-Vreau sa ma ajutati!

De la: dennissa, la data 2010-10-30 16:07:46bine ar fi sa-i zic pa si gata......insa nu pot, deja m-am legat de el, tin la el, nu stiu cum m-as simtii fara el....Constiinta imi zice exact, sa-i zic pa si gata, insa inima nu ma lasa.....mi-e si un bun prieten , ma intelege......


ORICE BARBAT INTELEGE O FEMEIE IN PAT
KNIGHT_31
Postat pe 23 Noiembrie 2010 19:20
De la: dennissa, la data 2010-10-23 14:25:26Am o relatie de 3 ani cu un barbat insurat, vreau sa incetez aceasta relatie, constiientizez cat rau imi produce, imi risc familia, cariera, totul.Vreau sa ne despartim categoric ...Acest subiect nu-l pot discuta cu nimeni fiindca nimeni nu stie de relatia noastra. Si eu sunt casatorita si am o familie reusita.Am avut un moment de alunecare, am cedat, m-a impresionat inteligenta lui. Ne potrivim din toate punctele de vedere, dar el vrea sa continuam in acest mod. Simt ca nu se mai poate.... E foarte greu sa iau o hotarare, dar trebuie sa o iau indiferent cat voi suferii, fiindca il iubesc. Daca se afla de relatia noastra eu sunt pierduta, ma in josesc in fata familiei, a colegilor etc, si nu vreau....Prefer sa divortez decat sa ma chinui in halul asta, am discutat problema, el nu concepe o despartire si eu nu concep sa merg mai departe in halul asta.....Vreau un sprijin moral din partea dvs.


As incepe cu un citat din Napoleon Bonaparte cu privire la femei, restul il stiti, cred, si voi, si mai ales mama voastra, care, sa nu uitam, e si ea femeie!
delly000311
Postat pe 24 Noiembrie 2010 00:00
Buna Dennissa,

Pai cred si eu ca nu e simplu cand mintea vrea una, inima alta, sufletul nu stie de ce parte sa traga si mai e si frica de ce va zice lumea. Ce e si mai confuz e sa zici ca esti pregatitta sa iti urmezi mintea... si uite asa stai in impas .. si trec anii...

.. si vine si ziua in care de ce ti-e frica nu scapi.. si te uimesti cum in orice drum te-ai dus.. rasari si lasi dureri si dezamagiri..

.. eu nu pot sa zic decat ca ai sadit deja ce vei culege si cauta sa te impaci cu tine.

cu bine.
Allexandra
Postat pe 24 Noiembrie 2010 20:42
[/quote]

`ORICE BARBAT INTELEGE O FEMEIE IN PAT`, knaitule? [/quote]hahaha! ca sa vezi ce noroc pe capul femeii!
esme
Postat pe 24 Noiembrie 2010 21:16
in sfarsit sunt intelese femeile

sa nu se mai planga barbatii ca nu stiu ce vrem noi :P
cricat
Postat pe 24 Noiembrie 2010 21:22
cum sa inteleaga mey femeile ??? ei nu inteleg cum e cu punctul G de la shopping
reyya
Postat pe 24 Noiembrie 2010 21:27
il cauta la mall ..... reyya ...... sa ne aduca zece bucati
cricat
Postat pe 24 Noiembrie 2010 21:31
De la: reyya, la data 2010-11-24 21:27:11cum sa inteleaga mey femeile ??? ei nu inteleg cum e cu punctul G de la shopping
reyya, se pare ca acest `cavaler` al tristei si nedumeritei figuri, jura ca intelege! si culmea, mai jura si ca se identifica cu `orice` barbat! ...dar, oare, el e?!...
esme
Postat pe 24 Noiembrie 2010 21:41
asta e rasplata pt bunatatea sotului tau?...... dak amantul tau te iubea in astea trei ani t ducea in fata altarului sau cel putin la primarie. poate sunt rautacioasa dar eu cred k amantul gaseste la tine doar distractie in pat ceea c la sotie poate nu gaseste.
garbo176714
Postat pe 26 Noiembrie 2010 21:23
De la: garbo176714, la data 2010-11-26 21:23:31asta e rasplata pt bunatatea sotului tau?...... dak amantul tau te iubea in astea trei ani t ducea in fata altarului sau cel putin la primarie. poate sunt rautacioasa dar eu cred k amantul gaseste la tine doar distractie in pat ceea c la sotie poate nu gaseste.



