Mitingul lui Badea

Buna seara,

Stiu ca-s multi care nu-l simpatizeaza pe Badea, dar cred ca trebuie sa fie sustinut. Din pacate, Romania nu se poate lauda cu prea multi oameni asemeni lui......Jos palaria si tot respectul. Astept injuraturile de rigoare.......
kisa77
Postat pe 10 Noiembrie 2010 17:09
daca puteam, as fi mers si eu... data viitoare
Laura_M
Postat pe 10 Noiembrie 2010 17:13
Da' di ce sa te-njuram, mamica? Ce, esti cumva Badea in travesti?
Thor_again
Postat pe 10 Noiembrie 2010 17:25
o fi maso...thorule...
iasomia
Postat pe 10 Noiembrie 2010 17:27
cine sa-l mai injure...in tara asta doar niste dobitoci, ("basisti"-provenind de la "a besi" cu siguranta) daca mai avem vreo sansa in tara asta(cei care ramanem cu incapatanare)..:
daniel_kidz
Postat pe 12 Noiembrie 2010 20:14
daca eram bucurestean, probabil ca n-as fi lipsit... dar de aici, ii sustin doar sufleteste.

sunt curios ce vor zice el si cu Ciutacu la emisiunea "Vorbe Grele", din seara asta.

oricum, BRAVO LOR!...
eu_geminy
Postat pe 12 Noiembrie 2010 20:28
dreptul la exprimare.sunt alaturi de cei care lupta pentru respectarea lui.
vuvuzela
Postat pe 13 Noiembrie 2010 01:50
Libera exprimare trebuie sustinuta.
Daca nu-ti place emisiunea te rog foloseste telecomanda. Nu te obliga nimeni sa urmaresti ce nu-ti place.
machiajtatuaj
Postat pe 13 Noiembrie 2010 03:24
Poate,spune,adevarul,si adevarul supara.
garbo008928
Postat pe 13 Noiembrie 2010 04:00
pacat ca exista excremente care miros asa de tare.......cui ii place nare decit sa le suporte......oricum e o rusine pentru tara asta ca nu are posibilitatea sa acopera cu pamint asemenea excremente caci pentru reeducare ar fi pacat cheltuim atitia bani
garbo165050
Postat pe 13 Noiembrie 2010 06:19
IL FELICIT PE BADEA CA FACE O EMISIUNE CARE NE ARATA NISTE REALITATII DIN JURUL NOSTRU DAR IMI PARE RAU CA NU LE ARATA PE TOATE SI SA LE ARATE ASA CUM AR TREBUI. IN GENERAL LA TELEVIZIUNE DUPA CUM AM VAZUT SE SPUNE ADEVARUL CAM JUMATATE.
garbo072344
Postat pe 13 Noiembrie 2010 06:26
adevarul este evident pentru toata lumea, numai ca doar unora, care din pacate sunt putini, le curge destul sange prin vene ca sa aiba curajul sa-l spuna tare si raspicat incat sa ne trezeasca din somnul cel de moarte...!. bravo lor, celor care o fac! curaj celor care pot s-o faca dar nu indraznesc! rusine celor care nu li se alatura si stau ascunsi pe dupa colt, susotind... si cu guma de la chiloti tremurand-le de teama!
cat ii priveste pe cei ADORMITI dar care vin din lumea lor atat de mica si incearca sa faCA COmentarii "destepte" pe-aici si nu numai.... unii se vor trezi cand le-o suna ceasul...(sa speram ca nu ultimul)....iar altii nu....depinde cat de adanc le e somnul! !
carmen396
Postat pe 13 Noiembrie 2010 07:40
BRAVO LI ,UN OM CU COLOANA VERTICALA .ATATA VREME CAT IN ROMANIA MAI EXISTA OAMENI CA EL .....POATE CA MAI AVEM O SANSA .RUSINE BUCURESTENILOR CARE DESI ERAU APROAPE SI L-AR FI PUTUT SUSTINE ....NU AU FACUT-O.PROBABIL CA NATIUNEA ROMANA CONSIDERA CA ARE INCA NEVOIE DE FERMOAR LA GURA SI CA SE POATE LIPSI DE LIBERTATEA DE EXPRESIE.UN POPOR DE LASI SI OLIGOFRENI.ASTA A REZULTAT SI DIN MITINGURILE DE PROTEST ORGANIZATE DE ATATEA ORI ,CARE DESI SE DOREAU A FI TUNURI SOCIALE ,REUSEAU SA FIE ........FASURI PUTUROASE SI ATAT .HALAL
garbo057902
Postat pe 13 Noiembrie 2010 07:48
De cand acest site a devenit tribuna electorala? Tara asta vad ca se conduce de la televizor, acum vad ca se vrea condusa si prin intermediul internetului! Hmmm....inca nu v-am auzit nici pe unul sa indemnatzi la munca. Asa ca...dragilor, la munca cu voi si apoi om mai vedea!
garbo097574
Postat pe 13 Noiembrie 2010 07:57
Este singurul miting unde nu s-a cerut cresterea salariilor.S-a cerut LIBERTATE E minunat .Ar fi bine sa se faca MITINGURI ADEVARATE .
garbo065371
Postat pe 13 Noiembrie 2010 08:00
De la: garbo097574, la data 2010-11-13 07:57:36De cand acest site a devenit tribuna electorala? Tara asta vad ca se conduce de la televizor, acum vad ca se vrea condusa si prin intermediul internetului! Hmmm....inca nu v-am auzit nici pe unul sa indemnatzi la munca. Asa ca...dragilor, la munca cu voi si apoi om mai vedea!


