Integrarea pocaitilor in societate ,,,fara ca sa fie luati la misto sau sa rada cineva de ei

De la: Euronationalist, la data 2011-01-09 17:46:55
De la: garbo179992, la data 2011-01-02 23:11:58ai dreptate
pocaiti te atrag in cursa numai spre avantajul lor


Pentru biserici si majoritatea preotilor zeciuiala si salariul de la securitate conteaza.

Am aratat odata pentru un preot cuvintele fratelui meu Iisus: "De la cine ia regele birul, de la fii sai sau de la straini?" si mi-a zis ca interpretez Biblia gresit.

Nu religia conteaza, ci relatia cu Tatal Meu Ceresc !
Pai da preotii nu propavaduiesc adevarul pt ca le este frica de necazuri..Odata un preot mi-a spus ca le-a spus la oameni sa nu mai stea necununati in desfrau...Dar barbatii au reactionat agresiv pt ca isi aparau interesele....Apoi daca vezi cate necazuri iti fac oamenii,si nu vor sa auda adevarul..De asta i-au si lasat in plata Domnului..Nu este corect..Dar nici ce fac oamenii nu este corect...Tu vrei sa ii ajuti si ei te prigonesc
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Ianuarie 2011 16:30
eu personal sunt ortodoxa... am prieteni pocaiti am fost la ei in biserica am mers la colindat cu ei( este extraordinar am fost in jur de 20 de insi...ce poate fi mai frumos decat sa colinzi in seara de ajun si sa fi inconjurat de oameni buni ..) ...Chiar daca au incercat oricum nu mi-as fi schimbat niciodata religia si au inteles ,ma accepta asa cum sunt si ma simt bine in compania lor....in viata de zi cu zi sunt o mare pacatoasa ...dar cand mai merg la biserica sau la o reuniune ceva parca ma eliberez si ma simt bn dpdv spiritual..simt mai multa iubire decat as simti intr-o biserica ortodoxa din partea oamenilor ma refer....Sunt niste oameni extraordinari in fond si la urma urmei care iti ofera o particica din bunatatea lor fara a cere nik in schimb
biank_85
Postat pe 11 Ianuarie 2011 23:24
Pt ca practic ce inseamna Smerenia....Smerenia inseamna sa nu te mai increzi in tine in mintea ta si sa il lasi pe Dumnezeu sa intre in mintea ta si sa te conduca pe Drumul Drept...Stiu ca atunci cand omul se pocaieste si intra in mintea lui....Omul dupa ce se va curata de rele,,,va incepe sa doreasca sa ii ajute si pe altii sa iubeasca pe Dumnezeu si sa nu mai fie asa chinuiti sufleteste.Pt ca Dumnezeu este contructiv,,vrea sa repare prin noi oamenii pocaiti slujitori lui ceea ce am sticat noi oamenii...Pt ca mintea ti se va schimba,,vei incepe sa vezi oamenii cu altii ochi,iti va fii mila de ei....Trebuie sa arzi sa ii ajuti pe altii chiar daca doare pt ca vei vedea nerecunostinta lor si te va afecta pt ca ca tu practic cu ajutorul lui Dumnezeu ii iubesti pe oameni,vrei sa ajuti dar iubirea ta nu va fii reciproca,,ci ti se vor intoarce ocari,,pt ca ei daca traiesc in pacate si sub influenta celui rau,,,sarsaila nu ii va lasa sa asimileze binele si practic ei nici nu vor putea intelege ca tu le vrei binele,,,pt ca diavolul le va da ganduri de ura ca sa te indeparteze de ei si sa nu ii mai ajuti...Dar tu trebuie sa nu ii urasti ci sa te rogi pt ei.....Sa le doresti binele...Pt ca necazurile si supararile sunt din cauza noastra,,,ca nu am ascultat,,nu am respectat poruncile,am trait in intuneric pt ca Dumnezeu nu se apropie de mizerie si de pacat....De asta este nevoie de pocainta si de smerenie,sa il lasam pe Dumnezeu sa intre in mintea noastra si sa ne ajute sa asimilam binele si sa devenim oameni normali,,sa ii iubim pe ceilalti oameni sa dorim sa ii ajutam sa se contruiasca moral
xenaprintesarazboinica
Postat pe 12 Ianuarie 2011 22:57
De la: biank_85, la data 2011-01-11 23:24:15eu personal sunt ortodoxa... am prieteni pocaiti am fost la ei in biserica am mers la colindat cu ei( este extraordinar am fost in jur de 20 de insi...ce poate fi mai frumos decat sa colinzi in seara de ajun si sa fi inconjurat de oameni buni ..) ...Chiar daca au incercat oricum nu mi-as fi schimbat niciodata religia si au inteles ,ma accepta asa cum sunt si ma simt bine in compania lor....in viata de zi cu zi sunt o mare pacatoasa ...dar cand mai merg la biserica sau la o reuniune ceva parca ma eliberez si ma simt bn dpdv spiritual..simt mai multa iubire decat as simti intr-o biserica ortodoxa din partea oamenilor ma refer....Sunt niste oameni extraordinari in fond si la urma urmei care iti ofera o particica din bunatatea lor fara a cere nik in schimb


