Iubiri...ratacite...

Simplitatea faptelor


Cati pasagerii in trenul nostru au urcat si au coborat,cati dintre ei inca mai calatoresc alaturi de noi?In cate gari ne-am mai intoarce macar pentru o clipa?Din cate locuri am evadat,cu lanturi grele de picioare? In cate locuri am incercat sa ne oprim?In cate locuri am simtit sa ne oprim?...La cate porti inchise am asteptat si peste cate bariere am fi fost dispusi sa trecem?...Inca calatorim cu aceasi pofta,cu aceasi sete,uneorisunt gari unde ne oprim pentru o vreme,ne odihnim sufletele si ne urnim catre o destinatie finala.
Mereu am crezut intr-o simplitate aparte a unui inceput maret,am crezut in zambete si in Te iubesc ,am crezut in prima privire si in prima amintire, am simtit cum pot opri timpul in loc doar pentru a-mi asculta ecoul inimii , puteam simtii sarutul tau doar privindu-ti buzele ,puteam auzi fiecare clipire a ochilor,jurandu-mi ca nu exista minciuna pe acest pamant.As fi facut din zi ,noapteas fi pasit in intuneric o vesnicie si as fi urmat la infinit vocalele rasului tauCu multe sentimente si trairi,dar numai fericita nu buzele mele egoiste tanjau dupa sarutul tau
Acumcuprinsa de o liniste agasanta,ce nu-mi permite sa reactionez,sa dezvolt idei in urma raspunsurilor seci pe care mi le soptesc,dorindu-mi,parca,sa nu le auddescopar ca tu esti tot acolo,la fel de viu pe buzele mele,la fel de trist in sufletul meu,la fel de vesel in clipa amintirilor
Fericirea a fost intotdeauna vecina cu regretul...Adesea ,regretele sunt cladite in spatele fericiriisunt deziluzii ale clipelor inaltatoareLasa dureri ce nu pot fi exprimate,ofera lacrimi care nu curgramanand inchise fara glas.
CapsunikRoz
Postat pe 13 Noiembrie 2010 12:35
cu infrastructura feroviara de azi, nu stiu cati mai au curaj sa urce in tren, Capsunico...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 13 Noiembrie 2010 12:39
:))) o sa-mi cumpar un BMW
CapsunikRoz
Postat pe 13 Noiembrie 2010 12:49
Capsunica, eu ma multumesc si cu Opel sau Fiat... merg beton, ambele...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 13 Noiembrie 2010 12:53
iubiri ratacite in garile timpului....
franturi amuzante ,
doruri ,
regrete .........
de ce am plecat ?
de ce ma intorc?
ce sper ?
Sa nu raman cu mana intinsa ,
ca regele Lear........
jeanette40
Postat pe 13 Noiembrie 2010 13:27
De la: jeanette40, la data 2010-11-13 13:27:21iubiri ratacite in garile timpului....
franturi amuzante ,
doruri ,
regrete .........
de ce am plecat ?
de ce ma intorc?
ce sper ?
Sa nu raman cu mana intinsa ,
ca regele Lear........




:D capul plecat,de sabie nu e taiat
CapsunikRoz
Postat pe 13 Noiembrie 2010 13:35
da, mey, da' nici sa vezi numai asfalt...
ti se apleaca si mai rau de-atata cenusiu...

