Produse cosmetice bio

Buna,

cate dintre voi atunci cand va cumparati o crema , un demachiant sau orice alt produs cititi si ingredientele.Va sfatuiesc sa o faceti si mai ales sa cautati ce efect nociv au acestea asupra pieleii, noi ne asteptam sa ne ajute sa fim frumoase dar din pacate efectul este tocmai invers.Eu , dupa multe probleme pe care le-am avut cu tenul, cu pielea mi se usca foarte tare, cu parul imi cadea foarte mult am optat pt cosmeticele bio si nu regret absolut deloc.Efectele s-au vazut imediat, exista ideea preconceputa ca sunt mai scumpe, nu sunt cu foarte mult mai scumpe decat cele conventionale dar oricum merita, decat sa iau un gel de dus si un lapte de corp ca nu puteam fara, aveam o piele foarte uscata,imi iau doar un gel de dus care este foarte bun.Va invit pe toate sa faceti o vizita in magazinul de produse bio cosulbio si veti gasi acolo produse cosmetice din ingrediente naturale, bio.V-am pupat si sper ca macar un semn de intrebare sa va puneti cu privire la cosmeticele conventionale.
barbateasca
Postat pe 18 Noiembrie 2010 15:31
da' crezi ca-s multi sa-si ia crema de ghete si sa-si dea cu ea pe fatza?...
zambil
Postat pe 18 Noiembrie 2010 19:41
mda....din curiozitate am tras si eu un ochi la aceste produse si la ingredientele lor...or fi ele bio dupa cum le numesti tu dar sunt saracacioase in ingredienti activi......niciun producator de cosmetice nu va intrece cosmetica orientala.........
garbo014989
Postat pe 18 Noiembrie 2010 20:31
Am o intrebare, credeti ca bunicile noastre acum zeci de ani chiar sute de ani in urma foloseau cosmetice?Eu nu prea cred, sincer.....Am incercat pe cat posibil sa folosesc ingrediente cat mai naturale, ma credeti sau nu in momentul de fata ma demachiez cu lapte si am o piele foarte fina, sunt foarte multumita, apoi folosesc o crema cu ingrediente bio care la cosulbio este in jur de 40 ron ceva de genul asta, sau puteti folosi unturile care sunt foarte bune si indicate si pt fata si pt corp pt ca sunt naturale.
V-am pupat si aveti grija de voi
barbateasca
Postat pe 19 Noiembrie 2010 15:19
De la: barbateasca, la data 2010-11-19 15:19:11Am o intrebare, credeti ca bunicile noastre acum zeci de ani chiar sute de ani in urma foloseau cosmetice?Eu nu prea cred, sincer.....


Ahaaa... deci asta era misterul! Nu stiam de ce erau atat de scofalcite si ridate cand au murit!
Thor_again
Postat pe 19 Noiembrie 2010 15:23
frate, io ma uit la mama, care nu foloseste cosmetice de fel, si la 52 de ani n-are un rid, n-are celulita si nici sport n-a facut in viata ei

ma uit la ea si ma enervez, evident!
zambila
Postat pe 19 Noiembrie 2010 15:33
Eu zic ca 90 % adn-ul e vinovat de cum aratam si cum ne conservam. Restul de 10 % depind de cum ne ingrijim.
Doara
Postat pe 19 Noiembrie 2010 19:53
evident conteaz mult si adn-l asa dar trebuie sa ne si ingriim si sa nu uitam un lucru important, mamele noastre au avut un alt stil de viata decat cel pe care il avem noi acum.......
Cata coca cola au baut mamele nosatre?cate creme pline de parabeni si chimicale au folosit mamele noastre?si lista poate continua......asa ca trageti singure concluzia.
barbateasca
Postat pe 20 Noiembrie 2010 16:15
mah, poti sa te dai cu mama cremei, doara are dreptate, daca asa ti-e felu' poti sa faci tu pe in saispe... am colege care-si luau creme antirid de la avon si te mai miri de unde, avand varsta peste 30 de ani cu mult, se dadeau cu crema si vroiai ca intr-o luna cel mult sa nu se mai vada ridurile, cum darq, cand deja ridurile acelea sunt formate de mult si hai si vrei sa dispara asa ca prin minune