si zici ca in viata de zi cu zi esti o mare pacatoasa ?
pai, nu stiu cum sa-ti spun...da' n-ai vrea sa pacatuiesti si cu ... baiatu' ?
nu de alta da' si io am fost la colindat , sunt mare artist la cantat cu buhaiu !
hai ce zici ?
adi27
Postat pe 12 Ianuarie 2011 23:08
De la: adi27, la data 2011-01-12 23:08:10
De la: biank_85, la data 2011-01-11 23:24:15eu personal sunt ortodoxa... am prieteni pocaiti am fost la ei in biserica am mers la colindat cu ei( este extraordinar am fost in jur de 20 de insi...ce poate fi mai frumos decat sa colinzi in seara de ajun si sa fi inconjurat de oameni buni ..) ...Chiar daca au incercat oricum nu mi-as fi schimbat niciodata religia si au inteles ,ma accepta asa cum sunt si ma simt bine in compania lor....in viata de zi cu zi sunt o mare pacatoasa ...dar cand mai merg la biserica sau la o reuniune ceva parca ma eliberez si ma simt bn dpdv spiritual..simt mai multa iubire decat as simti intr-o biserica ortodoxa din partea oamenilor ma refer....Sunt niste oameni extraordinari in fond si la urma urmei care iti ofera o particica din bunatatea lor fara a cere nik in schimb


si zici ca in viata de zi cu zi esti o mare pacatoasa ?
pai, nu stiu cum sa-ti spun...da' n-ai vrea sa pacatuiesti si cu ... baiatu' ?
nu de alta da' si io am fost la colindat , sunt mare artist la cantat cu buhaiu !
hai ce zici ?
Pai uite ce baiat saritor....Ce de treaba mai sunt barbatii astia
xenaprintesarazboinica
Postat pe 12 Ianuarie 2011 23:16
De la: xenaprintesarazboinica, la data 2011-01-12 22:57:20Pt ca practic ce inseamna Smerenia....Smerenia inseamna sa nu te mai increzi in tine in mintea ta si sa il lasi pe Dumnezeu sa intre in mintea ta si sa te conduca pe Drumul Drept...Stiu ca atunci cand omul se pocaieste si intra in mintea lui....Omul dupa ce se va curata de rele,,,va incepe sa doreasca sa ii ajute si pe altii sa iubeasca pe Dumnezeu si sa nu mai fie asa chinuiti sufleteste.Pt ca Dumnezeu este contructiv,,vrea sa repare prin noi oamenii pocaiti slujitori lui ceea ce am sticat noi oamenii...Pt ca mintea ti se va schimba,,vei incepe sa vezi oamenii cu altii ochi,iti va fii mila de ei....Trebuie sa arzi sa ii ajuti pe altii chiar daca doare pt ca vei vedea nerecunostinta lor si te va afecta pt ca ca tu practic cu ajutorul lui Dumnezeu ii iubesti pe oameni,vrei sa ajuti dar iubirea ta nu va fii reciproca,,ci ti se vor intoarce ocari,,pt ca ei daca traiesc in pacate si sub influenta celui rau,,,sarsaila nu ii va lasa sa asimileze binele si practic ei nici nu vor putea intelege ca tu le vrei binele,,,pt ca diavolul le va da ganduri de ura ca sa te indeparteze de ei si sa nu ii mai ajuti...Dar tu trebuie sa nu ii urasti ci sa te rogi pt ei.....Sa le doresti binele...Pt ca necazurile si supararile sunt din cauza noastra,,,ca nu am ascultat,,nu am respectat poruncile,am trait in intuneric pt ca Dumnezeu nu se apropie de mizerie si de pacat....De asta este nevoie de pocainta si de smerenie,sa il lasam pe Dumnezeu sa intre in mintea noastra si sa ne ajute sa asimilam binele si sa devenim oameni normali,,sa ii iubim pe ceilalti oameni sa dorim sa ii ajutam sa se contruiasca moral


hai ca incepi sa-mi placi cu pasarelele pe care le ai in capsoru ala de razboinica.

