eu capricorn el gemeni...

ce ziceti iesie ceva de aicic:D
melindutza
Postat pe 17 Decembrie 2010 23:11
eu capricorn si el pesti si suntem casatoriti de 12 ani, eu cred ca depinde de voi si nu de zodie
narcysa
Postat pe 18 Decembrie 2010 06:41
De la: narcysa, la data 2010-12-18 06:41:11eu capricorn si el pesti si suntem casatoriti de 12 ani, eu cred ca depinde de voi si nu de zodie

ce legatura are? vroia fata sa stie cum e cu capricorn-gemeni....si tu raspunzi aiurea in tramvai:)))))
MARILENA_25
Postat pe 18 Decembrie 2010 08:04
fugi mancand pamantul
eu am stat 10 ani langa un geaman si nu am fost decat apa si ulei....nimic nu era compatibil intre noi
doar sexul si atat
garbo005914
Postat pe 18 Decembrie 2010 16:02
la mine e invers...si merge cumva...mai in caruta mai pe jos de ceva vreme (2 ani)...depinde cat sunteti de intelegatori...bafta oricum...daca va iubiti de ce sa nu incercati
ella3121
Postat pe 18 Decembrie 2010 19:05
si eu sunt capricorn si el este gemeni...........suntem impreuna de 1&ce ne mai certam...........capricorni sunt cu capul pe umeri,,,,,,,,in schimb gemeni viseaza incontinu...
garbo004643
Postat pe 19 Decembrie 2010 09:27
eu am avut o relatie cu un geaman....chiar trebuia sa ne casatorim...am uitat sa zic eu sunt capricorn....totul depinde de cum incepe relatia si de comunicare...se plictisea repede, asa ca relatia noastra a fost mereu plina de viata, in rest ....caracter si personalitate mi-au placut enorm, ii placea sa domine...dar ne-am format unul dupa celalalt. Un singur lucru nu mi-a placut faptul ca ii era frica sa puna in practica anunite decizii luate...adica tradus.VORBE MULTE FAPTE PUTINE.
Poate tu ai noroc mai mult decat mine
Bafta
delia_diana
Postat pe 19 Decembrie 2010 15:29
De la: melindutza, la data 2010-12-17 23:11:59ce ziceti iesie ceva de aicic:D



sigur...
ochii....
anaROBERT
Postat pe 22 Decembrie 2010 01:48
Mai crezi in zodiac? Eu varsator ,colega mea de viatza CAPRICORN, si batem 43 de ani. vA DORESC SARBATORI FERICITE LA TOTZI!!!
garbo004422
Postat pe 23 Decembrie 2010 17:34
De la: garbo004643, la data 2010-12-19 09:27:49si eu sunt capricorn si el este gemeni...........suntem impreuna de 1&ce ne mai certam...........capricorni sunt cu capul pe umeri,,,,,,,,in schimb gemeni viseaza incontinu...

