Integrarea pocaitilor in societate ,,,fara ca sa fie luati la misto sau sa rada cineva de ei

adi27, nu prea te percep integrat, nici pe tine; nu cumva esti ,,pocait''?
m_ada
Postat pe 18 Ianuarie 2011 16:50
De la: zambila, la data 2011-01-18 16:46:13rai, dom'le!!!
voi nu stiti ca pocaitii nu fac sex?? ei se ocupa cu lucruri mult mai importante, cum ar fi traficul de droguri si carne vie
da'n rest poarta baticuri si-s toti sfinti!


ando bul si has morocar zambilo !
hai ca m-am prins, ieshti tziganca din chisoda, ca voi nu-i inghitzitzi pe pocaitz c-or pus laba pe pomenile cu haine vechi de la ajutoare. asa-i ca m-am prins ?
trai lorai zambilico, shi te-ashtept in jarmania sa faciem ciaua triaba p'acolo'shia.
adi27
Postat pe 18 Ianuarie 2011 16:52
... sau doar pocanit?
m_ada
Postat pe 18 Ianuarie 2011 16:54
Adi, ia zi drept: samahoanca? Ori pufoaica? Nu de alta da' nu prea te mai recunosc
Thor_again
Postat pe 18 Ianuarie 2011 16:54
cred ca-i undercover
da-i bine ca s-o simtit omu
zambila
Postat pe 18 Ianuarie 2011 17:08
Credinta e un dar de sus, e conexiunea sau neuronul care ne lipseste prin intrarea in viata biologica, in natura noastra primara (firea veche). Cand Dumnezeu iti da in dar credinta ce te conecteaza in retea, abia atunci realizezi ca fara credinta si in afara retelei viata e un nonsens.

Asadar, credinta nu ne-a fost data pentru a face demonstratii (pana la lupte de strada la propriu), ci pentru un uz personal, pentru conectare; si nimeni nu poate fi conectat prin credinta altuia (e IP-ul tau :D ).

nu avem nevoie sa strangem dovezi pentru altii, ci doar sa marturisim ce credem si sa credem (noi insine) ce marturisim.. Oamenii nu se intorc la Dumnezeu pentru ca i-am convins noi, ci argumentele noastre au sens atunci cand primim prin posta, la pachet, cablul personal de conectare.

O astfel de credinta este pasnica si dovedeste dragoste, nu starneste Jihaduri,de care
chiar n-avem nevoie .a inceput cumva al III lea razboi mondial?
vuvuzela
Postat pe 18 Ianuarie 2011 17:36
De la: barboneli, la data 2011-01-02 00:21:49mmmda.... ! nici eu nu as fi crezut ca pot sa citesc asa o concentratie de prosti... numai pe o singura pagina !!! de fapt... asta vrea sa insemne un fel de spalare de creier ? ok, fiecare poate sa-si spuna parerea... eu am creierul deja murat cu alte conceptii... ! sorry ! nu e subiect ptr. mine.......
elisabeta_boia
Postat pe 18 Ianuarie 2011 18:50
De cumun acord!!
elisabeta_boia
Postat pe 18 Ianuarie 2011 18:51
De la: garbo095559, la data 2011-01-18 18:50:58
De la: barboneli, la data 2011-01-02 00:21:49mmmda.... ! nici eu nu as fi crezut ca pot sa citesc asa o concentratie de prosti... numai pe o singura pagina !!! de fapt... asta vrea sa insemne un fel de spalare de creier ? ok, fiecare poate sa-si spuna parerea... eu am creierul deja murat cu alte conceptii... ! sorry ! nu e subiect ptr. mine.......