io tot te astept sa vi in secta mea. ti-am zis ca noi ne ...smerim si ne...pocaim in pelea goala (dupa ce tragem inainte un botez, adica ne curatam bine bine de ...rele cum frumos scrii tu), si dup'aia ajutoru meu (craznicu) stinge lumina, ca incaperea are storurile trase. si atunci sa vezi rugaciuni ; si normal , si oral si si pe la ...spate (vb cantecului ; "pi la spate pi la spate c'asha vor fetili toate"), si ce sa mai zic, facem de toate ca'n rai si practicam chiar si swing-ul ! sa ma i-a dracu daca te mint.
hai pa !
adi27
Postat pe 12 Ianuarie 2011 23:19
Pe mine nu ma intereseaza placerile trecatoare.....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Ianuarie 2011 00:41
buna ziua,
am vrut sa raspund mai demult acestui subiect, dar am ezitat putin, pentru ca este ceva neclar in exprimarea ta, ce legatura este intre "... crestini, integrarea pocaitilor in societate si moldoveni, ardeleni,etc. ?"
am incercat sa simplific putin si sa-ti raspund si tie, pentru ca subiectul intr-adevar este delicat.
cine este in masura sa spuna ca daca esti crestin, musulman, ateu, pocait sau alte denumiri, pentru ca sunt mult mai multe secte decat ne imaginam, nu te poti integra in societate, sau care pe care trebuie ajutat sa se integreze ?. Si de ce sa fie luat cineva "la misto" daca are alta convingere religioasa decat tine, decat mine, sau oricare alta persoana ?
cine stabileste reguli dupa care trebuie clasificata un om care este pocait ? aceleasi reguli sunt si pentru crestini ? Daca cineva va citi aceste randuri astept si o continuare a celor ce am scris, iar daca am gresit, va rog frumos sa ma iertati.
o seara buna tuturor
terra
Postat pe 14 Ianuarie 2011 16:12
De la: xenaprintesarazboinica, la data 2011-01-14 00:41:53 Pe mine nu ma intereseaza placerile trecatoare.....


pai nu sunt trecatoare, ca repetam saptamanal ...smereniile si...pocainta in modul in care ti-am spus. io te astept oricum , asi fi curios, cum stie sa ...iubeasaca o ortodoxa...luptatoare !
adi27
Postat pe 14 Ianuarie 2011 21:37
De la: adi27, la data 2011-01-14 21:37:51
De la: xenaprintesarazboinica, la data 2011-01-14 00:41:53 Pe mine nu ma intereseaza placerile trecatoare.....


pai nu sunt trecatoare, ca repetam saptamanal ...smereniile si...pocainta in modul in care ti-am spus. io te astept oricum , asi fi curios, cum stie sa ...iubeasaca o ortodoxa...luptatoare !
nu imi pun mintea cu tine,pt ca tu nu esti sanatos la cap
xenaprintesarazboinica
Postat pe 14 Ianuarie 2011 21:54
De la: xenaprintesarazboinica, la data 2011-01-14 21:54:41
De la: adi27, la data 2011-01-14 21:37:51
De la: xenaprintesarazboinica, la data 2011-01-14 00:41:53 Pe mine nu ma intereseaza placerile trecatoare.....


pai nu sunt trecatoare, ca repetam saptamanal ...smereniile si...pocainta in modul in care ti-am spus. io te astept oricum , asi fi curios, cum stie sa ...iubeasaca o ortodoxa...luptatoare !
nu imi pun mintea cu tine,pt ca tu nu esti sanatos la cap


fata me, luptatoarea me, ortodoxa me !
zau ca-s sanatos tun. sa moara mama !
si afla ca toate fetele de pe strada mea si-au inceput...smerenia si...pocainta cu baiatu. si toate au fost multumite si s-au rugat pentru sanatatea mea.
asa ca te...astept in continuare sa ne smerim si pocaim impreuna. o sa-tz placa teribil. sa fiu al dracu' daca te mint.
adi27
Postat pe 14 Ianuarie 2011 22:38
Nu cumva te atac fiindc i stresezi?
Religia nu are dreptul s fie un factor de destabilizare.
tu crezi ceva? atunci de ce trebuie s cred i eu acelai lucru?

