Calatorie catre tine insuti - grup de dezvoltare personala adresat elevilor de liceu

CALATORIE CATRE TINE INSUTI
- Grup de dezvoltare personala dedicat elevilor de liceu -

cunosti, zambesti, iti amintesti, intelegi, atingi, te bucuri, respiri din nou, imaginezi, privesti, observi, te misti, iti scrii propria poveste, o rescrii, Decizi, simti, pasesti, indraznesti

toate intr`un grup de dezvoltare personala special creat pentru tine.

De`a lungul a sase intalniri, miscarea si dansul, ritmul si sunetul, pictura, modelajul, colajul, tehnicile inspirate din arta dramatica si multe, multe altele, te vor ajuta :
Sa-ti dai voie sa fii tu insuti/insati ;
Sa-ti dai frau liber creativitatii si spontaneitatii ;
Sa te (re)descoperi in noi si noi forme ;
Sa-ti explorezi relatiile, valorile, lucrurile in care crezi, obstacolele, dificultatile si sa le modelezi asa cum hotarasti tu ;
Sa-ti cresti increderea in tine si in propriile resurse ;
Sa-ti descoperi propriul tau drum, invatand de la ceilalti si luand ceea ce este bun pentru tine, insa in final tu fiind cel care ia DECIZIA in ceea ce priveste viata ta ;
Sa-ti descoperi propriile solutii la situatiile cu care te intalnesti in calatoria ta de zi cu zi ;

Asadar, draga exploratorule temerar, te provocam la o calatorie pe parcursul careia esti invitat sa te explorezi, sa te lasi provocat, sa te (re)descoperi si sa descoperi cu alti ochi peisajul intalnit si pe cei din jur ; insa nu te teme, nu vei fii singur, vei avea 11 tovarasi de drum si doi ghizi de incredere care te vor insoti in cea mai aventuroasa calatorie dintre cate exista...calatoria catre tine insuti.

...ghizii tai de incredere vor fii:

Mihaela Leocadia Hartescu

In prezent lucrez ca psiholog in cadrul Directiei Generale de Asistenta Sociala si Protectia Copilului. Sunt consilier autonom si psihoterapeut in supervizare in Consiliere si Psihoterapie Experientiala a Unificarii.
Sunt pasionata sa lucrez cu fiinta umana (copii, tineri, adulti) si sa o sprijin in a-si activa potentialul, insotind-o pe drumul devenirii ei! Sunt curioasa din fire si asta imi intretine aviditatea de a "creste" si imi stimuleaza dorinta de a "da mai departe" altora si de a accepta provocari!


si

Patricia Stan

Psiholog licentiat al Universitatii Bucuresti, Masterat in Psihodiagnoza, Psihoterapie Experientiala Unificatoare (PEU) si Dezvoltare Personala la Universitatea Bucuresti si Master 1 Psychologie Clinique la Universitatea Lumière Lyon 2 din Franta. Pana in prezent am acumulat experinta profesionala in lucrul cu copiii si adolescentii in cadrul Directiei Protectia Copilului, sector 6.
Imi plac : iernile la mare, pisicile, oamenii care zambesc, arta fotografica, oamenii creativi si curiosi, calatoriile neprevazute, libertatea copiilor. Sunt curioasa si creativa, ma entuziasmez de micile minuni ale vietii si imi place sa impartasesc idei, emotii, lucruri in care cred si care ma pasioneaza cu fiecare persoana cu care ma intersectez de`a lungul vietii.



Ce ar trebui sa mai stii :

Data inceperii grupului: 22 ianuarie 2011 h 11:00

Locatia : sediul asociatiei ACCEPT adresa : Str. Lirei, nr.10, sector 2, Bucuresti

Nr. de intalniri : 6 intalniri a cate 3 ore fiecare (h 11 - h 14)

Tarif : 50 RON/intalnire

Nr. de participanti : min. 8 max. 12

Pentru inscriere trimite un e-mail la :

PatriciaLStan@gmail.com

sau

mihaela.hartescu@gmail.com

in care sa specifici numele, prenumele, varsta si datele tale de contact (e-mail si nr. de telefon).

Pentru alte informatii sau intrebari ne gasesti la :

Patricia Stan

e-mail : PatriciaLStan@gmail.com
Tel. : 0761660683

si

Mihaela Leocadia Hartescu

e-mail : mihaela.hartescu@gmail.com
Tel. : 0766486373

Pentru mai multe informatii, acceseaza si :

http://dezvoltarepersonalasipsihoterapie.blogspot.com/2010/12/calatorie-catre-tine-insuti-cunosti-z.html

Te asteptam !

*Inscrierile se fac pana in data de 19 ianuarie 2011 !
* Plata se face la inceputul fiecarei intalniri.
garbo180485
Postat pe 22 Decembrie 2010 22:11
immm
cred ca ar putea fi ceva frumoos
fleurdelis
Postat pe 22 Decembrie 2010 22:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Probleme in dragoste, cariera, in familie? -eUniversum te poate ajuta! 6 De la: eu_geminy 23 Octombrie 2011 23:14
E limba romana-i proasta ca ne lasa si pamantul rau ca ne suporta? 20 De la: tutankhamon 27 Ianuarie 2010 01:09
vreau un loc de munca in strainatate 1 De la: garbo047656 30 Octombrie 2010 09:30
Consiliere pe teme de viata - personala si competenta, Cartomantie, Tarot, Horoscop 1 De la: eUniversum 1 Iunie 2012 14:50
Prima iubire 5 De la: marianarascanu 12 Ianuarie 2009 08:47
Setari Cookie-uri