Unde, cum si cu cine???

Va ti gandit unde faceti sarbatorile de iarna anul acesta si cu cine???
Sau macar unde va ti dorii, kiar daca pt unii dintre noi nu este posibil?
mika_mika
Postat pe 1 Noiembrie 2010 11:52
Unde??? ..................tot acolo
cu cine???.................. tot cu ala de anul trecut

unde as vrea .... ei asta este alta problema ...... pe o plaja insorita ziua.... si fierbinte noaptea
locatia nu este importanta..... persoana de langa tine este cea mai importanta.
cricat
Postat pe 2 Noiembrie 2010 10:51
cum adica, "unde, cum, cu cine?"...
cu cine "se potriveste", unde ne apuca, iar cum...
pai vedem noi atunci, de comun acord!...:PPP
:))
eu_geminy
Postat pe 2 Noiembrie 2010 11:12
De la: mika_mika, la data 2010-11-01 11:52:51Va ti gandit unde faceti sarbatorile de iarna anul acesta si cu cine???
Sau macar unde va ti dorii, kiar daca pt unii dintre noi nu este posibil?


Pot sa fiu rea? daca da, mai pune mana pe o carte de gramatica inainte de a te gandi cu cine faci sarbatorile...

Daca nu pot sa fiu rea, atunci iti doresc sa iti petreci sarbatorile cu cel drag sufletului tau ...pentru ca, din mesajul tau, cam asta se deduce...ca nu prea poti sa fii cu cel de care iti place...sper sa ma insel eu
matza_blanda
Postat pe 8 Noiembrie 2010 18:38
he he..,nu esti rea..,esti ca o "matza blanda"..care..
roby_cado
Postat pe 8 Noiembrie 2010 18:41
ba, eu as primi-o...
as abandona momentan corectura cu pix rosu...
si-asa, de cand a aparut si scrierea cu "sunt" in loc de "sint", m-am stricat de cap cu atatea "sant"-uri...:D:))
eu_geminy
Postat pe 8 Noiembrie 2010 19:10
De la: roby_cado, la data 2010-11-08 18:41:42he he..,nu esti rea..,esti ca o "matza blanda"..care..




Asa si? Am avertizat ca asta fac....un om prevenit face cat 2, doar ca in loc de unul zgariat sunt 2- el plus orgoliul Noroc ca m-a dotat natura cu mai multe vieti, ca altfel...
matza_blanda
Postat pe 8 Noiembrie 2010 20:27
De la: eu_geminy, la data 2010-11-08 19:10:05ba, eu as primi-o...
as abandona momentan corectura cu pix rosu...
si-asa, de cand a aparut si scrierea cu "sunt" in loc de "sint", m-am stricat de cap cu atatea "sant"-uri...:D:))





matza_blanda
Postat pe 8 Noiembrie 2010 20:30
matza...
am zis ceva de rau?!... sau vrei sa ma "hartzuiesti" si tu?! :P :))
eu_geminy
Postat pe 8 Noiembrie 2010 20:34
De la: eu_geminy, la data 2010-11-08 20:34:30matza...
am zis ceva de rau?!... sau vrei sa ma "hartzuiesti" si tu?! :P :))


N-are omul voie sa fie de acord? ce ai? revino-ti in fire

P.S. Eu nu ma ocup de "hartuieli", doar de "zgarieturi"
matza_blanda
Postat pe 8 Noiembrie 2010 21:02
am glumit, matzo...

dialogul fusese inceput, nu ai sarit la mine din senin ca as avea "ceva cu fata"...:P
:))

PS: nu-mi mai revin.
da' nici nu cre'ca vreau...:))
eu_geminy
Postat pe 8 Noiembrie 2010 21:04
De la: eu_geminy, la data 2010-11-08 21:04:27am glumit, matzo...

dialogul fusese inceput, nu ai sarit la mine din senin ca as avea "ceva cu fata"...:P
:))

PS: nu-mi mai revin.
da' nici nu cre'ca vreau...:))


Aferim, boierule...

Si sa nu uitam totusi de ce "suntem" aici....raspunde-i fetei, poate ai vreo idee buna si e contagioasa

matza_blanda
Postat pe 8 Noiembrie 2010 21:25
matza...
ce sa-i mai raspund, io-s cu faptele, nu cu vorbele...
mai ales cu alea scrise, ca m-am lamurit...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 8 Noiembrie 2010 21:52
crezi ca daca m-as apuca de scris ar intelege?... la ce sa ma risc?:P
:))
eu_geminy
Postat pe 8 Noiembrie 2010 21:53
De la: eu_geminy, la data 2010-11-08 21:53:01crezi ca daca m-as apuca de scris ar intelege?... la ce sa ma risc?:P
:))


Hai sa nu fim rai...speranta moare ultima ( asta dupa ce te-a omorat pe tine mai intai...)
matza_blanda
Postat pe 9 Noiembrie 2010 21:51
matza...
daca sperantza ii omoara pe unii mai intai, nu inseamna ca ma omoara neaparat si pe mine in urma (sau inaintea) lor...:D
acu mai depinde si ce speri.
ca daca speri cu okii la luna sau in tavan pe Sfantu' Asteapta, musai ca tre sa mori inainte...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 9 Noiembrie 2010 21:55
De la: eu_geminy, la data 2010-11-09 21:55:47matza...
daca sperantza ii omoara pe unii mai intai, nu inseamna ca ma omoara neaparat si pe mine in urma (sau inaintea) lor...:D
acu mai depinde si ce speri.
ca daca speri cu okii la luna sau in tavan pe Sfantu' Asteapta, musai ca tre sa mori inainte...:P
:)))