te plngi cu lacrimi de crocobaur c eti discriminat. amu femeie mie mi pare c tu de fapt vrei s te transformi ntr-o martir ca s te aplaude cei din jur, vaaaaaaaaaaaaaaaaiiiiiiiiii ct mai ptimete sora xenia pentru credina ei! hai s-i facem icoan i s-i pupm picerele.

stai n banca ta c m ndoiesc c te-a agresat cu adevrat cineva.

iar dac te ia cineva peste picior, te asigur c nu datorit faptului c eti tcut, retras i credincioas. e n natura agresorilor s interacioneze violent cu victimele. iar tu de fapt te vrei o victim ca s fii comptimit. pocit = lupttor pt dreptate? atunci lupt fomeie! da nu mai plnge ca zluda
iazul_meu
Postat pe 15 Ianuarie 2011 12:42
@Adi27

Ftul meu, eti un mare psiholog empiric! observ c aplici n practic teoria conform creia nclzirea gluteus maximus (mai pre romnete zis c u r ) amelioreaz procesele cognitive.

pe vremea cnd am auzit eu teoria, nclzirea se producea prin interaciune repetat cu un corp contondent, de preferin rigl, nuia sau curea. zici tu c prin procesele de friciune intern au efecte similare asupra muierilor nfhhhh...hhh?

n cazul sta, aciunea ar trebui numit muc n folosul comunitii i respectat ca atare!
iazul_meu
Postat pe 15 Ianuarie 2011 12:51
i o ultim ntrebare, luai-o ca pe o curiozitate personal: ce au pociii cu ardelenii i moldovenii?

Aa, ca nivel de problem de bun sim, nu vi se pare aberant, profund ABERANT ca n loc s fim solidari ca neam, n fond unirea a fost visul de 2000 de ani aproape al naintailor notri s ne blcim n regionalisme ieftine i s ne smintim?
iazul_meu
Postat pe 15 Ianuarie 2011 12:55
De la: iazul_meu, la data 2011-01-15 12:55:15i o ultim ntrebare, luai-o ca pe o curiozitate personal: ce au pociii cu ardelenii i moldovenii?

Aa, ca nivel de problem de bun sim, nu vi se pare aberant, profund ABERANT ca n loc s fim solidari ca neam, n fond unirea a fost visul de 2000 de ani aproape al naintailor notri s ne blcim n regionalisme ieftine i s ne smintim?
pai voi sunteti smintiti de mult...Si preotii sunt in frunte cu nebunia lor...De abia astept sa plec din tara asta....Sa nu ma mai intorc in veci.....Si cu nervi si fara bani....Oamenii sunt rai si hoti ca niste maimute,,,toti vor bani pe degeaba....Macar in alta tara am bani si nu trebuie sa ii mai suport pe romani...care vor doar bani dar ei sa nu te ajute...toati romanii este un hot...Sunteti smintiti de tot si nu cred ca o sa va treziti curand
xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 Ianuarie 2011 16:20
De la: iazul_meu, la data 2011-01-15 12:51:29@Adi27

Ftul meu, eti un mare psiholog empiric! observ c aplici n practic teoria conform creia nclzirea gluteus maximus (mai pre romnete zis c u r ) amelioreaz procesele cognitive.

pe vremea cnd am auzit eu teoria, nclzirea se producea prin interaciune repetat cu un corp contondent, de preferin rigl, nuia sau curea. zici tu c prin procesele de friciune intern au efecte similare asupra muierilor nfhhhh...hhh?

n cazul sta, aciunea ar trebui numit muc n folosul comunitii i respectat ca atare!


