Integrarea pocaitilor in societate ,,,fara ca sa fie luati la misto sau sa rada cineva de ei

pt ca eu cred ca crestinii trebuie acceptati in societate si sa nu rada nimeni de ei..Pt ca nu au nici in drept...Pt ca in fond fiecare acre dreptul de a alege.....Si mai ales moldovenii sa fie acceptati in societate si sa nu sa se mai creada ardelenii ca sunt mai cu nasul pe sus ca sunt mai bogati si sunt increzuti....Pt ca daca nu esti acceptat atunci nici nu trebuie sa te lasi calcat in picioare si sa lupti sa fii acceptat pt ca fiecare are dreptul sa fie asa cum doreste...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 31 Decembrie 2010 22:03
xenaprintesarazboinica
Postat pe 1 Ianuarie 2011 12:16
xeno, ca sa "nu rida nimeni de tine" trebuie sa iti pastrezi convingerile pt tine ca nu ti le cere nimeni si n-ai nevoie de confirmarea nimanui.
Daca eu cred in anumite lucruri, n-am nevoie sa deschis cinci forumuri sa spun tuturor cum e bine - asta inseamna agresiune, si e normal sa ti se raspunda la fel. Nu vrei sa te ia nimeni peste picior, nu mai defila cu religia ta in frunte. E a ta, pastreaz-o pentru tine.
quasaria
Postat pe 1 Ianuarie 2011 13:36
De la: quasaria, la data 2011-01-01 13:36:47xeno, ca sa "nu rida nimeni de tine" trebuie sa iti pastrezi convingerile pt tine ca nu ti le cere nimeni si n-ai nevoie de confirmarea nimanui.
Daca eu cred in anumite lucruri, n-am nevoie sa deschis cinci forumuri sa spun tuturor cum e bine - asta inseamna agresiune, si e normal sa ti se raspunda la fel. Nu vrei sa te ia nimeni peste picior, nu mai defila cu religia ta in frunte. E a ta, pastreaz-o pentru tine.



Un An Nou plin de sanatate, bucurii si impliniri !!!
scumpa31
Postat pe 1 Ianuarie 2011 13:59
De la: quasaria, la data 2011-01-01 13:36:47xeno, ca sa "nu rida nimeni de tine" trebuie sa iti pastrezi convingerile pt tine ca nu ti le cere nimeni si n-ai nevoie de confirmarea nimanui.
Daca eu cred in anumite lucruri, n-am nevoie sa deschis cinci forumuri sa spun tuturor cum e bine - asta inseamna agresiune, si e normal sa ti se raspunda la fel. Nu vrei sa te ia nimeni peste picior, nu mai defila cu religia ta in frunte. E a ta, pastreaz-o pentru tine.
Asta este un forum pt toata lumea...Asa cum altii isi spun parerea si convingerile asa si eu mi le spun..Dar stai linistit,,cu oamenii care nu avor sa imi asculte parerile si nu vor sa imi accepe gandirea mea...Nici eu nu vreau sa le ascult gandirea si convingerile si nu fac nici un lucru din ceea ce fac ei...Ii ignor ii las cu convigerile lor,,eu imi spun convigerile cu oamenii care ma asculta si ma accepta....Cine nu ma accepta nici eu nu il accept si nu ii ascult convigerile,,,sa si le tina doar pt el asa cum ele vrea ca sa imi tin convigerile mele doar pt mine...Si comunic cu oameni care ma accepta si ne impartasim gandirea unuia altuia
xenaprintesarazboinica
Postat pe 1 Ianuarie 2011 15:34
De la: quasaria, la data 2011-01-01 13:36:47xeno, ca sa "nu rida nimeni de tine" trebuie sa iti pastrezi convingerile pt tine ca nu ti le cere nimeni si n-ai nevoie de confirmarea nimanui.