cum s-o duca in fata altarului, fimeia e deja maritata cu unu si banuiesc ca fuge ca de dracu de povestea cu doua soacre
casperphantom
Postat pe 26 Noiembrie 2010 23:20
propun sa strangem semnaturi ptr...legalizarea bigamiei...
si uite-asa scapam si de amante,si de barbati infideli....
eladaela
Postat pe 26 Noiembrie 2010 23:27
iubita,este,c-am,periculos,jocul,parerea mea ,este,sa-ti pastrezi familia.
garbo008928
Postat pe 27 Noiembrie 2010 10:47
Esti tare Roby imi plac comentarile tale si ma amuza
konsuella
Postat pe 27 Noiembrie 2010 11:08
Bravo Roby
konsuella
Postat pe 27 Noiembrie 2010 11:17
De la: eladaela, la data 2010-11-26 23:27:39propun sa strangem semnaturi ptr...legalizarea bigamiei...
si uite-asa scapam si de amante,si de barbati infideli....


Atentie,bigamia se refera numai la starea barbatului casatorit,nu si a femeii
Mai bine legalizati poligamia sa fiti sigure ca scapati ...doar de amante...
O_K
Postat pe 27 Noiembrie 2010 11:21
cum zici tu O_K..
eladaela
Postat pe 27 Noiembrie 2010 11:31
Pe tine nu te deranjeaza situatia in care te afli si cu sot si cu amant chiar cred ca iti face placere , iti este doar frica sa nu se afle si sa suporti apoi consencintele , eu zic sa continui mai bine tot asa ca din cate imi dau eu seama esti destul de desteapta sa iesi tu din asta
konsuella
Postat pe 27 Noiembrie 2010 11:47
dak divorteaza d sot, o poate duce...... fata mea sfatul meu este sa-i dai papuciiiiiiiiiiiiiiiii kt mai repede pana nu afla familia ta. ia gandeste-te c ar zice copilul tau knd va fi mare knd va afla de isprava ta . ai grija d familia ta pt k c ai u aksa multe nu au
garbo176714
Postat pe 27 Noiembrie 2010 16:42
De la: garbo176714, la data 2010-11-27 16:42:49dak divorteaza d sot, o poate duce...... fata mea sfatul meu este sa-i dai papuciiiiiiiiiiiiiiiii kt mai repede pana nu afla familia ta. ia gandeste-te c ar zice copilul tau knd va fi mare knd va afla de isprava ta . ai grija d familia ta pt k c ai u aksa multe nu au


aici ce ai vrut sa spui ????????// esti unguroaica sau n-ai terminat scoala ???
casperphantom
Postat pe 27 Noiembrie 2010 16:50
konsuella tu mie-mi dai de banuit, asa de tare incat cred ca ....
casperphantom
Postat pe 27 Noiembrie 2010 17:02
Cand nu ai sa *constiintizezi* ci ai sa constientizezi,atunci abia vei avea raspunsul
edith_ildiko
Postat pe 28 Noiembrie 2010 04:59
De la: casperphantom, la data 2010-11-27 17:02:45konsuella tu mie-mi dai de banuit, asa de tare incat cred ca ....


Nu banui nimic era o ironic ce am scris
konsuella
Postat pe 28 Noiembrie 2010 22:40
ma rog Konsuelo, e treaba ta, fiecare ce face plateste mai devreme sau mai tarziu, nimeni nu scapa
casperphantom
Postat pe 1 Decembrie 2010 08:43
buna sunt adriana, si sunt ca tine , doar ca eu sunt diferita putin , divortata. il iubesc enorm si sufar tot atat de enorm , dar nu stiu sincer cu ce sfat sa te pot ajuta , fi puternica si cauta un impuls puternic in familia ta
si incurajeaza te singura aici in treaba asta trebuie sa fi foarte puternica sa poti lupta cu eul interior , e greu stiu si sint alaturi de tine si de povara care o duci . mai mult nu stiu ce as putea zice sa incerci sa vorbesti cu un preot poate asa te vei gandi in alt fel alt mod. toate cele bune oricine ai fi si ganduri linistite pupic dulcic adriana.
ada_172591
Postat pe 14 Decembrie 2010 11:19
De la: Laura_M, la data 2010-10-30 23:56:01denisa, te ajut eu, spune-i sa treaca si pe la mine odata