mah fimeie , vez ca la ashtia muieri cari si dau dishtepte mai intai le dor capu apoi mai spri urma li-e face buum (adica li plizneshte !). asha ca i-a mai ostoieshti-te mamaie shi stai matali cu curu ala mari pi cuptoru cald shi visaza cieva frumos cu mucienici, alai cu popi shi ingieri. bini mamaie ?
doamne ajuta si sa primeasaca !
adi27
Postat pe 15 Ianuarie 2011 16:51
CITAT DIN XENA : "...toati romanii este un hot..."
scumpa31
Postat pe 15 Ianuarie 2011 20:03
De la: garbo094431, la data 2011-01-15 20:03:05 CITAT DIN XENA : "...toati romanii este un hot..."


quasaria
Postat pe 15 Ianuarie 2011 20:04
De la: iazul_meu, la data 2011-01-15 12:42:22Nu cumva te atac fiindc i stresezi?
Religia nu are dreptul s fie un factor de destabilizare.
tu crezi ceva? atunci de ce trebuie s cred i eu acelai lucru?

te plngi cu lacrimi de crocobaur c eti discriminat. amu femeie mie mi pare c tu de fapt vrei s te transformi ntr-o martir ca s te aplaude cei din jur, vaaaaaaaaaaaaaaaaiiiiiiiiii ct mai ptimete sora xenia pentru credina ei! hai s-i facem icoan i s-i pupm picerele.

stai n banca ta c m ndoiesc c te-a agresat cu adevrat cineva.