Daca eu cred in anumite lucruri, n-am nevoie sa deschis cinci forumuri sa spun tuturor cum e bine - asta inseamna agresiune, si e normal sa ti se raspunda la fel. Nu vrei sa te ia nimeni peste picior, nu mai defila cu religia ta in frunte. E a ta, pastreaz-o pentru tine.
in viata mea privata,,nici nu stresez oamenii cu convigeerile mele doar daca ma steseaza ei cu convigerile lor,,cine nu imi accepta felul de a gandi,,nici eu nu ii acept gandirea lui,,,a iti tina si el parerrile doar pt ei,,asa cum vor ca eu sa mi le tin doat pt mine,,,...Pt ca de multe ori trebuie sa si suporti oameni care sunt diferiti si pur si simplu nu ii poti ignora total,,cum ar fii la munca sau la scoala..Daca unul se ia de tine ca esti prea cuminte,,prea linistit..Ca doar oamenii isi dau seama de asta...Si il necajesc pt ca vor sa il faca sa devina ca ei...Normal ca eu nu o sa le fac placerea sa devin o amarata neputincioasa si fara minte ca ei si o sa led spun cateva,,pt ca imi place sa arat asi sa demostrez ca eu sunt ceea care am dreptate si imi place sa fiu asa cum sunt si sa raman asa cum sunt...Dar in asemenea conflicte nu trebuie sa te enervezi,,pt ca prin asta demostrezi ca esti vulnerabil si te afecteaza si oamenii negativi te vor necaji si mai tare ca sa te traga in mijlocul lor...Si normal ca atuinci trebuie sa ii pui in banca lor si sa le inchizi gurile
xenaprintesarazboinica
Postat pe 1 Ianuarie 2011 15:47
De la: quasaria, la data 2011-01-01 13:36:47xeno, ca sa "nu rida nimeni de tine" trebuie sa iti pastrezi convingerile pt tine ca nu ti le cere nimeni si n-ai nevoie de confirmarea nimanui.
Daca eu cred in anumite lucruri, n-am nevoie sa deschis cinci forumuri sa spun tuturor cum e bine - asta inseamna agresiune, si e normal sa ti se raspunda la fel. Nu vrei sa te ia nimeni peste picior, nu mai defila cu religia ta in frunte. E a ta, pastreaz-o pentru tine.
in viata mea privata,,nici nu stresez oamenii cu convigeerile mele doar daca ma steseaza ei cu convigerile lor,,cine nu imi accepta felul de a gandi,,nici eu nu ii acept gandirea lui,,,a iti tina si el parerrile doar pt ei,,asa cum vor ca eu sa mi le tin doat pt mine,,,...Pt ca de multe ori trebuie sa si suporti oameni care sunt diferiti si pur si simplu nu ii poti ignora total,,cum ar fii la munca sau la scoala..Daca unul se ia de tine ca esti prea cuminte,,prea linistit..Ca doar oamenii isi dau seama de asta...Si il necajesc pt ca vor sa il faca sa devina ca ei...Normal ca eu nu o sa le fac placerea sa devin o amarata neputincioasa si fara minte ca ei si o sa led spun cateva,,pt ca imi place sa arat asi sa demostrez ca eu sunt ceea care am dreptate si imi place sa fiu asa cum sunt si sa raman asa cum sunt...Dar in asemenea conflicte nu trebuie sa te enervezi,,pt ca prin asta demostrezi ca esti vulnerabil si te afecteaza si oamenii negativi te vor necaji si mai tare ca sa te traga in mijlocul lor...Si normal ca atuinci trebuie sa ii pui in banca lor si sa le inchizi gurile
xenaprintesarazboinica
Postat pe 1 Ianuarie 2011 15:47
Pt ca la scoala sau la munca...oamenii te simt daca esti cuminte linistit,pocait inofensiv...Si incep sa te necajeasca pt ca te simt altfel decat ei si nu te accepta...Normal ca trebuie sa te impui si sa nu lasi sa te faca pacatosii carpa de sters pe jos... dar fara sa te enervezi,,,,femeile sunt mai sensibile...barbatii sunt mai rezistenti....dar cred ca mai sunt si barbati sensibili....Pt ca eu nu cred ca pacatosii nu au nici un drept sa necajeasca pe pocaiti..Pt ca ei chiar daca nu isi spun convigerile,,dar ei prin vorba lor demostreaza ca sunt atlfel...Si apoi daca altii se iau de el,,normal ca nu te poti lasa calcat in picioare de ei...Si sa devii o amarata fara minte ca si ei.....Ca pocait nu inseamna carpa de sters pe jos..Pocait inseamna luptator pt dreptate
