Toleranta

wau mari sant puterile omului baaar fug ca nu-mi place asta nu este toleranta
floare_cu_colti
Postat pe 30 Decembrie 2010 17:26
Oamenii nu vor sa se pocaiasca pt ca cred ca sunt vreo crestina amarata fara bani,,nu am masina nu am casa..Dar bani asteapta de la o amarata de crestina ca mine...Asa ma numesc ei de aia multi nici nu vor sa se pocaiasca pt ca zic ca pe mine nu ma ajuta Dumnezeu pt ca nu am bogatie...De parca mie mi-ar trebui bogatie...eu multumesc la Dumnezeu ca am ce manca si sa ma pot intretine..Apoi nici nu am nevoie de bogatie....Dar multi care au mai multi bani ca mine,,au casa,au masina..Asteapta bani de la mine....asta este culmea de inteles,ce poate fii in capul unui pacatos...Cred ca un haos total...Eu nu am nevoie de bogatie,,,eu ma multumesc sa am ce manca sa am unde dormi....cand sa am copiii sa am cu ce ii intretine....dar cred ca omul pacatos este si prost dar si rau..Sau mai vine spus este viclean,,si egoist decat prost..Prosti sunt aia care se lasa prostiti de oamenii vicleni
xenaprintesarazboinica
Postat pe 30 Decembrie 2010 17:26
1} era un el de paaaarteee barbateasca si se chinuia in chinurilee facerii 2}minunea se produse facu un bebe de gen masculin 3}si de atunci toti cei de parte masculina nu se mai simt stapani pt ca li sa nascut propriu stapan din parte barbateasca de parte barbateascaaa
floare_cu_colti
Postat pe 30 Decembrie 2010 17:29
De la: floare_cu_colti, la data 2010-12-30 17:29:47 1} era un el de paaaarteee barbateasca si se chinuia in chinurilee facerii 2}minunea se produse facu un bebe de gen masculin 3}si de atunci toti cei de parte masculina nu se mai simt stapani pt ca li sa nascut propriu stapan din parte barbateasca de parte barbateascaaa
Pai da Iisus a fost stapanul tuturor barbatilor si femeilor...Dar stapanul barbatilor care urmau sa stapaneasca si sa conduca femeile sa devina cinstite si drepte pt ca barbatii sunt mai puternici psihic si ar putea schimba lumea daca ar vrea...Numai sa le placa sa fie cinstiti si drepti....Dar la multi le place sa fie vicleni si sa le faca si pe femeile lor sa devina asa
xenaprintesarazboinica
Postat pe 30 Decembrie 2010 17:32
De la: floare_cu_colti, la data 2010-12-30 17:29:47 1} era un el de paaaarteee barbateasca si se chinuia in chinurilee facerii 2}minunea se produse facu un bebe de gen masculin 3}si de atunci toti cei de parte masculina nu se mai simt stapani pt ca li sa nascut propriu stapan din parte barbateasca de parte barbateascaaa


In Apocalipsa 12 nu este vorba de Iisus.
Daca te uiti pe harta o sa-l observ pe cele 12 stele, sub piciorele ei luna si balaurul balaurul rosu care doreste, ca Europa sa fie peninsula Asiei !
Euronationalist
Postat pe 30 Decembrie 2010 17:37
numai ca sa nu fii dur cu femeile...Pe femei barbatii le-ar putea schimba....Dar cu iubire pt ca femeile sunt sensibile nu sa le ordone.....Numai la barbati le place sa fie dominati pt ca sunt niste insensibili..Si chiar le plac femeile care ii iau tare..Dar le femei nu le place asta pt ca sunt mai sensibile si pun la suflet.....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 30 Decembrie 2010 17:38
De la: xenaprintesarazboinica, la data 2010-12-30 17:38:50numai ca sa nu fii dur cu femeile...Pe femei barbatii le-ar putea schimba....Dar cu iubire pt ca femeile sunt sensibile .....


Ai maxima dreptate!
Euronationalist
Postat pe 30 Decembrie 2010 17:41
Mie ca femeie nu imi place ca un barbat sa imi ordone.....Pt ca sunt sensibila,si nici unuei feme nu ii place asta..numai ca ele se razbuna si multe pe alti oameni nevinovati in loc sa ii dea cate o tigaie in cap,,,la barbat la figurat,,dimineata,la amiaza si la pranz
xenaprintesarazboinica
Postat pe 30 Decembrie 2010 17:41
De la: xenaprintesarazboinica, la data 2010-12-30 17:41:54Mie ca femeie nu imi place ca un barbat sa imi ordone.....Pt ca sunt sensibila,si nici unuei feme nu ii place asta..numai ca ele se razbuna si multe pe alti oameni nevinovati in loc sa ii dea cate o tigaie in cap,,,la barbat la figurat,,dimineata,si seara si la pranz
cu ratie
xenaprintesarazboinica
Postat pe 30 Decembrie 2010 17:42
Xeno, indiferent de tema topicului, ai mereu acelasi discurs despre barbatii insensibili si needucati. Tare as fi curioasa sa cunosc si eu barbatii care ti-au influientat viata intr-atat!
Relaxeaza-te, pe lume sunt si barbati de treaba si femei cinstite, nu doar rapandule si profitori.
m_ada
Postat pe 30 Decembrie 2010 17:44
De la: m_ada, la data 2010-12-30 17:44:37Xeno, indiferent de tema topicului, ai mereu acelasi discurs despre barbatii insensibili si needucati. Tare as fi curioasa sa cunosc si eu barbatii care ti-au influientat viata intr-atat!
Relaxeaza-te, pe lume sunt si barbati de treaba si femei cinstite, nu doar rapandule si profitori.
as vrea sa vad..eu pana acum nu am intalnit
xenaprintesarazboinica
Postat pe 30 Decembrie 2010 17:48
este greu sa fii cinstit si sincer pt ca societatea oamenii te obliga sa fii ca ei...Trebuie sa fii puternic si hotarat ca sa fii altfel si solitar
xenaprintesarazboinica
Postat pe 30 Decembrie 2010 17:51
De la: xenaprintesarazboinica, la data 2010-12-30 17:51:02este greu sa fii cinstit si sincer pt ca societatea oamenii te obliga sa fii ca ei...Trebuie sa fii puternic si hotarat ca sa fii altfel si solitar