daca faci referire la tine,si eu sunt de acord in ceea ce sustii.nu incerca sa mai postezi deoarece este de ajuns ca persoana ta a facut doar dovada unei "concentratii de prostie'',pe acest topic.nu numai ca nu este un" subiect pt tine'dar nici site-ul nu ti se potriveste.aici daca observi ,userii isi spun parerea fara a ii jignii pe altii.chiar daca exista pareri si contradictorii se discuta in mod civilizat.o seara placuta!
vuvuzela
Postat pe 18 Ianuarie 2011 19:20
am un pocait la serviciu adventist sambata nu vine la serviciu ,dar pe mine m-a sunat noaptea acasa si ce-i mai rau ca n-a recunoscut .
garbo107589
Postat pe 18 Ianuarie 2011 21:12
De la: ludwig, la data 2011-01-17 17:28:35pocaitii se pot " integra" doar in propria lor societate sunt oameni fara personalitate bine definita care sunt captivi intr-o secta.


Mishto definitie! De unde ai cules-o? Sau e cumva din putul "gandirii" tale?
sora_ilsi
Postat pe 18 Ianuarie 2011 23:13
De la: Thor_again, la data 2011-01-18 15:55:46Catolicismul, ortodoxismul si toate celelalte "rubedenii" NU SUNT religii. Religia -in ce priveste aceste rituri- e una singura: crestinism.

Religii sunt doar cateva -crestinism, iudaism (cultul mozaic), islamism, budhism, hinduism. Cam astea ar fi, poate mi-a scapat una-doua. Toate celelalte sunt culte sau rituri derivate.


sora_ilsi
Postat pe 18 Ianuarie 2011 23:17
PS Tu ai fi vreo planta? Si avatarul tau,...ce?Numai din cauza ca e alb-negru nu vedem noi ochii tai albastri,nu-i asa.ALAIN DELON?Tu esti,nu? Sa ma ierti,teteo,de vorba proasta!Hai,o mie de ani,pace!BAHTALO!
tatoo
Postat pe 19 Ianuarie 2011 02:55
De la: garbo113747, la data 2011-01-17 16:16:21Si ce daca isi pune un batic ieftin, mai ieftin ca al tiganilor? Voi va spoiti toata ziua si tot urate ramaneti. La ce va foloseste ca va boiti fetele si despletiti parul? Sunteti mai destrabalate. Aia da. Altceva?



Nu-ti inteleg logica...asta in cazul in care tu ai o logica, pentru ca ceea ce ai scris nu are.... Dupa tine cine isi despleteste parul e destrabalata?
Scuze, dar pe buna dreptate ai de ce sa razi, de voi, cu voi....dar razi!
Si ar mai fi ceva: s-au spus multe pe acest forum si prostioare si neadevaruri.. Nu am vazut prea multe mesaje scrise cu IUBIRE, IUBIREA aceea INFINITA care le arata celorlalti ca tu, cel care scrii te afli cu Cristos, iar EL este cu tine!
Pace, Iubire si Lumina tuturor!
daniela_iasi
Postat pe 19 Ianuarie 2011 08:40
Imi place subiectul abordat , dar mai cauta si altele .....
Spre exemplu GENOCIDUL NATIONAL -PLAN DIABOLIC AL GUVERNULUI.....
garbo016917
Postat pe 19 Ianuarie 2011 09:28
mda... precum si planurile de invazie a Romaniei de catre serpilieni si venusieni...
Thor_again
Postat pe 19 Ianuarie 2011 09:33
altu'??
zambila
Postat pe 19 Ianuarie 2011 09:58
De la: vuvuzela, la data 2011-01-18 16:39:52
De la: garbo001084, la data 2011-01-18 11:59:02
De la: garbo113747, la data 2011-01-17 16:02:09Incerca sa fii TU asa cum trebuie, lasa LUMEA cu ale ei, ia-l ca exemplu pe Iisus! El a vrut sa ii schimbe si ai vazut ce i-au facut! Vezi-ti de viata ta, lumea asta oricum nu mai are sanse de insanatosire! E la moda sa fii stricat. Nu te uita la ei! Considera-i niste copaci! Oricum in final vor arde. Dupa faptele lor si utilitatea lor pe acest Pamant care e din ce in ce mai contaminat. Vezi-ti de viata ta!
SI ce zici duduie ...?! Isus a fost EVREU si si-a TRADAT RELIGIA ...INTREABA UN EVREU >cine este Isus si >>>NU TE VAD BINE ...Si mai pune mana pe carte si citeste Istoria Religilor a lui EMILIAN vASILESCU daca poti sa-ti rupi din "timp"... tu cu cat esti platita de seniorii de enoriasi ?? SARACII DE EI !