xenaprintesarazboinica
Postat pe 1 Ianuarie 2011 15:58
Pt ca la scoala sau la munca...oamenii te simt daca esti cuminte linistit,pocait inofensiv...Si incep sa te necajeasca pt ca te simt altfel decat ei si nu te accepta...Normal ca trebuie sa te impui si sa nu lasi sa te faca pacatosii carpa de sters pe jos... dar fara sa te enervezi,,,,femeile sunt mai sensibile...barbatii sunt mai rezistenti....dar cred ca mai sunt si barbati sensibili....Pt ca eu nu cred ca pacatosii nu au nici un drept sa necajeasca pe pocaiti..Pt ca ei chiar daca nu isi spun convigerile,,dar ei prin vorba lor demostreaza ca sunt atlfel...Si apoi daca altii se iau de el,,normal ca nu te poti lasa calcat in picioare de ei...Si sa devii o amarata fara minte ca si ei.....Ca pocait nu inseamna carpa de sters pe jos..Pocait inseamna luptator pt dreptate
xenaprintesarazboinica
Postat pe 1 Ianuarie 2011 15:59
Pt ca la scoala sau la munca...oamenii te simt daca esti cuminte linistit,pocait inofensiv...Si incep sa te necajeasca pt ca te simt altfel decat ei si nu te accepta...Normal ca trebuie sa te impui si sa nu lasi sa te faca pacatosii carpa de sters pe jos... dar fara sa te enervezi,,,,femeile sunt mai sensibile...barbatii sunt mai rezistenti....dar cred ca mai sunt si barbati sensibili....Pt ca eu nu cred ca pacatosii nu au nici un drept sa necajeasca pe pocaiti..Pt ca ei chiar daca nu isi spun convigerile,,dar ei prin vorba lor demostreaza ca sunt atlfel...Si apoi daca altii se iau de el,,normal ca nu te poti lasa calcat in picioare de ei...Si sa devii o amarata fara minte ca si ei.....Ca pocait nu inseamna carpa de sters pe jos..Pocait inseamna luptator pt dreptate
xenaprintesarazboinica
Postat pe 1 Ianuarie 2011 15:59
Pt ca la scoala sau la munca...oamenii te simt daca esti cuminte linistit,pocait inofensiv...Si incep sa te necajeasca pt ca te simt altfel decat ei si nu te accepta...Normal ca trebuie sa te impui si sa nu lasi sa te faca pacatosii carpa de sters pe jos... dar fara sa te enervezi,,,,femeile sunt mai sensibile...barbatii sunt mai rezistenti....dar cred ca mai sunt si barbati sensibili....Pt ca eu nu cred ca pacatosii nu au nici un drept sa necajeasca pe pocaiti..Pt ca ei chiar daca nu isi spun convigerile,,dar ei prin vorba lor demostreaza ca sunt atlfel...Si apoi daca altii se iau de el,,normal ca nu te poti lasa calcat in picioare de ei...Si sa devii o amarata fara minte ca si ei.....Ca pocait nu inseamna carpa de sters pe jos..Pocait inseamna luptator pt dreptate
xenaprintesarazboinica
Postat pe 1 Ianuarie 2011 16:00
Pt ca la scoala sau la munca...oamenii te simt daca esti cuminte linistit,pocait inofensiv...Si incep sa te necajeasca pt ca te simt altfel decat ei si nu te accepta...Normal ca trebuie sa te impui si sa nu lasi sa te faca pacatosii carpa de sters pe jos... dar fara sa te enervezi,,,,femeile sunt mai sensibile...barbatii sunt mai rezistenti....dar cred ca mai sunt si barbati sensibili....Pt ca eu nu cred ca pacatosii nu au nici un drept sa necajeasca pe pocaiti..Pt ca ei chiar daca nu isi spun convigerile,,dar ei prin vorba lor demostreaza ca sunt atlfel...Si apoi daca altii se iau de el,,normal ca nu te poti lasa calcat in picioare de ei...Si sa devii o amarata fara minte ca si ei.....Ca pocait nu inseamna carpa de sters pe jos..Pocait inseamna luptator pt dreptate
xenaprintesarazboinica
Postat pe 1 Ianuarie 2011 16:00
tie de fapt ti-e foarte teama ca devii "la fel ca ei", altfel n-ai avea de ce sa te aperi. Daca nu te simti amenintat nu te aperi.