o stii pe nadia comanica? vezi ce intinsa ii e pielea la fata? da' ma gandesc asa, gatul mamaie, cui il lasi?
Laura_M
Postat pe 20 Noiembrie 2010 16:23
Ridurile sunt iminente, nu poti sa faci nimic sa impiedici aparitia lor ideea e sa imbatranesti frumos......mai tine si de stilul de viata de cat de mult te stresezi si pui la suflet .....oricum parerea mea proprie si personala conteaza si cu ce te mai ingrijiesti, daca folosesti numai chimicale, fumezi , bei alcool si mai si pierzi noptile n-au cum frate sa arati bine pur si simplu e imposibil........tre sa ai un stil de viata echilibrat.
barbateasca
Postat pe 21 Noiembrie 2010 16:16
acum crezi in cosmetica orientala,sau iti plACE SA TE CONTRAZICI CU TOATA LUMEA
europroiect2007
Postat pe 26 Noiembrie 2010 18:02
nici un produs oricit de natural ar fi nu poate sa nu contina nici un ingredient pentru conservare avand in vedere ca aceste produse stau un oarecare timp pe rafturile magazinului
Pe vremea lui Ceasca nu existau creme din import si o crema buna o luai doar de la farmacie daca aveai o cunostinta,dar crema aia continea lanolina,cetaceum,colesterol.....
Unde sant toate astea acum ?
europroiect2007
Postat pe 26 Noiembrie 2010 18:12
Orice am face vrem sa fim frumoase, drept pentru care nu vom renunta la produsele cosmetice. Eu sunt de parere ca macar ar trebui sa le incercam pe cele organice. Am inceput acest proces de schimbare cu parul meu : mi-am cumparat sampon si balsam organic de la label.m si tind sa spun ca am parul mult mai matasos. Prefer sa investesc intr-un produs care nu contine parabeni, SLS si restul substantelor nocive.
Tinkerbella
Postat pe 20 Aprilie 2011 13:53
Orice am face vrem sa fim frumoase, drept pentru care nu vom renunta la produsele cosmetice. Eu sunt de parere ca macar ar trebui sa le incercam pe cele organice. Am inceput acest proces de schimbare cu parul meu : mi-am cumparat sampon si balsam organic de la label.m si tind sa spun ca am parul mult mai matasos. Prefer sa investesc intr-un produs care nu contine parabeni, SLS si restul substantelor nocive.
Tinkerbella
Postat pe 20 Aprilie 2011 13:53
Si eu zic la fel. Este un pas inainte. Daca tot exista o gama atat de variata de produse de ce sa nu alegem ce este mai bun si mai putin daunator? tu de unde iti iei produsele pt par tinkerbella?
garbo198964
Postat pe 4 Mai 2011 20:34
Mi le-a cumparat o prietena de la un salon. Ea le-a incercat prima si a fost super incantata,convingandu-ma astfel sa le incerc si eu. Am inteles ca e pe undeva pe la muncii...ceva cu sic sau chic.
Tinkerbella
Postat pe 17 Mai 2011 23:15
Fetelor, a auzit cineva de balsamul de buze Everon? E cumva de la weleda? Stiu ca citisem undeva, intr-o revista ca e bun pentru protectie solara si ca baza pt rujmie mi se crapa buzele in ultimul halAm vazut ca e si bio pe deasupra.
andreeaiovici
Postat pe 20 Iunie 2012 13:19
"Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body,but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming -- WOW-- What a Ride!"

...asa ca nu, nu citesc ingredientele. Prefer sa ma bucur de timpul meu in alte moduri....
quasaria
Postat pe 20 Iunie 2012 16:51
Intra-adevar, acum sute de ani, femeile nu prea foloseau cosmetice, dar lumea progreseaza. Acum, daca avem la dispozitie atatea variante de produse, de ce sa nu le folosim? Nu e nimic gresit in a avea grija de noi si fiecare face asta asa cum crede ca este mai bine. Eu folosesc produsele cosmetice Bio. Le-am gasit intr-un magazin online (www.magazin.daciccool.ro) si nu au preturi foarte mari. Sunt foarte multumita. Alternez cremele cu venin de albine cu cremele cu celule stem. Intr-adevar, de riduri nu scapa nimeni, dar daca nu avem grija de noi, ajungem sa nu ne mai uitam in oglinda. Corpul este casa sufeltului si avem datoria sa-l ingrijim cum credem noi mai bine.
laviniadanilovici
Postat pe 8 Octombrie 2014 13:15
Eu folosesc "produse cosmetice trio" .....au aparut, sunt in premiera pe mapamond si contin 3 vita...inclusiv miere!
pitiTa_
Postat pe 8 Octombrie 2014 20:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Produse de par profesionale Tigi - Fudge - Joico 14 De la: Robrom 9 August 2016 17:12
produse oriflame 1 De la: lilly26 5 Septembrie 2010 01:05
Ajutor - Cosmetice Bio 9 De la: garbo_465381 21 Mai 2017 15:24
Autobronzant care nu pateaza? 33 De la: rosktzik 18 Iulie 2012 17:40
vopsea spuma schwarzkopf 2 De la: nico23 16 Mai 2012 18:58
Setari Cookie-uri