In ultima vreme a scuzut mult toleranta pentru sinceritate :( In schimb toleram si promovam prostia, minciuna, globalizarea etc.
Euronationalist
Postat pe 30 Decembrie 2010 18:01
Daca vrei sa fii crestin cinstit si sincer trebuie sa fii puternic si hotarat si sa nu ai incredere nici in parintii tai si nici in fratii tai....Sa ai incredere doar in Dumnezeu si sa te lasi in voia lui sisa lasi pe nimeni sa intre mintea ta....pt ca vor incalci tot ce vine de la Dumnezeu pt ca oamenii nepocaiti sunt diabolici.....Trebuie sa fii cinstiti si sa faci ce simti si nu ai incredere in nimni decatin Dumnezeu...Si Dumnezeu te va ajuta sa iti dai seama ce este rau sinu te va lasa sa asimlezi raul....DAR NU TREBUIE SA ASCULTI DE NIMENI....pt ca multi te invata de rau..poate si lucruri bune dar putine..Cu timpul daca ai credinta Dumnezeu te va ajuta sa faci discernamant
xenaprintesarazboinica
Postat pe 30 Decembrie 2010 18:05
Tu esti o fata puternica, simt eu asta. Doresc ca in noul an care ne sta in fata sa intalnesti doar persoane agreabile si in special un barbat care sa te faca sa-ti schimbi optica asta negativista.
La multi ani, Irina!
m_ada
Postat pe 30 Decembrie 2010 18:05
De la: Euronationalist, la data 2010-12-30 18:01:47
De la: xenaprintesarazboinica, la data 2010-12-30 17:51:02este greu sa fii cinstit si sincer pt ca societatea oamenii te obliga sa fii ca ei...Trebuie sa fii puternic si hotarat ca sa fii altfel si solitar


In ultima vreme a scuzut mult toleranta pentru sinceritate :( In schimb toleram si promovam prostia, minciuna, globalizarea etc.
pai oamenii s-au obisnuit cu prostia si minciuna ea...De asta este greu si sa accepte sinceritatea..Pt ca oamenii sinceri sunt putini si nu se impun ca sa ramana sinceri..Multi au energii negative carora nu le sunt pe plac oamenii sinceri..Sau multi ascund multe lucruri si vor ca aceste lucruri sa nu fie aflate..Cum ar fii la barbati...Barbatilor nu le place sa fie cinstiti si sinceri de asta nici nu le place sinceritatea...Dar nu doar barbatii...Dar ma refer la barbati pt ca barbatii sunt mai puternici si ar putea fii alftel daca ar dori si sa o sprijine si pe femeie sa fie altfel,si sa nu selase doborata de societatea asta de mizerie..Dar sunt lenesi
xenaprintesarazboinica
Postat pe 30 Decembrie 2010 18:10
De la: m_ada, la data 2010-12-30 18:05:44Tu esti o fata puternica, simt eu asta. Doresc ca in noul an care ne sta in fata sa intalnesti doar persoane agreabile si in special un barbat care sa te faca sa-ti schimbi optica asta negativista.
La multi ani, Irina!
pai da un barbat cu o situatia materiala,ca sa ma ajute si sa am mult timp pt Dumnezeu
xenaprintesarazboinica
Postat pe 30 Decembrie 2010 18:14
Eu am minte rationala nu negativa..Oamenii care nu sunt sinceri si care nu sunt cinstiti sunt negativi...............mie imi place gandirea mea si nu mi-as schimao pt nimic in lume nici macar daca mi-ar spune parintii sau fratii..Pt ca Dumnezeu are prioritate inainte de toate
xenaprintesarazboinica
Postat pe 30 Decembrie 2010 18:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un sfat va rog ! 20 De la: AlexandrWho 23 Ianuarie 2016 17:37
Infidelitatea:de condamnat sau de iertat? 18 De la: ladyDY 6 Aprilie 2010 15:15
Egoismul este o forma de altruism? 16 De la: Lingura_si_Strachina 26 Mai 2013 16:13
Libertatea in cuplu. 206 De la: reyya 3 Decembrie 2010 03:04
Fabula moderna-Boul si vaca -doua dobitoace 94 De la: quasaria 6 Iulie 2012 20:18
Setari Cookie-uri