Mi se pare firesc sa lucrezi...asa ca nu avem nevoie de indemnare.Pana acum n-au existat aceste ganduri urata fata de semenii nosrti, cum ca ar trage chiulul. Acum, de cand marlanul nostru Conducator a inceput sa deschida gura si sa spuna porcarii, vad ca treaba devine contagioasa.
blagaiulia
Postat pe 13 Noiembrie 2010 08:06
Pentru Garbo11360
In mod sigur unii te vor injura,eu nu,mai bine ti-as demonstra cat de dobitoc este acest Badea care este interesat numai de banii de l a Voiculescu.Cu timpul poate vom scapa de toti cei de tipul lui Badea(Ciutacu,Stan,Ciuvica
ticuta2IV1940
Postat pe 13 Noiembrie 2010 08:09
Tot respectul pt Mircea Badea. Il urmaresc de cativa ani, si sunt complet de acord cu el.Avem dreptul la libera exprimare.
garbo106876
Postat pe 13 Noiembrie 2010 08:09
De la: garbo011360, la data 2010-11-10 17:09:35Buna seara,

Stiu ca-s multi care nu-l simpatizeaza pe Badea, dar cred ca trebuie sa fie sustinut. Din pacate, Romania nu se poate lauda cu prea multi oameni asemeni lui......Jos palaria si tot respectul. Astept injuraturile de rigoare.......
titipopescu
Postat pe 13 Noiembrie 2010 08:12
garbo088037
Postat pe 13 Noiembrie 2010 08:15
Mata de care bani a fost interesata cand te-a nascut???
Faci parte din clica??? ce cauti aici??? dece nu-ti petreci viata in spatii insorite precum acolitii acestui nesatul si insetat sa duca tara asta cat mai jos??? vazi ceva ce noi nu vedem cum ca ar incerca sa ne urneasca acest dobitoc pe care alti dobitoci ca tine lau sustinut si-l sustineti mai departe???
garbo088037
Postat pe 13 Noiembrie 2010 08:23
..nu stiu de ce li se pare unora dintre conalionalii nostrii ca sunt mintiti si cum apare un latrau la televizor intr/un asha zis show...adica circ tv...li se pare ca ala spune adevarul...
....daca despre Mircea Badea vorbiti....atunci ala nu e un om care spune adevarul...e doar unul care joaca un rol similar cu cel al unui pusti care sta la coada la carne si cand a auzit ca s/a terminat inainte ca el sa apuce ceva...se apuca si face scandal.
....dar stiu ca unora le plac oratorii...de/l ridica atata in slavi.
garbo171675
Postat pe 13 Noiembrie 2010 08:39
..nu stiu de ce li se pare unora dintre conalionalii nostrii ca sunt mintiti si cum apare un latrau la televizor intr/un asha zis show...adica circ tv...li se pare ca ala spune adevarul...
....daca despre Mircea Badea vorbiti....atunci ala nu e un om care spune adevarul...e doar unul care joaca un rol similar cu cel al unui pusti care sta la coada la carne si cand a auzit ca s/a terminat inainte ca el sa apuce ceva...se apuca si face scandal.
....dar stiu ca unora le plac oratorii...de/l ridica atata in slavi.
garbo171675
Postat pe 13 Noiembrie 2010 08:39
De la: garbo171675, la data 2010-11-13 08:39:03..nu stiu de ce li se pare unora dintre conalionalii nostrii ca sunt mintiti si cum apare un latrau la televizor intr/un asha zis show...adica circ tv...li se pare ca ala spune adevarul...
....daca despre Mircea Badea vorbiti....atunci ala nu e un om care spune adevarul...e doar unul care joaca un rol similar cu cel al unui pusti care sta la coada la carne si cand a auzit ca s/a terminat inainte ca el sa apuce ceva...se apuca si face scandal.
....dar stiu ca unora le plac oratorii...de/l ridica atata in slavi.