Si ai nevoie de confirmari ca ai dreptate sa faci ce faci. De ce te justifici?|!
Fata de cine?!


Iti doresc sa cresti mare. :-) Intr-o zi.
quasaria
Postat pe 1 Ianuarie 2011 17:53
Asama simt eu bine..Poate ca vreau sa il ajut pe om sa nu ramaie prost si poate o sa il mustre constiinta..Pt ca nu sunt doar pt mine...Asa simt eu si imi place sa fiu asa si nu m-as schimba pt nimic in lume,,daca este util sa fiu asa si sa fac ceva pt Dumnezeu
xenaprintesarazboinica
Postat pe 1 Ianuarie 2011 20:11
De la: quasaria, la data 2011-01-01 17:53:37tie de fapt ti-e foarte teama ca devii "la fel ca ei", altfel n-ai avea de ce sa te aperi. Daca nu te simti amenintat nu te aperi.
Si ai nevoie de confirmari ca ai dreptate sa faci ce faci. De ce te justifici?|!
Fata de cine?!


Iti doresc sa cresti mare. :-) Intr-o zi.
pai sunt diabolici si ma tulbura,,dar Dumnezeu este cu mine
xenaprintesarazboinica
Postat pe 1 Ianuarie 2011 20:12
De la: quasaria, la data 2011-01-01 17:53:37tie de fapt ti-e foarte teama ca devii "la fel ca ei", altfel n-ai avea de ce sa te aperi. Daca nu te simti amenintat nu te aperi.
Si ai nevoie de confirmari ca ai dreptate sa faci ce faci. De ce te justifici?|!
Fata de cine?!


Iti doresc sa cresti mare. :-) Intr-o zi.
daca nu mi-ar pasa de oameni..i-as lasa asa prosti si mie sa imi mearga bine asa cum fac preotii..Preotii de asta nici nu ii ajuta pe oameni...ptca or sa se intample cu ei ceea ce se intapla cu mine..de asta iau banii la oameni si tot prosti ii lasa si le spun doar ceea ce oamenii vor sa auda...adica nu dau margaritare la porci...pt ca facerea de bine este f.......... de mama...si asa dau oamenilor ceea ce merita....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 1 Ianuarie 2011 20:15
De la: quasaria, la data 2011-01-01 17:53:37tie de fapt ti-e foarte teama ca devii "la fel ca ei", altfel n-ai avea de ce sa te aperi. Daca nu te simti amenintat nu te aperi.
Si ai nevoie de confirmari ca ai dreptate sa faci ce faci. De ce te justifici?|!
Fata de cine?!


Iti doresc sa cresti mare. :-) Intr-o zi.
pai daca accepti sa stai cu oamenii pacatosi in preajma..ca si cum lai accepta pe dracul in preajma ta..pt ca prin gura pacatosilor doar dracul vorbeste prin gura lor si ma infricoseaza,,,,
xenaprintesarazboinica
Postat pe 1 Ianuarie 2011 20:17
Xena, vezi ca pleaca o naveta cu perfecti pe Luna, si mai e un loc, nu vrei mami sa te duci si sa ne lasi ???
casperphantom
Postat pe 1 Ianuarie 2011 20:25
xena, cind o sa capeti incredere in ce spui nu o sa mai ai nevoie sa spui.
Ma indoiesc ca intelegi...dar....
quasaria
Postat pe 1 Ianuarie 2011 20:29
vreau oameni asa ca mine...stiu ca nimni nu este perfect ,mai are toane proaste,se enerveaza.....dar are calitatile unui om normal...Asta conteaza cel mai mult...Sa fii sincer,cu inima curata,,,cu suflet bun ,cinstit...Ca toane rele au toti,,dar daca are calitatile unui om normal merita sa i le mai treci cu vederea
xenaprintesarazboinica
Postat pe 1 Ianuarie 2011 20:31
evident ca n-ai inteles la ce se referea Q
casperphantom
Postat pe 1 Ianuarie 2011 20:37
De la: quasaria, la data 2011-01-01 20:29:02xena, cind o sa capeti incredere in ce spui nu o sa mai ai nevoie sa spui.