Wow,vrei parerea mea sincera?? FUUUGIII cat inc mai poti. Aparent,pare minunta,pare perfect,insa rationalul si mult prea cerebralul capricorn nu va putea rezista la infinit langa libertinul si nonconformistul geaman...
Eu,capricorn, am incercat, dar n.am rezistat decat 7 ani langa imaturul si aerianul geaman. Pot fi veseli,prietenosi,darnici,dar n lucruri serioase n.ai pe cine te baza. Cand realizezi asta insa,e prea tarziu.
Parerea mea e doar sa FUGI...
cocollino
Postat pe 25 Decembrie 2010 15:14
eu sunt capricorn si el geaman , aveti mare dreptate, adevarul e ca eu nu credeam in compatibilitati , dar m-am convins, relatia dintre capicorn si geaman se dovedeste in cele din urma a fi un esec deoarece geamanul este un fel de ,, una zic si alta fac,, . niciodata nu e capabil sa ia decizii pe care sa le puna in practica asa cum isi propune, deci ... concluzie, fugiti de gemeni daca sunteti in zodia capricorn, va spun din propria experienta, am avut o relatie de 2 ani jumate cu un geaman dar din pacate abia acum mi-am dat seama ca nu vom avea un viitor impreuna.
crystyna_crys
Postat pe 26 Decembrie 2010 13:44
poi km aveti drepate si noi ne certam km des e cam capos de felu lui...eu mai las de la mine si vom vedea apoi:)
melindutza
Postat pe 26 Decembrie 2010 18:43
buna, eu nu sunt capricorn sunt balanta. am cunoscut si eu un geaman. sau maii bine zis , il cunosc inca, adica inca mai vb la tel cateodata.
l-am cunoscut pe la sf lui septembrie. de atunci si pana acum, s-a despartit de mine de 4 ori. atentie, am zis ca el s-a suparat pe mine . pt ce? niste nimicuri de te doare mintea. eu, de felul meu sunt cam aiurita , cam cu capul in nori. dar el m-a luat, ceva de groaza lumii. un tip de-o IMATURITATE teribila. vorbe..., cu carul, este putin spus. dar fapte cat mai putine. comod si de-o dezordine de neimaginat. i-am citit si studiat zodia si este tipic . insa deosebit de cald si ok la capitolul sentimentalism. da, asa este, viseaza mult dar putin face.
garbo103632
Postat pe 29 Decembrie 2010 15:40
daca mai vb inca la tel acuma, este datorita mie, care nu m-am pus la mintea lui, nu i-am luat mofturile in serios si am continuat sa trag de el. are si parti bune, ti-am zis, este sentimental si tandru, istet, ii merge mintea si f glumet. si, doamne, ce-i mai place sa vorbeasca...o buna companie cand nu i se pune pata pe cate ceva. da, vezi ce-o mai fi.
garbo103632
Postat pe 29 Decembrie 2010 15:44
Zodii
ROL.ro Horoscop Horoscop amuzant Relatia cu nativii din Gemeni

Relatia cu nativii din Gemeni
Cum il depistezi: e destul de greu de reperat individul. O sa fie chiar langa tine vorbind pentru ca in doua secunde sa dispara in ceata ca magarul. Ceea ce si este. Trebuie sa recunoastem ca e destul de dezavantajos, mai ales cand incerci sa tragi cu pusca dupa el


Unde il gasesti: la talk-show-uri, la psihiatru, vorbind la telefon cu mesageria vocala sau robotul care anunta ora exacta, la Mc Donalds, purtand o discutie foarte interesanta cu interfonul de la drive-in. Adica oriunde poate avea o conversatie care sa nu implice vreun atasament emotional
Cum il intrigi: nu ii cere sa fie constant, fidel, atent la nevoile tale sau sa iti tina companie. Nu il intreba unde se duce sau cand se intoarce. Si nu il intreba niciodata ceva mai profund emotional decat ce faci? sau de unde ti-ai luat pantofii?

Prima intalnire: sinte-te bine. Chiar o sa fie atent la persoana ta, pentru ca inca nu s-a plictisit de tine. Pentru a mentine respectivul interes viu, incearca sa nu porti ceva mai interesant decat esti tu.

Cand o faci: cat mai repede posibil. De cate ori ai ocazia sa te culci cu mai multe persoane deodata care locuiesc in acelasi corp? Pentru ca toate persoanele dintr-un Geaman o sa participe la actiune. Mai ales ca in felul asta nu o sa trebuiasca sa se ataseze prea tare de tine pentru ca, de fapt, te culci cu altii

Cand ii pui intrebarea: uneori, o sa il vezi ca este destul de interesat de relatie. Cum ar fi rarele momente cand isi aduce aminte de numele celor 3 copii ai vostri fara sa se uite pe hartiuta pe care le-a scris. Asta e un moment destul de bun ca sa il pui sa se insoare cu tine, daca nu vrei ca progeniturile sa te urasca pentru ca nu te-ai maritat cu tatal lor cat timp erau in viata. Doar nu astepta pana sa spuna numele potrivit fiecarui copil fara sa triseze, pentru ca ar fi exagerat

Daca iti da papucii: nu inseamna ca nu te mai place, pur si simplu a uitat cine esti. Daca chiar il vrei inapoi (intreaba-te bine inainte), planuieste o intalnire din greseala. O sa fie foarte interesat, mai ales ca ii pari atat de cunoscuta, sigur te stie de undeva, dar nu isi mai aduce aminte de tine. Ceea ce inseamna ca o sa o luati de la capat

Daca il flituiesti tu: Geamanul o sa descopere dintr-o data ca esti femeia vietii lui, fata de care are sentimente profunde. Pe care le-ai ranit. Ingrozitor. Irevocabil. Inima lui zace in bucatele pe pamant. Sufletul lui e deja in iad. Viata lui e lipsita de sens. Cum ai putut sa ii faci asta, tu, chiar tu...da...tu...tu...cum ziceai ca te cheama??