Stii de ce il ridica lumea in slavi???? PENTRU CA NU ISI EXPUNE CHILOTII PE FORUMURI....CA TINE DE EXEMPLU!!!!!!!!!!! Cauta si tu un site pentru cele ca tine....angajeaza-te vanzatoare la un sex-shop.....mergi pe centura.....si poate lumea it va cere opiniile in domeniul in care activezi.....
ganea_marilena2003
Postat pe 13 Noiembrie 2010 09:35
parerea mea, ii statea mai bine alaturi in emisiunile lui TEO,...
clmroit
Postat pe 13 Noiembrie 2010 09:37
Sunt de acord cu respectarea dreptului la exprimare.
Si daca ne exprimam opiniile folosind un limbaj cat mai placut putem transmite celorlalti ideile dar si respectul nostru pentru parerile lor chiar daca ele nu sunt identice cu ale noastre si de cele mai multe ori sunt chiar opuse.
Pana cand noi, romanii, nu vom invata sa ascultam si sa ne exprimam cu respect chiar daca aceste lucruri uneori sunt extrem de greu de realizat si poate cer eforturi mari nu vom ajunge nicaieri si in nici un caz nu ne vom situa la inaltimea inaintasilor care au reusit in conditii destul de vitrege sa realizeze unirea si apoi statul roman modern.
Acel stat roman modern devenit legenda in care leul era o moneda europeana puternica si care i-a generat pe Titulescu , personalitate marcanta a Ligii Natiunilor si inca multe alte valori universale.
Sa jignesti, sa injuri, sa te exprimi ca la usa cortului este lesne.
Este mai greu sa te exprimi respectuos, sa plantezi un pom, sa cresti un copil si mai ales sa pretinzi respectul semenilor tratandu-i tu inainte si neconditionat cu respect.
Exista valori si principii morale pe care toate filozofiile si religiile lumii, mari sau mici, mai mult sau mai putin cunoscute, cu milioane sau numai zeci de sustinatori le au la baza, dar ,pe care din nefericire , multi dintre noi le considera simple idei asternute asternute pe hartii ingalbenite de timp ,care chipurile nu ar mai fi actuale si nu ar mai fi in concordanta cu globalizarea si cu alte teorii si modalitati "moderne" de manipulare a marelui vulg la nivel mondial.
Si in timp ce unii injura, mint sau fura ,altii mor de foame in state care au in frunte oameni cu credinta in Dumnezeu Atotputernicul.
De moare un lider spiritual, ucis poate si de rautatea si indiferenta semenilor sau liderilor politici vremelnici ca toate si ei in aceasta lume efemera, nu mai ai loc de conducatori sau semeni fatarnici in biserici, sinagogi ,temple sau moschei.
Liniste si dovada de respect nu mai exista nici macar pe ultimul drum.
Si atunci vine fireasca intrebare : Quo vadis domine ?
wan
Postat pe 13 Noiembrie 2010 09:39
Daca toti cei care trebuie ar avea atitudinea lui Mircea Badea, am fi mult mai departe...Dar sunt foarte putini. iar asocierea romanului cu substantivul "reptila", nu este intamplatoare... La timona tarii, de multi ani sunt niste semidocti sarlatani,urmati si sustinuti de obedienti, inculti, si pasionati de bauturi proaste si manele...Mircea, sa stii ca ai mai multi sustinatori decat crezi, dar nu suficient de rai spre a se comporta ca aceia amintiti mai sus. LIBERTATEA a cam disparut, analizati mai bine acest lucru...Doar ca poti spune orice oricui, aceasta nu este libertate. FRICA este un mod de a oprima libertatea !
garbo094802
Postat pe 13 Noiembrie 2010 09:39
De la: garbo165050, la data 2010-11-13 06:19:14pacat ca exista excremente care miros asa de tare.......cui ii place nare decit sa le suporte......oricum e o rusine pentru tara asta ca nu are posibilitatea sa acopera cu pamint asemenea excremente caci pentru reeducare ar fi pacat cheltuim atitia bani