Ma indoiesc ca intelegi...dar....
daca accept prieteni care nu au de gand sa se pocaiasca...este ca si cum l-as acepta pe dracul ca prieten si ala o sa incerce mereu ca sa ma tulbure,,pt ca stii cum este dracul,ala nu se lasa,,,sa ajuti un om pacatos cu sfatuti dar sa fii prieten cu ele,,este o tampenie...anturajul influenteaza omul..nici macar iisus nu se impretenea cu pacatosi care nu avea de gand sa se pocaiasca,si El era Dumnezeu si eu sunt doar un om
xenaprintesarazboinica
Postat pe 1 Ianuarie 2011 20:46
este si o vorba spune-mi cu cine umbli ca sa iti spun cine esti...fiecare isi face prietenii si anturajul cu care ii face placere sa vorbeasca ....pt ca pacatosii mereu vor incerca sa te atraga in jocurile lor pacatoase...si mereu te vor tulbura..asa ca nu este bine sa umbli cu din astia...si sa iti alegi un anturaj adecvat de la care ai ce sa inveti,,lucruri pozitive si bune pt suflet
xenaprintesarazboinica
Postat pe 1 Ianuarie 2011 20:51
Din ce-ai scris, am inteles ca pocait inseamna luptator pentru dreptate.
Deci, tu esti Xena luptatoarea curajoasa , adica pocaita?
m_ada
Postat pe 1 Ianuarie 2011 20:59
spune-mi Lupty cum arati sa stiu sa te ocolesc prin cealalta emisfera, nu te automaguli, ca la tine prostia e cea care te precede si n-am chef sa am de-a face cu tine
casperphantom
Postat pe 1 Ianuarie 2011 21:00
daca ai fi credincioasa religiei tale nu te-ar putea tulbura nimeni, stai linistita.
Nu sint de vina aia ca exista, esti de vina tu ca esti influentabila.
quasaria
Postat pe 1 Ianuarie 2011 21:02
Nu inteleg , unde vrei sa-i integrezi pe pocaiti. Ei sunt bine integrati in societate. Am si colegi de munca pocaiti si la sala de sport ii intalnesc si in general in societate. Nu ii percep insa ca agresivi si cu exceptia martorilor lui Iehova , nu fac prozelitism pe unde umbla.
m_ada
Postat pe 1 Ianuarie 2011 21:03
De la: m_ada, la data 2011-01-01 20:59:42Din ce-ai scris, am inteles ca pocait inseamna luptator pentru dreptate.
Deci, tu esti Xena luptatoarea curajoasa , adica pocaita?
da ma numesc luptatoarea dar nu ma impretenesc cu dracul..pt ca aia care nu vor sa se pocaiasca au o gandire de diavol si ma chinuiesc,,pt ca vor sa imi strice mintea care vine de la Dumnezeu...Barbatii prefera gandirea de demoni decat sa se pocaiasca si sa devina cuminti...si sa fie cinstiti..nu le place..treaba lor
xenaprintesarazboinica
Postat pe 1 Ianuarie 2011 21:04
De la: m_ada, la data 2011-01-01 21:03:03Nu inteleg , unde vrei sa-i integrezi pe pocaiti. Ei sunt bine integrati in societate. Am si colegi de munca pocaiti si la sala de sport ii intalnesc si in general in societate. Nu ii percep insa ca agresivi si cu exceptia martorilor lui Iehova , nu fac prozelitism pe unde umbla.
pai fiecare cu ce ii place...eu sunt o fire energica,,,poate mai sunt si alti pocaiti energici....depinde de firea omului,pt ca fiecare are o fire...eu sunt cinstita si ma enervez doar cu oamenii rai,,,si iisus i-a biciut pe farisei...si nu era agresiv,,,au meritat
xenaprintesarazboinica
Postat pe 1 Ianuarie 2011 21:07
Iarta-ma, n-am inteles mare lucru...
m_ada
Postat pe 1 Ianuarie 2011 21:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mesaj de interes national 129 De la: dana1975 14 Mai 2016 16:31
+fiica adolescenta insarcinata 275 De la: elisabeta_boia 15 Mai 2011 22:43
procedura de azil politic 2 De la: quasaria 27 Iunie 2010 15:57
relatie rac-scorpioanca 3 De la: Ioana007 17 Mai 2010 19:27
femeia din zodia taur 5 De la: Axl_R 4 Iulie 2012 15:57
Setari Cookie-uri