Cum ii faci fata

- Gemenii au nevoie de comunicare

- E foarte important sa ii asculti

- Ii potolesti daca ii scoti la o tura prin oras

- Lauda-le ideile

- Iau foc daca te faci ca stii ceva care ei nu stiu

Cum se inteleg cu altii

Pariaza pe: Berbec, Leu, Balanta, Varsator

Doar prieteni: Gemeni, Sagetator

Trage-ti un glont in cap acum: Fecioara, Scorpion, Pesti, Taur, Rac

Oaia neagra: Capricorn
garbo103632
Postat pe 29 Decembrie 2010 16:40
ti-a placut?
pe mine chiar m-a amuzat.
am sa i-o trimit si lui. o sa se supere din nou pe mine. cred ca nu prea are simtul umorului.
garbo103632
Postat pe 29 Decembrie 2010 16:42
nici sa nu te gandesti. sunt patita. este cea mai nefericita combinatie.Superficial , nepractic, instabil, ipocrit, dornic de atentie continua si lipsit de resonsabilitate. Te rog , fa-ti un bine si lasa-l.
garbo062465
Postat pe 29 Decembrie 2010 21:41
nu conteaza zodia.....voi sa va iubiti
roxettee95
Postat pe 1 Ianuarie 2011 04:39
ba conteaza!
garbo103632
Postat pe 1 Ianuarie 2011 15:46
ai perfecta dreptate aceasi situatie, aceleasi zodii
mirela_eva2000
Postat pe 5 Ianuarie 2011 09:49
nare nici o legatura zodia,si te rog nu lua in serios sfaturile de 20 de bani pe curul tau...
e interesant de citit zodia dar nu lua in serios.
BAFTA
garbo158944
Postat pe 7 Ianuarie 2011 22:43
daca tii la el cu adevarat,si vrei ca relatia sa mearga,asculta-ma bine! niciodata nu-l teroriza cu telef,si nu incerca sa-l controlezi! daca te tii mai tare pe pozitii, adica capricornul, cel cu coarne' n-ai sa-l tii linga tine nici macar 1 luna!bafta!
perla_negra
Postat pe 11 Ianuarie 2011 23:00
da o ea capricorn si un el leu cum e fetelor se potrivesc
dari_anca
Postat pe 16 Ianuarie 2011 23:14
deci fetelor concluzia e ca atiu avut drepatte..relatia na duart..si nici acum nu se lasa de mine hiih:)))
melindutza
Postat pe 17 Ianuarie 2011 17:07
Eu sunt capricorn si el e geaman. Suntem impreuna de 1 an si jumatate. I-am acordat foarte multa libertate si suntem fericiti. Iti trebuie doar tact si intelegere sa fii alaturi de un geaman. Altfel, este jovial, distractiv, plin de initiativa, al naibii de bun la pat. Tu capricornul cu capul pe umeri, ia tu deciziile si fa-l sa inteleaga ca asta iti doresti. Cu tact tu vei fi baza si el relaxarea ta. Si depinde numai de voi sa va intelegeti si sa va completati.
Hydra
Postat pe 19 Ianuarie 2011 05:57
Mare dreptate aveti. Ei gemeni nu se multumesc doar cu o fata le schimba ca pe ciorapi si sunt si mincinosi .
garbo033653
Postat pe 12 Aprilie 2011 09:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Astrologie 1 De la: garbo252762 5 Decembrie 2011 10:33
PARERI 17 De la: Laura_M 13 Decembrie 2010 19:20
eu capricorn el gemeni 14 De la: garbo265114 14 Februarie 2013 11:14
compatibilitate intre femeie rac si barbat taur 6 De la: garbo089931 18 Septembrie 2012 08:13
Cartomantie 1 De la: garbo098241 7 Februarie 2010 22:16
Setari Cookie-uri