draga,toti Isusii au fost evrei.daca citeai "istoria religiilor" precum "o si recomanzi'ai fii stiut diferenta dintre Iisus si restul Isusilor.nu mai critica pe nimeni.toti suntem pamanteni si pacatosi ,dupa scrierile din biblie.nu da pilde daca nu stii cum si unde sa le folosesti .
auziii dragut-o"...?! "eu nu dau pilde "!! Eu ti-am spus O TRAGEDIE a unei familii ,familie care mi-a fost vecina ,prietena si cu care tot cartierul am trait aceasta tragedie ...si totusi>l>> din cartea mai sus mentionata >>vei citii ISTORIA evreilor ,este necesara INAINTEA bibliei =TORAH=TORA =VECHIUL TESTAMENT ,etc.>>>In care se recomanda o serie de opere de binefacere ca:vizite la batrani si bolnavi ,etc...>ne tinand seama ca Tedoqah=DREPTATEA aduc din partea lui Dumnezeu o rasplata dreapta ,in raport cu faptele bune SI FARA PLATA !" eu insist sa vina la Fundeni sau sa dispara din acest topic ... [eu doar vreau sa-nvat >nu sa ascul ineptiile unei [x] care NU ARE OMENIE >>>NUMAI INTERESE !!
garbo001084
Postat pe 19 Ianuarie 2011 12:42
Bravoooo,ai dreptate,fiecare cu convingerile lui si simtirile lui ,nu avem nevoie de propaganda pe strada ca sa fim mai buni ,mai drepti si sa-l iubim pe Dumnezeu..se vede clar ca sunt in griza de gloata aia in care ei se intrunesc.In ce priveste viata vesnica,terminati mai oamenilor ca este curata prostie,asa spun si Iehovistii,ca noi vom intra in iad ,iar ei vor imparati lumea...curata prostie fratilor...exista viata si moarte ,niciunul nu va scapa mai devreme sau mai tarziu ,,asa ca voi cei de alte orientari,tineti pentru voi propovaduirile astea si lasati-ne in durerea nostra...REALISMUL este unicul lucru de care trebuie sa fim constienti si sa incercam sa fim mai buni ,mai drepti in viata asta...restul e poesie,interese cum bine zicea cineva pe forum..cand nu mai au ce manca ,merg la adunari ca acolo le dau sfaturi....SA FITI IUBITI SI FERICITI...
kiramocanu
Postat pe 19 Ianuarie 2011 14:21
Baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.......!!! Terminati in "pana" mea cu religia! M-am declarat ateu, si uitati-va la porcaria asta cu biblia! Totul este inventat de JIDANII ashti JEGOSI si IMPUTITi !!! TOTUL este STIINTA ! Nu incerc sa conving pe nimeni sa renunte la religie, si nu pot adera la o grupare de genul " BISERICA ATEICA"(fie vb intre noi, o imbecilitate ! ateismul nu regrupeaza ceva anti ceva)! In rest... pace voua, CREDINCIOSILOR !!!!!!!! Mai cititi un pic contradictiile scrise de JIDANI in cartea de CAPATAI !!!
alcoda
Postat pe 19 Ianuarie 2011 15:42
Ar putea sa-mi spuna si mie cineva de ce a disparut mesajul meu pt ADI27?Al doilea vad ca este.Dar primul?Pe la vreo12 era acolo.Acum??!! Cenzura,fratilor?Si aici???Dati-o dracu' !!!
tatoo
Postat pe 19 Ianuarie 2011 15:59
Vreau sa ma contrazica cineva "nefanatic religios", da' numa' cu ceva REAL ! Cer prea mult ?

