urgent ajutorrrrr!!!!

Sunt o femeie de 43 de ani,care traieste intr-un mic orasel din sudul Romaniei,o femeie singura cu 2 copii,si ma confrunt cu o problema grava,careia singura nu pot sa-i gasesc o rezolvare si simt ca nu mai am aer si ca ma sufoc.
In luna august ma-m debransat de la sistemul centralizat de caldura pt ca atunci nu era inca clar daca se mai acorda ajutorul de caldura sau nu,iar eu find somera fara imdemnizatie riscam sa acumulez mari datorii catre Terma -serv.Ok ,toate lucrurile au fost bune si frumoase pana saptamana trecuta cand tERMAl sa hotarat sa dea caldura si sa incarcat coloana cu apa,apa care a curs toata in casa mea,pt ca angajatul tERMEIcare a venit si a taiat tevile a uitat o teava nesudata.Poate inchideam ochii,dar parchetul meu era pus doar de 3 saptamani,iar acum sa umflat ca o scoarta de copac,scartie la fiecare pas,miroase ingrozitor desi ziua tin geamul deschis tot timpul.Am facut plangere la directorul Termei ,la O.P.C. SI LA PRIMAR,sa facut comisie din juristul termei,inginerul de la terma,muncitorii termeie 2,si un consilier de la primarie.Cei vinovati era normal sa ma scoata pe mine vinovata,desi vina le apartine in totalitate.Ce sa facmai departe,stiu in principiu ii pot da in judecata,dar nu am bani sa ma lupt cu o firma ca Terma serv,care detine monopol pe oras,nu am bani nici de alte chestii dar de pierdut prin tribunale.Pot sa-l dau in judecata doar pe muncitorul neglijent,sau pun mana pe topor si ii dau in cap( asta in ultima faza) voi ce ma sfatuiti ?
Multumesc frumos.
soapta_vantului
Postat pe 17 Noiembrie 2010 08:14
pune mana pe topor si da-i in cap... iar pe muncitor reclama-l la sefi...
zambil
Postat pe 17 Noiembrie 2010 08:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Indemnizatie de cresterea copilului de 85% ... 100 De la: Lowiny 26 Aprilie 2010 19:05
Scapa de cearcane pentru totdeauna 1 De la: andreeaiovici 27 Aprilie 2012 17:23
Exercitii fizice pentru gravidute 5 De la: kidz007899 24 Iunie 2010 13:29
concurs Pikovit 1 De la: kidz004152 13 Decembrie 2009 04:12
informarea zilnica 18 De la: office_salinasusesi_ro 19 Aprilie 2010 08:20
Setari Cookie-uri