Tu si copilul tau

nelege-i copilul i cretei mpreun!

29-30 Ianuarie 2011

Ofer-i copilului tu mediul optim pentru o dezvoltare armonioas!

Dac eti printe, atunci tii ct de dificil este uneori s faci fa reaciilor copilului tu, s i nelegi perspectiva asupra lucrurilor i s i oferi rspunsuri care s i cluzeasc paii pe drumul cel bun.

Te invitm sa participi la cursul nostru dac:

- Doreti s nelegi personalitatea i comportamentul copilului tu

- Vrei s gseti variantele optime de comunicare n relaia printe-copil

- Tu i copilul tu trecei printr-un moment dificil i nu tii cum l va afecta i cum s i vorbeti despre situaia n care va aflai

- Vrei s nelegi cum s stabileti granie i reguli fr a deveni printele cel ru i continuu nepermisiv

- Vrei s afli mai multe despre modul n care se raporteaz copii la sexualitate i cum s vorbesti copilului tu deschis despre acest subiect

- Vrei s afli care sunt comportamentele de tip semnal de alarm n viaa unui copil, ce pot declana ulterior comportamente nedorite (hetero sau auto-agresive, de retragere, abuz de substane, etc).

Indiferent de vrsta copilului tu, dac i pui ntrebri referitoare la temele de mai sus, te ateptm la cursul nelege-i copilul i cretei mpreun! organizat de Institutul Romn Sic cogito, n data de 29-30 Ianuarie 2011.

Curs susinut de: Psiholog clinician, psihoterapeut M.A. Lucia Grosaru, Psiholog clinician Adina Preda

Taxa de participare: 150RON/persoan

nscrierile se anun prin e-mail la adresa sic_cogito@contactoffice.com.

http://siccogito.wordpress.com/

Sic_Cogito
Postat pe 6 Decembrie 2010 14:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoiede ajutor sa-mi salvez copila 7 De la: soapta_vantului 30 Decembrie 2012 11:59
vrau sa imi gasesc familia pierduta 1 De la: garbo_491550 3 Iulie 2018 22:32
timp liber cu cei mici 7 De la: iasomia 23 Octombrie 2011 21:23
CE POT SA FAC? 3 De la: luptatoareacurajoasa 23 Aprilie 2010 23:09
Noi copii care am fost candva si copii nostri 39 De la: Gabriela_Apostol_1 1 Februarie 2014 16:53
Setari Cookie-uri