si doar am zis ca nu mai am chef demult de Bacovia...:D
:))
eu_geminy
Postat pe 13 Noiembrie 2010 13:52
Din pacate, atat din experienta personala, cat si din observarea celor din jurul meu...pot sa afirm ca in proportie de 99% ciorba reincalzita este sortita ....cosului de gunoi ( a se citi esecului)
Oare de ce ne agatam mereu de ce nu putem avea si uitam sa privim in jur pentru a alege altceva care, poate, ne-ar conveni/avantaja de mii de ori mai mult?!?!?
Faza cu capul plecat....hai sa fim seriosi! fiecare dintre noi isi are dramul sau de demnitate...care, oricat de mult am vrea noi sa-l amutim, se va rascula la un moment dat si....atunci sa te tii...
matza_blanda
Postat pe 13 Noiembrie 2010 15:37
De la: CapsunikRoz, la data 2010-11-13 13:35:48
De la: jeanette40, la data 2010-11-13 13:27:21iubiri ratacite in garile timpului....
franturi amuzante ,
doruri ,
regrete .........
de ce am plecat ?
de ce ma intorc?
ce sper ?
Sa nu raman cu mana intinsa ,
ca regele Lear........




:D capul plecat,de sabie nu e taiat


Dar de atata plecat
poti ramane cocosat...
m_ada
Postat pe 13 Noiembrie 2010 15:45
:D Multumesc pt opinii,cat despre capul taiat era o aluzie la mana intins a Regelui Lear :)
CapsunikRoz
Postat pe 13 Noiembrie 2010 16:12
Mey Capsu...
si zici ca te multumesti numai cu atat?
pai nici n-am inceput sa comentam, inca!...
:)))
eu_geminy
Postat pe 14 Noiembrie 2010 11:20
numai noi ne ratacim...
bluelight
Postat pe 14 Noiembrie 2010 11:26
De la: eu_geminy, la data 2010-11-14 11:20:55Mey Capsu...
si zici ca te multumesti numai cu atat?
pai nici n-am inceput sa comentam, inca!...
:)))



pt opinile usor ironice,dar amuzante...oarecum am iesit din sfera"cenusie"...a ideiii :P
CapsunikRoz
Postat pe 14 Noiembrie 2010 12:43
si nu-i mai bine asa?
daca o faceam pe desteptii sau pe prostii aroganti - fiecare dupa posibilitati -, unde ajungeam?
nu riscam sa ramanem asa?;)
:P
:))
eu_geminy
Postat pe 14 Noiembrie 2010 12:49
oare este bine sa nu cobori din tren atunci cand cineva trage cu forta semnalul de alarma?
Sa consideri ca a fost un accident, ca s-a agatat din greseala cineva de acel maner rosu. Sau sa intri in panica si sa cobori, cand trenul nici nu a apucat sa se opreasca.
cricat
Postat pe 18 Noiembrie 2010 20:41
au ratacit prin gand
plangand, razand...
sperante si iubiri.
koala
Postat pe 19 Noiembrie 2010 10:38
pe geamul aburit,
putin manjit...
de amagiri si vise
sperantele sunt scrise
fara culori precise
dureroase premise.....
koala
Postat pe 19 Noiembrie 2010 10:43
Koala
jeanette40
Postat pe 19 Noiembrie 2010 10:48
jeanette40
sau mai bine


...azi polua!....si e rece





-intre................ vise
koala
Postat pe 19 Noiembrie 2010 11:04
De la: koala, la data 2010-11-19 10:43:24pe geamul aburit,
putin manjit...
de amagiri si vise
sperantele sunt scrise
fara culori precise
dureroase premise.....




frumos

Koala

cricat
Postat pe 24 Noiembrie 2010 02:16
koala scrie frumos...
am mai citit pe undeva...;)
:)
eu_geminy
Postat pe 24 Noiembrie 2010 02:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
te plictisesti si nu ai activitate??acum ai ocazia 26 De la: chery 14 Aprilie 2010 21:51
Angajatii si patronii romani eu una ii consider pe ambii prosti 45 De la: xenaluptatoareainimoasa 9 Septembrie 2010 10:11
Un apel catre Dvs. 18 De la: nathalie 2 Decembrie 2011 22:58
PROBLEME CU NETUL 4 De la: mia79x 16 Iulie 2009 18:30
topic de caterinca / user 027119 / sa vedem ce tare esti? 38 De la: salbatica_sexy 20 Decembrie 2009 17:52
Setari Cookie-uri