Fatarnicia

Biblia condamn frnicia, despre asta vreau s v vorbesc astzi. Nu fii farnici, nu v dai mari cci neplcute sunt acestea Domnului. Avem printre noi, n aceast parohie, oameni care se fac vinovai de acest pcat. Cci frnicie este s critici i s insuli, atta vreme ct tu nu eti nici mcar colarizat suficient ct s scrii corect. Astzi, Dumnezeu mi-a comandat s v atrag atenia, prima data, acestui comentariu:
De la: orban_edith, la data 2010-11-28 22:31:16De ce nu scrieti si despre acei preoti care au curaj sa intre in biserica si sa predice,iar cand ies de acolo fac tot feluri de lucruri socante.Ce credeti ca intre preoti nu sunt pedofili,homosexuali?Va inselati amar.Ar trebui sa faceti curatenie printre voi si dupa aceea sa condamnati oamenii de rand.Voi ar trebui sa ajutati oamenii saraci,nu ca sa mai luati bani de la ei.Rusine pe voi!

si apoi asupra acestuia:
De la: dorisssh, la data 2010-11-28 06:12:44nu imi vine sa cred ce citesc aici incredibil ce credinte si ce obiceiuri v-ati facut asa ceva...auzi tu..corectii cu Biblia sa ii lovesti..sau sa ii bati cu bote.. de cand sunteti voi..cica Noua Dreapta??? judecatori pusi in credinta ortodoxa..fereasca Dumnezeu.. ..incredibil..si mai vorbesti ca cei trei care l-au batut pe nenorocitul ala de naomi..au auzit chemarea?? ce *chemare* a cui *chemare* sa il bata pe ala???? ..incredibil ce ai scris aici..mai omule!!! ascunde-te si du-te departe cu toate ideile tale de om nebun..imi cer scuze ca trebuie sa vorbesc asa..si totusi astea sunt cuvinte..destul de bune....


Avem aici doua exemple ale unor tinere posedate de Satana, cel mai probabil pe cale anala. Aa se explic faptul c sunt folosite, in mod distinct, scrierea lunga fara nici cel mai mic semn de punctuatie dar si scrierea plina de semne diavolesti cu chipul Satanei cel galben hlizindu-se la tine, lucru despre care ne vorbete psihologia cretin: cnd Diavolul te posed anal ncepi s te fereti de semnele de punctuaie lungi, falice. Le nlocuieti cu echivalente mai mici i mai scurte, incercand n acest fel s suprimi mental amintirea mdularului mare, satanic. Apoi i pierzi minile i ncepi s scrii in dodii, dup placul Fiarei.

Pn la urma robul lui Dumnezeu tais se va obinui cu penetrarea i posesia, ajungnd n final s i plac. Aceasta este calea cea mai scurt ctre homosexualitate i agatul bieilor tineri noaptea n Piaa Operei. De aici pn la a te travesti i a defila mbrcat n roz impreun cu Naomi nu mai este dect un pas, care va fi ns uor de fcut dup ce te vor cunoate fizic toi sodomitii oraului. Vestea bun este c Sfnta Biseric are leac pentru homosexualii n devenire. E suficient dac tais, aici de fa, se duce duminic n Biseric i-i mrturisete dorina de a fi penetrat anal de nsui Satana. Preotul Paroh va ti cum s procedeze s alunge Necuratul din robul lui Dumnezeu.

Exist ns i o form de frnicie pe care Biserica nu numai c nu o condamna dar o i apreciaz. E mndria de a fi cretin a oferilor ortodoci. Aceasta se manifest prin atrnarea de cruci de oglind retrovizoare, iar cnd aceasta nu mai este suficient, lipirea lor cu ventuze pe parbriz. Nu v fie team s v artai cu ostentaie credina, plcut este Domnului mndria de a fi cretin. Nu v fie team nici dac de prea multe cruci nu mai vedei drumul prin parbriz. Dumnezeu e sus, de unde se vede mult mai bine dect putem vedea nevrednicii de noi. Atunci cnd nu vezi drumul El i-l va arta i-ti va spune cum i ct s rsuceti volanul. Iar dac n drumul tu se intampla s mai calci pe cineva nu trebuie s te temi: ori era un pui al Satanei ori dac era cretin, Dumnezeu l-a vrut alturi i l-a chemat n Rai.
daniil_pravoslavnic
Postat pe 30 Noiembrie 2010 08:31
"cu chipul Satanei cel galben hlizindu-se la tine"




chiar mi-a prins bine..... cura asta de ras... oare ingrasa????
cricat
Postat pe 13 Decembrie 2010 22:20
iote ca aparu parintele
:)))
crezu'i ca in post nu te lasa astia mai mari pe forumuri
:))))
no ca ma'nselai...
anaROBERT
Postat pe 14 Decembrie 2010 11:50
'r-ati ai satanei, ca din cauza voastra intrai io aici acum si nu ma mai pot opri din ras!
iote ca nu pusei unu' d-ala galben, ci movaliu de-a dreptul! se pune oare?
Thor_again
Postat pe 14 Decembrie 2010 12:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Imi puteti da un sfat va rog 16 De la: quasaria 30 Decembrie 2011 15:29
no comment 39 De la: quasaria 1 Martie 2010 00:39
Viata bate filmul 47 De la: ratuscaceaurata 21 Septembrie 2011 17:21
Obiceiul - traditie sau NU ? 6 De la: tutankhamon 6 Iulie 2009 00:04
Un sfat, va rog!!! 36 De la: MissWrong 15 Septembrie 2011 12:17
Setari Cookie-uri