iar dac te ia cineva peste picior, te asigur c nu datorit faptului c eti tcut, retras i credincioas. e n natura agresorilor s interacioneze violent cu victimele. iar tu de fapt te vrei o victim ca s fii comptimit. pocit = lupttor pt dreptate? atunci lupt fomeie! da nu mai plnge ca zluda
Pai lupt..Dar cateodata sunt afectata pt ca oamenii ma invata doar lucruri rele pe care eu nu le merit pt ca eu le doresc diar binele...Dumnezeu ma ajuta ca sa vad raul si sa nu il asimilez pt ca El este singurul care ma iubeste....Oamenii urmaresc doar sa ma distruga ca sa imi mearga rau...Merit eu asa ceva?
xenaprintesarazboinica
Postat pe 15 Ianuarie 2011 23:46
xenoooooo trezeste-te !!!! tu crezi ca oamenii nu au altceva mai bun de facut decat sa te distruga pe tine???? cine te crezi?!?!?!
fato, mergi la psiholog fa un control si ia medicamente, ai mare nevoie pe bune
scumpa31
Postat pe 16 Ianuarie 2011 00:51
Sa ii pui in banca lor pe dusmani nu este unul din principiile biblice, tocmai asta diferentiaza pocaitii de alte religii isi iubesc dusmanii si facandu-le bine aprind carbuni incinsi pe capul lor .Pocaitii au parti bune si parti rele, dar credinta este pe deplin buna, uneori nu trebuie sa spui nici un cuvant ca cei din jur sa observe bunatatea dragostea credinciosia pacea bucuria rabdarea ,,,,,,,Niciodata societatea sau lumea nu va accepta sau integra pocaitii pentru ca banii si credinta sunt lucruri total opuse noi traim in lumea celor care se sacrifica pe altarul mai multi bani mai mult extaz de o clipa traim in lumea lui azi ,,,,,,,,,,Credinta cere timp cere asceza cere dezumanizare si renuntari precum si a trai in viitor,nimanui nu ii place asta ,,,,,,,,,,,,,,,,,
_blondyna
Postat pe 16 Ianuarie 2011 02:25
eu unu nu am nimic cu religia nimanui, si poate sa creada si in capace de borcane, atat timp cat nu vine sa imi bata in usa sa ma convinga ca religia lui e mai buna decat a mea cum mi sa sa intamplat zilele trecute, si nu e prima oara. cand ii vad ca vin cu texte si vb asa pios de parca zici ca le vine sa se faca pres in fata mea numai sa ma dau in religia lor. primul meu gand e sa ii arunc de la etaj. spre nenorocu lor stau la 4, asa ca "nefericiti acei ce vor cunoaste mania mea". io nu is "religios"din fire dar stiu ca nu trebuie sa aratam ca suntem credinciosi si sa ne laudam ca se numeste fatarnicie, ceia ce e cam pacat. asa ca pastrati-va credinta voastra in Dumnezeul vostru in sufletele voastre, si nu mai "propovaduiti" cuvantul lui Dumnezeu pe topicuri si pe durm aiurea ca va e mai mare pacatul. si acu sariti cu comentariile si "judecatile de apoi"
icezero69
Postat pe 16 Ianuarie 2011 02:45
evident ca toti au ceva cu tine daca incepi cu teorii d-astea!! crezi ca daca scrii pe forum ne deschizi ochii si ne pocaim toti? si cine esti tu sa ne faci smintiti si prosti si toate alea?! probabil ca asta e problema cu pocaitii, la fiecare colt de strada gasesti unu care incearca sa te convinga sa te pocaiesti! nu vreau sa fiu nesimtita dar mai bine iubeste-ti religia in tacere :) in felu asta nimeni nu se va mai lega de tine
xTina
Postat pe 16 Ianuarie 2011 03:40
a fii om e lucru mare, a fii domn e o intaplare, cred ca trebuie sa fii om , sa respectii legile universale ale naturii umane si ale naturii mama, si apoi vei primi ceea ce ai .... semanat....
dang
Postat pe 16 Ianuarie 2011 06:31
nu stiu cine esti tu,cea sau cel care ai deschis acest subiect,dar se vede de departe ca esti paralel[a].nu te supara.nu ai nici o noima. despre ce vb tu acolo?
garbo087709
Postat pe 16 Ianuarie 2011 06:44
TU ASTA POCAITA DE AICI CARE TE CREZI ASA MARE SI TARE
CINE ITI DA TIE DREPTUL SA NE FACI PE TOTI SMINTITI?
ASA AI INVATAT ?
LASA-NE CU DE-ASTEA
garbo087709
Postat pe 16 Ianuarie 2011 06:57
draga mea.prietenia nu tine cont de religie.nu suntem copii,suntem oameni diferiti,chiar si in aceeasi religie,altfel ar fi prea fad sa fim toti la fel.fiecare om are ceva bun in el.eu am prieteni de toate religiile.si pocaiti,pt mine nu e nici o diferenta.nu mai judeca pe ceilalti si nici ceilalti nu te vor judeca pe tine.tb lasati oamenii fiecare cu credinta lui,egal daca e sau nu .si ce e imp fiecare face ce ii place in viata atata timp cat nu face rau celui de langa el.a canta,a dansa,a purta fuste scurte ,sau mai stiu eu ce nu e un pacat.ok vulgaritatea de limbaj al timpurilor noastre e un pic la un nivel maxim,dar va trece si asta
danapop
Postat pe 16 Ianuarie 2011 07:24
apropo de ce au pocaitii cu ardelenii si moldovenii.la baptisti ,in america,in comunitatile noastre de romani e biserica baptista a ardelenilor si una a moldovenilor,deci pb e tot printre ei.eu una sunt muntenca si nu am nici o pb cu nimeni din nici o zona.moldovenii sunt oameni deosebiti,cu mult umor,eu una cunosc moldoveni si din ucraina si din basarabia si rad cu ei de ma parapadesc.si cunosc si din ardeal,unii cu umor unii fara,oamenii diferiti ca peste tot,si din oltenia.suntem cu totii romani oameni buni,nu conteaza zona de unde venim
danapop
Postat pe 16 Ianuarie 2011 07:33
Daca vrei intr-adevar sa ajuti ,trebuie pe cei pacatosi sa-i ajuti sa inteleaga care este drumul drept in societate ,fa i sa inteleaga credinta.Isus i a aacceptat pe toti inclusiv pe Maria Magdalena,daca nu sti ce a vrut Dumnezeu prin trimiterea fiului pe Pamant nu te hazarda sa scri tampenii...!
maya28
Postat pe 16 Ianuarie 2011 07:55
Corect ,fiecare dintre noi avem libertatea sa alegem credinta,dar sa nu uitam toti suntem nascuti sub acelasi SOARE!!!!
....Intrebarea nusi are ROSTUL...!!!
maya28
Postat pe 16 Ianuarie 2011 08:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oare barbatii pot fi fideli dupa casatorie? 200 De la: vuvuzela 5 Noiembrie 2010 20:39
oare vrea ceva serios? 15 De la: dor72_ 17 Decembrie 2011 20:10
Nevoie de sfaturi! Va rog! 24 De la: Celleste_ 25 Octombrie 2010 09:45
pauza de ras.. 3 De la: Dor_marunt 19 Iunie 2010 17:21
Sa fie oare vina mea ? 15 De la: nelly05 23 Februarie 2010 14:26
Setari Cookie-uri