Sotul meu nu ma iubeste?- Am nevoie de sfaturi..

eu ica de a marea unire Kidz...Garbo am spus..''bag mana in foc ca sunt una si aceiasi persoana''
mi-e greu sa cred ca mi-a fost dat sa intalnesc in acelasi timp doua persoane cu acelasi grad de prostie si cu aceleasi texte ieftine....
anaROBERT
Postat pe 21 Decembrie 2010 00:16
ehh... hai ana ca suntem inainte de craciun si trebuie sa iertam.... ana ma duc al somn ca-mi pica ochii-n gura. te
aly_fab
Postat pe 21 Decembrie 2010 00:19
pupici aly
somnik usor
anaROBERT
Postat pe 21 Decembrie 2010 00:23
Buna,te inteleg perfect si eu sunt intr-o situatie aproape asemanatoare cu a ta.Trebuie sa fi foarte sigura ca el nu are pe altcineva pt ca la majoritatea barbatilor apare problema asta atunci cand in viata lor apare altcineva.Fa ceva cat inca mai este timp....
garbo029321
Postat pe 21 Decembrie 2010 14:46
Daca nu te iubea nu vad de ce s-ar fi insurat cu tine. Pur si simplu el are nevoi mai reduse sexual. Ce nu inteleg eu este de ce nu iti ofera mai multa tandrete - ca nu trebuie neaparat si finalizare - multe femei apreciaza mai mult imbratisarile, sarutarile decat actul sexual in sine. Probabil ca nu e genul afectiv - el intelege sa te iubeasca avand grija de casa, de tine etc. De ce nu estyi tu tandra cu el? Te respinge?
Lady_Di
Postat pe 21 Decembrie 2010 15:55
Daca nu te iubea nu vad de ce s-ar fi insurat cu tine. Pur si simplu el are nevoi mai reduse sexual. Ce nu inteleg eu este de ce nu iti ofera mai multa tandrete - ca nu trebuie neaparat si finalizare - multe femei apreciaza mai mult imbratisarile, sarutarile decat actul sexual in sine. Probabil ca nu e genul afectiv - el intelege sa te iubeasca avand grija de casa, de tine etc. De ce nu estyi tu tandra cu el? Te respinge?
Lady_Di
Postat pe 21 Decembrie 2010 15:55
Eh, unii mananca mult iar altii mai putin , pana se satura.
Sotul tau poate e unul dintre cei ce se satura cu mai putin.
Incearca sa-i amintesti ca tu ai ,,servi mai des''. Daca nu intelege... si simti ca-ti doresti, serveste si tu discret cate-o gustare in oras. Nu e cinstit dar nici nu poti umbla fomita!
m_ada
Postat pe 21 Decembrie 2010 16:10
Cred c suntei doi strini care locuiesc sub acelasi acoperis. Ai incercat s dicuti deschis, fr jen, acest subiect? Poate si el evit discutia de ffric s nu te supere. Ceea ce v lipsete este comunicarea. Trebuie s vezi ce gndetgte inainte de a lua o hotrre, pentru a nu regreta mai trziu. Hotrte-te, timpul ne este duman de cele mai multe orii orice clip nu se mai intoarce
garbo179762
Postat pe 21 Decembrie 2010 18:49
o comunicare subliminala...cum ar zice Sax...tavaleala prin toate parcarile caldiceii, sunt out of order ,CREDE MA!
garbo133776
Postat pe 22 Decembrie 2010 19:10
pentru ANA(lui Manole?)ca sa crezi ceva,trebuie sa ai mai mult de doi neuroni,sa faca sinapsa.iar cum tu porti numai unul si acela i schiop,nu incerca sa CREZI nimic.si nu incerca cu credinta,ca la biserici ,n au aparut neuronasii de vanzare.Ramai cum te ai nascut ...asa a aparut individualitatea,se pot face diferente intre circuite(SCURT CIRCUITE),la tine nu i cazul(VEZI SINGURUL NEURON VIABIL).craciun fericit!ca de ti scriu Frohe Weihnacht,crezi ca te injur...si trebuie sa i schimbi pampers ul neuronasului tau .desi ,te sfatuiesc,nu l mai conserva ca o faci degeaba!
garbo133776
Postat pe 22 Decembrie 2010 19:22
stefy, tu esti?
aly_fab
Postat pe 24 Decembrie 2010 14:34
nu sunt Stef...Craciun Fericit tuturor!
garbo133776
Postat pe 24 Decembrie 2010 16:39
exista un remediu,foarte bun:laptisorul de matca.