A mai fost o "discutie", tot pe "GARBO"!!!! "Religia, o fraza de dansii, inventata..."

Ce parere aveti ???

A mai fost un monolog al "parintelui " site-ului " Avocat net " , "privatizarea lui dumnezeu" !!!
Treziti-va !!! Bulangii aia care conduc bisericilor, sunt doar vanzatorii de la butiq, magazin sau supermarket !!!
SCUZE !!! Am spus ca, nu incerc sa conving pe nimeni, si precum pocaitii, asta faceam !!!
alcoda
Postat pe 19 Ianuarie 2011 16:08
De la: alcoda, la data 2011-01-19 15:42:04Baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.......!!! Terminati in "pana" mea cu religia! M-am declarat ateu, si uitati-va la porcaria asta cu biblia! Totul este inventat de JIDANII ashti JEGOSI si IMPUTITi !!! TOTUL este STIINTA ! Nu incerc sa conving pe nimeni sa renunte la religie, si nu pot adera la o grupare de genul " BISERICA ATEICA"(fie vb intre noi, o imbecilitate ! ateismul nu regrupeaza ceva anti ceva)! In rest... pace voua, CREDINCIOSILOR !!!!!!!! Mai cititi un pic contradictiile scrise de JIDANI in cartea de CAPATAI !!!
maiiiiiiiiiiiiiiiii >>ai de grija ca esti sub incidenta LEGII >>>jignirea EVREILOR > j...n>> ,ESTE = CU ANTISEMIT !!! asa ca >fi cuminte "cristofor" !!!! >IN LUMEA ASTA ,TOTI SUNTEM OAMENI !!!
garbo001084
Postat pe 19 Ianuarie 2011 16:11
ce dracu ai scris acolo, pt ca am avut aceiasi senzatie, dar pe alt site !!!
alcoda
Postat pe 19 Ianuarie 2011 16:12
sa ma judece de antisemitism !!! ce imi vor face ??? iti spun eu, imi vor lua boii de la bicicleta !!! " cristofoaro" !!!
alcoda
Postat pe 19 Ianuarie 2011 16:15
michelle_
Postat pe 19 Ianuarie 2011 16:17
am un "martor" la job, l-as integra, dar nu stie meserie si sunt cateva lucruri care nu vrea sa le faca, simple as zice eu, dar daca votul meu vis-a-vis- de angajarea lui e unul negativ , inseamna ca am ceva cu religia lui ??? eu as zice ca-l execut ca nu stie meserie, interesant ar fi sa-i aud pe fondatorii topicului, ei ce-ar spune ca fac ??? dar sa se grabeasca ca timpul tipului e scurt
casperphantom
Postat pe 19 Ianuarie 2011 16:21
raspunsul asta e "on topic" te aud lupty,chiar vreau sa-ti stiu parerea
casperphantom
Postat pe 19 Ianuarie 2011 16:22
kill him!!
ufishor
Postat pe 19 Ianuarie 2011 16:23
casper, ai intrat in limita de timp, maica?

mai da-i o sansa omului, acolo...
michelle_
Postat pe 19 Ianuarie 2011 16:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Care este parerea voastra despre: Istetz, Inteligent si Deshtept ? 6 De la: barboneli 4 August 2012 21:14
femeia-calitati&defecte 6 De la: ratuscaceaurata 27 Septembrie 2011 16:47
din curiozitate... 54 De la: stella_floare 26 Martie 2012 00:01
Ce credeti de CRISTI TABARA?ESTE VINOVAT? 125 De la: fleurdelis 5 Septembrie 2010 17:55
ce parerea aveti voi despre topikul ca femeia este de pe venus barbatii de pe marte? 21 De la: ingerasulluptator 11 August 2013 20:22
Setari Cookie-uri