Era o generalizare, stimabile...nu avea nici o legatura constatarea cu persoana ta


Parca stiai sa citesti printre randuri....ce-ai patit?s-au ingustat asa de tare de n-ai mai putut?
matza_blanda
Postat pe 10 Noiembrie 2010 21:51
OK, matza...
de dragul tau, o sa vorbesc despre altii, ca sa "concluzionezi" EXPLICIT ca nu e vorba (neaparat) despre mine....:P
:))

PS: iti cam place cum ma "adaptez" din mers, DA?...;)
eu_geminy
Postat pe 10 Noiembrie 2010 22:02
De la: eu_geminy, la data 2010-11-10 22:02:07OK, matza...
de dragul tau, o sa vorbesc despre altii, ca sa "concluzionezi" EXPLICIT ca nu e vorba (neaparat) despre mine....:P
:))

PS: iti cam place cum ma "adaptez" din mers, DA?...;)


Concluzie: de "dragul" tau cred ca va trebui sa iti cedez nick-ul...uneori "zgarai" mai rau decat o matza ( o fi de la zodie, te pomini )

P.S. ti-am mai laudat o data indemanarea de a rasuci cuvintele...ce-i prea mult strica
matza_blanda
Postat pe 10 Noiembrie 2010 22:16
matza,... saru' labutza...:))
apreciez amabilitatea ta mai mult decat iti imaginezi. si zic sa ramanem fiecare cu nick-ul si cu munca lui, ca nu stiu daca ne putem tine locul unul celuilalt, date fiind specializarile noastre...
adica eu cu rasucitul, iar tu cu torsul...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 10 Noiembrie 2010 22:22
Rasucit, tors... ce-i aici, sezatoare?
m_ada
Postat pe 10 Noiembrie 2010 22:33
SA STII CA M-AM GANDIT!DEOCAMDATA SINGUR SI ACASA!
margelatu
Postat pe 19 Noiembrie 2010 12:29
Unde? - in bratele iubitului meu sot, cum?-simtind respiratia calda si sarutul patimas al jumatatii sufletului meu, cu cine ?... cu iubirea vietii mele !
anisoaraf
Postat pe 2 Decembrie 2010 06:48
Cred ca important este sa te simti bine in pielea ta,apoi ....daca acest lucru este realizat ...nu te mai intrebi ...unde,cum si cu cine!?....aceasta intrebare deriva din faptul ca tu nu te simti bine cu tine...si de aici toate necazurile....esential in viata ...oriunde ai fi si orice ai face este sa fii impacat tu cu tine.....restul vine de la sine.....nu stiu daca m-am facut bine inteleasa....sper....in rest fiecare zi din viata trebuie sa ti-o traiesti frumos....un an nou implinit !....din toate punctele de vedere!....numai bine!
garbo024362
Postat pe 2 Decembrie 2010 09:06
Hmmm...topic de mitziiala?
Da, m-am gindit, am rezervat si abia astept. Cu cei dragi si foarte dragi intr-un mod absolut bestial de feeric si vesel.

In rest, dupa cum spunea cineva vedeti si partea plina a paharului nu numai cea goala! Optimism, veselie si aruncati grijile la gunoi.
Ciresica
Postat pe 2 Decembrie 2010 20:06
O da, asta cu grijile e foarte adevarat ! Eu arunc si unele lucruri vechi si inutile, iar cu trecerea timpului am ajuns sa-mi selectez si prietenii !
anisoaraf
Postat pe 2 Decembrie 2010 20:14
De la: anisoaraf, la data 2010-12-02 06:48:40 Unde? - in bratele iubitului meu sot, cum?-simtind respiratia calda si sarutul patimas al jumatatii sufletului meu, cu cine ?... cu iubirea vietii mele !


bun, foarte tare, foarte frumos!...
da' recunosti ca forumu' Garbo face oarecum o completare...:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 2 Decembrie 2010 20:18
Cum le stie baiatu pe toate-pupati-asi nasul tau !
anisoaraf
Postat pe 3 Decembrie 2010 13:37
Eu da dar nu am cu cine
garbo175933
Postat pe 9 Decembrie 2010 20:23
Cum n-ai ? Daca cauti-gasesti, macar un grup de prieteni, familia-parinti, frati, matusi, bunici, e bine la trecerea dintre ani sa fii in bratele cuiva drag tie !
anisoaraf
Postat pe 11 Decembrie 2010 09:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SOUND EAGLES suna corect gramatical ? 1 De la: MadMax 30 Decembrie 2011 03:12
Boala Invidiei Umane 36 De la: garbo174243 4 Mai 2011 05:45
ce parere aveti despre Ecaterina Teodoroiu 34 De la: Thor_again 15 Martie 2011 22:58
concurs Brio Crystal 3 De la: aureliatruca 30 Aprilie 2012 03:33
hm... 4 De la: anaROBERT 11 Ianuarie 2011 00:30
Setari Cookie-uri