stii f bine ca este vb de libera exprimare.ca Badea a avut initiativa,e meritul lui.dar pt dreptul la libera exprimare au murit tineri in 1989.este un drept castigat cu sange si sigurul care ne-a ramas.pacat ca s-a transformat doar in latratura.
vuvuzela
Postat pe 13 Noiembrie 2010 09:45
De la: garbo097574, la data 2010-11-13 07:57:36De cand acest site a devenit tribuna electorala? Tara asta vad ca se conduce de la televizor, acum vad ca se vrea condusa si prin intermediul internetului! Hmmm....inca nu v-am auzit nici pe unul sa indemnatzi la munca. Asa ca...dragilor, la munca cu voi si apoi om mai vedea!



Tatal meu a muncit pentru tara aia 45 de ani si acum este tratat ca un asistat social, ca un cersetor la mila statului asa ca scuteste-ne cu indemnurile la munca!!!!!! Indeamna-i la munca si daca poti opreste-i din furat pe aia care isi baga labele in bugetul tarii pana la cot.....asta e motivul pentru care tara aia nu are bani sa isi plateasca profesorii si doctorii.....
ganea_marilena2003
Postat pe 13 Noiembrie 2010 09:48
De la: ticuta2IV1940, la data 2010-11-13 08:09:31Pentru Garbo11360
In mod sigur unii te vor injura,eu nu,mai bine ti-as demonstra cat de dobitoc este acest Badea care este interesat numai de banii de l a Voiculescu.Cu timpul poate vom scapa de toti cei de tipul lui Badea(Ciutacu,Stan,Ciuvica




Daca tot ai 70 de ani si in curand te vor eutanasia Basescu si ai lui (prin impozitarea pensiei "minunate" pe care o ai), nu vrei tu sa iti tii parerile pentru tine????
ganea_marilena2003
Postat pe 13 Noiembrie 2010 09:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
declaratie de dragoste! 3 De la: AGAPI_MOU 8 August 2012 21:14
mesajul lui Dan Puric catre poporul roman...Dan Puric - ca de obicei de exceptie!!! 154 De la: adeline 18 Septembrie 2012 15:54
Buna 1 De la: garbo207167 28 Mai 2011 03:50
Poate gelozia sa protejeze iubirea? 1 De la: cameliaradu 5 Iulie 2009 13:11
relatie intre o pestoaica si un geaman 139 De la: fleur_de_lis 7 Octombrie 2009 16:34
Setari Cookie-uri