 Ianuarie 2011 00:22
A comunica cu copii si a le spune de cite ori ai ocazia ca sint importanti in viata ta, de mama , e o modalitate de a sti ca tii la ei.

si mai ai un lucru important ,pe care poate il omiti:
dragostea nu are limite de timp, spatiu si loc.dragostea pentru "puii" tai ajunge la ei ,indiferent ce crezi despre subiect.
Astfel, puterea ta de a-i iubi te elibereaza pe tine si pe ei,de atasamente inutile.
danko
Postat pe 13 Ianuarie 2011 17:30
cind am spus ca le este mai bine m-am referit la un stil de viata , de educatie bun care nu este in Romania, la un cerc de prieteni instruiti de la care au ce invata, care nu se gasesc in tara asta...
nu stiu ce sa fac , nu am nici resurse financiare, nici cu sanatatea nu stau prea bine si mie foarte greu sa lupt dar le simt dorul din ce in ce mai mult
e adevarat ca dragostea mea ajunge la ei indiferent de spatiu ,dar nu stiu daca doar dragostea este de ajuns
dearest
Postat pe 17 Ianuarie 2011 13:21
Buna .
Daca as sti ca .copilului meu ai este bine acolo unde este as accepta situatia si as face tot ce ami sta an putinta sa pastrez legatura cu copilul/ii. Stiu ca este dureros si greu de mers mai departe dar trebuie sa ne gandim spre binele copilului/lor, ce este bine ptr ei unde le ar fi mai bine .
Doar un comentariu sper ca deranjeaza.
Vorbesc pentru ca sant o mama care a facut la fel cu copilul ei dupa div am decis sa plec cu copilul din tara sa ai ofer o viata si o educatie mult mai buna. spre nefericire la mine situatia este mult mai complicata. dar atat pot spune ca se poate ajunge de dragul copilului la o buna antelegere si puteti gasi ampreuna modalitati de a ati vedea copilul.
malisa
Postat pe 18 Februarie 2011 12:35
Copilul tb sa stea langa mama indiferent de situatie, cat exista in inima mamei putere sa le ofere dragoste ca pana la urma ei de asta au nevoie, toate se aseaza ....cum poate acum o mama sa traiasca fara copil?pierzi casnicie, pierzi tot ce ai cladit si sa pierzi si copilul,!! nu credeti ca e foarte si mult prea usor sa se simta acea mama deprimata si goala in suflet?
tyatya
Postat pe 22 Martie 2011 22:57
daca as stii ca ii e mai bine acolo, nu doar as accepta, ci as insista EU sa stea unde ii e mai bine.
Pe de alta parte, esti sigura ca ii e mai bine acolo?
Din ce punct de vedere?

tya, chestia asta cu "indiferent de situatie" e cam radicala, nu crezi?
Nu-mi face oda mamelor acum, ca stiu ce inseamna sa fii una. Inseamna in primul rind sa nu te gindesti la tine ci la copil.
quasaria
Postat pe 22 Martie 2011 23:01
Eu sincer am vb din pct-ul meu de vedere, si am vazut la multe cazuri ce s-a intamplat cu copii despartiti de mame,dar aici vorbim de mame care cu adevarat iubeste copii si acolo unde cu siguranta le va fi mai bine.
tyatya
Postat pe 22 Martie 2011 23:11
si dupa parerea mea copiii cresc in primul rind din dragoste... dar... Uneori lucrurile pot fi mai complicate de atit. Am vazut diverse cazuri... mame bolnave, de exemplu, care si-au indepartat copiii intentionat, ca sa nu se ataseze de ele.
quasaria
Postat pe 22 Martie 2011 23:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mi-e greu cu mine 59 De la: francesca20 24 Aprilie 2012 19:58
o mama care sufera 10 De la: quasaria 22 Martie 2011 23:23
despartire. cum sa il ajut? 3 De la: geo32 13 Martie 2009 23:52
nu stiu ce sa fac..... 1 De la: garbo68 10 Octombrie 2009 14:57
vreau un loc de munca in strainatate 1 De la: garbo047656 30 Octombrie 2010 09:30
Setari Cookie-uri