Cel pe care il tii in frigider,si cand il cumperi ti-l da din frigider.
O lingurita din aia minuscula,in fiecare dimineata.
sicarne.Calugarii evita sa manance carne,ca sa nu aiba dorinte sexuale.exista legatura stransa intre ele,stiu asta chiar de la un calugar.Si de la biochimie,de la facultate.
Si apoi,trebuie comunicare,trebuie sa ii spui ce simti,cum ti-ar place sa fie ,sa decurga,fara sa sune a repros.
de exemplu,sa zici,azi mi-ar place sa fii romantic,sa ma saruti mai mult,sa ma tii in brate mai mult.
Comunicarea e necesara,nu e bine sa dai de inteles,e bine sa spui clar ce vrei.Bineinteles cu tact.e subiect sensibil pentru ei.
Succes,D
daniilia
Postat pe 24 Decembrie 2010 20:46
buna sint barbat si eu sint nou i8n acest forum;si eu am avut multe clipe din aceestea in viata care au dus la despartire. Am citit foarte bine ce ai scris,si nu este de mirare,daca cumva are bani si nu poti sa te lipsesti de el.asa ai sa stai toata viata in relatia asta.crezii ca nu are pe nimeni; s-o crezii tu ,sint barbat si stiu mai bine,am avut si eu clipe cind mi-sa intimplat si mie sa procedez cum a procedat al tau barbat;,pacat ca in atitia ani nu ai putut sa scimbi cu nimic;,si eu mi-am dorit toata viata sa gasesc pe cineva cu aceste sentimente care le ai tu dar in zadar si vad prin surprinderea mea ca se mai gasesc persoane de acest gen si [ problema] imi pare rau dar daca ai incercat si nu ai reusit atitia ani,nici nu vei reusi cu el vreodata.....nu vreau sa apas pe rana dar adevarul asta este....sint multe de vorbit in acest caz.[mi-as fii dorit si eu sa am o sotie asa cum ai scris de aceste sentimente,dar uite ca nu este totul a fost pentru bani.ect] ......cu stima si respect.............
garbo178608
Postat pe 25 Decembrie 2010 09:36
De la: garbo178608, la data 2010-12-25 09:36:16buna sint barbat si eu sint nou i8n acest forum;si eu am avut multe clipe din aceestea in viata care au dus la despartire. ........ asta.crezii ca nu are pe nimeni; s-o crezii tu ,sint barbat si stiu mai bine,am avut si eu clipe cind mi-sa intimplat si mie sa procedez cum a procedat al tau barbat;.....[mi-as fii dorit si eu sa am o sotie asa cum ai scris de aceste sentimente,dar uite ca nu este totul a fost pentru bani.ect] ......cu stima si respect.............


prea tarziu...din ceea ce scrii regreti sigur ceva...pe langa noi trec foarte multe persoane daca esti pe ,,faza" si stii ceea ce vrei te ,,opresti " la cea care ,,iti aprtine" daca nu...ea va trece mai departe , numai cand pierzi un om, atunci realizezi cat valoreaza...
melania33
Postat pe 25 Decembrie 2010 09:53
Daca nu te nseala, are probleme medicale. Nici nu stii ce pierzi...stand langa un om ca asta.
mireladoncut
Postat pe 27 Decembrie 2010 01:54
"Daca nu te nseala, are probleme medicale."

