Buna seara!

Am de luat o decizie si vreau parerea unei persoane straine.Am 21ani,sunt studenta si din prima saptamana cand am venit la facultate in anul 1 m-am combinat cu un baiat,suntem si acum impreuna(avem 2ani).Un an a fost totul ok,dar pe urma au inceput sa apara problemele.Am stat la el acasa cam 7luni cu parintii lui,mama lui este foarte dificila ,nu ne-am inteles asta a si fost motivul pt care am plecat de la el.Cat am stat la el am tot gasit cateva indicii ca ma inseala(aventuri),am trecut cu vederea,cand era nervos isi descarca nervii pe me,dak nu faceam ceva din ce vroia el iesa un mare scandal,de 2 ori a si dat in mine,imi vorbeste urat,in ultimul timp este foarte ocupat si ne vedem de maxim 2 ori pe saptamana si atunci 1 ora 2.Mie imi lasa impresia ca nu mai sunt prea imp pt el asa cum am fost o data,dar dak ii spun ma face nebuna.Nu pot sa nu recunosc ca ma ajutat foarte mult din mai multe puncte de vedere.Are momente cand se poarta foarte frumos cu mine,exact asa cum era la inceput(in special cand facem dragoste),dar sunt foarte multe momentele in care nu se poarta tocmai cum vreau.Daca incerca sa stau de vorba cu el spune ca el tine la mine si ca nu vrea sa ma piarda si ca el vrea sa intemeieze o familie cu mine(el are 27 ani) si schimba subiectul.Aseara era la me si a venit un prieten vechi la mine in camera(camera de camin)sa ma scoata pe afara,iar el nu concepe sa am de a face cu nici un alt baiat,si nu crede ca exista prietenie intre un baiat si o fata.Am incercat sa ii explic ca nu am nici o treaba cu baiatul ala dar nu am cu cine sa ma inteleg.Din putinele lucruri pe care vi le-am povestit crede-ti ca are rost sa stau sa imi bat capul,sau sa o las balta chiar daca imi va fi greu?Va rog foarte frumos sa imi da-ti o parere,chiar mi-ar fi de ajutor.Multumesc!
ionela333
Postat pe 19 Noiembrie 2010 03:22
Las-o balta. De ce va inhamati voi singure la o relatie ca o casnicie de la 19 ani? La 30 va plangeti ca v-ati maritat de tinere si n-ati cunoscut viata. Traieste-ti fata tineretea, ce-ti trebuie porcarii de astea de pe acum?
Doara
Postat pe 19 Noiembrie 2010 06:36
1. daca a dat in tine, de ce mai stai cu el?astepti sa te bata mar sau ce?
2. daca pt el nu exista relatie de prietenie intre un baiat si o fata, cu cele cu care avea aventuri ce facea? adica lui de ce ii e permis si tie nu?
3. sa te casatoresti cu el? nu te vezi cu cineva de 2 ori pe saptamana si asta pt 2 ore, daca vrei sa va casatoriti. si apoi, ce relatie vei avea cu soacra ta? cata vreme el pe tine te bate si soacra iti scoate ochii pe diverse teme, eu zic sa lasi naibii gandurile de a mai continua relatia asta...
4. cred ca ti-ai dat si singura seama, la inceput toate relatiile sunt frumoase (ca na, e inceputul, fiecare simte nevoia sa il atraga pe celalalt), dar cu timpul "scanteia" se duce si ramane relatia de fond intre 2 oameni cu personalitati din ce in ce mai evidente (ca la inceput poate va "oboseati" sa ascundeti sau sa mascati anumite "iesiri" pe care le-ati fi avut: vreau sa zic, la inceput mai treceati cu vederea cutare si cutare si nu izbucnea cearta asa repede etc). dar odata cu trecerea timpului, o sa devina tot mai evident modul in care simtiti ca va potriviti sau nu cu celalalt. deci daca la inceput nu te batea deloc, apoi a inceput sa fie schimbat si sa te loveasca etc, insemna ca in timp nu o sa mai bage deloc in seama decat daca vrea sa te loveasca sau sa faca sex. in rest, se va intalni cu altele.

esti sigura ca asta vrei?
garbo177037
Postat pe 22 Noiembrie 2010 14:45
ce naiba, ai 21 de ani, chair asa vrei sa te legi la cap? alta treaba n-ai?
vezi-ti de treaba singura, ce-o sa-ti fie greu? ma lasi, o sa-ti treaca, si daca-ti impui, poti sa te gandesti la lucruile rele care ti le zicea si facea, iubirea o sa scada in ochii tai si nu o sa-l mai vezi deloc cum il vedeai la inceput, esti tanara si pacat sa te distrugi singura

si cum draq ai putut sa stai cu el cand stii ca te-a inselat de atatea ori, vrei sa zici ca-l mai iubesti de nu mai poti? NU CRED
Laura_M
Postat pe 22 Noiembrie 2010 14:54
Face si ea ce simte.
Doara
Postat pe 22 Noiembrie 2010 18:51
De la: Laura_M, la data 2010-11-22 14:54:17ce naiba, ai 21 de ani, chair asa vrei sa te legi la cap? alta treaba n-ai?
vezi-ti de treaba singura, ce-o sa-ti fie greu? ma lasi, o sa-ti treaca, si daca-ti impui, poti sa te gandesti la lucruile rele care ti le zicea si facea, iubirea o sa scada in ochii tai si nu o sa-l mai vezi deloc cum il vedeai la inceput, esti tanara si pacat sa te distrugi singura

si cum draq ai putut sa stai cu el cand stii ca te-a inselat de atatea ori, vrei sa zici ca-l mai iubesti de nu mai poti? NU CRED


io n-am putut s-o citesc, Laurici...
ma ustura ochii:D
sa-mi faci si mie un rezumat, cand poti.
pliz!...:))
eu_geminy
Postat pe 22 Noiembrie 2010 18:57
no daca m-ai tot "plizuit" iti spun ca nici n-am citit-o.. prea mult

pe tine te ustura ochii? pe mine ma gadilau :D
Laura_M
Postat pe 22 Noiembrie 2010 21:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Gelozia lui ma ucide 27 De la: garbo_1322 7 August 2017 11:58
Sotul meu si "glumita" lui nevinovata - ajutor 61 De la: pik_nik 21 Iunie 2009 09:47
vreau reletia de altadata!!!! 9 De la: bluelight 24 Octombrie 2009 09:00
O decizie dificila 98 De la: maria_32 29 Aprilie 2015 20:17
Salut voios de pensionara! 136 De la: Maria802 9 Ianuarie 2017 08:47
Setari Cookie-uri