Laura esti tare...............mi-ai placut.
anigusatu
Postat pe 14 Decembrie 2010 17:23
cred ca ar fi bine sa te decizi, lasand la o parte si unele comentarii rautacioase de pe site si orice altceva/altcineva, ce vrei tu, de fapt. in primul rand, asta conteaza.
dupa aceea, cand te-ai hotarat daca vrei sa iti menii casnicia, evident, va fi nevoie sa renunti la respectivul amant, indiferent cat de tare il iubesti sau crezi ca il iubesti. avand in vedere ca ai zis ca ai si copii cu sotul tau, daca am retinut bine, ai mult mai multe motive de reflectat inainte sa faci pasul urmator.
in cazul in care inclini sa-l alegi pe amant, gandeste-te putin la ce renunti si ce speri sa ai. parerea mea este ca el nu te iubeste, fiindca daca te-ar fi iubit, nu ar fi indurat sa stea 3 ani cu tine, in timp ce si tu si el sunteti casatoriti cu alt persoane. esti, poate, o aventura prelungita care a devenit foarte comoda. fiindca, altfel, cum crezi ca ar putea un barbat sa te iubeasca de adevaratelea si sa mearga acasa la alta, sa traiasca cu sotia lui, sa faca sex cu ea si toate celelalte. si, la fel de bine, intreaba-te cum de nu are nicio problema ca tu esti casatorita si te duci acasa la familia ta, traiesti cu sotul tau, te culci cu el etc. un om care iubeste cu adevarat nu cred ca poate tolera o astfel de situatie atata timp fara sa nu traiasca intr-un iad permanent.
pana la urma, stii vorba aia din popor, ai de grija sa nu dai vrabia din mana pentru cioara de pe gard. ca ti-a mai raspuns aici cineva spunandu-ti povestea prietenei care a divortat ca sa fie cu amantul, care amant tot insurat a ramas, si ea sufera peste masura... chiar ai nevoie de asa ceva in viata ta???
ebeldiana
Postat pe 15 Decembrie 2010 17:01
Eu cred ca nu esti hotarata sa renunti la el .daca vrei cu adevarat atuci poti sa o faci
garbo169942
Postat pe 21 Decembrie 2010 19:30
am recitit toate mesajele voastre, cata dreptate aveti.....m-am incetat relatia, acum insa sunt pregatita sufleteste sa o fac, i-am zis, l-am rugat:" daca ma iubesti si ti la mine, lasa-ma......, ramanem prieteni", sper ca voi reusi .
dennissa
Postat pe 18 Martie 2011 03:24
asa este, l-am iubit enorm....si poate reusesc sa inchei totul....
dennissa
Postat pe 18 Martie 2011 03:26
Dennissa,draga de tine ...parerea mea este sa nu pierzi familia .....
Copiii tai au nevoie de tatal lor natural ,nu te amagi si nu pleca pe alt drum ...
Nu te lasa dusa de val ,lasa ratiunea sa primeze ...
Dragostea adevarata este :
"Dragostea ndelung rabd; dragostea este binevoitoare, dragostea nu pizmuiete, nu se laud, nu se trufete.
Dragostea nu se poart cu necuviin, nu caut ale sale, nu se aprinde de mnie, nu gndete rul.
Nu se bucur de nedreptate, ci se bucur de adevr.
Toate le sufer, toate le crede, toate le ndjduiete, toate le rabd.
Dragostea nu cade niciodat. "
Asa scrie in 1corinteni,cap13.
Un pic de altruism nu strica ....
Te pup si sa auzim de bine !
ica2
Postat pe 21 Martie 2011 16:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
as putea ramane insarcinata in timpul menstrei? 18 De la: 03fluturas 30 Mai 2012 06:25
sf andrei 4 De la: LILO 30 Noiembrie 2009 18:46
ajutor 17 De la: esme 6 Ianuarie 2012 21:50
De ce barbatii agaseaza femeile si nu tin cont si de parerea lor? 50 De la: eu_geminy 14 Septembrie 2010 02:32
Ambitia- buna sau rea? 34 De la: dune 20 Iulie 2009 10:11
Setari Cookie-uri