ce frumos suna...:))))))))
eu_geminy
Postat pe 27 Decembrie 2010 02:03
hai mai Ge, nu fii rau
Laura_M
Postat pe 27 Decembrie 2010 02:05
unde vezi tu ca am fost rau??? chiar imi place!:)))
eu_geminy
Postat pe 27 Decembrie 2010 02:07
da, si eu sunt Mona Lisa :D
Laura_M
Postat pe 27 Decembrie 2010 02:09
Nu stiu de ce ti-ai ales acest prototip... mie de ex. nu-mi place Mona Lisa...:P
tabloul da, dar ea, nu!
:))
eu_geminy
Postat pe 27 Decembrie 2010 02:13
nici mie, pur si simplu asta mi-a venit
poate daca eram eu cu poza mea super sexi, cu ochii aia frumosi era frumos tabloul in totalitate
Laura_M
Postat pe 27 Decembrie 2010 02:17
Pai ia sa faci sa-ti vina ca lumea data viitoare...:))))
:P
eu_geminy
Postat pe 27 Decembrie 2010 02:20
cu ochii in toate directiile nu mai stiu ce fac, si mai imi e si somn, sunt anesteziata rau, m-am scos nu?
Laura_M
Postat pe 27 Decembrie 2010 02:24
nu esti singura... dar macar, daca tot m-am scos, o sa ma bag la loc...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 27 Decembrie 2010 02:33
Ge, eu te las, uite cat e ceasul, am facut prea multi pureci pe aici, mai stau si eu treaza pana la 3 cand se termina documentarul si ma bag la somn

somn usor si spor la treaba
Laura_M
Postat pe 27 Decembrie 2010 02:39
ok e un sfat bun trebuie respectat
garbo166658
Postat pe 27 Decembrie 2010 07:34
Comunicare... fi realista in orice casnicie dupa cativa ani de zile TOTUL devine monotonie.E sotul
tau trebuie sa ii cunosti fanteziile sexuale si daca nu le cunosti si nu le-ati pus in aplicare acum e momentul potrivit daca o sa incerci sa ii explici ca te deranjeaza ca nu numai faceti dragoste ca asta va lipsteste voua, e posibil sa mearga totusi pe mana ta dar fara pic de pasiune exact cum ai zis tu, asa ca mai bine afla daca nu stii care care sunt fanteziile lui chiar si alte tale fi mai senzuala si ial prin suprindere pentru ca o femeie trebuie sa aibe mereu ceva de aratat si cine ma contrazice se minte singur. Schimba placa foloseste toate atuurile care le ai, fantezii care se pot indeplini intre voi 2 bineinteles trb sa il atragi nu sa comunici ;)
garbo181071
Postat pe 1 Ianuarie 2011 22:02
probabil a fost "gresela vietii tale" sa infiripezi acest cuplu, dar inca nu este tarziu sa`ti schimbi radical viata. Intotdeuna in astfel de situatii ne vine greu sa facem primul pas...pasul decisiv...Am fost in situatia ta..timp de 13 ani am trait o relatie de cuplu (casatorie)...si deabia dupa divort am realizat ca au fost 13 ani risipiti aiurea. Avem o singura viata..sa nu ne limitam la o singura experienta ...(cum este cazul tau)...viata de cuplu poate fi incomparabil mai armonioasa daca`ti gaseti barbatul potrivit...nici nu`ti poti imagine cat de mult ai pierdut risipindu`ti tineretea cu acest barbat...asa ca...gandeste`te bine!
paul464
Postat pe 12 Martie 2011 09:57
ce-mi place cand se initiaza un topic ....se cer pareri, sfaturi, etc ......dar nu se mai intra pe topic de cei care il initiaza.....
cory_emy
Postat pe 12 Martie 2011 13:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ajutati un copil greu incercat de soarta! 2 De la: gabitzza 10 Iunie 2009 23:43
Sotul meu nu ma iubeste?- Am nevoie de sfaturi.. 63 De la: DaryaP0pa 14 Iulie 2019 17:04
Miting impotriva cainilor maidanezi! 134 De la: b727ana 30 Septembrie 2013 18:25
Cautati o bona? 1 De la: CautaBona 17 Mai 2012 15:16
dintisorii la copii de 1 an 4 De la: daniilia 14 Februarie 2012 08:40
Setari Cookie-uri